Septyniolika „Tegros“ tritaškių metimų nušlavė ISM viltis

Septyniolika „Tegros“ tritaškių metimų nušlavė ISM viltis 6723

GEALAN-Sostinės krepšinio A  lygoje (SKL) įsibėgėjo vietų dalijimosi etapas. Ekipoms liko sužaisti po 3-5 rungtynes ir galutinai išsidėlioti į pozicijas prieš atkrintamąsias rungtynes. Vakar įvyko trejos stipriausios Vilniaus mieste mėgėjų krepšinio lygos rungtynės, kuriose dar vieną antausį patyrė „Ferimsta“ (6/7), VGTU (10/6) pratęsė pergalingą seriją, patiesdamas NKL atkrintamųjų išbalansuotą „LKA-karys.lt“ (10/6) klubą.  „Tegra“  (11/6) subombardavo „ISM universiteto“ (8/8) gynybines sienas. VU (13/3) nepasigailėjo „Legiono“ (0/15).

Pražūtingos bombos krito trečiame ketvirtyje

Prieš akistatą su „Tegra“ „ISM universitetas“ pasiekė dvi skambias pergales ir sustiprino savo viltis patekti į išsvajotąjį aštuntuką. Tuo metu vakarykštis jų priešininkas pastaruoju metu susidūrė su itin išretėjusia rotacija, kas privedė prarasti vieną kitą neplanuotą tašką ir atėmė praktiškai viltis pakovoti dėl pirmos vietos grupėje. Pirmoje tarpusavio akistatoje ISM namų aikštėje „Tegra“ nugvelbė tašką trijų punktų skirtumu, tad atsakomoji akistata žadėjo gerą kovą su nenuspėjama pabaiga.

Rungtynės gavosi gražios, puolamojo stiliaus, kas tikrai turėjo patikti visiems aštuoniems susirinkusiems žiūrovams. Pirmoje rungtynių pusėje „Tegra“ du kart bandė atitrūkti. Startiniame ketvirtyje du tolimi metimai sukūrė 10 taškų pranašumą, tačiau ISM atsakomoji atakų lavina atstatė status quo ir po 10 minučių šeimininkų persvara tesiekė du taškus (23-21).

Giedriaus Pečiulio kariauna mačui delegavo 8 žaidėjus, o mačo pradžioje netikėtai gavus traumą S.Markui, ekipa liko vos 7-iese.  Antrame kėlinuke Alfredas Lukaševičius su kompanija surengė dar vieną spurtą, tačiau ir į tai Kristupas Surgėlas bei Lukas Buitkus atsakė taip, kad maža nepasirodė. Po dviejų kėlinių „Tegra“ priekyje – 49:47.

Po ilgosios pertraukos Giedriaus Pečiulionio auklėtiniai pagaliau atitrūko. Net 7 tolimus metimus įsūdė aikštelės šeimininkai sudavė lemtingą smūgį ir prieš lemiamą ketvirtį atitolo nuo „ISM universiteto“ dviženkle persvara (85:71).

Per šį kėlinuką „Tegra“ prišaudė net 36 taškus, o kas nutiko su Mariaus Pavlovski ekipos gynyba belieka tik spėlioti. Paskutinėse dešimt minučių „ISM universiteto“ studento kaip jiems įprasta bandė prismaugti betolstantį varžovą. Tačiau maksimalus atstumas iki kurio jie buvo priėję svečiai tebuvo 8 taškai. „Tegra“ nugalėjo gana įtikinamai 106:97 ir įsitvirtino antroje A lygos turnyrinės lentelės vietoje. Ekipai liko sužaisti vos tris mačus (prieš „Ferimstą“, „LKA-karys.lt“ bei MRU) ir labai tikėtina, kad toje pozicijoje jie ir baigs reguliarųjį sezoną. „ISM universitetas“ vis dar tupi pavojingoje zonoje.

„Tegros“ klubą pergalės link vedė Vaidas Bendikas (32 tšk., 7 atk.kam., 6 rez.perd.) ir Alfredas Lukaševičius (27 tšk., 7 atk.kam.). Giedrius Marčiukaitis prisidėjo prie nuostabaus ekipos 56 procentų tritaškių pataikymo keturiais tolimais metimais ir iš viso surinko 17 taškų. Martynas Girnius taipogi pridėjo keturis tritaškius ir pasižymėjo 12 punktų. 

ISM klubui lyderio etiketę bandantis susigrąžinti Karolis Bielskis surinko 23 „akis“. Rokas Balbierius ir Lukas Buitkus užsiautė po 15 taškų. Modestas Gauba pridėjo 14, Kristupas Surgėlas – 13 punktų.

Trenerių komentarai

„Tegros“ komandos treneris Giedrius Pečiulioni džiaugėsi iškovotu tašku: „Malonu, kad laimėjom. Rungtynės mums buvo neblogos, neišvengėm sveiko sportinio pykčio, kvailokų klaidelių dėl elementarios dėmesio stokos, tačiau visumoje sužaidėm pagal galimybes gerai. Rotacijos klausimas kol kas neišsisprendžia ir labai sunku nuspėti kaip čia bus toliau. Atėjo pavasaris, vėl kitokie reikalai pas žmones, o kaip rinksimės, manau, tokį rezultatą ir turėsim. Tas pats, matau, ir su kitom komandom. Kas sugebės susitelkti, tų šansai bus geresni.  Norime išsaugoti vietą ketvertuke, liko mums trys rungtynės ir bandysim to siekti.“

„ISM universiteto“ jaunasis strategas Marius Pavlovski tikėjosi laimėti, tačiau nusilenkė prieš varžovo pataikymą: „Varžovas nesurinko pajėgiausios sudėties, dar S. Markus gavo traumą rungtynių pradžioj, tikėjausi, kad turime šansų laimėti. Reikia pripažinti, kad varžovų pataikymas buvo žudantis, nors ir kaitaliojom gynybas, tačiau niekaip nesustabdėm jų snaiperių. 17 tritaškių ir tokiu procentu – stulbinamas rezultatas.

Mes žaidėm neblogai, tačiau varžovas pasinaudojo savo patirtim, įtraukė mus į savo žaidimą ir turim pasveikinti juos su pergale.  Jei prieš „Tegrą“ pralaimėti nėra didelė tragedija, tai šiandien prieš „Legioną“ – būtina laimėti. Liko keturios rungtynės ir reikia iš jų laimėti bent dvi“.

Kiekybė negarantuoja kokybės

Pirmoje „Sporto namų“ ir „Ferimstos“ akistatoje kiek netikėtai pergalę šventė Rolando Skaisgirio diriguojamas klubas. Po slogios pirmos sezono pusės „Sporto namai“ atgimė ir turas po turo kopia turnyrinės lentelės laiptais į viršų. Tuo metu „Ferimsta“ pastaruoju metu renka tik pralaimėjimus, ir tupi už atkrintamųjų borto. Kol yra viskas jų rankose, sunku patikėti, kad vienas lygos favoritų kažkurią dieną nesugrįš į pergalingą kelią.

Apie „stogdengių“ atgimimą galima buvo kalbėti vien dėl to, kad mačui Stasio Kurmino klubas delegavo pilną paraišką krepšininkų. Edvinas Justa lyg neturėjo kuo skųstis, tačiau jo komanda neatsiskleidė ir šiose rungtynėse.

Mačas susiklostė labai apylygiai, nervingai ir nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis minutėmis. Pirmoje rungtynių pusėje ekipos šuoliavo per parketo greta, maksimalus atstumas tesiekė šešis  taškus, kurį buvo įgiję „Sporto namai“ , bet po 20 minučių ekipas teskyrė vos du taškeliai (31:29).

Trečiajame ketvirtyje „Ferimsta“ perėmė iniciatyvą, momentu atitrūko per 9 „akis“ , bet nepasinaudojo proga užšokti ant pergalingos bangos. Ketvirčio pabaigoje patyrę „Sporto namai“ surado skylių varžovo gynybinėse pinklėse ir prieš lemiamas dešimt minučių atsiliko vos tašku (46:47).

Efektyvumu neblizgėjo abu klubai, tad murkdymasis apylygiame purvyne tęsėsi iki pat pabaigos. Iki mačo pabaigos likus apie dvi su puse minutės Mindaugas Šeduikis smeigė tritaškį ir išvedė ekipą į priekį trimis taškais.

Kas galėjo patikėti, kad tai bus paskutiniai taškai rungtynėse. Bet nutiko būtent taip. Abi ekipos nebesirinko nė taško ir „Sporto namai“ nugalėjo rezultatu 65:62. Po šios pergalė R.Skaisgirio vadovaujamas klubas užima penktąją vietą. „Ferimsta“ patyrė septintąjį pralaimėjimą ir lenkia kol kas tik VIKO bei „Legioną“, tačiau viskas ar yra jų pačių rankose. E.Justos vadeliojamas klubas turi atsargoje daugiausia rungtynių, iš kurių du mačai bus su lygos autsaideriais.

Edvinas Dubauskas pataikė tris tolimus metimus iš tiek badymų ir su 14 taškų tapo rezultatyviausiu „Sporto namų“ žaidėju. Pavelas Braknys ir Giedrius Giedra sumetė po 12 punktų. Mindaugo Šeduikio sąskaitoje pergalingas metimas ir 10 taškų.

„Ferimstos“ kompanijoje kaip įprasta rezultatyviausiu žaidėju tapo Eduard Rogačiov (15 tšk.). Mantydas Staniulis ir Lukas Bankieta stipriai skiriasi duomenim ir pozicija ant parketo, tačiau abu surinko vienodai - po  10 taškų ir 8 atkovotus kamuolius. Prie komandos pagaliau prisijungęs Aurimas Birgelis atsidarė čempionate su 12 punktų. 

Be didesnės įtampos

Likusiose dvejose rungtynėse intrigos buvo mažiau. VGTU iškovojo jau 6-ąją pergalę paeiliui nuskalpavusi „LKA-karys.lt“ klubą 96:79. Rezultatą nulėmė pirma susitikimo pusė.

Studentai griebė nestandartiniu penketu pradėjusį varžovą už ragų dar pirmajame ketvirtyje ir įgijo solidžią dviženklę persvarą. Du svarbūs „LKA-karys.lt“  žaidėjai vėlavo į rungtynes, nes prieš tai turėjo NKL mačą su „Ežerūno“ komanda. Tačiau nei Eimantas Narušis nei Raimundas Ambrulaitis nieko kardinaliai nepakeitė.

Likusius tris ketvirčius ekipos sužaidė lygiai, o dviženklis deficitas taip ir liko nepakitęs. VGTU šuolis į turnyrinės lentelės viršų nepalieka abejingų. Būtent vakar nugalėtą varžovą studentai paveja pagal pergalių ir pralaimėjimų santykį ir dalijasi su kariškiais 3-4 vietas.

Evaldas Rastenis pateisino nesulaikomojo vardą ir surengė 26 taškų šou. Mantas Vavilovas atsiskleidė visu gražumu ir prišaudė 19 punktų. Andrius Juknevičius (18 tšk.) šį kartą kilo nuo suolo, bet sužaidė labai gerą mačą. Ignas Bilinskas (17tšk., 8 atk.kam.) buvo patikimas ramstis po abiem krepšiais.

Kariškių tarpe sezono rungtynes sužaidė Almantas Liepuonis, surinkęs 21 tašką. Edvinas Ruzgas pasižymėjo su 19, Karolis Bakanauskas - su 16 taškų.

Paskutinėse vakaro rungtynėse Vilniaus universitetas be problemų sudorojo penkis „Legiono“ krepšininkus 116:52. Kai susitinka dvi kardinaliai skirtingo lygio komandos, kitokio scenarijaus sunku buvo ir tikėtis. Šis taškas dar labiau priartina VU prie reguliaraus čempionato nugalėtojo vardo. „Legionas“ vienintelis  lieka be pergalių.

Rimantas Kaminskas turėjo progą patausoti komandos lyderius ir leido pažaisti visiems krepšininkams. Žilvinas Kubilius pelnė 17, Kipras Davidonis – 14, Domantas Pipiras ir Mantas Dong - po 13 taškų.

„Legiono“ garbę narsiausiai gynė Arnas Jankūnas (27 tšk.). Darius Kiminius pridėjo 14 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Gelmis Ramaneckas surinko 10 „akučių“, tačiau pridirbo net 10 klaidų.


‹ atgal
SKL © 2019

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti