Sostinės A lygą drebino universitetų derbiai ir pirmi kartai

Sostinės A lygą drebino universitetų derbiai ir pirmi kartai 5921

Taigi neilgai lauktos, bet jau išsiilgta GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) A pirmenybių kovos jau grįžo ir pirmadienio vakarą komandos sužaidė tris mačus.

„Vilniaus kolegijos“ (2/4) vyrai užšoko ant geros bangos bei iškovojo jau antrąją pergalę paeiliui, namuose 91:78 (34:17, 20:23, 16:20, 21:18) įveikdama „Legioną“ (0/5).

Maža to, „Vilniaus kolegijai“ tai pirmoji pergalė istorijoje prieš šiuos varžovus, su kuo ir galima pasveiktini šią ekipą!

„Legionas“ šį sezoną jau atrodo psichologiškai nukankintas tų nesibaigiančių pralaimėjimų. Dar pirmajame kėlinyje svečiai leidosi tiesiog triuškinami ir nieko negalėjo padaryti su „Vilniaus kolegijos“ siautuliu. 34 taškus šeimininkai įsūdė per pirmą ketvirtį, kas buvo įspūdinga ir leido ketvirčiui einant į pabaigą pirmauti net dvidešimčia taškų.

Buvo prošvaisčių, kuomet atrodė, jog „Legionas“ atsistos ant kojų, bet bandymą priartėti ketvirtame kėlinyje (70:73), šeimininkai greitai sužlugdė, skuodę į greitas atakas.

„Vilniaus kolegijos“ pergalė lėmė paprasti dalykai: susikurtos geros progos atakoms, geresnis pataikymas iš toli, kova dėl kamuolių, tad vos didesnis klaidų skaičius įtakos nebeturėjo.

Didžiausią indėlį į pergalę įnešė Simonas Januškis (29 tšk., 12 atk. kam.), 25 taškus pridėjo, 8 perdavimus atliko, be 9 kartus ir klydo Tauras Ulevičius, 13 taškų pelnė Rytis Meškauskas, 12 – Edvinas Lebeckas (13 atk. kam.).

„Legionui“ 22 taškus surinko Laurynas Kirklys, 15 – Tomas Gasparavičius, 14 – Tomas Malimenkovas, 12 – Laurynas Jacevičius (7 atk. kam.).

Universitetų derbis

A pirmenybėse išvysti buvo galima ir kaip visada principinį bei įdomų universitetų komandų mūšį. Čia šįkart VGTU (4/1) namuose 80:70 (14:23, 20:23, 23:16, 23:8) palaužė MRU (4/2) krepšininkus.

MRU komanda į rungtynes žengė kaip į karą dėl garbės ir davė galingą startą, atitrūkdama 38:21. Vis tik po didžiosios pertraukos VGTU ekipa aikštėje pasirodė lyg supykdytas žvėris ir ėmė žudyti varžovus, pasitelkdama visą mokamų metimų artileriją.

Taip VGTU ne tik atsitiesė, bet greitai rezultatą, išnaudodama varžovų klaidas, ir persvėrė, o MRU bandymas sukelti kibirkštį buvo tik trumpalaikis – šeimininkai pergalės nebepaleido.

MRU trūkumu šiame mače buvo suoliukas – rotacijoje svečiai turėjo tik septynis žaidėjus. Jų gretose ryškiausi buvo keturi: be keitimų žaidęs Ignas Ryla (21 tšk., 11 atk. kam.), Justinas Gečas (20 tšk.), Paulius Joneliūnas (11 tšk.) ir Rokas Jukonis (10 tšk., 12 atk. kam.).

VGTU 19 taškų surinko Andrius Juknevičius, 18 – Mantas Vavilovas, po 11 – Evaldas Rastenis ir Karolis Alekna, 8 – Steponas Markus (8 atk. kam., 7 rez. perd.).

Derbių per daug nebus

Na, ir dar vienas Sostinės A lygos universitetų derbis jūsų dėmesiui. Čia „ISM universitetas“ (4/1) namuose 67:55 (23:18, 17:20, 15:7, 12:10) nugalėjo „Vilniaus universiteto“ (3/3) vyrus.

Beje, „ISM universitetui“ tai buvo pirma pergalė prieš VU ekipą po dviejų ankstesnių pralaimėjimų ankstesniuose sezonuose.

Du su puse kėlinio „Vilniaus universitetas“ dar priešinosi varžovams, bet vėliau nebeturėjo, kokį kozirį pateikti. „ISM universitetui“ buvo suteikta nemažai galimybių nusiimti kamuolius, kad buvo išnaudota, o atakuojant „iš žaidimo“ 30 proc. „Vilniaus universitetas“ daug šansų laimėti neturėjo. Tiesa, tritaškių trūko abiem ekipoms.

Nugalėtojų gertose su 15 taškų ir 12 atkovotų kamuolių išsiskyrė Ignas Lukošius, 9 taškus pridėjo Tomas Tradišauskas, po 8 – Lukas Beliūnas, Karolis Bielskis ir Jurgis Čėsna.

„Vilniaus universitetui“ 11 taškų surinko Mantas Dong, 10 – Jonas Zakas, 9 – Simonas Lekys, 6 – Kipras Urbanavičius.

Gerbiamieji, rungtynių komentarų labai nepasigeskite, jie grįš jau netrukus, nes plunksnos valdytoja dar vieną dienelę praleis besidarbuodama Ispanijoje, o tada jau kibs visiems skambinti ir rašyti ir vėl!