„Sporto namai“ paneigė prognozes bei pervažiavo harmoniją praradusią „Tegrą“

„Sporto namai“ paneigė prognozes bei pervažiavo harmoniją praradusią „Tegrą“ 6799

Dėliodamas prognozę tarp  prieš prasidedant „Sporto namų“ ir „Tegros“ dvikovai rašiau, kad šioje poroje klaustukų yra daugiau nei atsakymų ir tikėdamasis Audriaus Virbicko klubo geriausios versijos, vis tik pastariesiem skyriau didesnius šansus. Prisipažinsiu, suklydau. „Sporto namai“ sužaidė aukščiausiu lygiu, parodė nuostabias pastangas ginantis ir nepaliko priešininkui jokių šansų.

Fantastiška gynyba – raktas į sėkmę

Po pirmojo nesėkmingai susiklosčiusio ketvirtfinalio susitikimo „Tegros“ lyderis Vaidas Bendikas bedė pirštu į prastą pataikymą (37 proc.) Priminsiu, „Sporto namai“ laimėjo 76:68 ir lyg buvo galima tikėtis, kad savojoje salėje Gintaro Šavelos treniruojamas klubas atsiskleis ir išlygins serijos rezultatą.

„Tegros“ gerbėjų nusivylimui, tiesa sakant, gavosi visiškai atvirkščiai, o didžiausi nuopelnai sukrenta Rolandui Matuliui ir jo bendraklubių nuostabiai gynybai. „Tegra“ rungtynėse atrodė išsikvėpusi, bedvasė, atakavo tuo pačiu 37 procentų taiklumu ir baigė sezoną anksčiau nei tikėjosi jį pradedant.

Atsakomojoje dvikovoje „Sporto namų“ klubui vadovavo Rolandas Matulis, kuris aiškiai išdėstė akcentus ekipai prieš žengiant į aikštę ir Ramūno Stundžios klubas kibo į darbus nuo pirmųjų susitikimo minučių.

Mačo pradžioje Aivaras Kiaušas apdovanojo Gytį Brazauską dviem įspūdingais blogais ir tai buvo aiškus ženklas, kad „Tegra“ nieko už dyką tą vakarą negaus. Per pirmas 10 minučių šeimininkai prametė 7 tolimus metimus, kai jų oponentas protingai dėliojo puolimo žaidimo mintis, statė patikimas užtvaras, ir tuo puikiai pasinaudojo Edvinas Dubauskas, kuris per pirmąjį kėlinuką įsūdė 8 „akis“. Svečiai priekyje 18:11.

„Tegra“ ypatingai strigo „Sporto namų“ klampioje gynyboje. Po krepšiu nebuvo ką veikti, nes Rolando Matulio jėga ir Aivaro Kiaušo kibumas uždarė visas prieigas.

„Sporto namų“ perimetro žaidėjai įdėjo dideles pastangas tam, kad išgaudytų teoriškai greitesnius priešininkus ir privertė juos mesti skubotus bei nelabai paruoštus metimus.

Ir antrajame ketvirtyje „Sporto namai“ diktavo savo sąlygas, kai jų varžovas kentėjo taškų badą. Rolandas Matulis ir ko sumaniai išnaudojo „Tegros“ vidurio puolėjo nerangumą po situacijų 2x2 susikūrė aibę gerų metimų ir visa tai realizavo neblogu pataikymu. Po 20 minučių kovos „Sporto namai“ įgijo solidų pranašumą – 42:23.

Stebėdamas „Tegros“ žaidimą pirmoje sezono fazėje komentavau, kad labai daug šio klubo sėkmės priklauso nuo pagrindinio vidurio puolėjo Vitalij Lukšos. Anuomet jų puolimas sukosi būtent aplink šį vidurio puolėją, kai jis prisiliesdavo praktiškai prie kiekvieno pirmo perdavimo. Trenerių kaita pakeitė žaidimą iš esmės prie kurio greičiausiai taip komanda ir nepriprato.

Antrajame ketvirtyje šeimininkai bandė gelbėtis aikštės gynyba, ir momentu tai lyg pristabdė „Sporto namus“. Tačiau tik momentu ir tik todėl, kad Ramūno Stundžios vyrai nepataikė laisvi iš toli. „Tegra“ išlygino žaidimą, tačiau sumažinti deficito nesisekė. Laikas buvo „Sporto namų“ sąjungininkas. Po trijų kėlinukų svečia išlaikė solidų pranašumą 60:42.

Per likusias 10 minučių atmesti 18 taškų tokiam varžovui – misija neįmanoma. „Sporto namai“ atarė dirvą visas 40 minučių, paliko „Tegrai“ tik padrikas atakas. Svečiai diktavo ritmą iki pat mačo galo, rezgė ilgas atakas, sustatė „superines“ užtvaras ir rinko didelio darbo vaisius. „Sporto namai“ nokautavo priešininką 81:59 ir prisijungė prie Vilniaus universiteto. Būtent šis varžovas ir bus sekantis oponentas pusfinalyje kovoje dėl A lygos karūnos.

Darydamas prognozę prieš seriją dvejojau, kaip seksis jauniesiem „Sporto namų“ atakų kūrėjams Mindaugui Šeduikiui bei Edvinui Dubauskui. Bejėgė „Tegros“ gynyba atvėrė šiems talentams visas galimybes atsiskleisti ir įgauti pasitikėjimo.

Būtent Edvinas Dubauskas tapo rezultatyviausiu mačo žaidėju, prišaudęs 6 tolimus metimus ir surinkęs 23 taškus. Jonas Elvikis atžaidė kone visas rungtynes ir suvertė 18 taškų. Nedaug kas žino, bet Rolandas Matulis (12 tšk., 7 atk.kam.)  žaidė 4 dieną paeiliui, tačiau savo energija ir sprendimuose buvo nepakeičiamas komandos vedlys. Aivaras Kiaušas paliko tuščią vietą iš Gyčio Radzevičiaus pastangų, prie pergalės pridėjęs 8 punktus, 11 atkovotų kamuolių ir 2 blokus.

Praėjusiame A lygos sezone „Tegra“ pasidabino kaklus bronza, o šiemet priversti sezoną baigti kiek anksčiau. Panašu, kad trenerių kaita išėjo tikrai ne į naudą. Ekipai nepadėjo ir keli traumuoti žaidėjai, svarbūs sistemai, Steponas Markus, Giedrius Marčiukaitis ar tas pats ne kartą komandos vežimą traukęs Alfredas Lukaševičius. 

Paskutinėse komandos rungtynėse daugiausia taškų klubui surinko Vitalij Lukša, tačiau jo pastangomis buvo pasinaudota tik antroje mačo dalyje, kai praktiškai jau viskas buvo aišku. Vaidas Bendikas buvo vienas tų, kuriam skaudėjo labiausiai, priraškė 12 taškų, tačiau taiklumu (4/13 met.) ir sprendimų logika neblizgėjo. Henrikas Šliogeris per 16 minučių suvertė 8 punktus ir rodė kovingumo pavyzdį gynyboje savo mažiesiems kolegoms. Būtent jam būnant aikštėj (+/- 0) komanda žaidė su priešininku bent jau lygiai.

Mindaugas Šeduikis 8 taškais prisidėjo prie ekipos sėkmės, pateko į tokius vandenis kokiuose dar nėra buvęs: „Smagi pergalė. Vėl sužaidėm neblogas rungtynes gynyboje, kas leido laisviau jaustis ir puolime. Joris Kepežinskas puikiai užvedė komandą prieš rungtynes bei jų metu, todėl visas rungtynes išlikome agresyvus ir tai buvo raktas į pergalę.“


‹ atgal
SKL © 2019

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti