„Sporto namai“ tildo skeptikus

„Sporto namai“ tildo skeptikus 6646

Pirmajame rate „Stekas-Rivilė“ susitvarkė su „Sporto namais“ itin užtikrintai 82:55. Negana to, abu klubai mažiau nei prieš mėnesį susitiko AMTT turnyro ketvirtfinalyje ir čia stipresni aiškia persvara buvo A.Viparto auklėtiniai – 87:63. Tačiau GEALAN-Sostinės krepšinio A lygoje ekipa patyrė du pralaimėjimus iš eilės, kai „Sporto namų“ klubas per paskutines trejas rungtynes nulupo skalpus tokiems krepšinio prerijų vilkams kaip „Ferimsta“ bei „Vilniaus universitetas“.

Pasitikėjimas savimi

Prieš mačą pakalbinti abiejų klubų žaidėjai, nepaisė praeities ir tikėjosi, kad kova šį kartą bus rimta ir konkurencinga.

Vaidotas Jatulevičiaus spindėjo optimizmu: „Prieš šios dienos susitikimą nuotaikos kaip ir prieš bet kurias kitas kovines - rimtai nusiteikę kautis. Nors šį sezoną dar nepralošėm „Sporto namams“, bet ir šį kartą ruošiamės rimtam mūšiui.   Paskutiniams pralaimėjimams didelę įtaką turėjo traumos, taip pat žaidėme 7-8 - iese.

Įtampos dėl pralaimėjimų nejaučiame, kiekvienose rungtynėse kovojam dėl pergalės. Apie atkrintamąsias negalvojame. Mano nuomone, šiandienai reikia rimto nusiteikimo, žaisti taip pat kaip ir visus prieš tai žaistus mačus su šiuo varžovu.

Patyrus traumą Alvydui tenka dažniau žaisti ketvirtoje pozicijoje, kur su mano svoriu ir ūgiu jau sunkoka kovojant su aukštesniais ir sunkesniais priešininkais, bet stengiuosi bet kurioje pozicijoje atnešti kiek galima daugiau naudos komandai. O žaisdamas nežiūriu į pavardes ir jei reikia tai pasistumdyti galiu su bet kuo.“

„Sporto namuose“ įsitvirtinęs A lygos naujokas Mindaugas Šeduikis neprarado optimizmo: „Jeigu susirinks visa komanda, tai, manau, tikrai pakovosim dėl pergalės. Pranašumas tas, kad mūsų dideli neblogai pataiko iš toliau, todėl „Steko“ aukšti žmonės turi aukščiau dengtis. Deimos, Jaceviciaus ir Poviliausko po vieną nesustabdysi, bet gera, komandinė gali pristabdyti visus. Šansų visada yra.“

Net šešis pastaruosius sezonus M.Šeduikis praleido Sostinės krepšinio B lygoje, kur būdavo vienas pagrindinių lyderių Mindaugo Lapėno treniruojamuose klubuose. Jau kelis metus laukęs A lygos pasiūlymų, šiemet pagaliau išgirdo kvietimą iš Ramūno Stundžios ekipos ir tuo pasinaudojo.

A lygos sezonas jau pasiekė pusiaują, tad ir įspūdžių Vovere pravardžiuojam „Sporto namų“ naujokui vis daugėja: „Jau pripratau, ne kaip senbuvis gal dar, bet šiaip nebuvo labai daug ko ir priprast, vis tiek vienur ar kitur prieš tuos pačius žaidęs. Šiaip nėra kažkokio skirtumo, gal čia daugiau tiems kas po „kašiu“ lošia, nes ir mažiukai greitesni ir centrai didesni.

Motyvacijos tai didesnės nebent iš VU , VGTU ar ISM ir kartais „Steko“ pusių, kiti tai kaip gaunasi. Skiriasi tik fizinis pasirengimas ir greičiai. Trenerių reikalavimai irgi nieko naujo, gaunu velnių ne ką mažiau, nei nuo Lapėno gaudavau.“

Pergudravo po pertraukos

Rungtynes „Stekas-Rivilė“ pradėjo itin entuziastingai ir su vėjeliu. Galingas ir įvairiapusiškas puolimas gimdė vieną tašką po kito. Pirmas septynias minutes „Sporto namai“ atsakinėjo ne ką prastesniu efektyvumu, kai, iki kėlinuko pabaigos  likus apie tris minutes, įkrito į nedidelį tarpeklį.

A.Viparto kariauna surengė antpuolį atkarpa 8-0 ir truktelėjo per kelis metimus į priekį. Puolamojo stiliaus kėlinukas baigėsi namuose žaidusių „Steko-Rivilės“ persvara - 32:25.

Antrasis ketvirtis irgi neišvengė bangavimo. Momentu svečiai priartėjo iki dviejų metimų, kai po kelių minučių „Steko-Rivilės“ panašumas jau siekė dešimt taškų. Pirmoji rungtynių pusė neatsakė į jokius klausimus. „Sporto namai“ atsakė savais argumentais, antrajai mačo daliai paliko šeimininkams 4 taškų persvarą (48:44).

Trečiajame ketvirtyje po 5 iš eilės Vaidoto Jatulevičiaus taškų „Stekas-Rivilė“ vėl šoktelėjo ant bangos, bet Povilo Braknio 10 „akių“ sprogimas grąžino rungtynėse status quo. Po 30 minučių šeimininkai priekyje – 63:60.

Lemiamą ketvirtį „Sporto namai“ išsprogo 8 taškais iš eilės ir „Steko-Rivilės“ ekipa paprašė minutės pertraukėlės. Svečiai išsiveržė į priekį per du metimus ir tai buvo kulminacinis momentas, įkvėpęs visam likusiam laikui.

„Steko-Rivilės“ ginklai užsikirto, metimai skriejo pro šalį ir per 10 minučių ekipa surinko tik 14 taškų. R.Skaisgirio kompanija didino iniciatyvą, pranašumas išaugo iki dviženklio skaičiaus ir visos šeimininkų pastangos sugrįžti buvo bevaisės.

„Sporto namai“ laimėjo itin svarbų tašką rezultatu  - 88:77. Komanda nugalėjo jau trečią kartą per pastarąsias ketverias rungtynes, kai „Stekas-Rivilė“ patyrė trečiąją nesėkmę paeiliui.

„Sporto namų“ stovykloje Pavelas Braknys per 23 minutes pritaškė net 21 tašką. Jonas Elvikis svariai prisidėjo prie spurto 4-ąjame kėlinuke ir iš viso surinko 16 punktų. Po 14 strėlių“ susmaigstė Mindaugas Šeduikis ir Žygimantas Jonušas.

„Steko-Rivilės“ gvardijoje dominavo priekinės linijos žaidėjai Gediminas Poviliauskas  (12 atk.kam.) ir Vaidotas Jatulevičius (9 atk.kam.), suvertę po 19 taškų. Deimantas Pavlovskis ir Laurynas Jacevičius pridėjo po 15  punktų. Ekipos atsarginių žaidėjų suolelis pridėjo vos 3  „akutes“.

„Steko-Rivilės“ strategas A.Vipartas apgailestavo tik dėl paskutinio kėlinio: „Geros rungtynės buvo, neblogai žaidėm tris kėlinius, o štai trečiam įsivėlėm į jų primestą pozicinį krepšinį ir užstrigom. Vienas kitas pramestas metimas, paleidom Braknį ir sugrįžti nebesugebėjom. Nugalėjo šį kartą patirtis.

Krito į akis tai, kad po ilgosios pertraukos neapgynėm savo lentos, lipo mums per galvas, kartodavo metimus tol, kol įkrisdavo. Šiek tiek išmušė iš vėžių skirtingas abiejų teisėjų pražangų traktavimas. Po to bandėm gelbėtis po vieną, neišėjo, viskas susidėjo ir pralaimėjom. Nieko baisaus nenutiko, svarbu, kaip sakau, užimti bent aštuntą vietą, nes šių metų A lyga labai lygi.“