„Stekas-Rivilė“ per dieną laimėjo dukart, VU patikrino suolą

Vakar GEALAN-Sostinės krepšinio A lygoje (SKL) įvyko dvejos rungtynės aikštelėje ir vienerios ant popieriaus. „Stekas-Rivilė“ (13/7) pateisino favoritų vardą akistatoje su „Vilniaus kolegija“ (2/18), kai „Vilniaus universitetas“ (16/4) susidorojo su dėl pozicijų kovojusiais „Sporto namais“ (12/8). „Steko-Rivilės“ valdžia dėjo visas pastangas, kad mačas su „Legionu“ (0-20) įvyktų, tačiau pastarųjų vadovo telefonas tylėjo ir Gintaro Pavalkio klubui sezonas baigėsi techniniu pralaimėjimu 0-20 bei rekordiniu pasirodymu iš blogosios pusės. Per 20 mačų „Legionas“ neiškovojo nė vienos pergalės.

Lieka du nežinomieji

Reguliarusis A lygos sezonas priėjo liepto galą. Jau aišku, kad 2018-2019 metų sezonas baigėsi „Legionui“ bei „Vilniaus kolegijai“. Neginčijamos ir dvi ketvirtfinalio poros. „Vilniaus universitetas“ susigrums su „ISM universitetu“, kai „Tegra“ bandys atgimti „Sporto namų“ priešpriešoje.

Šiandieną bus sužaistas paskutinis mačas, kai MRU priims „Ferimstos“ kompaniją, po kurio paaiškės likusi dvi poros. Jei mačą laimės „Ferimsta“, ji užims šeštąją vietą grupėje ir susitiks su „Steku-Rivile“, jei „stogdengiai“ įsigudrins pralaimėti, tai juos aplenks „LKA-karys.lt“ ir varžovu ketvirtfinalyje taps VGTU.

„Vilniaus universitetas“ rungtynėse su „Sporto namais“ sprendė savus uždavinius. Rimantas Kaminskas pataupė po traumos grįžusį Paulių Leščinską, penktas rungtynes sužaidė Tautvydas Pipiras ir galės kapotis atkrintamosiose. Simonui Lekiui dar buvo suteikta papildomo poilsio.

Nepaisant šių niuansų VU rungtynėse didelių problemų neturėjo. Aktyvus ir patikimai organizuojamas studentų puolimas atsiskleidė visu gražumu nuo pat susitikimo pradžios. Jau po pirmo ketvirčio R.Kaminsko diriguojamas klubas įgijo dviženklę persvarą (31:20), o ir sustoti neketino. Trys tolimi Eimanto Kaminsko metimai antrajame kėlinuke didino atotrūkį nuo priešininkų, nespėjusių išsigaudyti perimetro. „Sporto namams“ šis mačas buvo kova dėl startinių pozicijų atkrintamosiose, tad Rolando Skaisgirio ekipa susirinko gausiai ir tikėjosi primesti savo diktatą. Deja, realybėje buvo kiek kitaip.

Po dviejų kėlinių „Vilniaus universitetas“ pirmavo 53:35 ir buvo aišku tik viena, kad „Sporto namams“ kažką reikia keisti gynyboje. Ilgoji pertrauka nieko nepakeitė. VU ir toliau sėkmingai terorizavo priešininkų gynybinius bastionus, neturėjo problemų su progų realizacija ir tik didino atotrūkį. Visas VU 12-tukas gavo progą pasireikšti ant parketo, pritaškė net 18 tritaškiu 50 procentų taiklumu ir užbaigė reguliarųjį A lygos sezoną triuškinama pergale 100:74.

Nugalėtojų 12-tuke ypatingai išsiskyrė Tautvydas Pipiras, surinkęs 21 tašką. Eimantas Kaminskas (15 tšk.) ir Kipras Urbanavičius (14 tšk.) sužaidė vienas geriausių sezono mačų. Žilvinas Kubilius pateisino trenerio sprendimus su 10 taškų.

„Sporto namų“ kompanijoje blizgėjo Mindaugas Šeduikis (18 tšk.) ir Aivaras Kiaušas (17 tšk.). Jonas Elvikis pridėjo 10, Giedrius Giedra ir Rolandas Skaisgirys – po 8 taškus.

Vienas šūvis – du zuikiai

„Stekas-Rivilė“ vakar ant parketo sulošė vienerias rungtynes, tačiau įsirašė du taškus. Antano Viparto treniruojama ekipa RKL B pirmenybėse nužygiavo iki pat finalo, tačiau nepamiršo ir A lygos. Vakarykštėse rungtynėse su „Vilniaus kolegija“ „Stekas-Rivilė“ dominavo nuo pradžios iki pat pabaigos. Po dviejų kėlinių pastarieji vedė lyg ir  atlošiama 12 taškų persvara, kai trečiajame ketvirtyje sudavė  kelis smūgius į  VIKO paširdžius ir atstumas tarp komandų perkopė 20 taškų ribą.

„Stekas-Rivilė“ stipriai dominavo po varžovų krepšiu, lentą laimėjo net 59:28, iš baudos aikštelės pribarstė net 82 taškus ir, tikrąją ta žodžio prasme, perlipo varžovams per galvas 119:77.

Antrąjį tašką „Stekas-Rivilė“ užsidirbo kabinetuose. „Legionas“ nesiteikė susiderinti atkeltų rungtynių datos ir jiems buvo paskirtas techninis pralaimėjimas 0:20. Taip G.Šukio klubas iškovojo du taškus per dvi dienas ir užsitikrino tračiąją vietą galutinėje A lygos turnyrinės lentelės įskaitoje. Varžovą analizei Antanas Vipartas sužinos šios dienos vakare.

„Steko-Rivilės“ būryje net keturi žaidėjai įžengė į dvidešimties pelnytų taškų zoną. Andrej Tichonov ir Laurynas Jacevičius priskaldė po 21 tašką, Deimantas Pavlovskis ir Mantas Pocius (sezono rekordas) – po 20.

„Vilniaus kolegijos“ sezoną skambiu akordu baigė Modestas Mackevičius, suvertęs 22 taškus. Martynas Rakauskas sužaidė pagal galimybes ir pridėjo 15 taškų. Edvinas Slapšys pridėjo 13, Domantas Tikša – 11.