Studentų derbiuose LEU ir "Vilniaus kolegijos" pergalės bei G.Povilausko trigubas dublis

Ketvirtadienio vakarą Plasta-Sostinės A lygoje buvo sužaistos dvejos rungtynės, kuriose grūmėsi studentų pagrindu sudarytos komandos. Savo aikštėje žaidę "LEU-Šviesos" atstovai įrodė savo pranašumą prieš "Vilniaus universiteto" ekipą, o "Vilniaus kolegija" svečiuose nepasigailėjo "VTDK-SLK Patriotų" komandos.

Stebuklas

Sužaidus tris kėlinukus savo aikštėje žaidę "LEU-Šviesos" (6-4) studentai turėjo 8 taškų deficitą, tačiau pasakiškai sužaidę lemiamą kėlinuką šventė dramatišką pergalę prieš "Vilniaus universiteto" (5-5) atstovus.

Susitikimą geriau pradėjo aikštės šeimininkai, tačiau Rimanto Kaminsko treniruojama svečių ekipa dar pirmojo kėlinuko pabaigoje perėmė iniciatyvą ir beveik dvidešimt minučių diktavo varžovams savo sąlygas. Sužaidus trisdešimt minučių VU buvo priekyje (51:43), tad atrodė, jog būsimuosius pedagogus gali išgelbėti tik stebuklas.

Ir išgelbėjo. Tikras stebuklas vardu Gediminas Povilauskas. Svarbius taškus pelnęs, atšokusių kamuolius gausiai rinkęs ir, kas nebūdinga aukštaūgiams, vieną po kito rezultatyvius perdavimus atlikęs "LEU-Šviesos" atstovas tapo enigma svečių ekipai.

Bandydami sulaikyti varžovų lyderį "Vilniaus universiteto" krepšininkai kartais pamiršdavo jo komandos draugus, tad aikštės šeimininkams beliko pasinaudoti svečių sumišimu gynyboje bei rinkti itin svarbius taškus.

Puikiai išnaudoję susiklosčiusią situaciją "LEU-Šviesos" krepšininkai pavijo varžovus, o po spurto pačioje pagrindinio laiko pabaigoje galiausiai iškovojo sudėtingą pergalę rezultatu 72:63.

Nugalėtojų treneris Gediminas Bražionis atskleidė pergalės priežastis: "Mums pasisekė, kad turime didelius neblogus. Laimėjom kovą dėl atšokusių kamuolių, bet iš po krepšio labai nepataikėm. Sakiau  G.Povilauskui, kad kai prieš jį dvigubina matytų komandos draugus, tad jis paklausė bei atliko net 10 rezultatyvių perdavimų. Be to, kai kurie žaidėjai tiesiog perdegė".

"Realiai gynyboje gerai sudirbom, bet mūsų pačių puolimas visiškai neblizgėjom. Mūsų pagrindinė užduotis gynyboje buvo sutvarkyti jų "mažylius", ką mes sėkmingai ir padarėm, tik neįvertinom jų aukštų žmonių. Taip gavosi įtemptesnės rungtynės, todėl belieka pasidžiaugti, kad šįkart viskas baigėsi gerai".

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Justinas Gečas įmetęs 22 taškus, Algirdas Palaima pridėjo dvigubą dublį 17 taškų ir 10 atkovotų kamuolių, o tiesiog unikalias rungtynes sužaidė G.Povilauskas, pelnęs 14 taškų, atkovojęs 21 atšokusį kamuolį, atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų bei surinkęs 40 naudingumo balų.

"Vilniaus universiteto" ekipoje išsiskyrė Kristupas Surgėlas surinkęs 16 taškų ir Mantas Dong pridėjęs 15 taškų.

Įgavo pasitikėjimo

Antrose vakaro rungtynėse viskas vyko gerokai paprasčiau, o pergalę šventė svečiuose žaidusi "Vilniaus kolegijos" (5-6) ekipa rezultatu 91:73 sutriuškinusi "VTDK-SLK Patriotų" (3-7) atstovus.

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė aikštės šeimininkai (2:0), kurie dar pusantros minutės aklinai gynė savo krepšio prieigas. Vis tik netrukus svečių puolimo mašina išsijudino ir viskas apsivertė aukštyn kojom.

Pelniusi net 7 taškus be atsako Stanislovo Radziulio treniruojama "Vilniaus kolegijos" ekipa perėmė iniciatyvą bei likusio dvikovos laiko metu tvirtai laikė rungtynių vairą savo rankose.

Tiesa, sužaidus kiek daugiau nei 27 minutes "VTDK-SLK Patriotai" dar buvo išlyginę rezultatą (54:54). Tačiau netrukus svečiai atkuto dar tam pačiam kėlinuke atsidūrė priekyje (60:56), o lemiamame ketvirtyje įjungė aukščiausią pavarą beregint įgijo dviženklį pranašumą (74:63).

Atitrūkę į priekį svečiai įgavo pasitikėjimo savo jėgomis bei sulig kiekviena minute vis labiau tolo nuo varžovų, kol prieš pat finalinę sirena susikrovė triuškinamą 18 taškų persvarą.

Nugalėtojų strategas Stanislovas Radziulis džiaugėsi gera gynyba: "Jie prastai dvitaškius pataikė, o mes gynėmės gerai ir tai, matyt yra pagrindinė pergalės priežastis. Visur kitur mes apylygiai su jais žaidėme. Kai pabėgome į priekį nervuotis varžovai pradėjo, tad mums lengviau tapo žaisti bei pamažu susikrovėme solidesnį pranašumą. Šiais metais liko vienos rungtynės su "Tegros" ekipa, jeigu jose pasiektumėm pergalę - būtų tiesiog fantastika".

Nugalėtojų komandą į pergalę vedė Laurynas Kirlys, pelnęs 34 taškus ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus. Jam neblogai talkino Paulius Leščinskas (9/11 dvit.) pridėjęs 25 bei Matas Budginas į savo sąskaitą įsirašęs 14 taškų.

"VTDK-SLK Patriotų" ekipoje pasižymėjo Otas Majeras įmetęs 16 taškų ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus bei Rafal Moro, pelnęs 15 taškų ir sugriebęs net 17 atšokusių kamuolių.