„Tegra“ atsitiesė rungtynėse su ISM universitetu

Ketvirtadienį (11-29) GEALAN-Sostinės krepšinio A lygoje ISM universitetas (2-3) DSKS Žalgirio sporto salėje priėmė „Tegrą“ (3-3). Mačas kėlė smalsią intrigą. Abi komandos kol kas nedemonstruoja to krepšinio, kurį norėtų matyti ekipų treneriai. Kiekvienas taškas šiemet itin svarbus, nes realiai dėl 8 vietų atkrintamosiose kovos net 10 klubų.

Vienas mačas - dvi skirtingos istorijos

Susitikimui su ISM studentais „Tegra“ surinko kone pilną sudėtį ir į priešo teritoriją atvažiavo tik pergalės. Komandos atsarginių žaidėjų suolelis surinko net 37 taškus, kai jų oponentų tik 17, ir tai buvo vienas kertinių faktorių rungtynėse. ISM universitetas atvyko išretėjęs, be priekinės linijos, jėgos ir svorio.

Jau susitikimo pradžioje svečiai atskleidė visą savo potencialą, kai per kėlinuką „Tegra“ surinko 28 taškus. Fenomenaliai sužaidęs Vaidas Bendikas per 10 minučių užkapojo ISM gynybą 18 taškų ir varė į ne viltį studentų ekipos trenerį. Šeimininkai nežaidė prastai, tiesiog jų oponentai kiek geriau.

Antrojo kėlinuko pradžioje ISM universitetas turėjo 7 taškų deficitą ir didelį galvos skausmą gynyboje. „Tegra“ nesusustojo, palaipsniui skirtumas augo ir 17-ąją mačo minutę po Henriko Šliogerio dvitaškio apsiekė dvidešimties taškų ribą. ISM patyrė nokdauną ir tik kėlinuko pabaigoje Roko Balbieriaus vedamas klubas kiek sumažino atsilikimą ir apmastymams pasiliko 14 taškų deficitą (37:51).

Po ilgosios pertraukos ISM universiteto kareiviai išėjo su vienu tikslu – perlaužti mačo eigą. Trečiajame ketvirtyje komandos žaidė apylygiai, o solidi „Tegros“ persvara sukosi tiek 15 taškų riba. Prieš lemiamą ketvirtį ISM atsilikinėjo 57:72, o misija perlaužti iniciatyvą dar pasunkėjo, nes laikas buvo priešininko sąjungininkas.

Ketvirtą kėlinuką  studentai pradėjo itin energingai, 4 minučių atkarpą užsiautė 13:3 ir privertė priešininkus prašyti minutinės pertraukėlės. Komandas teskyrė penki taškai, o iki mažo pabaigos dar buvo likusios kone 6 minutės. „Tegra“ atrodė sutrikus, komandos puolimas momentu prarado ritmą, kai jų varžovas taškas po taško artėjo link tikslo. 38-ąją mačo minutę Rokas Balbierius išlygino rezultatą ir nuo to momento prasidėjo tikras charakterių išbandymas.

Iki pat paskutinių sekundžių komandos buvo šalia, tik su minimalia „Tegros“ persvara. Kai iki mačo pabaigos liko laiko užtekančio vienai atakai, svečiai pirmavo vienu tašku. ISM griebėsi baudų taktikos, tačiau priešininko ranka nedrebėjo. Likus kelioms sekundėm ISM jau tik tritaškiu galėjo išlyginti mačo rezultatą, tačiau R.Balbieriaus paleistas kamuolys tikslo nepasiekė. „Tegra“ atsitiesė po dviejų pralaimėjimų iš eilės ir laimėjo mačą 90:87. ISM universitetui tai jau trečiasis pralaimėjimas paeiliui.

Nugalėtojų gretose ir vėl žibėjo ekipos lyderiu šioje sezono stadijoje tapęs Vaidas Bendikas (28 tšk.). Robertas Bitinas (13 tšk.) svariai prisidėjo prie gero komandinio tritaškių taiklumo. Alfredas Lukaševičius ir Vitalij Lukša pridėjo po 9 „akis“ .

ISM universitete ir vėl žibėjo Rokas Balbierius (28 tšk., 6 atk.kam., 4 rez.perd.), surinkęs net 33 balus naudos. Arnas Arlauskas ir Karolis Bielskis prišaudė po 16 punktų. Ekipai šiame mače pristigo suolo pagalbos , o  rezultatyviausias nuo ten  pakilęs žaidėjas Artūras Šinkauskas pridėjo vos 5.

Po nesėkmės - padėka

ISM universiteto kaklas, galva ir smegenys Marius Pavlovski lenkė galvą prieš savo komandą: „Noriu pasakyti ačiū vyrams už kovą. Kadangi žaidėm be didelių žmonių su trečiu numeriu po krepšiu ir tik per didelį norą ir azartą buvom arti tituluoto varžovo.

Tai tik dar kartą įrodo, kad jei labai nori, užsivedi, gali žaist su bet kuo. Pradžioje mes kiek išėjom išsigandę augaloto varžovo, nuleidę ausis, gal netikėjom, kad galim. Per ilgąją pertrauką teko gerai nuduot kalbos, išspardyt užpakalius,  tam kad vyrai užsivestų ir kitose dvidešimt minučių buvom puikūs. Esu labai patenkintas kokį norą mes parodėm. Noriu išskirti Roką Balbierių, kurio motyvacija kiekvieną dieną yra pavyzdinė. Tikrai vyras žaidžia nuostabų sezoną ir užveda visą komandą. Pavyzdžių turim, belieka tik jais sekti ir siekti pergalių.“

Perduoda patirtį

„Tegros“ klubo vairą perėmęs Giedrius Pečiulionis nedramatizavo susitikimo pabaigos: „Aš kaip sakau, pergalė yra pergalė. Antroje rungtynių dalyje varijavau įvairiais penketais, norėjau apsižibrėžti ateičiai kas ką gali, kas veikia, kas ne ir varžovai priartėjo. Pataikė keletą sunkių metimų, kai mes gal 5 kartus prametėm iš po krepšio. Nedramatizuoju galutinių skaičių, nes pirmoj pusėj, galima sakyti, pamačiau tikrąjį komandos potencialą. Vis tiek, esu naujas treneris, komandoj, visu norisi išbandyti, visiems duot pažaisti ir taip įvertinti galimybes.“

Paklaustas kokie vėjai trenerį atnešė į Vilnių G. Pečiulionis paatviravo: „Jau senai esam pažįstami su Audrium Virbicku, jis man paskambino ir aš mielai sutikau. Ne vienas „Tegros“ žaidėjas lošia mano treniruojamoje komandoje  „Omega“ regionuose, tai aš nesu visai toks svetimas šiam klubui. Krepšinis kaip liga jau nuo 8 metų, mielai visur dalyvauju ir žaidžiu, kur tik pakviečia. Norisi duoti tos sukauptos patirties kitiems, palikti savo žinias, kad tik padėtų.“