„Tegra“ išsipakavo dovanėlę nesulaukus švenčių

„Tegra“ išsipakavo dovanėlę nesulaukus švenčių 6581

Naujos krepšinio savaitės pradžią A lygoje papuošė dvi mohikanų dvikovos. Vienų iš rimčiausių pretendentų į finalą komandų akistatoje nukraujavusi „Ferimsta“ namie neatsilaikė prieš „Tegrą“. Tuo metu „Stekas-Rivilė“ įrodė savo pranašumą prieš MRU.

Užduotis  - sunaikinti lyderius

„Ferimsta“ ir „Tegra“ – du ne vienerius metus A lygoje dominuojantys klubai, kuriems finalo ketvertas dar nėra pasiekimas. Ir šiemet komandos surinko galingas sudėtis, nors aišku tai dar nieko nereiškia, bet apie galimybes daug ką pasako. Pirmoji šiemet šių klubų akistata kėlė nemenką susidomėjimą ir žadėjo gerą kovą.

„Ferimstos“ ekipos krepšininkas Karolis Ražukas degančiom akim laukė vakaro: „Šiandien laukia itin sudėtinga dvikova prieš vieną iš pagrindinių šio sezono favoričių, „Tegros“ komandą, tad neabejotina, kad laukia tikrai įtempta kova.

Įveikti tokią komandą kaip „Tegrą“, reikalaus daug pastangų ir susikaupimo, todėl kovoti pradėti reikės nuo pirmo išmesto kamuolio. Varžovas turi gerai žaidžiančių žaidėjų tiek po krepšiu, tiek ir nuo perimetro, tad išskirti stipriąją komandos pusę būtų labai sudėtinga.

Darbas gynyboje, atkovoti kamuoliai, greitas puolimas - tai vieni iš pagrindinių mūsų uždavinių siekiant nuskinti pergalę.

Dėl įvairių priežasčių, šiandienos dvikovoje neturėsime didelės žaidėjų rotacijos, komandai negalės padėti keli lyderiai, todėl bus itin reikalingas visos komandos žaidėjų indėlis. Kaip ir minėta, abi komandos atrodo tikrai galingai, todėl tikėtina, kad nugalėtojas paskutinėmis sekundėmis“.

Vienas iš vyresnių „Tegros“ ilgamečių žaidėjų Domantas Bimba konstruktyviai dėliojo sakinius: „Šiandien pagrindiniai akcentai, bus sustabdyti jų lyderius. Mes kiekvienose rungtynėse stengiamės iki galo, bet žaisti prieš stiprų varžovą visada yra papildoma motyvacija.

Varžovų komanda mums pažįstama, žinome ką jie gali, tad bandysime neleisti jiems žaisti jų krepšinio, o primesti savo. Prieš šias varžybas nuotaikos puikios ir kovingos, o kaip bus pamatysime.“.

Paklaustas apie savo atsiradimo istoriją komandoje ir ilgaamžiškumą, Domantas paatviravo: „Kai aš prisijungiau prie Tegros žaidė iš dabartinių žaidėjų Bendikas, Šliogeris ir Šablinskas, tad startinio penketo matyt nesurinktume.

O pakvietė į komandą šios komandos vienas iš variklių Henrikas Šliogeris, su kuriuo buvome pažystami nuo VGTU rinktinės laikų. Įsilieti sekėsi puikiai, nes didžioji dauguma žaidėjų buvo pažystami, o ir kolektyvas Tegroje visuomet buvo draugiškas nariams, kurie turi meilę krepšiniui.  

Būnant 37 žaisti A lygoje man nėra sudėtinga, rimtų traumų pavyko išvengti, sportinę formą palaikau ir matyt to užtenka, kad sėkmingai žaisti“.

Didelių faktorius tapo lemiamu

Tauro sporto mokykloje įvykęs mačas gavosi ne visai toks , kokio laukėme. Pagrindinį to priežastis šeimininkų komanda, kuri išstatė vos pusė komandos ir tai sumenkino komandos galimybes.

Jau susitikimo pradžioje aukštaūgių vedama „Tegra“ šovė į priekį trimis atakom be atsako ir išskleidė varžovo silpnybes.

Karolio Ražuko ir jaunojo Igno Goliančik pastangos palaikė šeimininkų dirbtinio kvėpavimo aparatą, tačiau po 10 minučių „Ferimsta“ jau atsilikinėjo 10 taškų ( 18:28).

Antrajame ketvirtyje Stasio Kurmino klubas pagavo bangelę, kai I.Goliančik vinim iš viršaus sumažino deficitą iki 5 punktų. „Tegrai“ įspūdžio tai nepadarė, ekipa atsakė dviem atakom iš eilės, atstatė dviženklę persvarą ir ilsėtis išėjo pakilia nuotaika – 52:39.

„Ferimsta“ rungtynėse rėmėsi itin žema, o gal tiksliau pasakyti, lengva sudėtim, tad labai buvo sunku tikėtis, kad 7 „mažiukų“ rotacija antroje mačo dalyje galės kažką pakeisti.

„Tegra“ tą vakarą juokauti nesiruošė. Itin produktyviai ir sumaniai išnaudojusi aukštaūgius svečių komanda trečiajame ketvirtyje atitrūko per 20 taškų ir nulėmė rungtynių baigtį.

Paskutines 10 minučių „Ferimsta“ laimėjo 28:23, tačiau esmės tai nepakeitė. „Tegra“ paliko priešo teritoriją pakeltom barzdom 107:90. Svečiai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 49-21 ir praktiškai nesuteikė varžovams jokių antrųjų šansų.

Nieko nuostabaus, kad Giedriaus Pečiulionio auklėtinių gretose sublizgėjo būtent trys komandos bokštai – Gytis Brazauskas  (21 tšk., 8 atk.kam.), Steponas Markus (17 tšk., 101 atk.kam.) bei Vitalij Lukša (14 tšk., 10 atk.kam.). Paulius Naraškevičius pridėjo 12 „akių“ ir 8 „asistus“.

„Ferimstos“ superklubo tarpe išsiskyrė prieš rungtynes, kitokio scenarijaus tikėjęsis Karolis Ražukas (21 tšk., 7 atk.kam.). Septyniolikametis ekipos naujokas Ignas Goliančik (23 tšk., 5/5 trit.met.) nustebino varžovą taiklia ranka ir sužaidė nuostabias rungtynes. Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas pridėjo 14, Ignas Repčys – 12 punktų.

Pasinaudojo proga

„Tegros“ komandos treneris Giedrius Pečiulionis po tokio mačo neturėjo labai daug ką pasakyti: „Pasinaudojom proga. Priešininkas nesusirinko pilna sudėtim, o mes turėjom beveik visu, ką ir norėčiau matyti kiekvienose rungtynėse.

Svarbiausia buvo nusiteikimas. Vyrai motyvacija buvo gera ir nesunkiai laimėjom. Palinkėjau visiems gerų švenčių ir toliau siekti savo tikslų, to paties linkiu ir lygai. Tikslas vienas – laimėti kiekvienas artimiausias rungtynes, o kaip bus parodys ateitis“.

„Ferimstos“ grupuotės galva Edvinas Justa tik skėstelėjo rankomis: „Kaip susirinkom, tą ir gavom. Pagrindinė priežastis. Vien su gynėjais žaisti prieš tokią komandą... ką tu gali padaryti.

Varžovo aukštaūgiai dominavo, keitėm gynybą, gavom tritaškių, viskas dėsninga. Linkiu, kad komanda kitais metais išvengtų traumų, daugiau laiko skirtų sportui ir, tikiuosi, kad viskas bus gerai“.

Taškais laimėjo Jukonis, bet komandine pergale - Pavlovskis

Kitame vakaro susitikime „Stekas-Rivilė“ Ekinstos sporto centre priėmė šešis MRU patriotus. Nors šeimininkai ir spurtavo rungtynių pradžią 7:0, tačiau Mykolo Riomerio ženklo gynėjai greitai įėjo į ritmą ir išlygino žaidimą bei rezultatą.

Pirmojo ketvirčio pabaigoje užjudėjo „Steko-Rivilės“ dominatorius Deimantas Pavlovskis ir suteikė komandai trijų taškų pranašumą 26:23. Antrajame kėlinuke MRU turėjo kuo atsakyti. Rokas Jukonis surengė savo solo pasirodymą ir svečiai perėmė iniciatyvą.

MRU momentu truktelėjo 4 taškais, bet su ta banga toli nenuėjo. „Stekas-Rivilė“ nusipurtė nesėkmingą atkarpą, atstatė kvėpavimą ir į ilgąją pertrauką išėjo su minimalia persvara  - 44:43.

Didžiąją trečiojo ketvirčio dalį R.Jukonis ir Ignas Ryla tempė MRU klubą ant savo pečių, priešininkai žengė koja kojon ir kažką prognozuoti buvo dar sunku, kol likus apie 2 minutes svečiai mirtinai stabtelėjo.

„Stekas-Rivilė“ surengė tris sausas atakas ir prieš lemiamą ketvirtį įgijo didžiausią iki tol  8 taškų persvarą 68:60. Kaip parodė netolima ateitis - šis spurtas tapo lemiamu. MRU jėgos išsikvėpė, žaidimo kokybė kiek sumenko iš šansų užsikabinti Vytauto Poteliūno auklėtiniai nebeturėjo. „Stekas-Rivilė“ laimėjo 91:80 ir metus užbaigė gera gaida.

Nugalėtojams antras pagal rezultatyvumą žaidėjas D.Pavlovskis supurtė 26 taškus, bei atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Slidžios pagalbos aikštelėje šeimininkai sulaukė ir iš Gedimino Poviliausko, kuris buvo šalia trigubo dublio ( 18tšk., 9 atk.kam., 10 rez.perd.), ir iš Alvydo Žarskaus ( 18tšk., 11 atk.kam.). Donatas Janavičius pridėjo 16 „akių“.

Rezultatyviausias A lygos žaidėjas R.Jukonis ( 27 tšk., 10 atk.kam., 10 rez.perd.) per 40 minučių suspindėjo trigubu dubliu. Irgi be keitimų lošęs Ignas Ryla suvertė 22 taškus. Mantas Kazlauskas prisidėjo su 9, Lukas Motiejūnas ir Modestas Gilys su  - 8 punktais. 

Ir džiugina, ir baugina

„Steko-Rivilės“ komandos strategas Antanas Vipartas daugiau mažiau buvo patenkintas pasirodymu: „Vyrai šaunuoliai, tikrai labiau jaučia vienas kitą ir judam po truputį į priekį. Pats mačas buvo sunkus, atitrūkom šiek tiek tik antroj pusėj daugiau.

Nors jei būtų įkritę tolimi metimai galėjom jau anksčiau turėt dviženklę persvarą. Niekaip nesustabdėm R.Jukonio, kuris yra tikras monstras. Nepadėjo joks gynybos kaitaliojimas.

Na, bet varžovas žaidė šešiese, mūsų didesnė rotacija tikrai padėjo išsaugoti jėgas ir išlaikėm iki galo. Stovim šiuo metu aukštai, tai lyg ir džiugina, bet tuo pačiu ir baugina. Nesam mes kažkokie išskirtiniai, daug komandų yra apylygės. Belieka tik tęsti darbus ir judėti į priekį“.

Pagal aplinkybes - gerai

MRU komandos treneris Vytautas Poteliūnas mano, kad komanda padarė viską ką galėjo: „Žaidėm prieš stiprią, pilnai sukomplektuotą komandą ir pralaimėjom lygiam mače.

Žaidėm lygiai ir tik trečio ketvirčio galas mums nenusisekė, varžovas pataikė iš toli ir vėliau mes nebeprisivijom. Padarėm išvadas, kad žaisti reikia nuo pradžių gerai kovojom, tik va ta maža rotacija neleido išlaikyti ritmo. Turim tris sergančius ir nieko nepadarysi.

Sunkiai sekėsi stabdyti priešininko priekinę liniją, teko spaustis, o tada gavom tolimų metimų. Viskas dėsninga šioje situacijoje ir labai dramatizuoti nesinori. Šios rungtynės mane nuteikė pozityviai.

Jie apibendrinti iki šiol komandos pasirodymą irgi vertinu gerai, turim ką turim, yra nenumatytos aplinkybės, tas nukritimas lentelėj nieko nekeičia. Svarbu patekti į atkrintamąsias , o aš savo komanda tikiu. Belieka palinkėti tik pergalių kitais metais“.


‹ atgal
SKL © 2019

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti