„Tegra“ nepervargo akistatoje su „Legionu“

„Tegra“ nepervargo akistatoje su „Legionu“ 6592

Naujieji 2019-ieji metai GEALAN-Sostinės krepšinio A lygoje pradėti čempionato grando ir autsaiderio akistata. Kaip parodė netolima ateitis, per šventes stebuklų neįvyko ir mačas baigėsi taip kaip ir turėjo baigtis.

Sudorojo po pertraukos

Pirmam susitikimui po švenčių „Tegra“ delegavo vos pusę sudėties, kai „Legiono“ grupuotė susirinko neįpratai – net devyni. Skirtumas tik tas , kad bent šešių Giedriaus Pečiuliono ekipos žaidėjų  rinkos vertė A lygoje, imant kiekvieną atskirai, verta, turbūt, visos „Legiono“ komandos. Jei Gintaras Pavalkis savo komandoje turėtų bent vieną Markų, Brazauską ar Lukšą , komanda turėtų žymiai didesnį potencialą ir vargu ar būtų tokia patrankų mėsa, kaip yra dabar.

Patikimai ir užtikrintai mačo pradžioje startavusi „Tegra“ pradėjo atkarpa 8-0. „Legiono“ pirmi septyni metimai skriejo pro šalį ir Raimundas Kairys paprašė minutinės pertraukėlės.

Tai nuramino perdegusį jaunimą, taškų sąskaita atsidarė ir pradėjo po truputį kauptis, tačiau “Tegros“ patirtis ir aukštesnis meistriškumas jau po 10 minučių leido šeimininkams susikrauti dviženklę persvarą (23:11).

Antrajame ketvirtyje „Legiono“ komanda pataikė keturis tolimus metimus ir sužibo puolime. Kėlinį svečiai laimėjo 24:20 ir sumažino deficitą iki vienženklio skaičiaus (35:43).

Po ilgosios pertraukos „Tegra“ nusprendė nebetampyti šamui už ūsų. Šeimininkai naudojosi varžovo ribotomis galimybėmis, sumaniai išnaudojo atsivėrusias erdves ir sušaudė varžovo pastangas tiek metimais iš baudos aikštelės ribų, tiek nuo tritaškio linijos.

Giedriaus Pečiulionio auklėtiniai laimėjo ketvirtį 29:14 ir mačo baigtis tapo aiški. Ketvirtajame kėlinuke nieko kardinaliai nepasikeitė. „Tegra“ išlaikė pergalingą ritmą ir laimėjo 96:67.

Ekipa net 60 taškų surinko iš baudos aikštelės ir jos prieigų, pataikymo procentas siekė net 65 procentus metimų, stipriai laimėjo kovą po krepšiais (52-34) ir sutvirtino savo pozicijas lyderių penketuke.

Naudingiausiu šeimininkų žaidėju rungtynėse tapo Gytis Brazauskas (25 tšk., 13 atk.kam, 5 rez.perd.), surinkęs net 37 balus naudos. „Tegros“ bokštai Steponas Markus (17 tšk., 11 atk.kam., 23 naud. bal.) bei Vitalij Lukša ( 18 tšk., 10 atk.kam., 6 rez.perd., 32 naud.bal.) dominavo po krepšiais ir pasižymėjo dvigubais dubliais. Nuo suolo pakilęs Henrikas Šliogeris 911 tšk.) susmaigstė 3 tolimus metimus ir davė pamokų savo kolegai Steponui.

Išsiplėtusi „Legiono“ rotacija didelių pokyčių nepatiekė. Vos trečiąsias rungtynes už komandos spalvas sužaidęs Tomas Malimenkovas ėmėsi lyderio rolės ir prišaudė 16 „akių“. Simonas Paulius Jankūnas (12 tšk., 8 atk.kam.) buvo arti dublio. Po 9 punktus pridėjo Gelmis Ramaneckas ir Gediminas Augė.

Ne tas varžovas

„Tegros“ galva Giedrius Pečiulionis sako, kad viskas susiklostė taip, kaip ir turėjo būti: „Susirinkom, aišku, negausiai, bet varžovas buvo ne tas , kad kelti ką iš ligos patalo ir žaisti per negaliu. Sužaidėm užtikrintai, gan kokybiškai ir nėra čia labai daug ką pasakoti.

Džiaugiuosi komanda, jos noru, užsivedimu ir tikiuosi, kad tie dalykai išliks ir toliau. Dabar ateina toks etapas, kai norisi užimti kuo aukštesnę vietą prieš lemiamas kovas.

Reikia po truputį mobilizuotis, rinktis, gerinti savitarpio ryšius ir tikiuosi, kad kažkas panašaus ir bus. Aišku, čia mėgėjų krepšinis, yra šeimos, darbai, kas yra aukščiau krepšinio laisvalaikio, tačiau kai įžengi į aikštelę visos draugystės baigiasi“.

Dar procese

„Legiono“ klubo vadovas Gintaras Pavalkis pasakojo, kad komanda vis dar formavimosi etape: „Prieš kelis mėnesius kalbėjom, kad bandysim stiprintis, bet ne viskas taip paprasta, kaip atrodo. Kalbinau eilę žaidėjų, tačiau vis atsiranda kažkokios kliūtys ir to branduolio mes iki šiol neturim. Jei atvirai, tai ir iki šiol šnekamės su keletu žaidėjų, gerų žaidėjų ir gal nauji metai nebepakiš mums kiaulės.

Jei prisimint vakarykštes rungtynes, tai aš galiu pasakyti, kad ir su šita sudėtim nežaidėm mes labai blogai. Pirmoj pusėj buvom šalia varžovo, kažkaip kabinomės. Po pertraukos pritrūko komandai patirties, privėlėm daug nesąmonių, prastai pataikėm ir patyręs varžovas greit nubaudė.

Taigi, yra minčių dar įvairiausių, reiks „pravalyti“ išpūstą komandos sąrašą, pasilikti tik motyvuotus kažko siekti, tuos kurie turi pradžioj noro kovoti ir judėsim toliau“.