T.K.Vyšniausko karjeros rungtynės nuskalpavo VGTU

Prieš rungtynes su VGTU (1-5) „Ferimstos“ (3-1) ekipos treneris Edvinas Justa žinojo, kad teks verstis vos su 7 žaidėjais ir tai kėlė nemažai dvejonių ir nerimo. Toks pajėgų išsidėstymas prie statinės linijos, ant popieriaus išlygino ekipų galimybes, o gal net labiau ir tikėtis galima buvo studentų iniciatyvos.

Akis į akį

Kaip parodė netolima ateitis, mačas buvo neprastas ir puolamojo stiliaus. Tą vakarą laimėti galėjo abu klubai, o tiesiogines taškų lenktynes tarp Tautvydo Kazimiero Vyšniausko bei Evaldo Rastenio tik papuošė atkaklų susitikimą. Pirmajame ketvirtyje abi komandos nepademonstravo geriausio savo žaidimo, neretai klydo, bet namuose žaidusi „Ferimsta“ vis vedė per vieną ar du metimus. Po 10 minučių T.K.Vyšniauskas atsiliko tiesioginėje akistatoje varžovų lyderiui 6-8, bet jo komanda buvo priekyje  -18:14.

Antrajame mačo kėlinuke E.Rastenis studentams nesurinko nė taško, tačiau puikiai jį pavadavę kiti VGTU ženklo gynėjai puolime sužaidė itin rezultatyviai. „Ferimsta“ atsakinėjo tolimomis bombomis, kas panašu šiemet bus viena iš vizitinių ekipos kortelių, tačiau prasta gynyba išlygino mačą ir taškus tablo. Po 20 minučių kovos lygu 41:41.

Po ilgosios pertraukos abi komandos išėjo pildyti trenerių užduočių, tik negali apsakyti, kad viskas puikiai pavyko. „Ferimstos“ vakaro dievukas per trečiąjį kėlinuką tempė savo klubą į priekį, „pripjovė“ dar 9 taškus ir netiesioginėje akistatoje su E.Rasteniu jau pirmavo 22:13.

Trys kėlinukai neatsakė į jokius klausimus, o „Ferimstos“ (56:54) 2 taškų persvara buvo tolygi nuliui. 8 E.Rastenio taškai iš eilės leido VGTU smogikams išlyginti mačo santykį, o po Igno Bilinsko  tritaškio, kuris leido pagaliau VGTU išsiveržti į priekį, nuo suolo pakilo net nuo sėdėjimo ant suolo  sustingęs Dominykas Mikalajūnas.

Iki mačo pabaigos likus žaisti apie 4 minutes studentai dar pirmavo trimis taškais, kai „Ferimstos“ puolimo cunamis sukėlė Tauro sporto mokykloje lemtingą škvalą.

Per dvi minutes T.K.Vyšniauskas susmaigstė net 11 taškų be atsako į VGTU pakaušį ir praktiškai vienas nulėmė savo ekipos pergalę. Per likusias dvi minutes VGTU stebuklų nebesukūrė. „Ferimsta“ laimėjo 91:80 ir lieka čempionate tik su viena nesėkme, kai jų nuskalpuotas oponentas su viena pergale.

„Stogdengių“ komandoje visomis spalvomis pražydęs T.K. Vyšniauskas (50 naud.balų)  sunaikino priešininkus, „prišaudęs“ net 39 taškus. Vadimas Volodko (20 tšk., 7 atk.kam.) sujudėjo sezono mačą, pridėjęs stabilumo ir ramybės po krepšiais. Lukas Bankieta pridėjo 910, Karolis Ražukas – 9 taškus.

VGTU lyderis E.Rastenis (33 tšk.) pralaimėjo tiesioginę kovą „Vyšniai“ nežymiai, lemiame ketvirtyje virto drakonu, bet tai ekipos neištraukė. Andrius Juknevičius dar nesuderino taikiklio iš toli, bet 17 punktų  - antras geriausias rezultatas komandoje. Igno Bilinsko kraityje 11 „akių“.

Iškentėjo

Nugalėtojų komandos strategas Edvinas Justa savo akim nematė „Vyšnios“ geriausių A lygos karjeros rungtynių , bet įžvalgomis pasidalino: „Kadangi turėjom tik 8 žmones, mums reikėjo šias rungtynes tiesiog iškentėt, ką ir padarėm. Varžovas spaudėsi, mums tai buvo paranku, stengėmės palaikyt tempą,  galėjom išmesti savo tolimus metimus ir jie sukrito. T.K Vyšniauskas sužaidė  tiesiog nesustabdomai. Su tokia rotacija padarėm, turbūt, viską ką galim, čia daug neprigalvosi, bet tokios realijos, vienų klubai neišleidžia, kiti negaluoja.“