Vilniaus universitetas perrašė istoriją ir užsidėjo A lygos karūną!

Vilniaus universitetas perrašė istoriją ir užsidėjo A lygos karūną! 6811

Savaitgalį VGTU sporto salėje pradundėjo GEALAN-Sostinės krepšinio A lygos (SKL) finalinis ketvertas. Vilniaus universitetas išlaikė solidumą, koncentraciją ir įrodė, kad šiemet Vilniuje būtent jie yra geriausia mėgėjų Vilniaus miesto komanda.

Šiemet VU laimėjo viską, reguliarųjį čempionatą, AMTT taurę ir A lygos finalinį ketvertą. Beje, tai jau trečioji karūna (2007-2008 m., 2012-2013 m., 2018-2019 m.), o to dar niekam iki šiol nebuvo pavykę padaryti.

Pirmasis pusfinalis. VGTU – „Stekas-Rivilė“ 85:78

Finalinio ketverto išvakarėse „Stekas-Rivilė“ trečiose serijos rungtynėse susidorojo su „Ferimsta“ ir jau mažiau nei po 24 valandų stojo į akistatą prieš Vilniaus Gedimino technikos studentus.  Prie patirto emocinio ir fizinio išsisėmimo prisidėjo dar ir tai, kas Antanui Vipartui negalėjo padėti keli labai svarbūs rotacijos žaidėjai.

Kaip ir buvo laukta Gintaras Šerkšnas puikiai paruošė VGTU klubą lemiamai sezono fazei ir diktavo savo žaidimo sąlygas. Susitikimo pradžioje „Stekas“ turėjo kelių taškų persvarą, bet Andrius Juknevičiaus agresyvūs reidai truktelėjo inžinierius į priekį ir šeimininkai perėmė iniciatyvą dar pirmajame ketvirtyje.

 „Stekas-Rivilė“ neturėjo sprendimų laisvės kibioje VGTU gynyboje, o susikurtos progos strigo realizacijos procente. Inžinieriai nuostabiai spaudėsi, atsivėrusios progos iš toli svečiams nesukrito ir VGTU pabėgo dviženkle persvara.

Po dviejų kėlinių šeimininkai buvo priekyje 44:28 ir be didesnės Evaldo Rastenio pagalbos, kuriam krepšys tą vakarą nebuvo geras draugas. Antroje mačo dalyje VGTU diktavo savo sąlygas ir sunku buvo Antanui Vipartui suregzti persilaužimo planą.

„Stekas-Rivilė“ kovojo iki galo, dar kartą parodė tvirtą charakterį ir ketvirtajame kėlinuke buvo priartėję iki 6 taškų, bet šalti Manto Vavilovo nervai nuramino svečių ambicijas ir VGTU pasiekė saldžią pergalę ir būsimą akistatą finale.

Antrasis pusfinalis. Vilniaus universitetas – „Sporto namai“ 86:58

Prieš finalinio ketverto startą mąsčiau, kad šios poros nugalėtojas taps ir A lygos čempionu. Nors, aišku, daugelis favoritu laikė VU, bet tokios svarbos rungtynėse kartais šaltas protas ir galvos sudrumsčia nusistovėjusius vandenis.

Tą vakarą VU dar kartą įrodė, kad šiemet jis yra nusiteikęs rimtai ir dovanų niekam nedalins. Rimanto Kaminsko klubas susitikimą pradėjo susikaupęs. Paulius Leščinkas pradraskė „Sporto namų“ gynybos voratinklį ir uždavė gerą toną tolimesniam dominavimui.

Jau po dešimties minučių VU turėjo 12 taškų persvarą, o „Sporto namų“ puolimas strigo sutankintoje studentų gynyboje.

Antrajame kėlinuke R.Kaminsko snaiperiai įpylė 5 tolimus metimus, ir R.Skaisgirio aikštės gynyba buvo sutriuškinta į šipulius. Atstumas tarp komandų išaugo kone iki 20 taškų ir sunku buvo tikėtis, kad antroje mačo dalyje kažką pasikeis.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Sporto namai“ sužaidė kaip susitarę, per silpnąsias varžovo puses ir buvo atmetę 7 taškus, tačiau du tolimi Tautvydo Pipiro tritaškiai greit atvėsino varžovo ambicijas. R.Stundžios klubo mažiukai buvo atkirsti nuo didelių, VU primetė sau palankų žaidimą, suko nevaržomą aktyvią karuselę ir nugalėjo varžovą daugiau nei užtikrintai.

Šeštadienį Vilniaus universitetas dėl aukso susigrūmė su principiniu varžovu VGTU, kai „Sporto namai“ turėjo šansą pasidabinti bronza, jei būtų prilipę „Steko-Rivilės“ barjerą.

Mažasis finalas. „Stekas-Rivilė“-„Sporto namai“ 84:60

Kovoje dėl bronzos „Stekas-Rivilė“ surinko pajėgiausią sudėtį, o išaugusi rotacija ir sprendimų įvairovė atvėrė komandai galimybę finišuoti A lygose sezone užsikabinant ilgai lauktą medalį. Susitikimo pradžioje atrodė, kad „Sporto namai“ primetė sau palankų žaidimo scenarijų ir abu klubai kaip reikiant kibo vienas skitam į atlapus.

Komandos žengė koja kojon, jaunesni stengėsi paimti greičiu ir metimais iš distancijos, vyresni - ištrypti baudos aikštelę. Trenerių minčių dvikova buvo ne paskutinėje vietoje, o vidutiniškas jų išpildymas laikė komandas greta.  Po pirmo ketvirčio švieslentėje degė lygybė 20:20.

Antrajame ketvirtyje „Stekas-Rivilė“ atrado sėkmingą atkarpą ir pabėgo per kelis metimus. Momentais nustebino, Mantas Pocius, kitais - Valdemar Lodziato. „Sporto namų“ mintys buvo geros, tačiau pavedė išpildymas. Po 20 minučių prakaito taškymosi „Stekas-Rivilė“ atitrūko per 10 taškų.

Po ilgosios pertraukos komandos pratęsė įnirtingą mūšį. Gedimino Poviliausko ir Giedriaus Giedros asmeninės grumtynės būtų vertos atskiro straipsnio ir čia nugalėtoju išėjo naudingiausias A lygos žaidėjas. Bet mes čia ne apie tai.

Visą trečią kėlinį „Sporto namai“ ieškojo kelių pakreipti įvykius sau naudinga linkme, bet nesurado savyje lyderio. R.Skaisgirys buvo nepatenkintas komandos valdymu, atakos dažnai trukdavo iki pat lemtingos 24 sekundžių sirenos. Prieš lemiamą ketvirtį „Stekas-Rivilė“ vedė 12 taškų.

„Sporto namai“ paskutines sezone 10 minučių pradėjo 4 taškais ir viltim, tačiau Lauryno Jacevičiaus 9 taškai be atsako sunaikino visas varžovo viltis. A.Viparto kariauna užšoko ant emocinės bangos ir pajuto medalio kvapą.  

„Sporto namai“ rungtynėse krepšį atakavo vos 32 procentų taiklumu ir tai sukliudė nuveikti kažką daigiau. „Stekas-Rivilė“ pribaigė kraujuojantį varžovą ir iškovojo širdį glostančią bronzą. Nuostabiai rungtynėse pasirodė Andrej Tichonov, kuris prisijungęs prie klubo sezono antroje fazėje, tapo tvirtu startinio penketuko žaidėju, gana greitai adaptavosi A lygoje ir mažajame finale atsiskleidė su 23 taškais.

Didysis finalas. Vilniaus universitetas-VGTU 78:51

Šiemet A lygoje korta susidėliojo taip, kad į paskutines rungtynes žengė būtent tie du klubai, kurie reguliariajame sezone irgi užėmė pirmas dvi vietas. Krepšinio Dievas šioje vietoje buvo teisingas.

Dar išvakarėse Gintaras Šerkšnas stebėjo VU pusfinalį ir dėliojo mintis prieš lemiamas sezono rungtynes. VGTU pasiruošė puikiai ir  mačo pradžioje niekuo nenusileido sezono lyderiui. Mantas Vavilovas nuostabiai dirigavo komandai ir ne vieną ataką pats užbaigė efektyviai. VU nerealizavo kelių dėkingų progų, pirmus metimus prametė Paulius Leščinskas, nepaėjo tritaškiai ir po 10 minučių VGTU priekyje 19:15.

Vilniaus universitetas iš visų komandų išsiskiria tuo, kad turi rotacijoje 12 lygiaverčių žaidėjų ir bet kas pakilęs nuo suolo gali nulemti mačo baigtį. Kipras Urbanavičius ir Žilvinas Kubilius antrą ketvirtį pradėjo du žudančiais tolimais metimais ir VU atstatė status quo.

Pirmoji susitikimo pusė nieko neatsakė gausiai susirinkusiesiems žiūrovams. VU pirmavo 31:30. R.Kaminskui galvą suko Domanto Pipiro susirinktos pražangos, kai jo oponentui G .Šerkšnui nerimą kėlė E.Rastenio blaškymasis bei senkančios pagrindinių žaidėjų jėgos.

Į antrąją mačo dalį VU grįžo agresyvesniu veidu ir pakitusia gynyba. Pradėję varžovo mažiukus smaugti nuo vidurio linijos VU surakino priešininko puolimo užmačias, o Tautvydo Pipiro 8 taškai be atsako pakėlė R.Kaminsko klubą į galingą spurtą.

M.Vavilovo ir Igno Bilinsko tandemas momentu kirto atgal, tačiau Dominyko Bučo korta buvo kiek netikėta visai VGTU kompanijai. Nuostabiai pakeitęs pagrindinį vidurio puolėją jaunais talentas suvertė keletą svarbių metimų ir Vilniaus universitetas po 30 minučių turėjo apčiuopiamą 12 taškų persvarą 56:44.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje VU įšovė 7 sausais taškais komandos gerbėjų būgnai užgriaudėjo pergalės ritmą. VGTU rungtynėse rėmėsi 7-8 žaidėjų rotacija. Aktyvioje fizinėje kovoje išseko inžinierių energiją, o VU rotacijos privalumas nepaliko abejingų.

R.Kaminsko žaidėjai išlaikė agresiją visas 40 minučių ir nebesuteikė priešininkui jokios vilties. Mačo baigtis tapo aiški gerokai anksčiau, nei pasibaigė rungtynių laikas.

Taigi, 2018-2019 metų GEALAN-Sostinės A lygos čempionu tapo ir taurę į viršų kėlė Vilniaus universitetas. Naudingiausiu finalinio ketverto žaidėju pripažintas jaunasis Dominykas Bučas, surinkęs 14 taškų ir 16 EFF.

VU – pirmoji komanda A lygoj nugalėtojais tapusi bent tris kartus. Sezonas baigėsi, tegyvuoja naujas sezonas!


‹ atgal
SKL © 2019

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti