Visiems reikia atsistatyti, bet iš dviejų laimi tik vienas

GEALAN-Sostinės krepšinio A lygos (SKL) trečiadienis patiekė bendruomenei trejas rungtynes. Turnyrinės lentelės kaimynų akistatoje „Tegra“ priėmė ambicingą „LKA-karys.lt“ ir pratęsė pergalių seriją iki penkerių.

Antras rungtynes per dvi dienas turėjusi „Sporto namų“ komanda patiesė ne ką kitą, o ambicingąjį Vilniaus universitetą. Dvigubą savaitę išgyveno dar du klubai – „Vilniaus kolegija“ ir „Legionas“, kurie susitiko tarpusavyje dėl pirmos pergalės 2018/2019 metų A lygos čempionate.

Užteks patirties?

Dar besibaigiant 2018-iems metams „LKA-karys.lt“ treneris Marius Kugauda dalinosi mintimis, kad sausio mėnesį komanda tikisi gerai pasitreniruoti, nes tam susiklostė palankus tvarkaraštis. Ekipos galva minėjo, kad į mačą su „Tegra“ dar nekreips per daug dėmesio, tačiau mėnesio gale jau tikisi pamatyti atsinaujinusį komandos veidą.

Tuo metu „Tegra“ iki mačo su kariškiais iškovojo keturias pergales paeiliui, atstatė pozicijas turnyrinėje lentelėje ir, aišku, tikėjosi pratęsti sėkmingą seriją.

„Tegros„ ekipos naujokas Steponas Markus prieš akistatą su kariškiais mąstė, kad norint laimėt, užteks tik maksimalaus susikaupimo: „Dalį žaidėjų pažįstam, tai nieko naujo neišvysim. Kokia yra sportinė forma po švenčių sunku pasakyti, bet kol kas, atrodo, kad niekas per daug ilgai prie švenčių stalo nesėdėjo.

Šiandien mums reikia pradėt varžybas su nusiteikimu, kad reikia kovot dėl kiekvieno kamuolio ir viskas bus gerai.

Adaptacija man tikrai neužtruko, beveik visus komandos draugus gerai pažįstu, su dalimi iš jų žaidžiame „Omegoje“ RKL lygoje. Smagiausia čia dėl to, kad žaidžiam labai komandiškai, kamuolys niekada nestovi vietoje, rezultatyvių perdavimų vidurkis tai tik patvirtina.

Viską ką galim, tikėkimės, parodysim greitai, svarbiausia, kad spėtume tai padaryti iki sezono pabaigos.“

„LKA-karys.lt“ kompanijos žaidėjas Karolis Bakanauskas kalbėjo atsargiau: „Na, „Tegra“ - rimtas oponentas. Visiems gerai žinomos pavardės, žaidžiančios tiek RKL madas diktuojančioje komandoje, tiek NKL patirties turintys žaidėjai.

Kadangi pačiam tenka būt su šiais žmonėm toj pačioj virtuvėj, tad ir komandos mikroklimatas yra vienas geresnių.

Kai varžovai turi tokį derinį, tai tikrai tampa nemenka problema, tačiau mes į kiekvienas rungtynes einam su maksimaliu nusiteikimu, esam pasidarę vieną kitą treniruotę ir mėginsim šį bei tą nuveikt, o kiek esam pajėgūs, jau priklausys tik nuo mūsų pasirodymo.“

Turėjo ašį

Intrigos prasme rungtynės gavosi visai įdomios, bet treneriams, manau, sukėlė daug galvos skausmo.

Jau pirmajame ketvirtyje besisvečiavęs VKM salėje „LKA-karys.lt“ parodė, kad dės visas įmanomas pastangas tam, kad išvežtų pergalę iš priešiškos teritorijos.

Abu klubai sunkiai krapštė taškus, žaidėjai strigo priešininkų pažastyse ir gynybinių rankų tankumynuose.

„Tegra“ žaidė savo žaidimą, ieškojo visų pirma kelių arčiau krepšio, o pasitaikius progai išauti iš toli irgi turėjo kam.

Kariškių atsakymuose buvo daug agresijos, tačiau prastas užbaigimas laikė abu klubus greta.

Po dešimties minučių „Tegra“ turėjo vieno metimo persvarą (17:14), bet jautėsi, kad bet kuriuo momentu dar gali pridėti.

Antrajame ketvirtyje niekas nepasikeitė. Svečių treneris stipriai rotavo sudėtim, tačiau taip ir nerado stabiliai pataikančių žaidėjų, o „Tegros“ viena kita sėkmingesnė atkarpa padidino pranašumą iki 8 punktų (33:25).

Po ilgosios pertraukos „Tegrios“ iniciatyva pradėjo augti. Po 5 Vitalijaus Lukšos taškų paeiliui, Giedrius Marčiukaitis užbaigė greitą ataką dėjimu su pražanga ir padidino atotrūkį iki dviženklio skaičiaus.

„LKA-karys“ nesupanikavo, tačiau problemos puolime nesisprendė.

Eimantas Narušio energija neleido šeimininkams pernelyg įsijausti, tad prieš lemiamą ketvirtį Marius Kugauda dar turėjo kažkiek vilties (53:42).

Ir ne be pagrindo. Kariškiai startavo ketvirtyje 6 taškais be atsako ir priartėjo per du metimus. Tuo metu svečių puolimas pasirėmė ketvirtaisiais numeriais, atsisakius nesėkmingų tritaškių, tačiau tai daugiau buvo sutapimas nei konkretūs trenerio nurodymas.

„Tegros“ žaidimas sukosi aplink augalotąjį Vitalijų Lukšą, kuris praktiškai kiekvienoje atakoje prisiliečia prie kamuolio. Būtent jo universalus žaidimas ir lėmė, kad Giedriaus Pečiulionio treniruojama komanda sužaidė šaltakraujiškiau ir protingiau.

Viena, kita efektyvi ataka atstatė „Tegros“ saugų pranašumą ir „LKA-karys.lt“ šansų užsikabinti nebeturėjo 65:54.

„Tegros“ puolimo ašis V.Lukša (18 tšk., 10 atk.kam.) tapo naudingiausiu komandoje su 31 balu. Giedrius Marčiukaitis prišaudė 13 punktų, kai jo kolega Steponas Markus (11 tšk., 14 atk.kam.) suraitė dvigubą dublį.

„LKA-karys“ gretose energija ir naudingu žaidimu išsiskyrė vos du žaidėjai – Aurimas Pocius (12 tšk., 6 atk.kam.) ir Eimantas Narušis (12 tšk., 10 atk.kam.). Nuo suolo kilęs Paulius Tubis suvertė 9 „akis“.

Nugalėjo patirtis

„LKA-karys.lt“ ekipos vadas M.Kugauda buvo patenkintas komandos atsidavimu gynyboj: „Kaip čia pasakyti, gynyboj sužaidėm neblogai, kovėmės, tačiau puolime praktiškai nieko nepataikėm. Buvo gerų progų poziciniam puolime, kurių neišnaudojom, nesukrito net baudų metimai. Tai ko norėt.

Nors „Tegra“ irgi atrodė kiek išsibalansavus, bet sužaidė jų didesnė patirtis ir meistriškumas.

Paskiau vyrams, kad norint įveikti tokias komandas reikia tiesiog sportuoti. Jei nori pataikyti, reikia sportuoti ne tik treniruotėse, bet ir papildomai. Turėsim dvi savaites dabar treniruočių, tai tikiuosi padirbėsim ir atsistatysim.“

„Tegros“ ekipos vis dar žaidžiantysis treneris G.Pečiulionis taip pat prakalbo apie švenčių pasekmes: „Buvo toks akiai negražus krepšinis. Po švenčių visi išsibalansuoja, tai trūko ir taiklumo, ir organizacijos patikimesnės. Prisidėjo dar ir tai, kad neturėjom nė vieno tikro įžaidėjo, tai puolime trūko šalto proto, dažnai perskubėdavom, pamiršdavom akcentus, o kai prisimindavom tai ir įvykdavo atitrūkimai.

Klaidų galėjom padaryt mažiau, iš ko laikėsi svečių puolimas.

Sakau, rungtynės nebuvo geros, tik gerai, kad ir taip žaisdami laimėjom. Viskas čia bus gerai. Po truputį, po truputį ir pagausim savo ritmą.“

Nelemtas sausis

Fantastiškai naujus metus pradėjusi „Sporto namų“ komanda vakar Ekinstos sporto salėje nuskalpavo jau antrą top penketuko komandą.

Šį kartą jų grobiu tapo Vilniaus universitetas, kurį R.Skaisgirio kompanija palaužė rezultatu 75:70.

Toks „Sporto namų“ pareiškimas tik dar labiau pridėliojo galvosūkių, kas bus ta viena nelaimingoji iš devynių komandų, kuri liks už atkrintamųjų varžybų borto.

Vilniaus universitetas rungtynes pradėjo itin prastai. Komanda susitikimą pradėjau sau įprastu startiniu penketu, bet rezultato tai nedavė.

„Sporto namai“ pasinaudojo priešininko stagnacija, nuo pirmų minučių paėmė iniciatyvą į savo rankas, sumaniai išnaudojo savo privalumus ir dar pirmajame ketvirtyje atitrūko dviženkle persvara (19:7).

7 pelnyti taškai per kėlinį – tai šio sezono VU antirekordas ir nemanau, kad tai geležinės priešininko gynybos pasekmė.

Iki pat ilgosios pertrauko Rimanto Kaminsko auklėtiniai   nerado savo tikrojo veido ir tik stebėjo vis beaugantį deficitą, kuris po dviejų kėlinių  jau rėžė akis (36:18).

Trečiojo kėlinuko pradžioje po Jono Elvikio tritaškio „Sporto namai“ pasiekė triuškinamą maksimalų atotrūkį per 22 taškus ir galėjo pasirodyti, kad VU tą vakarą šansų nebeturi. Bet čia sekė 11 taškų VU sausa ir efektyvi atkarpa, kuri pakėlė mintis apie sugrįžimą į rungtynes.

Po trijų kėlinių šeimininkai turėjo 14 taškų persvarą (54:40). Per 5 lemiamo ketvirčio minutes R.Skaisgirys suvertė 8 taškus, o šeimininkai saugiai atitolo per 18 punktų.

VU universitetas dėjo visas pastangas, tačiau itin prastas pataikymas iš toli neleido komandai sukurti didesnės intrigos. „Sporto namai“ laimėjo 75:70 ir įsirašė jau penktąją pergalę A lygos čempionate.

Nugalėtojų stovykloje itin naudingai sukovojo Giedrius Giedra (19tšk., 10 atk.kam.), surinkęs 37 balus naudos. Pavelas Braknys greitai pritapo prie komandos ir buvo antras pagal rezultatyvumą su 17 taškų. R.Skaisgirys buvo patikimas tiek vadovaujant, tiek puolant krepšį. Jo sąskaitoje 13 punktų.

VU ekipoje išsiskyrė vienintelis karys Vytautas Saulis, priskaldęs net 29 taškus. Visi kiti buvo savo paties šešėliai. Simonas Lekys pridėjo 9, Domantas Pipiras ( 12 atk.kam.) vos 6 „akis“.

VU ekipos galva Rimantas Kaminskas linksėjo galva: „Toks jau tas laikotarpis ir eilė metų. Egzaminai tai  vienam, tai kitam, sportas dabar pas mus antroj eilėj.

Paskaičiavau, kad jau kokias 20 dienų esam be treniruočių, tad sunku tikėtis gero rezultato. Ir tas sausis jau toks yra kasmet. Vakar kabinomės kiek galėjom, stengėmės, bet pavedė taiklumas, o čia reikia praktikos salėj.

Reikia išgyventi mums šį laikotarpį ir tikėsimės sugrįžimas į ritmą ilgai neužtruks. Buvom pasiekę jau neblogą formą, po sesijos tikiuosi sugrįšim“.

Sunaikino tritaškiais

Dviguba savaitė sukrito ir dar dviem klubam, kurie vakar varžėsi tarpusavyje, deja, daugiau tik dėl garbės. Vilniaus kolegija priėmė „Legioną“, o puolamojo stiliaus rungtynėse galėjo nugalėti ir vieni, ir kiti.

Po šešerių rungtynių pertraukos prie kolegijos gretų pasijungė sutartį su „Ežerūnu“ pasirašęs Tauras Ulevičius, o Gintaro Pavalkio ekipos gretas praplėtė dar vienas naujas veidas – Vokietijoje prakaitą liejantis Tautvydas Rėkašius. Ar ilgam? Bus matyt, nes pirmose rungtynėse sublizgėjęs Šarūnas Prušinskas, jau sėdi ant „LKA-karys.lt“ atsarginių suolo.

Pirmojo mačo dalis praėjo po Vilniaus kolegijos vėliava. Martyno Rakausko vedama šeimininkų ekipa paėmė kontrolę į savo rankas dar pirmajame ketvirtyje.

VK atitrūko per keletą metimų ir po 10 minučių vedė 28:21.

Po dviejų minučių pertraukėlės žaidimas išsilygino. T.Rėkašius greitai suprato savo rolę „Legiono“ sistemoje, įsijautė į lyderio vaidmenį ir antrojo ketvirčio antroj daly sugrąžino svečius iki trijų metimų deficito (44:38).

Trečiajame ketvirtyje Vilniaus kolegija vėl buvo bepabėganti dviženkle persvara, tačiau Ramūno Bosako tritaškiai greitai nuleido šeimininkų garą ir visi reikalai nusikėlė į lemiamas 10 minučių (72:67).

Paskutinis kėlinukas  prasidėjo Ryčio Meškausko šou, kuris per tris minutes subombardavo priešo teritoriją 4 tolimais metimais.

Vilniaus kolegija atstatė apčiuopiamą persvarą.

„Legionas“ priešnuodžių neberado. VK laimėjo 96:92 ir įsirašė pirmąjį tašką Sostinės A lygos čempionate. „Legionas“ lieka su apskritu nuliu.

Nugalėtojų stovykloje žėrėjo R.Meškauskas (7/13 trit.met.) pražydęs 25 ir  M.Rakauskas (15 atk.kam.) 24 taškais. Tauras Ulevičius pasižymėjo neįtikėtinu trigubu dubliu ( 18 tšk., 11 atk.kam., 14 rez.perd), bet pasižymėjo ir klaidų rekordu -10. Edvinas Lebeckas ( 20 tšk., 10 atk.kam.) surinko galingą dublį.

„Legiono“ naujokas T.Rėkašius (21 tšk.) pasidarbavo iš peties ir tapo rezultatyviausiu ekipos žaidėju. Ne ką mažiau priraškė ir Mantas Čebatorius (20 tšk.) ir Tomas Malimenkovas ( 20tšk.). R.Bosakas pridėjo 16.