35 taškus per lemiamą kėlinį surinkusi „Savivaldybė“ susitvarkė su „BC Vilkais“

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygoje darosi įdomiau kone po kiekvieno susitikimo. Prieš keletą savaičių gan rami padėtis turnyrinėje lentelėje tapo sunkiai prognozuojama, tarsi oras už lango. Šį trečiadienį permainingas susitikimas vyko „Vilniaus miesto savivaldybės“ tvirtovėje (9-6), kur šeimininkai sugebėjo panaikinti 10 taškų deficitą trečiame kėlinyje bei po fantastiško finišo 84:72 nukovė „BC Vilkus“ (9-5).

Po šio mačo Mindaugo Noreikos treniruojami „Savivaldybės“ vyrai ne tik įsitvirtino ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje, kuri suteikia namų aikštelės pranašumą atkrintamosiose, bet ir turi neblogus šansus pakovoti dėl trečiosios: pastaruoju metu savojo žaidimo nerandantys „BC Vilkai“ pralaimėjo jau 2 susitikimus iš eilės, bei 3 per paskutinius 4 susitikimus, o ekipoms surinkus po vienodą pergalių ir pralaimėjimų rezultatą aukštesnėje vietoje būtų „Savivaldybė“, dėl tarpusavio susitikimuose įgyto pranašumo. Tiesa „BC Vilkai“ savo likimą dar turi savo rankose – laimėdami paskutinius tris susitikimus jie nenukris žemiau trečiosios pozicijos.

Dvikova prasidėjo itin nerezultatyviai ir su didžiuliu klaidų šleifu, kas buvo kiek netikėta žinant, kad kovoja potencialūs finalo ketverto dalyviai. Vis dėlto kieta gynyba ir skuboti abiejų komandų veiksmai puolime lėmė tai, jog po pirmų 10 minučių svečiai pirmavo 14:12, o abi komandos kartu spėjo padaryti net 13 klaidų – daugiau, nei po klaidą per vieną minutę.

Antrame kėlinyje ekipos ir toliau per dažnai klydo (11 klaidų), bet suderinę savo taikiklius „BC Vilkai“ realizavo  4 tolimus metimus iš 6 (visus – D.Jovaiša), ir įpusėjus susitikimui įgijo didžiausią pranašumą pirmoje dvikovos pusėje – 37:30.

Giedriaus Oliškevičiaus kariauna, kaip vėliau ir pripažino strategas, kontroliavo mačo eigą, kas aiškiai matėsi trečiame kėlinyje, kuomet puolime savojo veido „Savivaldybė“ nedemonstravo, bei kelis kartus pasiekė dviženklį  deficitą (32:42, 34:44).

Vis dėlto Mindaugas Noreika rado sprendimą, kuris iš esmės pakeitė rungtynių eigą: šeimininkų treneris matydamas besiblaškančius ir dažnai savo komandos gynėjams trukdžiusius aukštaūgius ryžosi rungtyniauti žemesniu penketu, kas iš karto davė teigiamą impulsą: Lauryno Jacevičiaus ir Rimvydo Sasnausko tandemui atsivėrė daugiau erdvės, pastarieji kartu surinko 14 „Savivaldybės“ taškų, lėmė spurtą 12:2, bei išlygino rungtynių svarstykles – 46:46.

„BC Vilkai“ galutinai iniciatyvos neatidavė ir Sauliaus Žurauskio bei Pauliaus Kavaliausko metimų pagalba sugebėjo išsaugoti pranašumą prieš lemiamą ketvirtį (52:49), tačiau „Savivaldybės“ puolimo potencialas pradėjo kelti galvos skausmą „Vilkų“ treneriui.

Ketvirtą kėlinį šeimininkai pradėjo Justino Rumino dvitaškiu, ir tam tikru „X Faktoriumi“ tapusiu Gyčio Valicko tritaškiu: nors jaunasis puolėjas per daug susitikime neišsiskyrė (3 tš., 2 per.kam., per 8 min.) būtent jaunuolio buvimas antroje pusėje leido laisviau jaustis nominaliems „Savivaldybės“ lyderiams, kurie ir perlaužė rungtynių eigą.

Ryčio Žarkausko tritaškis sužaidus pusantros minutės dar priartino svečius iki minimumo (55:56), tačiau vėliau sekė skaudi atkarpa 12:1, po kurios šeimininkai pirmavo 68:56 bei dviženklį pranašumą išlaikė iki pat 38-tos susitikimo minutės, kuomet „BC Vilkų“ viltis atgaivino D.Jovaišos tritaškis – 69:76.

R.Sasnauskis šaltakraujiškai realizavo baudas, o dar vienas svečių tritaškis (72:78, 39 min.) ir dvi progos pasižymėti buvo suteikę viltį, bet ją netruko užgesinti dar du tikslūs, šį kartą L.Jacevičiaus baudų metimai.

„Savivaldybė“ ketvirtame kėlinyje surinko net 35 taškus, o L.Jacevičius (16 tšk., 5/6 dvit., 6/6 baud.) ir R.Sasnauskis (11 tšk., 2/3 dvit., 7/8 baud.) buvo pagrindiniai persilaužymo ir pergalės kalviai.

Po dvikovos „BC Vilkų“ treneris Giedrius Oliškevičius pasidalino savo mintimis apie mačą bei geriausią lygos snaiperį: „Vilkų“ seniausias žaidėjas Darius Jovaiša „Senis“, buvo išėjęs iš veido pastaruoju laiku, nes kažkoks „išsišokėlis“ jį buvo aplenkęs taikliausių lygos tritaškininkų sąraše.  Būdami itin draugiška komanda šiandien sukūrėm planą, kaip tą „išsišokėlį Lauryną“ nuleisti ant žemės.  Kaip tarėm - taip ir padarėm.

„Senis“ vėl aukštumoje, kaip ir priklauso SKL Snaiperiui 2018, o kad nebūtų paprasta jį pavyti tai dar ir Sauliumi Ž. „senelį“ parėmėm iš apačios pirmoje taikliausių tritaškininikų vietoje.  Beliko dar Simuką iškrapštyti į trečią vietą ir praktiškai bus rezultatas pasiektas.

O jeigu rimčiau, tai tris kėlinius laikėmės žaidybinio plano ir kontroliavom varžybas.  Jau ne pirmą kartą ketvirtame kėlinyje pritrūko koncentracijos, paleidom varžovus ir gavosi taip, kad jie žaidė „Vilkišką" krepšinį, o mes ten nelabai aišku ką veikėm.

Gal atsiliepia intensyvios fizinės pasiruošimo treniruotės, gal būsim perspaudę žaidėjus, juk norisi, kad atkrintamose bėgtų kaip žvėrys, turbūt teks kokią laisvą dieną duoti... Smagu, tik kad antrame rate varžovai žymiai rimčiau į mus žiūri, teikiasi susirinkti pilnomis sudėtimis ir tada būna gražios rungtynės.

O mes tobulinsime žaidimą, šlifuosim niuansus ir lauksim atkrintamųjų.  Vilkai-drasko!"

„Savivaldybė“ šiame mače laikėsi ant dviejų žmonių pečių: Laurynas Jacevičius surinko 31 tašką (8/10 dvit., 9/9 baud., 10 atk.kam., 5 per.kam.), Rimvydas Sasnauskas pridėjo 21 (11 atk.kam.). Trečias pagal rezultatyvumą buvo vos 6 minutes žaidęs bei 8 taškus surinkęs Karolis Bliudžius

„BC Vilkams“ Saulius Žurauskis pelnė 23 taškus (7/10 dvit., 3/3 trit.), 20 pridėjo Darius Jovaiša (6/10 trit.), 10 - Saulius Steponavičius.