B lygoje – įspūdingi sugrįžimai ir rekordai

Ketvirtadienis GEALAN-Sostinės krepšinio B lygos (SKL) čempionate buvo kaip reta karštas ir įdomus. Favoritais laikytos ekipos nors ir pasiekė pergales, tačiau abiejų susitikimų scenarijai buvo panašiai intriguojantys: tiek „Vilniaus miesto savivaldybė“, tiek VDU-ŠA ekipos sugebėjo likviduoti deficitus, ir tik antroje susitikimų pusėję perlaužė mačo eigas savo naudai. Taip pat per du susitikimus buvo pagerinti net trys individualūs sezono rekordai!

Gedimino Povilausko šou

VDU-ŠA (6-6) ekipa namuose po permainingos kovos rezultatu 104:87 pasiekė revanšą prieš jau ketvirtą nesėkmę iš eilės patyrusius Vilniaus „KM-2000“ (6-5) jaunuosius krepšininkus bei įsitvirtino šeštoje turnyrinės lentelės vietoje.

VKM jaunimas, savo ruožtu, iš lyderių pozicijų ir toliau sistemingai leidžiasi žemyn, o Mindaugo Sakalausko kariauną gali guosti nebent tai, kad pirmame tarpusavio mače pasiekta pergalė buvo didesniu taškų skirtumu, nei patirtas pralaimėjimas šį vakarą.

Puikiai rungtynes pradėjęs VDU-ŠA universalusis karys G.Povilauskas vedė savo klubą į priekį (7:2), tačiau jaunimas netruko rezultatą ne tik išlyginti, bet ir išsiveržti į priekį (13:9), o rezultatyvaus pirmo ketvirčio pabaigoje 5 taškus ir eilės pelnęs VKM gynėjas Martynas Boboriko po pirmų dešimties minučių sukūrę svečiams 3 taškų pranašumą (27:24).

Antrą ketvirtį vienas VKM lyderių pradėjo tolimu metimu, pratęsdamas savo benefisą, o jaunojo lyderio nesugaudę aikštelės šeimininkai turėjo vis daugiau problemų, bei deficitas netruko pasiekti ir dviženklės atžymos – 40:30, 43:33.

Gediminio Bražionio kariaunai pavyko sukurti spurtą 9:0 ir praktiškai panaikinti varžovų pranašumą (42:43), tačiau VDU-ŠA vėl stabtelėjo, o M.Boboriko dvitaškis vainikavo jau svečių atsakomąją  atkarpą 10:0 bei jaunimas vėl truktelėjo į priekį (53:42).

Įpusėjus mačui svečiai išlaikė saugią distanciją (57:48), kurią ne tik išsaugojo, bet ir sugebėjo padidinti artėjant trečio kėlinio viduriui – 69:55, 23 min.

Vis dėlto G.Povilausko vedini šeimininkai sugebėjo atsitiesti, ir greita atkarpa 6:0 simbolizavo būsimą sugrįžimą į rungtynes (61:69).

Nors VKM pajėgė atsakyti 5 taškais iš eilės (74:61), antra trečio kėlinio pusė jau priklausė namuose žaidžiantiems VDU-ŠA, kurie likvidavo dviženklį deficitą bei prieš ketvirtą kėlinuką, po įspūdingos atkarpos - net 20:3, jau pirmavo 81:77.

Svečiuose iki šiol šiame sezone nelaimėję talentingieji VKM auklėtiniai ketvirtą kėlinį pradėjo sugerdami dar vieną oponentų smūgį, šį kartą 7:0, kuris padidino labiau patyrusių varžovų persvarą jau iki 88:77, bei M.Sakalausko kariauna taip ir nesugebėjo atsitiesti, bei patyrė eilinę nesėkmę svečiuose.

Po susitikimo paklaustas, kas nutiko, kad ekipa taip sustojo, VKM ekipos strategas Mindaugas Sakalauskas tik skėsčiojo rankomis: „Atvirai pasakius, neturiu ka ir komentuoti. Varžybos trunka 40 min. tai ir turi žaisti visas varžybas iki galo, o ne tris su puse kėlinio.“

Nugalėtojų gretose įspūdingai pasirodė komandos lyderis Gediminas Povilauskas. Universalusis aukštaūgis pelnė 34 taškus, pataikęs 15 dvitaškių metimų (sezono lygos rekordas), o pridėjęs 15 atkovotų kamuolių viso surinko net 51 naudingumo balą, taip pat pagerindamas ir šį visos B lygos sezono rekordą.

Nojus Vaikšnoras prie pergalės pridėjo 13 taškų ir 13 rezultatyvių perdavimų – kas taipogi yra lygos sezono geriausias rezultatas, taip pat 13 taškų surinko Gediminas Bražionis, 17 - Edvinas Hubertas Puklevičius.

VKM ekipai pirmoje mačo dalyje siautėjęs Martynas Boboriko pelnė 27 taškus (5/7 trit.), 21 pridėjo Justinas Kalinauskas, 15 - Justinas Kalinauskas.

Šešta iš eilės pergalė

Ir toliau įspūdingą pergalių seriją tęsia Vilniaus miesto savivaldybės (7-5) ekipa. Mindaugo Noreikos kariauna pasiekė jau šeštą pergalę iš eilės, ir sistemingai kiekvieną savaitę vis labiau tvirtinasi prie lyderių gretų, vietos, kuri šiai ekipai ir buvo prognozuojame sezono pradžioje.

Šį ketvirtadienį „Savivaldybė“ svečiuose po labai atkaklios ir lygios kovos 87:82 sugebėjo palaužti SK „Oaks-Tirolos“ (4-8) pasipriešinimą, kuri patyrė jau trečią nesėkmę iš eilės, bei toliau komplikuojasi savo galimybes šios sezono B lygos perspektyvoje.

Mačas Taikos progimnazijos sporto salėje lygiai ir atkakliai vyko nuo pirmo, iki paskutinio teisėjų švilpuko. Nei vienai ekipai viso susitikimo metu nepavyko įgyti didesnės nei 7 taškų persvaros.

Be didelės žvalgybos susitikimą pradėjusios ekipos greitai rinko taškus ir nesužaidus nė 3 minučių kartu buvo pelniusios jų 20, o šeimininkai nežymiai pirmavo 11:8.

Savo pranašumą Gintaro Pociaus treniruojama ekipa išsaugojo iki kėlinio vidurio, o vienu metu buvo prieky ir 5 taškais (18:13), tačiau nors svečiams ir pavyko kelis kartus rezultatą persverti, po pirmo rezultatyvaus ketvirčio „Oaks“ džiaugėsi minimaliu skirtumu (26:25).

Po pertraukėlės vaizdas aikštelėje nesikeitė, keitėsi tik pirmaujančio komandos, ir tai ne vieną, ir ne du kartus.

Kiek geriau ketvirtį pradėję šeimininkai jo viduryje iniciatyvą atidavė svečiams, vėliau – ją vėl susigrąžino, o įpusėjus dvikovai buvo aišku, kad visa kova priešakyje – „Ąžuolų“ pranašumas buvo labai trapus (43:39).

Trečio kėlinio pradžioje „Oaks“ gynėjas Viktoras Azarkovas pasinaudojo retesne proga šį sezoną ilgiau rungtyniauti, ir kėlinį pradėjęs 5 taškais iš eilės sukūrė didžiausią šeimininkų pranašumą susitikime (48:41), kurį „Oaks“ dar kartą pakartojo ir kėlinio viduryje, po Jano Jurgo tolimo metimo – 57:50, vis dėlto iniciatyvos šeimininkai neišlaikė, ir kėlinio galutinis rezultatas atsakymų nepateikė – 68:67.

Lemiamo kėlinuko metu ir toliau vyko lygių varžovų dvikova: abi komandos žengė koja kojon, kėlinio viduryje svečiai kiek truktelėjo į priekį (76:72), tačiau jau po akimirkos patyręs J.Jurgo tritaškių savo komandą nuramino (75:76), o likus žaisti dvi minutes ekipas skyrė vos taškas: „Savivaldybė“ buvo priekyje 80:79.

Įdomiausios susitikimo minutės, kuriuose sprendė mačo likimas, vyko tarsi loterijos žaidime: galėjo laimėti bet kas, bet šį kartą fortūna šypsojosi svečiams. Nors Tomas Petravičius prametė dvi baudas, Artūras Pūkys atkovojo kamuolį puolime, ir likus žaisti pusantros minutės padidino svečių persvarą iki 82:79.

„Oaks“ taip pat susikūrė papildomus šansus, kuomet vienos atakos metu du kartus atakavo iš toli, deja, abu metimai tikslo nepasiekė, tačiau kovingas J.Jurgo atkovojo trečią kamuolį vienos atakos metu po varžovų krepšiu, ir išprovokavęs pražangą stojo mesti baudos metimų.

Vis dėlto ir šį kartą „Oaks“ negalėjo džiūgauti – patyręs puolėjas realizavo tik vieną baudą, o likus žaisti pusę minutės Paulius Macijauskas padidino svečių pranašumą iki 4 (84:80), ir nors Rokas Rudžinskas žaibiškai atsakė dviem taškais (82:84), A.Pūkys realizavo abi baudas, o po minutės pertraukėlės tas pats R.Rudžinskas prarado kamuolį ir pergalė atiteko „Savivaldybės“ ekipai.

Nepaisant patirtos nesėkmės „Oaks“ ekipos idėjinis vadas Vaidas Indriliūnas neprarado optimizmo, ir tikėjo šviesia ekipos sezono pabaiga: „Žaidėme neblogai. Nepataikėme baudų. Pralaimėjome. Kažkur labai girdėta? Taip, todėl labiau nesiplėsiu.

Neturiu priekaištų vyrams dėl parodyto noro ir kovingumo. Trūko kelių žmonių, kurie būtų padėję kamuolius surinkti, bet čia jau įprasta mėgėjų krepšinio bėda.

Tikiuosi pergalių užteks tam, kad pakliūtume į atkrintamąsias, tikiuosi ten rinksis visa reikalinga sudėtis, o tokiu atveju jokio skirtumo su kelinta reguliaraus sezono vieta žaisime. Šiemet B lyga yra nepaprastai lygi, tad visų ketvirtfinalio dalyvių šansai pasiekti finalo ketvertą pavasarį bus vienodi."

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Paulius Macijauskas, surinkęs 25 taškus ir 10 atkovotų kamuolių, 24 taškus pridėjo Artūras Pūkys (9 atk.kam.), 15 - Laurynas Jacevičius.

„Oaks“ ekipai Rokas Rudžinskas pelnė 22 taškus, Jan Jurgo pridėjo 18, Andrej Tichonov – 16, Viktoras Azarkovas surinko 12.