B lygoje – trys su nesportine situacija ir fantastinis „Ugniagesio“ kovingumas

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygos (SKL) pirmenybėse antradienio vakaras buvo itin karštas Valčiūnuose: vos šešiese rungtyniavę Genadijaus Kuliomino treniruojami „Ugniagesio“ (5-3) krepšininkai nutraukė trijų iš eilės pralaimėjimų seriją ir pademonstravę charakterį namuose, po pratęsimo, 85:79 patiesė be ryškiausios savo žvaigždės, Gedimino Povilausko, rungtyniavusią VDU-ŠA (4-5) ekipą, kuriai tai buvo trečiasis pralaimėjimas paeiliui.

„Ugniagesiui“ pergalė leido įsitvirtinti ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje, iš kurios po pirmojo rato jų jau niekas nepajudins, tuo tarpu į nesėkmių ruožą patekę Gedimino Bražionio treniruojami studentai lieka penkti, bet turi tiek pat pralaimėjimų kaip ir aštuntoje pozicijoje esantys SK „Nemenčinės“ vyrai, todėl tolimesnės kovos žada dar didesnę intrigą kovoja dėl vietos po B lygos saule.

Susitikimą svečiai pradėjo tiksliau (5:0), ir nors neturėjo pagrindinio savo vedlio, pirmavo pirmas šešias mačo minutes, kol Raimondas Sadkauskas dvitaškiu rezultatą išlygini (11:11), taip inicijuodama savo ekipos spurtą 11:0, po kurio šeimininkai įgijo 7 taškų pranašumą (18:11).

Itin retas epizodas įvyko likus žaisti pusantros minutės iki pirmo ketvirčio pabaigos: VDU-ŠA snaiperis Arnas Juškevičius realizavo tolimą metimą, o tuo pat metu nesportine pražanga buvo nubaustas Karolis Sidikerskis. Vis dėlto unikalia proga svečiams iki galo pasinaudoti nepavyko, nes abi baudos skriejo pro šalį. Tačiau užsivedę VDU-ŠA studentai kėlinį vis tik užbaigė atkarpa 9:0 ir po pirmų dešimties minučių išsiveržė į priekį 20:18.

Antrasis kėlinys jau priklausė svečiams, kurie pasinaudojo į klaidų liūną patekusių „Ugniagesių“ problemomis bei laimėję kėlinuką 25:16 įpusėjus susitikimui atitrūko 45:34.

Verta pastebėti, kad šeimininkai pirmoje susitikimo pusėje prarado net 19 kamuolių, o ekipos lyderis Dangiris Čėsinas per 18 žaidimo minučių vienas pametė net 9 (!) kamuolius. Tiesa, patyręs gynėjas antroje susitikimo pusėje nebeklydo ir buvo pagrindiniu pargalės kalviu.

Po pertraukas G.Kuliomino ekipa išėjo į aikštelę kur kas labiau susikoncentravę, trečio kėlinio metu prarado vos vieną kamuolį, ir dominavę kovoje po krepšiais (17:9) kėlinį laimėjo 25:16 bei prieš ketvirtą susitikimo dalį priartėjo iki metimo – 59:61.

Ketvirtą kėlinuką svečiai pradėjo geriau (65:59), bei sužaidus 35 minutes VDU-ŠA jautėsi pakankamai tvirtai, pirmaudami 9 taškais (70:61), o „Ugniagesio“ jėgos pastebimai seko. Paulius Cinelis likus žaisti 4 minutes svečių pergalę dar labiau priartino, realizavęs dvitaškį (72:63), tačiau tada atėjo „Ugniagesio“ laikas.

G.Kuliominas kažkokiu būdu sugebėjo įpūsti savo ekipai antrą kvėpavimą, bei užtikrinto puolimo ir patikimos gynybos dėka šeimininkai pademonstravo raumenis: laimėta atkarpa 9:0 vos per dvi su puse minutės visiškai panaikino turėtą deficitą (72:72).

Prasidėjo nervų karas ir netikslūs metimai, o taškų badą likus žaisti 34 sekundes po puikaus Povilo Gancevičiaus perdavimo nutraukė VDU-ŠA treneris Gediminas Bražionis, įkirtęs po krepšiu ir pelnęs du taškus – 74:72.

Po minutės pertraukėlės savo ekipą išgelbėjo D.Čėsinas: pirmoje rungtynių pusėje kamuolius varžovams dalinęs lyderis pelnė du išlyginamuosius taškus, ir svečiams išsigelbėti paliko vos 13 sekundžių, per kurias VDU-ŠA nors ir susikūrė dvi padorias progas, jų nerealizavo ir ekipos santykius aiškintis persikėlė i pratęsimą.

Pratęsimo metu pakylėti puikios ketvirto kėlinio pabaigos šeimininkai pirmieji pelnė 4 taškus (78:74), ir nors VDU-ŠA sugebėjo atsakyti dviem tiksliomis baudomis, bei prasidėjus paskutiniai minutei puikią progą rezultatą išlyginti turėjo P.Gancevičius, aukštaūgio metimas tikslo nepasiekė. Jau ne kartą minėtas D.Čėsinas dvitaškiu, o netrukus ir baudos metimu įtvirtino kovingą „Ugniagesio“ pergalę.

Pergalę pagaliau pasiekusio „Ugniagesio“ strategas Genadijus Kuliominas džiaugėsi ekipos kovingumu: „Visų pirma, ačiū tiems, kas atėjo į varžybas, mūsų dar pamažėjo, bet mes nenustojam kovoti. Manau, tik dėl kovingumo mes šiandien laimėjome. Žaidėjai atidavė begalę jėgų ir gavo atpildą.

Prieš susitikimą mes akcentavome, kad turime per ūgį sulošti ir turim ten pranašumą. Lentą laimėjome stipriai, bet deja, nesumetėme daug gerų metimų iš po krepšio. Taip dažnai trūksta mums salto proto, bet tai įtakoja ir nuovargis.

Pirmoje pusėje mes padarėme 19 klaidų ir tai kosminis skaičius, daug prastu perdavimų, daug nelogiškų sprendimu. Gynyboje nebuvo visiškai jokios pagalbos, kiekvienas sau. Per pertrauka pašnekėjome, kad gynyboje turime eiti i pagalba, tą visą sezoną akcentuojame, bet sunkiai pavyksta mums tai.

Bet po pertraukos mes daug geriau aukojomės, daug  kamuolių perėmėm. Puolime, kas svarbiausia, apmažinom klaidų skaičių ir per antrą pusę su pratęsimu – jau  tik 6 klaidos. Atsirado daug daugiau noro kovoti ir mes pradėjome kabintis.

Darbinė pergalė ir džiugu, kad nepasiduodame. Ką gi,  bandysime per šventinę pertrauką surasti žmonių, kurie galės papildyti mūsų kolektyvą ir greitu metu lauksime bent poros žaidėjų, kurie pasveiks. Saulevičius jau turėtų kitą savaitę pradėti sportuoti, gal ir Dakalnikui nieko rimto neatsitiko ir greitu metu pradės judėti.“

Nugalėtojams Dangiras Čėsinas surinko 26 taškus (10/15 dvit., 3/3 baud., 5 atk.kam., 5 rez.perd., 4 per.kam., 9 kl.), 19 pridėjo Raimondas Sadkauskas (7 atk.kam.), 14 – net 44 minutes rungtyniavęs Domantas Jasionis (11 atk.kam., 5 rez.perd.), 13 - Karolis Sidikerskis (9 atk.kam.), 11 - Giedrius Ruočkus (14 atk.kam.).

VDU-ŠA ekipai 18 taškų pelnė Povilas Gancevičius (7 atk.kam., 9 kl.), 14 pridėjo Gediminas Bražionis (7/10 dvit.), 12 - Nojus Vaikšnoras.