B lygos lyderių akistatoje – „Dussmann“ triumfas

Deimantas Pavlovskis sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes GEALAN-Sostinės krepšinio B lygoje, o jo vedama „Dussmann“ (5-0) ekipa išvykoje 88:77 įrodė savo pranašumą prieš pirmą nesėkmę sezone patyrusius Vilniaus „Ugniagesio“ (4-1) krepšininkus.

Po penktosios pergalės iš eilės Mindaugo Lapėno auklėtiniai tapo vienvaldžiais B lygos lyderiais, laimėję visus iki šiol žaistus susitikimus. Tuo tarpu Genadijaus Kuliomino vadovaujami „Ugniagesiai“ išsaugojo antrą turnyrinės lentelės poziciją, tiesa, antra pirmojo rato pusė jiems bus kur kas sudėtingesnė ir antroji vieta dar toli gražu nėra garantuota.

Rungtynes svečiai pradėjo be didelės žvalgybos ir po Tomo Šiškevičiaus tritaškio antrą minutę pabėgo į priekį 5:0, o po tolimos Deimanto Pavlovskio bombos ir 8:2 (3 min.). Šeimininkai niekaip nerado būdų įveikti „Dussmann“ gynybos ir prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei jau atsiliko dvigubai (10:20), o paskutinėmis sekundėmis ir 10:23, tačiau Dominykas Gružinskas kėlinį sugebėjo baigti 3 taikliais baudų metimais ir kiek sušvelnino deficitą (13:23).

Sėkmingos pirmo ketvirčio pradžios įkvėpti šeimininkai tęsė gerą atkarpą ir po pertraukėlės, realizavo du tolimus metimus iš eilės, o Dovydo Sakalniko dvitaškis pratęsė spurtą iki 11:0, bei priartino šeimininkus iki metimo (21:23).

M.Lapėnas reaguodamas į įvykius aikštelėje iš karto prašė minutės pertraukėlės, ir tai padėjo: „Dussmann“ surengė gerą atkarpą 9:2 bei vėl pabėgo į priekį (32:23). Tačiau šeimininkai dar kartą grįžo į rungtynes, šį kartą ne tik priartėję, bet likus žaisti dvi minutes ir persvėrę rezultatą savo naudai (33:32, 36:35), o kėlinį tritaškių užbaigęs Dangiris Čėsinas atstatė visišką lygybę – 39:39.

Po ilgosios pertraukos ir toliau vyko lygi ir atkakli kova: nei vieniems, nei kitiems pusę trečio kėlinio atitrūkti nepavyko, ir sužaidus 25 minutes po Andriaus Predkelio tritaškio „Dussmann“ pirmavo vos 48:46.

Nors kėlinio viduryje „Ugniagesys“ kiek stabtelėjo, pralaimėjęs atkarpą 0:8 (46:53), likus žaisti dvi minutes šeimininkai vėl atsiliko vos trimis taškais – 53:56, tačiau trečio iš eilės kėlinuko sėkmingai užbaigti nesugebėjo, ir prieš lemiamą atkarpą savo akcijas pasikėlė „Dussmann“ – 64:56.

Paskutinę susitikimo dalį kiek geriau pradėjo šeimininkai, ir po Tado Sidikerskio tritaškio vėl priartėjo (64:68), tačiau Luko Poniškaičio ir Tomo Šiškevičiaus tolimi metimai dar kartą atvėsino Valčiūnų šeimininkų viltis – 74:66 ketvirto kėlinio viduryje.

Genadijaus Kuliomino auklėtiniai ginklų nesudėjo ir dar kabinosi į rungtynes (70:74), tačiau labai patikimai ir tiksliai žaidę „Dussmann“ susitikimą baigė be klaidų ir iškovojo penktą tašką iš eilės B lygos pirmenybėse.

„Dussmann“ strategas Mindaugas Lapėnas buvo patenkintas susitikimu: „Prieš rungtynes turėjau nuojautą, kad bus įdomus mačas tiek žaidėjams, tiek treneriams, ir matau, kad neklydau. Rimtas pasitikrinimas, kurioje vietoje mes šiuo metu esam ir ką reik pasitaisyti. Susitikimą pradėjom kiek išsiblaškę gynyboj, tačiau po minutės pertraukėlės maždaug supratom kame varžovo stiprybė ir gynyba, pasakysiu, buvo nepriekaištinga.

Automatiškai laisvas puolimas atnešė iniaciatyvą. Antrajame ketvirtyje tiesiog nustojom būti agresyvūs puolime, atsirado neparuoštų metimų, toli atšokusių kamuolių ir „Ugniagesio“ greitas puolimas išlygino santykį. Akivaizdu, kad tai yra stiprioji šių metų varžovų puolimo pusė. Per ilgąją pertrauką buvo apie ką pašnekėti, panašu, kad viską supratom, parodėm charakterį, norą ir vėl diktavom sąlygas jau mes.

Apibendrinus, pagaliau sužaidėm arti savo galimybių, atmetus antrojo ketvirčio stagnacijos gabalą, galiu tik pagirti vyrus už atsidavimą ir gerą kokybę. Tokius veidus norėtųsi matyti kiekvienose rungtynėse, tačiau nujaučiu, kad taip nebus. Iš kitos pusės vėl turiu pasidžiaugti, kad turėjau 10 žmonių rotaciją, tyliai įsivedėm į kolektyvą du naujokus, nors kokie jie ten naujokai. Su vienu prieš 20 metų žaidžiau vienoj komandoj, su kitu turėjom reikalų taip pat pastaruosius du metus.

Didesnė ir įvairesnė rotacija labai išplatina pasirinkimo galimybes, juk ne visi žaidėjai ir jų savybės tinka konkrečiam mačui. Dabar belieka tik tobulėti kaip komandai, pasididinti taktinį bagažą, atsišlifuoti kai kuriuos gynybos elementus ir turėtume eiti tik į priekį.“

Vilniaus „Ugniagesio“ treneris Genadijus Kuliominas po dvikovos pripažino, kad varžovai pergalės siekė labiau: „Laimėjo tie, kas to buvo labiau verti ir labiau to norėjo. Jie turėjo iniciatyvą visas rungtynes, jie buvo agresivesni, greitesni ir geriau atliko visas smulkmenas.

Na čia yra mano problema, kad nesugebu išsireikalauti iš savo komandos didesnio agresyvumo ir kovingumo. Mes pralaimėjome aibę mikrodvikovų vien dėl to, kad varžovai labiau norėjo.

Jeigu Deimantas (Pavlovskis, aut.past.) sugeba 3-4 žaidėjus apeiti ir įmesti taškus, tai reiškia kažkur mes neatidirbame. Aš suprantu žaidėjus, kad jiems irgi sunku, nėra susižaidimo, kai kurie dar ieško savo vietų aikštėje, deriniu atlikime nėrą automatikos, mes per daug ilgai galvojame, ką čia turime atlikti, kur turime bėgti.

Bandome daryti derini, niekas nesigauna, paskui metame visiškai neparuostą  metimą, nėra papilodmų perdavimų. Iš vienos pusės tai suprantama, kai tu turi pusę naujų žaidėjų ir nei vienos treniruotes, tai tenka mums mokintis per varžybas.

Tai ilgas procesas ir kitos išeities nėra. Svarbu bus kaip mes atrodysime kitais metais. Iš pralaimėjimų galima daug daugiau pasimokyti, ir tikiuosi padarysime išvadas kaip lošti pries agresyvia gynyba. Varžovai žaidė gerai ir patvirtino savo, kaip čempionato favoritu statusą. Pralaimi treneris, o laimi komanda, tai kitose varžybose tikiuosi, kad  laimės komanda.“

Praėjusią savaitę blankiau (8 tšk., 3/12 met.) pasirodęs Deimantas Pavlovskis šį kartą sužaidę rezultatyviausias sezono rungtynes, surinkęs 32 taškus (11 atk.kam., 5 rez.perd.), 13 taškų pridėjo Tomas Šiškevičius, 11 - Andrius Predkelis, 10 - Aurimas Juchnevičius.

„Ugniagesio“ gretose pasižymėjo 15 taškų pelnęs ir 10 kamuolių atkovojęs Domantas Jasionis, 14 pridėjo Dovydas Sakalnikas, 12 - Dominykas Gružinskas, 11 - Dangiras Čėsinas.