B lygos mėnesio apžvalga (I)

B lygos mėnesio apžvalga (I) 6477

GEALAN-Sostinės B lygos čempionate baigėsi pirmo mėnesio kovos.

Čempionatas prasidėjo skambiai ir įdomiai – buvo ir didžiulių triuškinimų, ir kovų iki paskutinių sekundžių, pareikalavusių ne vieno, o dviejų pratęsimų iš karto.

Po pirmo mėnesio pateikiame B lygos reitingą, kuriame komandos, subjektyvia straipsnio autoriaus nuomone, yra išdėstytos tiek pagal rodomą rezultatą, tiek pagal demonstruojamą žaidimą.

Taip pat trumpai apžvelgiamos klubų  aktualijos ir artimiausio mėnesio perspektyvos.

REITINGO
VIETA
REZULTATAS KOMANDA SPALIS LAPKRITIS
1 3-0

„BC Vilkai“

Saulius Žurauskis žaidžia geriausią krepšinį karjeroje, o Giedriaus Oliškevičiaus kariauna su kiekvienomis rungtynėmis atrodo vis brandžiau, nors reiklusis strategas visada ir turi pastabų. Panašu, lygos naujokai nusiteikę rimtai patriukšmauti. Apie „Vilkus“ teks kiek pamiršti, nes artimiausias jų susitikimas tik Lapkričio 14 dieną, tačiau akistatos mėnesio antroje pusėje su VKM svečiuose, ir „Dussmann“ namuose atsakys į klausimą, kiek ilgai lygos debiutantai bus reitingo viršuje.
2 3-0
„Dussmann“
Su vienodu pergalių skaičiumi liko antri, nes dėl objektyvių ir subjektyvių priežasčių prieš „Dailės akademiją“ vargo turėjo daug daugiau, nei „BC Vilikai“, tačiau Mindaugo Lapėno ekipa, su naudingiausiai lygoje žaidžiančiu Deimantu Pavlovskiu lieka vienais pagrindinių favoritų į pavasario šventę (finalo ketvertą). Visos keturios Lapkričio dvikovos žada būti labai įdomios, nes savo pranašumą reikės įrodinėti ne tik paskutiniame mėnesio ture prieš „Vilkus“, bet ir akistatose su ambicingus tikslus puoselėjančiose „Ugniagesio“ bei „Savivaldybės“ ekipomis, nenurašant ir VDA-ŠA jaunimo. Kaip bebūtų, jeigu žais pilnos sudėties, visose dvikovose favoritais, tikriausiai, bus „Dussmann“.
3 2-0

 
Vilniaus „KM-2000“

Maloniausias B lygos siurprizas. Geriausiai iš toli (49%) ir antra pagal tikslumą iš arčiau (52,5%) atakuojanti ekipa stebina savo branda ir komandiniu darbu. Mindaugo Sakalausko jaunimas, komandinių pastangų dėka, atrodo nuostabiai. Abu taškus namuose iškovoję VKM auklėtiniai Lapkričio mėnesį išbandys varžovų aikšteles, ir bus įdomu stebėti, ar taikiklis nenusimuš. Kita vertus, laukia dvikovos su „Gesto“ ir „SK Nemenčinės“ klubais, kurie šiai dienai atrodo gerokai silpniau, tad ir po mėnesio jaunimas turėtų išlikti pirmoje reitingo dalyje.
4 2-1

„SK Oaks-Tirola“

Gintaras Pocius padarė tvarką. „Ąžuolai“ geriausiai ginasi (tiek pagal praleistus taškus, tiek pagal blokus varžovams) bei mažiausiai klysta lygoje (10,3 kl.). Trenerio autoritetas yra neginčytinas, o ekipos vieta, jeigu esminiai skaičiai nesikeis, bus stabiliai aukšta. Perspektyvus mėnuo: pirmas varžovas („Ugniagesys“) dar nėra susidūręs su rimtais priešininkais, VDU-ŠA ir „SK Nemenčinė“ – gerokai stringančios ekipos, o ir mėnesio pabaigos oponentas VKM jaunimas, atrodo, tikrai įveikiamas varžovas.
5 2-0

„Vilniaus ugniagesys“

Dvi pergalės iš dviejų galimų atrodo gražiai, tačiau abi jos pasiektos prieš komandas, kurios realiai pretenduoja užimti dvi paskutines vietas lygoje, tad džiaugtis Genadijaus Kuliomino ekipai dar anksti, nors potencialo yra tikrai daug. Puikios galimybės: trys iš keturių Lapkričio akistatų vyks namuose, Valčiūnuose, o vienintelė išvyka laukia akistatoje su „Dailės Akademija“, tad nebūtų nieko nuostabaus, jeigu „Ugniagesio“ pergalių serija tęsis ir antrą sezono mėnesį
6 1-2

„Vilniaus miesto savivaldybė“

Šiaip ne taip išvargtas taškas akistatoje su „Gestu“ yra gerokai per mažai komandai, kuri sezono išvakarėse buvo minima tarp favoritų. Mindaugas Noreika yra reikalingas kiekvieną vakarą šiai gerai sukomplektuotai, bet iki šiol labai padrikai atrodančiai ekipai. Bus sudėtinga, nes pirmoji mėnesio akistata su „Dailės akademija“, nesėkmės atveju, gali įvaryti tam tikrą kompleksą. Kita vertus, žaidimo gerinimui – tai parankus varžovas. „Savivaldybė“ tikrai yra pajėgi įveikti bet kurį varžovą, tačiau šiai dienai realizuoja pusę savo potencialo, tad gali nutikti bet kas.
7 1-2

VDU-ŠA

Akistatoje su „BC Vilkais“ (84:88) šansų Gedimino Bražionio kariauna turėjo, bet likę be Gedimino Povilausko, VKM jaunimui pasipriešinti nepajėgė, o sunki pergalė prieš „SK Nemenčinę“, kurios achilo kulnas yra aukštaūgiai, verčia skambinti pavojaus varpais.  Artimiausi trys susitikimai – namuose, du iš jų (prieš „Gestą“ ir „Dailės akademija“) atrodo lengvi taškų garantai. Puiku proga atsitiesti ir susigrąžinti dar neprarastas, bet jau sudrebintas pozicijas. Be abejo, ekipos žaidimas labai priklausys nuo G.Povilausko, todėl jo dalyvavimas – gyvybiškai svarbus pergalių siekimui.
8 0-3
„Dailės akademija“
Nors be pergalių, bet su progresu. Taip tikriausiai galima vertinti „dailininkų“ pasirodymą pirmą sezono mėnesį. Prieš „Dussmann“ krista tik po dviejų pratęsimų trilerio, „BC Vilkams“ irgi nusileista tik mačo pabaigoje. Nors prieš „Oaks“ neatsilaikyta skaudžiai (70:98), ir šioje akistatoje Valdo Redeckio ekipa sulūžo tik antroje dvikovos pusėje Žaidimą gerinanti VDA, jau pirmą Lapkričio savaitę, akistatoje su savo braižo nerandančiais „Savivaldybės“ atstovais, turės progą iškovoti pergalę, o mėnesio pabaigoje – puikus šansas namie su „SK Nemenčine“. Tačiau jeigu kas nors šios ekipos neįvertins, ji taškus gali susirinkti ir kitose kovose.
9 0-3

„SK Nemenčinė“

Traumos ir aukštaūgių badas prisidėjo prie tokio prasto ekipos starto. Tarsi to dar būtų ne gana, Nemenčinės atstovai dvikovoje su „Dussmann“ turėjo realų šansą (89:91) kabintis į pergalę. Kaip bebūtų, šiai dienai pergalių nėra, ir viltis kilti teks sieti su kitu mėnesi ir sveikstančiais lyderiais. Visi žino, kad Nemenčinėje žaisti yra sudėtinga, tad prie dviejų susitikimų namuose Justino Plytnyko kariaunos laukia dvi perspektyvios išvykos pas „Gestą“ ir „Dailės akademijos“ ekipas, tad pergalių grafoje kitą mėnesį yra realių galimybių matyti ne nulį.
10 0-3

„Gestas-IDW“

Trys pralaimėjimai vidutiniu 27 taškų skritumu net neatspindi visų problemų: du mačai pralaimėti beviltiškai (vidutiniu 43,5 tšk. Skirtumu) ir Gintaro Razučio ekipos sezono startas - košmariškas. Lengviau nebus, bet viltis kabintis akistatoje su traumų išretinta SK Nemenčine Lapkričio 13 dieną namuose yra, todėl bent vidurkis, kuriuo pralaimimi susitikimai, turėtu nebūti toks gniuždantis

‹ atgal
SKL © 2019

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti