B lygos mėnesio apžvalga (II)

B lygos mėnesio apžvalga (II) 6550

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygoje nusileido ir antrojo mėnesio uždanga. Ekipoms sužaidus maždaug trečdalį reguliariojo sezono kovų (po 6-7 susitikimus iš 18) pateikiame antrąjį sezono komandų reitingą.

Po pirmojo reitingo drastiškų pasikeitimų nėra, tačiau įdomių niuansų netrūksta.

B lygoje vis labiau ryškėja lyderių luomas, kuris tvirtai laiko savo pozicijas, tačiau 4-8 vietos keičiasi kone po kiekvieno turo, tad didžiųjų įdomybių laikai tik artėja.

REITINGO VIETA REZULTATAS KOMANDA  LAPKRITIS GRUODIS
1 (1) 6-1 „BC Vilkai“ Puiki pergalė paskutinėse mėnesio rungtynėse akistatoje su „Dussmann“ išsaugojo ambicingosios Giedriaus Oliškevičiaus ekipos aukščiausias pozicijas tiek reitinge, tiek turnyrinėje lentelėje. Nors nesėkmė prieš VKM jaunimą verčia susimąstyti, „Vilkai“ taškų šiaip sau nedalino ir yra nusiteikę rimtam debiutiniam sezonui Bus įdomiausias mėnuo šiai ekipai. Lengvų pasivaikščiojimų nenusimato: jau šį trečiadienį teks kautis su traumų ir ligų praretinta, bet solidžia „Ugniagesio“ ekipa, bei kita savaitę vykti į „Oaks“ tvirtovę, kur lengva nebūna niekam. Prieš Kalėdas prasidėsiantis antras ratas suves su jau sykį įveikta, bet vis geresnį žaidimą rodančia VDU-ŠA, tad treniruočių pobūdžio rungtynės geriausių atveju bus po švenčių.
2 (2) 6-1 „Dussmann“
Kluptelėjimas prieš „Vilkus“ buvo nemalonus, bet tikrai ne dramatiškas – kaip Mindaugas Lapėnas sakė, pagrindinė kova prasidės pavasarį, o šiai dienai, labai realu, kad ji bus būtent tarp šių dviejų ekipų. Deimantas Pavlovskis ir toliau dominuoja B lygoje, tačiau „Dusmmann“ turi ir kitų ginklų, tad šimtaprocentinės priklausomybės nuo vieno asmens nejaučia.


Kelionė į Nemenčinę nėra smagiausia pramoga, tačiau šiai dienai vietos klubas neatrodo lygiavertis varžovas vieniems iš lygos lyderių, lygiai kaip ir kitas Gruodžio testas – „Gestas“. Tad reikia neatsipalaiduoti, bei deramai pasiruošti paskutiniam metų išbandymui – akistatai su VKM namuose, kuris bus svarbus „Dussmann“ rikiuotei prieš naujuosius metus.

3 (3) 5-1 Vilniaus „KM-2000“

Dar viena ekipa, pasilikusi savo pozicijoje. VKM gali kaltinti patys save, kad nėra pirmi – patyrė nelauktą pralaimėjimą Nemenčinėje. Dar įdomiau, kad tai buvo vienintelė šios ekipos dvikova ne namuose, tad Mindaugo Sakalausko auklėtiniams reikės įrodyti, kad galingas žaidimas žaidžiamas ne tik Žemynos progimnazijos sporto salėje. 

Mėnuo prasidės dar viena akistata namuose, su VDA, tačiau vėliau VKM lauks eilė rungtynių svečiuose. Gruodžio centrinė dvikova, be abejo bus su „Dussmann“, kurios rezultatas bus nepaprastai svarbus tolimesnei VKM pozicijai. Mėnuo pasibaigs „Vilniaus miesto savivaldybės“ tvirtovėje, kur jaunimo varžovas lauks revanšo nuotaikomis. Bus nelengva, bet labai įdomu.
4 (5) 4-2 Vilniaus „Ugniagesys“ Nors Genadijaus Kuliomino ekipa Lapkritį užbaigė dviem pralaimėjimais iš eilės, jiems pavyko išsaugoti ketvirtą poziciją turnyrinėje lentelėje, o abi nesėkmės buvo patirtos netekus net kelių pagrindinių žaidėjų, bet po rimtos atkaklios kovos, kuri sufleruoja, kad „Ugniagesys“ turi nemažai potencialo kovoje dėl pirmojo ketverto. Savo potencialą reikės įrodinėti jau labai greitai, tačiau Gruodis „Ugniagesiui“ bus gan dėkingas – visi susitikimai vyks Valčiūnuose, ir jeigu akistata su favoritais „Vilkais“ taps tikru išbandymu, tai dvikovos su VDU-ŠA ir „Nemenčinės“ klubais – puikia proga metus užbaigti pergalingai.
5 (7) 4-3

VDU-ŠA


Jeigu ne katastrofiška antroji mačo dalis dvikovoje su „Dussmann“ Gedimino Bražionio klubui būtų galima rašyti pačius geriausius balus – studentai Lapkritį užtikrintai susitvarkė su „Gestu“ bei VDA, ir paskutinę sekundę nukovė SK „Oaks-Tirolą“ pasiekę 3 pergales iš 4 galimų gerokai pakėlė savo akcijas.

Laukia įdomios akistatos, kurios gali įtvirtinti studentus pirmoje turnyrinės lentelės dalyje arba priešingai – nustumti į turnyrinės lentelės apačios peripetijas. Namuose pergalė prieš „Vilniaus miesto savivaldybę“ yra būtina, o mėnuo pasibaigs Valčiūnuose – laukia kovos su vietos „Ugniagesiu“, galimai dėl 4-5 vietos, bei „BC Vilkų“ egzaminas.
6 (4) 3-4 SK „Oaks-Tirola“
Skaudus kritimas žemyn. Gintaras Pocius ir Janas Jurgo praleido ne vieną susitikimą, o be savo vairininko ir lyderio „Ąžuolai“ Lapkričio mėnesį galėjo pasidžiaugti tik pergale prieš SK „Nemenčinę“, kuriai irgi buvo iškilusi grėsmė – Vaidas Indriliūnas savo ekipos sudėtyje turėjo vos 5 registruotus žaidėjus.

Gruodžio startas akistatoje su „Gestu“ turėtų priminti pergalės skonį, tačiau akistata su „BC Vilkais“, jeigu „Oaks“ ir vėl nesusirinks, bus pražūtinga. Ekipos potencialas yra didelis, tačiau jis lieka tik neregistruojamų žaidėjų grafoje.
7 (6) 2-5 „Vilniaus miesto savivaldybė“
Pergalė prieš išretėjusį „Ugniagesį“ kiek pradžiugino, tačiau Mindaugo Noreikos ekipoje didelių pokyčių nėra – pavieniui rungtyniaujantys neblogi žaidėjai tarpusavio ryšio neranda, ir tikriausiai dar prireiks nemažai laiko, kad surastų.

Jau ketvirtadienį išvyka į VDU-ŠA ekipos namus parodys, ar pergalė prieš „Ugniagesį“ buvo atsitiktinumas, ar vis dėlto – žaidimo šuolio pradžia. Jeigu taip, Gruodis šiai ekipai dėkingas, nes laukia dar reali proga pasiimti tašką susitikime su SK „Nemenčine“, bei tikėtis revanšo akistatoje su svečiuose pasimetusiais VKM jaunaisiais krepšininkais.
8 (9) 2-4 SK „Nemenčinė“

Dar viena komanda, kenčianti dėl traumų ir ligų. Vis dėlto Justino Plytnyko klubas mėnesį pradėjo šauniai, bei susirinko būtinus taškus, įveikęs „Gestą“, bei nukovė ekstra tašką, netikėtai pateisęs VKM. Tačiau nepasipriešino penkiese atvykusiems „Oaks“, ir galimybes kilti aukštyn teko nukelti.

 

Mėnuo bus sunkus – vis dar neaišku, kada vyks nukeltas susitikimas su VDA, o namuose priimti „Dussmann“ bus labai rimtas testas. Prieš naujuosius metus teks pakeliauti – „Vilniaus miesto savivaldybės“ aikštelėje lengva nebus, o „Ugniagesio“ – tuo labiau, tad Nemenčinės atstovams reikia kuo greičiau sveikti, norint išsaugoti net ir šias pozicijas.

9 (8) 1-5 „Dailės akademija“ VDA studentams Lapkritis buvo dvejopas: mėnesio pradžioje po atkaklios kovos nukauta „Savivaldybė“, bei nusileista „Ugniagesiui“, tačiau pralaimėjimas 7 taškų skirtumu tarsi įnešė tikėjimo, kad VDA gali kautis. Vis dėlto tikėjimas baigėsi, kuomet studentai surinkę pilną sudėti net 31 taško skirtumu nusileido VDU-ŠA ir liko devinti. Akistatos su „Gestu“ suplanuotos jau tik kitais metais, tad Gruodis „Dailės akademijos“ studentams bus sudėtingas. Įdomu, kokį šios ekipos veidą pamatysime: ar kovingą, kaip su „Savivaldybe“ bei „Ugniagesiu“, ar sutrikusį, kaip su VDU-ŠA. Bet kuriuo atveju, tikėtis pergalių prieš „Oaks“ ir VKM yra labai sudėtinga.
10 (10) 0-7 „Gestas-IDW“


Tenka pripažinti, kad „Gestas“ tapo tam tikru treniruočių partneriu stipresniems klubams, kurie akistatose su šia ekipa išsibando mažiau rungtyniaujančius žaidėjus bei taktikas, kurių įprastai nenaudoja. Tiesa, „Gestas“ turėjo progą nubausti Nemenčinės atstovus, tačiau ja nepasinaudojo, ir liko su nuliu pergalės grafoje.  


Tikriausiai šiais metais pergalės pasiekti nepavyks – laukia sudėtingos akistatos su dėl prarastų pozicijų piktais „Oaks“, niekada neatsipalaiduojančiais lyderiais „Dussmann“ bei kartą jau paerzintais Vilniaus miesto savivaldybės atstovais. Veikiausiai paskutinės metų rungtynės dar gali būti galimybė pasispardyti, tačiau lažintis už „Gesto“ pergalę nerekomenduotina.

‹ atgal
SKL © 2019

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti