Be namų negerai: VKM jaunimas išvykoje neturėjo šansų prieš „Dussmann“

GEALAN-Sostinės B lygos jauniausia „Vilniaus KM-2000” (6-2) ekipa turnyrinėje lentelėje išlieka aukštoje trečioje pozicijoje, tačiau Mindaugo Sakalausko kariauna pirmadienio vakarą gavo skaudų smūgį – VKM jaunimas išvykoje net 77:112 neprilygo „Dussmann“ (9-1) kolektyvui.

Įdomu tai, kad VKM visas 6 pergales šiame sezone pasiekė rungtyniaudami namų aikštelėje, o abi išvykos baigėsi pralaimėjimais Nemenčinėje, ir šio vakaro akistatoje. Kur kas dažniau svečiuose, o ne savo aikštelėje antrame rate rungtyniausiantiems krepšininkams reikia įveikti svetimos aikštelės sindromą, nes kitu atveju, kritimas turnyrinėje lentelėje – neišvengiamas.

Susitikimą Jonas Mikelkevičius pradėjo penkiais taškais iš eilės ir iš karto išvedė „Dussmann“ į priekį 5:0.

Nors Povilas Mackevičius atsakė tiksliu tolimu metimu, o sužaidus pustrečios minutės priartino svečius iki taško (9:10), Deimantas Pavlovskis iniciavo šeimininkų spurtą 6:0 (16:9), o paskutinę kėlinio akimirką Ignas Vaičys įtvirtino solidų „Dussmann“ pranašumą po pirmo ketvirčio – 27:18.

Vienos rezultatyviausių („Dussmann“ – pirmi, VKM – treti) B lygos komandų ir po pertraukėlės nemažino apsukų puolant.

Tiesa, šeimininkai tai darė užtikrinčiau, o 23 pelnyti VKM taškai nieko gero M.Sakalausko kariaunai negarantavo – „Dussmann“ atseikėjo net 30, ir nors VKM buvo priartėję iki 5 tašku (35:40), įpusėjus dvikovai komandas jau skyrė 16 taškų atskirtis (57:41).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė: puikiai kamuoliu dalinęsi šeimininkai neturėjo jokių problemų puolime, vėl surinko solidžius 27 taškus, o pavieniui reikalus spręsti bandę VKM talentai nors ir pelnė 18, likus žaisti 10 minučių jau atsiliko 59:84 ir realių galimybių kabintis į pirmą pergalę išvykoje jau neturėjo.

Paskutinė dešimties minučių atkarpa tapo formalumu: „Dussmann“ ir toliau puolė kaip iš natų, sužaidus 36 minutes J.Mikelkevičius pelnė 100-tąjį tašką (100:69), ir krepšiniu besimėgavę Mindaugo Lapėno auklėtiniai pasiekė jau 9 pergalę šiame sezone bei išliko vienvaldžiais B lygos lyderiais.

Lygos lyderių strategas Mindaugas Lapėnas po susitikimo džiaugėsi ne tik pergale, bet ir kaip ji buvo pasiekta: „Jei paimti žaidimo kokybės aspektą, aš manau, kad tai buvo kol kas geriausios mūsų rungtynės. Laikėmės nusistatytų puolimo gairių, įžaidėjai atliko puikų darbą, komandos mechanizmas nestrigo, išvengėm duobių ir turim tokius skaičius kokius turim.

Man labai svarbu ne tik, kad laimim, bet ir kaip laimim, ar einam nors kiek į priekį, ar kažkur patobulėjam. Sustoti yra labai lengva, bet tuo metu tavo varžovas dirba dvigubai, kad pavytų tave.

Šiemet B lygoj labai daug komandų žaidžia mažais penketais ir mums reikia prie to prisitaikyti. Vakarykštės rungtynės rodo, kad mes judame teigiama linkme. Nėra paprasta gynyboje, puolime kartais dingsta mąstymas, tačiau vakarykštėse rungtynėse sujudėjom tikrai gerai.

Metus užbaigėm pozityviai, geromis nuotaikomis, linkiu savo vyrams nesustoti, išlaikyti nugalėtojų mentalitetą, o tuo pačiu ir susikaupimą.“

Nugalėtojų gretose pasižymėjo visi 9 aikštelėje pasirodę krepšininkai, o rezultatyviausias buvo sezono naudingiausias krepšininkas Deimantas Pavlovskis (32 tšk., 40 nauyd.bal.), 21 tašką pridėjo Jonas Mikelkevičius, 13 - Vytautas Ostrauskas. Rokas Anuškevičius pasižymėjo galingu dvigubu dubliu (12 tšk., 11 atk.kam.), o Marius Taparauskas atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir pagal šią kategoriją visoje lygoje įsitaisė antroje pozicijoje (6,6 perdavimo per rungtynes)

VKM gretose rezultatyviausiai rungtyniavo nuo atsarginių suolo pakilę krepšininkai: Pijus Navardauskas (17 tšk.), Martynas Boboriko (13) ir Mantas Stankevičius su Povilas Mackevičius (po 10).