Dar vienas sutriuškinimas – „Ugniagesys“ pervažiavo VKM

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygos (SKL) priešpaskutinė savaitė prasidėjo dar vienu triuškinančiu rezultatu. Po „Dussmann“ dominavimo pirmadienį, antradienio vakarą dar įtikinamesnę pergalę pasiekė „Ugniagesys“ (12-3), namuose net pusšimčio taškų skirtumu, 118:68 pervažiavęs Vilniaus „KM-2000“ (8-8) krepšininkus.

Jau aštunta iš eilės Genadijaus Kuliomino treniruojamų „Ugniagesių“ pergalė leidžia vieniems iš lygos favoritų ir toliau ne tik užtikrintai būti antroje pozicijoje, bet ir palieka teorines viltis laimėti reguliarųjį sezoną – tiesa, tam reikia ne tik laimėti visus likusius susitikimus, bet ir tikėtis kone neįmanomo – „Dussmann“ nesėkmės akistatoje su VKM.

Tuo tarpu jaunimo prioritetai šiuo metu, savaime suprantama, kad yra kiti. Mindaugo Sakalausko auklėtiniai kaunasi dėl vietos finaliniame ketverte MKL pirmenybėse, o B lygoje vieta atkrintamosiose – garantuota, tad komandos treneris savo lyderius tausojo vakar dienos akistatoje. Daugiau nei realu, kad panašus scenarijus bus ir šio vakaro susitikime su „BC Vilkais“.

Greitas smūgis

Susitikimas Valčiūnuose, nepaisant to, kad baigėsi katastrofiškai dideliu skirtumu, prasidėjo įdomiai – startinis svečių penketukas buvo solidus, ir VKM greitai įgijo 6 taškų pranašumą (10:4), o kėlinio viduryje, po Pijaus Navardausko baudos metimo taip pat jautėsi tvirtai – pirmavo 15:10.

Vis dėlto keli padaryti keitimai visiškai išbalansavo svečius, tuo pačiu „Ugniagesys“, po ne tokio užtikrinto mačo starto suaktyvino savo pajėgas puolime ir Genadijaus Kuliominio auklėtiniai net 7 minutes iš eilės išsaugojo savo krepšį „sausą“, patys pelnė net 22 taškus iš eilės, ir 5 taškų deficitą labai greitai pavertė 17 taškų pranašumu – 32:15.

Nuo to momento, iš esmės mačo baigtis ir tapo aiški. M.Sakalauskas neslėpė, kad negali varginti savo lyderių, todėl svečių gretose daugiau rungtyniavo įprastai mažiau pasireikšti galintys krepšininkai, o pozicija turnyrinėje lentelėje VKM neįpareigojo per daug stengtis – jaunimas žemiau šeštos vietos nenukris.

Įpusėjus susitikimui „Ugniagesys“ pirmavo 52:34, o antroje mačo dalyje sistemingai didino savo pranašumą, kuris pačiomis paskutinėmis minutėmis pasiekė ir nepadorų – pusšimčio taškų skirtumą.

Nieko nuostabaus, kad taip pasibaigusiose rungtynėse absoliučiai pagal visas statistikos kategorijos dominavo svečiai, gal tik kiek keista, kad „Ugniagesys“ nepagerino nei vieno lygos rekordo.

Po pergalės „Ugniagesio“ strategas Genadijus Kuliominas džiaugėsi ekipos progresu bei laukė svarbaus susitikimo su artimiausiais konkurentais: „Trūko mums šiandien nemažai svarbių žaidėjų, praktiškai antra sudėtim žaidėme, bet tai nesutrukdė laimėti. Jeigu rimtai kalbant, tai mes paskutiniu metu esame neblogoje formoje ir po truputį judame į prieki, net nesutrukdo tai, kad praktiškai kiekvienas varžybas būna vis skirtinga sudėtis.

Dabar buvo mums 2 savaičių pertrauka, bet žaidimui tai praktiškai nedavė jokio neigiamo rezultato. Nors buvo minčių kaip mes atrodysime dvi savaites nesimatę. Didžiąją rungtynių dalį, mes puolime atrodėme kaip komanda ir kamuolys gražiai judėjo.

Gynyboje mes vis dar turime daug rezervų, daug pralaimime kamuolių, kažkur nesusikalbame gynyboje, bet tam reikia treniruočių ir praktikos kartu. Kitos varžybos mum bus labai svarbios dėl 2 vietos lygoje, jeigu laimime prieš „Vilkus“, tai 2 vieta garantuota.

Manau žaidėjai tą supranta ir susirinksime gera sudėtimi bei pažiūrėsime ko iš tikro yra vertas „Vilkų“ klubas. Nes manau, nuo pirmo susitikimo  su jais (pralaimėta 75:86., aut.past.) mes žengėme daug žingsnių į priekį.“

Nugalėtojų gretose trim dėjimais pasižymėjęs Dovydas Sakalnikas surinko 30 taškų, nuo suolo pakilęs Dangiras Čėsinas pridėjo 26 (7/7 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud.), 16 pelnė Mantas Pigaga, 13 ir 12 atkovotų kamuolių - Domantas Jasionis, 12 - Karolis Sidikerskis.

VKM ekipos kapitonas Kasparas Mikalajūnas surinko dvigubą dublį (16 tšk., 10 atk.kam.), 14 pridėjo Martynas Boboriko, 13 - Pijus Navardauskas, 12 - Justinas Kalinauskas.