„Dussmann“ diktuoja madas – pasiekė dešimtą pergalę sezone

„Dussmann“ diktuoja madas – pasiekė dešimtą pergalę sezone 6603

GEALAN-Sostinės B lygoje (SKL) ketvirtadienio vakarą vyko vienerios rungtynės, kuriose namuose žaidę „Oaks-Tirolos“ (4-7) krepšininkai kibo į atlapus „Dussmann“ (10-1) ekipai, tačiau pastaroji sėkmingai sužaidė dvikovos pabaigą bei iškovojo jau dešimtą pergalę sezone, laimėdama rungtynes rezultatu 73:63.

Šiame sezone „Dussmann“ ir toliau dominuoja. Dešimtą pergalę pasiekusi Mindaugo Lapėno kariauna išlieka vienvalde lydere sezone, ir tolia liks mažiausiai kelias savaites, nes turi bent dviejų pergalių pranašumą prieš artimiausius persekiotojus – „BC Vilkus“.

Tuo tarpu „Oaks“ kolektyvo situacija yra sudėtinga: Vaido Indriliūno vadovaujama ekipa  patyrė ketvirtą nesėkmę per paskutinius penkis turus bei toliau nesugeba atskleisti savo potencialo. „Ąžuolai“ nusmuko iki septintos pozicijos, o pralaimėjimų turi net daugiau, nei VDU, tad antra reguliariojo sezono pusė bus kritiškai svarbi šiai ekipai.

Rungtynes namuose „Oaks“ pradėjo susikaupę ir skirdami didelį dėmesį gynybai, ko pasekoje pirmas ketvirtis vyko taškas į tašką, bei nei vienai ekipai nepavyko įgyti apčiuopiamo pranašumo. Po pirmų dešimties minučių svečiai pirmavo vos tašku (16:15).

Nerezultatyvus krepšinis tęsėsi ir po pertraukėlės. Nors „Dussmann“ antro ketvirčio viduryje sugebėjo truktelėti 25:19, 27:21, o likus žaisti tris minutes pirmavo 31:24, kėlinį šeimininkai užbaigė galingu spurtu 7:0 ir išlaikė „sausą“ „Dussann“ puolimą ilgiau nei tris minutes. Įpusėjus dvikovai rezultatas buvo lygus – 31:31.

Antra mačo pusė pratęsta svečių agonija puolime: M.Lapėno auklėtiniai nesugebėjo pasižymėti pirmas tris su puse minutės, tad tuščias laikas pasiekė kone 7 minutes, bet „Oaks“ puolime irgi toli gražu nežibėjo, ir pagaliau taškų badą nutraukęs Deimantas Pavlovkis rezultatą išlygino – 33:33.

Daugiausia lyderio pastangų dėka „Dussmann“ vėl susigrąžino iniciatyvą (41:35), bet paskutinėmis kėlinio akimirkomis keturis taškus iš eilės surinkęs Airidas Neifaltas priartino šeimininkus iki metimo (46:48), ir visa kova dėl pergalės persikėlė į lemiamą ketvirtą kėlinį.

Ketvirtą kėlinį galingai, 8:2,  pradėję svečiai per pusantros minutės susikrovė nerezultatyvioms rungtynės solidų aštuonių taškų pranašumą (56:48). Nors puolimas atsigavo ir abi komandos sužaidė rezultatyviausius kėlinius susitikime, „Dussmann“ arčiau „ąžuolų“ neprisileido, realizavo reikiamus metimus bei tvirtai įžengė jau į dešimtą pergalę šiame sezone.

Dussmann“ ekipos strategas Mindaugas Lapėnas džiaugėsi savo komandos rodomu nusiteikimu ir progresu: „Rungtynės tokios, aukštyn - žemyn. nesame dabar geriausios formos, reikėjo laiko išsijudinti, atrasti tinkamus toms rungtynėms žmones, taktinius niuansus ir reikalai susitvarkė.

Džiugina, kaip ir visą sezoną, vyrukų atsidavimas gynyboj, užsivedimas rungtynėms, pradedam suprasti, kad kiekvienos rungtynės - nauja istorija ir viskas prasideda nuo nulio. Pirmą kartą šį sezoną susirinko 12 žaidėjų, manau kad sveika konkurencija tik padidins mūsų galimybes, tad viskas pas mus eina tik į priekį.“

„Oaks“ ekipos vadovas Vaidas Indriliūnas po dvikovos buvo iškalbus ir kiek kandus: „Šįkart pasiteisinimų neieškosiu, nes tą daro tik silpni (pavyzdžiui, Kauno „Žalgiris“). Žaidėme savo salėje, turėjome didelę rotaciją, bet buvome per plauką prastesni už varžovus.

Neturiu vyrams priekaištų dėl kovingumo ar noro, tiesiog šįkart viską lėmė smulkmenos – padarėme keletą kvailų klaidų, skubotų metimų, vienas kitas tritaškis neįkrito. Tuo tarpu varžovai jei klydo, tai savo klaidas beregint ištaisydavo, o svarbiausiais momentais beveik visuomet realizuodavo metimus.

Be to, vėl užlipome ant to paties grėblio – pralaimėjome 10 taškų ir prametėme 9 baudų metimus, kai varžovai tą darė 100% taiklumu.

Pagarba „Dussmann" komandai, jau sezono pradžioje sakiau, kad ji yra favoritė laimėti B lygos titulą, o dabar prisijungus Ridui Pulkauninkui ir Rokui Anuškevičiui, manau, kad būtų neteisinga, jeigu taip neįvyktų. Na, nebent tas titulas atitektų „ąžuolams“, tuomet teisybė imtų viršų.“

Nugalėtojams ekipos lyderis Deimantas Pavlovskis surinko 17 taškų, 14 pridėjo Edvinas Slapšys, 11 - Ignas Vaičysm, po 10 - Ridas Pulkauninkas ir Marius Taparauskas.

„Oaks“ ekipai Jan Jurgo surinko 14 taškų, 12 pridėjo Audrius Drabavičius, 11 taškų ir 10 atkovotų kamuolių - Rokas Jankūnas.