Finalo ketverto link: B lygos antro ketvirtfinalio apžvalga

Finalo ketverto link: B lygos antro ketvirtfinalio apžvalga 6716

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygoje (SKL) – lemiamų kovų metas. Jau šia savaitę startavo atkrintamosios kovos, kuriose geriausiose aštuonios reguliariojo sezono ekipos serijose iki dviejų pergalių išsiaiškins, kurios keturios komandos susitiks finaliniame ketverte ir kovos dėl pagrindinio sezono trofėjaus.

SKL pateikiamoje apžvalgoje trumpai apžvelgsime kiekvieną porą, ekipų tarpusavio kovų istoriją, komandinius bei asmeninius lyderius bei – įdomiausią mikrodvikovą, kurios baigtis gali būti esminė serijoje. Taip pat pateiksime komandų atstovų mintis prieš atkrintamąsias bei žinoma – nedėkingiausia dalis – prognozės.

Antroji pora: „BC Vilkai“ (10-8) – Vilniaus „VKM-2000“ (9-9).

Visiškai skirtingomis nuotaikomis į atkrintamąsias žengiantys klubai. Nors „BC Vilkai“ sezoną pradėjo puikiai, ilgą laiką net buvo pirmi, finišavo Giedriaus Oliškevičiaus vyrai visiškai išgriuvę – vienas po kito startinio penketo narys patyrė traumas bei praleido eilę susitikimų, ko pasekoje „Vilkai“ nors ir liko aukštoje trečioje vietoje, bet iš paskutinių 5 susitikimų pergale džiaugėsi vos kartą ir šiai dienai neatrodo pasiruošę svarbiausioms sezono kovoms.

Tuo tarpu VKM jaunimas, treniruojamas Mindaugo Sakalausko, nors didžiulių kalnų ir nenuvertė, bet rungtyniavo stabiliai, išvengdamas nepageidaujamų duobių, o reguliariajame sezone namuose suklupo tik prieš lygos lyderius – „Dussmann“ ir „Ugniagesį“

Istorija. Įdomu tai, kad nors turnyrinėje lentelėje VKM liko net trimis pozicijomis žemiau, tarpusavio sezono susitikimuose būtent jaunimas šventė abi pergales tiek namuose, tiek ir išvykoje, nukaudamas „BC Vilkus“ namie 93:87, o svečiuose pergalę pasiekęs 80:73. Tai buvo vieninteliai ekipų susitikimai SKL istorijoje, tad atkrintamųjų serija žada dar daugiau intrigos.

Komandiniai skaičiai. Žvelgiant į ekipų rezultatus puolime ir gynyboje, didelio atotrūkio nematyti – „Vilkai“ šiek tiek geriau puola ir ginasi, tačiau skaičiais skirtumas nesiekia 3 taškų atžymos, vis dėlto labiau patyrę

G.Oliškevičiaus auklėtiniai gerokai pranoksta varžovus fizine jėga, dėl ko kovoje dėl atšokusių kamuolių turi ženklų pranašumą (43,3 prieš 35,3), ekipos atlieka identišką rezultatyvių perdavimų skaičių (po 19), taip pat vienodai atakuoja iš artimesnės distancijos (po 49%), tiesa, „Vilkai“ užtikrinčiau šaudo tritaškius: antrus metus iš eilės geriausio lygos snaiperio, Dariaus Jovaišos vedini Valčiūnų karaliai iš toli meta 35,1% taiklumu (antra vieta lygoje), kai tuo tarpu jaunimas realizuoja tik 31,4% tolimų metimų.

VKM geriausiai lygoje periminėja kamuolius (vid. 12), o „Vilkai“ – dažniausiai klysta (20,1 klaidos per susitikimą), tad ši statistikos grafa yra verta dėmesio ir paminėjimo prieš serijos pradžią.

Lyderiai. Visą sezoną į priekį „BC Vilkus“ tempęs Saulius Žurauskis (21,1 tšk., 7,1 atk.kam., 24,4 naud.bal.) pastaruoju metu nerungtyniavo, ir yra didelė tikimybė, kad šioje serijoje nepasirodys, o be jo trečioji reguliariojo sezono lygos komanda atrodo gerokai pažeidžiama: Darius Jovaiša išlieka elitiniu snaiperiu (antrus metus iš eilės laimėtas tritaškių konkursas bei 40,9% taiklumas sezone) leidžia gynėjui rinkti po 11,9 taško, tiesa Dariaus gynyba ir universalumas – kelia klausimu. Savotiškas B lygos Artūras Milaknis gali būti nesulaikomas, tuo pačiu – gali ir paskęsti varžovų gynybos gniaužtuose. Paulius Kavaliauskas (7,1 tšk., 10,2 atk.kam.), Simas Žičkus (10,2 tšk.) ir Rytis Žarkauskas (10,4 tšk.) yra tikri juodadarbiai, kurie yra puikus papildymas gerai žaidžiančiam lyderiui, tačiau patys dažnu atveju nėra pajėgūs nulemti dvikovos baigties.

VKM gretose aiškiai išreikštų lyderių yra mažiau, tačiau jaunų ir talentingų krepšininkų – netrūksta. Ekipos kapitonas Kasparas Mikalajūnas (11,9 tšk., 7,5 atk.kam., 15,7 naud.bal.) yra didžiausios kovotojas tiek aikštelėje, tiek už jos ribų, Justinas Kalinauskas (13,9 tšk., 5,9 rez.perd.) puikiai vadovauja ekipos puolimui, o Povilas Mackevičius (14,4 tšk.) yra rezultatyviausias ekipos žaidėjas, nepaisant to, kad iš paskutinių trijų rungtynių kartą taškų nepelnė, o sykį surinko vos 2.

Mikrodvikova. Kadangi neaiški S.Žurauskio situacija, tikriausiai esminė akistata vyks tarp juodadarbių puolėjų P.Kavaliausko ir jaunojo K.Mikalajūno. Abu labai emocingi ir nei savęs, nei varžovų negailintys netradiciniai sunkieji kraštai kovos dėl kiekvieno centimetro aikštelėje, o kas laimės šia akistatą, realu, priartins savo ekipą prie sėkmės kovoje dėl vietos finaliniame ketverte.

Mintys prieš seriją.

Prieš šios serijos pradžią mintimis pasidalinęs „BC Vilkų“ strategas Giedrius Oliškevičis kaip niekada šį sezoną buvo pesimistiškas: „Na, visų pirma, pagrindinė mintis, tai keliais startinio penketo žaidėjais galėsiu verstis serijoje:  2 ar net 3... Tada antra mintis - o ką turėsiu ant suoliuko ir galėsiu leisti į aikštę.  Kažkoks košmaras, o ne sezonas.  Tokio dar nesu turėjęs „Vilkuose“. 

Žinodamas sudėtį galėčiau kažką planuoti, bet panašu, kad pamatysiu tik iki varžybų likus pusvalandžiui ar 20 minučių.  Atitinkamai kažką bandysim daryti.  Šansų labai nedaug perlipti tuos išalkusius jaunuolius, kurie trokšta kovos ir pergalių.  Panašu, kad „Vilkai“ nori kuo greičiau užbaigti šį sezoną ir eiti išsilaižyti traumas, susidėlioti mintis. 

Greičiausiai svaigus pirmasis ratas, kai taškėm visus iš eilės sujaukė galvas ir to pasekoje realiai subyrėjom.  Belieka guostis, kad tai šio sezono krepšinio mada Lietuvoje.  Bet... „Vilkai“ dar neišėjo į aikštelę ir dar švilpuko nebuvo - neilgai laukti.

Bus matyt.  „Vilkai-drasko!““

Prognozė. Logika ir faktai tarsi sufleruoja – VKM turėtų pateikti tam tikrą staigmeną, ir išmesti reguliariajame sezone aukštesnę poziciją užėmusią ekipą. Vis dėlto nurašyti „BC Vilkus“, nepaisant visų netekčių ir jų pačių pesimizmo – dar kiek ankstoka. Ši serija tikriausiai yra įdomiausia, ir labiausiai linkusi būti 50/50, tačiau SKL subjektyvus korespondentas spėja, kad po trijų mačų kovos vis dėlto „BC Vilkai“ sugebės pasiekti finalinį ketvertą.


‹ atgal
SKL © 2019

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti