Finalo ketverto link: B lygos pirmo ketvirtfinalio apžvalga

Finalo ketverto link: B lygos pirmo ketvirtfinalio apžvalga 6714

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygoje (SKL) – lemiamų kovų metas. Jau šia savaitę startuos atkrintamosios kovos, kuriose geriausiose aštuonios reguliariojo sezono ekipos serijose iki dviejų pergalių išsiaiškins, kurios keturios komandos susitiks finaliniame ketverte ir kovos dėl pagrindinio sezono trofėjaus.

SKL pateikiamoje apžvalgoje trumpai apžvelgsime kiekvieną porą, ekipų tarpusavio kovų istoriją, komandinius bei asmeninius lyderius bei – įdomiausią mikrodvikovą, kurios baigtis gali būti esminė serijoje. Taip pat pateiksime komandų atstovų mintis prieš atkrintamąsias bei žinoma – nedėkingiausia dalis – prognozės.

Pirma pora: „Ugniagesys“ (14-4) – SK „Oaks-Tirola“ (7-11).

Fantastiškas reguliariojo sezono finišas leido „Ugniagesiui“ likus dviem turams užsitikrinti antrą poziciją ir ramiai laukti atkrintamųjų. Genadijaus Kuliomino auklėtiniai nutildė visus kritikus ir tapo vienais pagrindinių lygos favoritų. Universali, gerai sukomplektuota visuose grandyse komanda šiai dienai ne veltui yra įvardijama kaip potenciali finalo dalyve.

Tuo tarpu „Oaks“ sezono pradžioje turėjo labai daug ambicijų, vis dėlto pirmas ratas ekipą nubloškė į antrą turnyrinės lentelės dalį, bei praradę Janą Jurgo (18,4 tšk., 21,4 naud.bal) ekipa balansavo ties nepatekimu į atkrintamąsias. Galų gale susiėmę Vaido Indriliūno vyrai sezoną užbaigė pakiliai ir atkrintamąsias pradeda laimėję tris iš paskutiniųjų keturių susitikimų.

Istorija. Šiame sezone „Ugniagesys“ laimėjo abu tarpusavio susitikimus, tiesa bendra 9 taškų persvara nerodo milžiniško favoritų atotrūkio. Kita vertus, per 10 tarpusavio mačų istoriją „Oaks“ pergale džiaugėsi vos kartą, tad tikėtis šią seriją iš 1:9 paversti į 3:9 atrodo misija neįmanoma.

Komandiniai skaičiai. Kone pagal visas statistines kategorijas laipteliu ar keliais aukščiau yra „Ugniagesio“ vyrai, kurie yra geriausiai besiginanti lygos ekipa (72,4 tšk.), beveik geriausiai dalinasi kamuoliu (22,7 rez.perd., antra vieta po „Dussmann“ 22,8), bei tiksliausiai lygoje atakuojanti iš toli.

Būtent tolimi metimai yra „Oaks“ ginklas numeris vienas, kurį jie puikiai išnaudojo paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse su „BC Vilkais“ (19/50), tiesa, norėdami deramai pasipriešinti favoritams „Ąžuolai“ turės ne tik dar kartą Valčiūnų salėje sprogdinti tinklelius, bet ir išlaikyti mažai (12,6 – 2 vieta) klystančios komandos vardą.

Lyderiai. „Ugniagesio“ žvaigždė Dovydas Sakalnikas (25,6 tšk., 8,2 atk.kam., 4,5 rez.perd., 30,7 naud.bal.) yra trečias lygoje, pagal naudingumą, tačiau G.Kuliomino ekipoje ne vien  šis universalus aukštaūgis yra paminėjimo vertas: Domantas Jasionis puikiai žaidžia baudos aikštelėje (10,5 tšk., 10,5 atk.kam., 19,8 naud.bal.), Dangiras Čėsinas yra visada pasiruošęs rinkti taškus (15,6 tšk., 16,5 naud.bal.), o Dominykas Gružinskas yra pasiruošęs būti geriausiu B lygos įžaidėju (18 tšk., 5,4 rez.perd., 24,6 naud.bal.), tiesa, jis sužaidė tik 6 susitikimus, bet to pakanka, kad būtų atkrintamųjų dalyviu.

„Oaks“ neturi į TOP10 naudingiausių sąrašą įsitaisiusių žmonių, bet ekipa remiasi kibiuoju gynėju Roku Rudžinsku (20,2 tšk., 2,9 per.kam.), iš toli puikiai atakuojančiu aukštaūgiu Andrej Tichonov (18,1 tšk., 40,7% trit., 7,6 atk,kam.), bei tikru kovotoju Roku Jankūnu (15,2 tšk., 9,7 atk.kam., 2,2 bl.).

Mikrodvikova. Dovydas Sakalnikas prieš Andrejų Tichonova. Jeigu „Oaks“ aukštaūgis, padedamas komandos draugų, sugebės nors kiek prastabdyti „Ugniagesio“ lyderį bei pats išvengs per didelių emocijų ir sėkmingai atakuos iš toli – „underdogai“ gali tikėti atkaklių rungtynių, kas „Oaks“ perspektyvoje – jau būtų laimėjimas.

Mintys prieš seriją.

„Ugniagesio“ strategas Genadijus Kuliominas prieš šią seriją buvo karingai nusiteikęs: „Varžovas gerai pažįstamas, didelį dėmesį skiriantis puolimui, o konkrečiai – tritaškiams. Po krepšių jie neturi žaidėjų, gerai žaidžiančių nugara į krepšį, o dar svarbiau, neturi ir norinčių tą daryti.

Puolime jie yra gerokai nuspėjami, bus svarbu neleisti priešininkams greitai pulti, ką dažniausiai lemia drausmė gynyboje. Ginantis jie neturi stipriai išreikštų žmonių, apart Jankūno su savo fiziniais duomenimis. Tichonovą mes atakuosime labai daug- tegul ruošiasi

Jų pirmi – antri numeriai yra ganėtinai žemi, ką taip pat žadame išnaudoti bei nemanau, kad puolime turėsime kažkokių problemų Mes turime universalių krepšininkų visose pozicijose ir mes tai išnaudosime.

Mes būsime gerai susirinkę, laikysime didelį tempą, o jų lyderiai, manau  to neatlaikys. Mes esame geroje formoje ir dar pridėjus gerą koncentraciją ir nusiteikimą busime pasiruošę abejose varžybose parodyti gero lygio krepšinį.

Gynyboje mes esame mažiausiai praleidžianti komanda ir manau, mes tą įrodysime aikštelėje vėl. Svarbiausia bus neleisti varžovams išsimesti laisviems tritaškius. mes visi esame sau išsikėlę aukščiausius tikslus ir eisime į aikštelę tą įrodyti.

Dabar mes susikoncentravę tik ties šiuo etapu. po antrų tarpusavio varžybų Indriliūnas sakė, kad jie dar mus įveiks, na, pažiūrėsime.“

Tuo tarpu „Oaks“ vadovas Vaidas Indriliūnas nebuvo toks užtikrintas ir pozityvus: „Mūsų visi pakilimai ir nuosmukiai yra tiesiogiai susiję su turima sudėtimi. Sezono pabaigoje beveik visose dvikovose turėjome pajėgiausią sudėtį, dėl to rezultatai manęs nenustebino. Visgi, dabar lygiagrečiai B lygos ketvirtfinaliui vyks RKL atkrintamosios varžybos, tad jau dabar žinau, kad tiek vienose, tiek kitose serijos rungtynėse neturėsiu vieno ar kito svarbaus žmogaus. Liūdna, bet ką padarysi. Visiems sąlygos vienodos. 

Negaliu sakyti, kad netikiu komanda, nes šio sezono "Oaks" turi labai daug nenušlifuotų talentų, kurie kartais sudega, bet dažniau iššauna. Konkrečių tikslų neturime, tačiau eisime kautis turėdami vieną tikslą – pasiekti pergalę.“

Prognozė. Sunkiai tikėtina, kad „Ugniagesys“ gali sudegti šiame etape. Net ir žaidžiant abiem ekipoms pajėgiausių sudėčių, tikėtina favoritai laimėtų 2:0, o turint žinią, kad „Oaks“ negalės verstis geriausiais žaidėjais, gali būti ir dvi lengvos „Ugniagesio“ pergalės. Kaip benutiktų, finalo ketverte bus „Ugniagesys“.


‹ atgal
SKL © 2019

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti