Finalo ketverto link: B lygos trečio ketvirtfinalio apžvalga

Finalo ketverto link: B lygos trečio ketvirtfinalio apžvalga 6720

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygoje (SKL) – lemiamų kovų metas. Jau šia savaitę startavo atkrintamosios kovos, kuriose geriausiose aštuonios reguliariojo sezono ekipos serijose iki dviejų pergalių išsiaiškins, kurios keturios komandos susitiks finaliniame ketverte ir kovos dėl pagrindinio sezono trofėjaus.

SKL pateikiamoje apžvalgoje trumpai apžvelgsime kiekvieną porą, ekipų tarpusavio kovų istoriją, komandinius bei asmeninius lyderius bei – įdomiausią mikrodvikovą, kurios baigtis gali būti esminė serijoje. Žinoma, nedėkingiausia dalis – prognozės, taip pat kiekvienos apžvalgos pabaigoje.

Trečioji pora: VDU-ŠA (10-8) – „Vilniaus miesto savivaldybė“ (10-8).

Identišką rezultatą pademonstravusios ekipos reguliariajame sezone užėmė atitinkamai ketvirtą ir penktą vietas, o kaip taisyklė, tokios serijos yra vienos įdomiausių. Tiek VDU-ŠA, tiek ir „Savivaldybės“ atstovai yra daugiau nei pakankamai talentingi, kad rungtyniautų finaliniame ketverte, o dar prieš sezono pradžią tiek vieni, tiek kiti deklaravo aukštus tikslus. Vieni juos bent jau dalinai (dalyvaus finalo ketverte) – pasieks, kitiems gi – teks nuryti karčią piliule. Mūsų laukia bekompromisė dar viena serija.

Istorija. Ekipos tarpusavyje pirmą kartą susitiko tik šiame sezone, ir čia pasidalino po pergalę. Įdomu tai, kad abu kartus laimėjo svečiuose žaidę klubai. „Savivaldybė“ gruodžio mėnesį svečiuose 79:73 palaužė VDU-ŠA ir puolime kiek apribojo varžovų lyderį G.Povilauską (13 tšk.), tuo tarpu prieš mažiau nei mėnesi VDU-ŠA pasiekė saldų revanšą laimėdami priešininkų tvirtovėje 86:69, o G.Povilauskas surinko įspūdingą dublį, atkovojęs net 23 kamuolius, taip pasiekęs geriausią sezono lygos rezultatą. Tiesa, reikia paripažinti, kad šioje akistatoje „Savivaldybė“ negalėjo remtis net keliais pagrindiniais krepšininkais.   

Komandiniai skaičiai. VDU-ŠA yra kur kas geriau puolanti ekipa (85,9 tšk., prieš 76,1), tačiau šitas skaičius neturėtų suklaidinti: „Savivaldybė“ aibę rungtynių žaidė be savo puolimo lyderių, kurie, jeigu dalyvaus atkrintamosiose, tikrai surinks daugiau nei po 10 taškų, kurie skiria ekipas šioje kategorijoje.

Kitas svarbus elementas – gynyba. Būtent „Savivaldybė“, treniruojama reikliojo Mindaugo Noreikos, yra antra lygoje, pagal praleidžiamus taškus (74,9), tuo tarpu VDU-ŠA prie savojo krepšio neatrodo užtikrintai, bei praleidžia po 84,4 taško, pagal šį rodiklį būdama paskutinė iš visų atkrintamųjų dalyvių.

„Vilniaus miesto savivaldybei“ būtina pagerinti baudų metimų tikslumą, kuris yra prasčiausias iš visų lygos komandų (54%), bei susirūpinti dvitaškių tikslumu, nes šioje kategorijoje užimama aštuntoji vieta nieko gero nežada (43,6% taiklumas).

VDU-ŠA ekipa savo ruožtu gali pasigirti tiksliausiai visoje lygoje atakuodama iš dviejų taškų zonos (54%).

Lyderiai. Kai kalbame apie VDU-ŠA, iš esmės kalbame apie Gediminą Povilauską. Naudingiausias visos lygos krepšininkas (35,3 naud.bal.), kaip jau ne kartą rašyta – yra tikras mėgėjų lygos unikumas, žmogus – orkestras. Puolėjas nėra taškų darymo mašiną (16,7 tšk., 70% taiklumas), tačiau jis – geriausias lygos kovotojas dėl kamuolių (16,6), bei geriausiai kamuolius skirstanti aukštaūgis – 6,2 rezultatyvaus perdavimo per susitikimą. Be abejo, negalima pamiršti po 14,5 taško renkančius R.Sinkevičių ir G.Bražionį, bei patikimai ekipos puolimui vadovaujančio Nojaus Vaikšnoro (11,4 tšk., 6,3 rez.perd.).

„Savivaldybės“ gretose labiausiai išsiskiria Laurynas Jacevičius (22,8 tšk., 7,8 atk.kam., 2,4 per.kam., 28,4 naud.bal.), tačiau vienas sunkiausiai sulaikomų lygos gynėjų pasirodė tik penkeriose iš 18 sezono susitikimų. Vos vieną mačą praleidęs P.Macijauskas renka po 18,4 taško ir prideda po 8,5 atkovoto kamuolio bei yra stabiliausias ekipoje.

Atkrintamosiose taip pat rungtyniauti galės irgi vos 5 mačuose ekipos marškinėlius vilkėjęs R.Sasnauskas (12,6 tšk., 9 atk.kam.), fiziškai labai stiprus G.Petrikas (13,9 tšk.) ir kovingasis E.Ročys (11,6 tšk., 8,5 atk.kam., 4,6 rez.perd.).

Mikrodvikova. Eligijus Ročys prieš Gediminą Povilauską. Kuomet „Savivaldybė“ nukovė VDU-ŠA, E.Ročys rungtyniavo ir darė tai patikimai (12 tšk., 7 atk.kam.), o jam esant aikštėje „Savivaldybė“ surinko 12 taškų daugiau už savo oponentus. Kuomet Eligijaus nebuvo – G.Povilauskas siautėjo, o VDU-ŠA nepaliko vilčių savo priešininkams.

Vargu ar įmanoma tikėtis, kad G.Povilauskas nesurinks grėsmingų skaičių ar bus nenaudingas, tačiau jeigu naudingiausią lygos krepšininką E.Ročys sugebės apriboti bei neleis jam kurti viso VDU-ŠA žaidimo, „Savivaldybės“ šansai labai padidės.

Prognozė. Pilnos sudėties „Savivaldybė“ turi turbūt daugiausia galimybių sulaikyti G.Povilauską. Kita vertus, VDU-ŠA turi ir kitų ginklų, o jeigu jiems bus skiriamas nepakankamas dėmesys – jie baus. Reikia pripažinti, kad „Savivaldybė“ turi daugiau talento „ant popieriaus“, ir vienintelis dalykas, kuris gali sutrukdyti šiai ekipai žengti į finalo ketvertą – tai susižaidimo stoka. Be abejo, prieš tai reikia susirinkti pilnos sudėties, kad būtų su kuo susižaisti.


‹ atgal
SKL © 2019

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti