Gediminas Povilauskas su sirena atnešė pergalę VDU-ŠA ekipai

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygos pirmenybės geriausią sezono pasirodymą surengė VDU-ŠA (3-2) ekipos lyderis Gediminas Povilauskas, surinkęs įspūdingą dvigubą dublį, 46 naudingumo balus bei pataikęs lemiamą metimą atnešė savo ekipai pergalę rezultatu 90:88 akistatoje su „SK Oaks-Tirolos“ (2-3) klubu.

Vangokai sezoną pradėjusi VDU-ŠA ekipa iškovojo antrą pergalę iš eilės ir pakilo į penktą turnyrinės lentelės vietą, tuo tarpu išvykos egzamine antrą kartą iš eilės suklupę Gintaro Pociaus auklėtiniai smuktelėjo į šeštą poziciją.

Nuo pat susitikimo pradžios pakiliai rungtyniavę šeimininkai išsiveržė į priekį 9:4, 13:6, 17:8, tačiau ketvirčio viduryje stabtelėjo ir leido „Ąžuolams“ ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą bei pirmą kėlinį laimėti 30:28. Tačiau jau po pirmų 10 minučių buvo aišku, kad svečiu aukštaūgiai turės rimtų nemalonumų – Gediminas Povilauskas  spėjo surinkti 12 taškų.

Po pertraukėlės vaizdas aikštelėje iš esmės nesikeitė – ir toliau vyko lygi, atkakli ir rezultatyvi kova, ir nei vienai ekipai viso kėlinio metu taip ir nepavyko atitrūkti, tad simboliška, kad įpusėjus susitikimui dvikovos švieslentėje degė visi penketai, ir viskas prasidėjo iš naujo – 55:55.

Gynybą pagerinę šeimininkai trečio kėlinuko viduryje surengė spurtą 8:0, bei pirmą kartą nuo susitikimo pradžios vėl įgijo kiek solidesnį pranašumą (69:61), o Gintaro Pociaus kariauna naujų variantų nerado, tad prieš lemiamą ketvirtį atsiliko 69:75.

Svarbiausia susitikimo dalis prasidėjo buvusio VDU-ŠA puolėjo Roko Jankūno dvitaškius, kuris sumažino „Oaks“ deficitą iki 71:75, tačiau G.Povilauskas netruko vėl atstatyti 8 taškų pranašumo (79:71), kurį tik likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes galų gale pavyko likviduoti Janui Jurgo (83:83), ir tuomet prasidėjo pats įdomumas.

Likus žaisti pusantros minutės G.Povilauskas dvitaškiu dar kartą išvedė šeimininkus į priekį (87:85), tačiau likus žaisti 45 sekundes realizavo tik vieną baudos metimą ir persvaros padvigubinti nesugebėjo (88:85). Svečiai turėjo atsakymą, kurio vardas buvo Rokas Rudžinskas: tikslus snaiperio metimas likus žaisti pusę minutės rezultatą išlygino, ir pakvipo pratęsimu.

Dar labiau artėjo pratęsimas, kuomet puikų susitikimą žaidęs G.Povilauskas prasižengė puolime, ir paliko svečiams vos 11 sekundžių išsigelbėti. Tiesa, viska pakrypo kiek netikėtai: po minutės pertraukėlės Rokas Rudžinskas veržėsi krepšio link, tačiau kamuolį prarado ir į puolimą visų greičiu nuskubėjo VDU-ŠA krepšininkai.

Tiksint paskutinėmis susitikimo sekundėmis Edvino Huberto Puklevičiaus prasiveržimas buvo nesėkmingas, tačiau dar vieną kamuolį atkovojęs G.Povilauskas  sugebėjo kyštelėti ranką ir su sirena pelnyti pergalingus  pergalingus taškus bei ant savo pečių išnešti sveiką VDU-ŠA kailį.

Ekipos vadovas Vaidas Indriliūnas šį kartą buvo konkretus: „Šįkart turėjome visą dream-team komandą, bet vėl nebuvo trenerio, o pasaulyje jau taip yra, kad net gražiausi deimantai yra tik anglies gabaliukai jeigu prie jų neprisiliečia juvelyro ranka.

Apmaudu dėl prarasto taško, tačiau tai – proceso dalis. Kolektyvas tikrai šaunus, tad sezonas toli gražu nenurašytas. Veikiau atvirkščiai, intriguojantis ir įkvėpiantis.“

Nugalėtojams net 46 naudingumo balus surinkęs Gediminas Povilauskas pelnė 29 taškus (14/18 dvit.) ir sugriebė net 20 kamuolių, 21 tašką ir 28 naudingumo balus pridėjo nepriekaištingai atakavęs Povilas Gancevičius (6/8 dvit., 1/1 trit., 6/6 baud.).

„SK Oaks-Tirolai“ 19 taškų surinko Jan Jurgo, 18 pridėjo Rokas Rudžinskas, 14 - Žygimantas Sideravičius, 12 - Rokas Jankūnas.