Įtemptos kovos dėl tiesaus bilieto į B lygos ketvirtfinalį

Įtemptos kovos dėl tiesaus bilieto į B lygos ketvirtfinalį 6245

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) B čempionate A grupės komandos kaunasi dėl pirmųjų pozicijų, kurios atvertų duris tiesiai į ketvirtfinalį.

„Visi kartu“ (3/1) pasiekė dar vieną svarbią pergalę ir svečiuose net 92:61 (30:22, 29:9, 16:15, 17:15) sutriuškino „Patriotus-VTDK“ (1/4).

Abi komandos neturėjo pajėgiausių sudėčių, tad buvo sunkoka numatyti, kaip viskas klostysis. Bet jau einant antrajam kėliniui, kuomet „Visi kartu“ ėmė daugiau nei 20 taškų skirtumu talžyti varžovus, buvo aišku, kad „Patriotams-VTDK“ viskas geruoju nesibaigs. Daug šansų jie ir nebeturėjo.

„Visi kartu“ ekipai 27 taškus pridėjo Rapolas Raižys, 26 – Gustas Giedraitis, 19 – Ginas Mulevičius, 17 – Robertas Jonaitis.

„Patriotams-VTDK“ 19 taškų pelnė Arūnas Pranevičius (8 atk. kam.), 12 – Nedas Petniūnas, 10 – Aurimas Davidonis, 8 – Ignotas Braziulis (8 atk. kam.).

Istorinė pergalė 

Tuo tarpu „Oaks-Tirola“ (1/4) pasiekė pirmą etapo pergalę ir privertė „Vilniaus ugniagesį“ (3/3) baigti šį etapą pralaimėjimu – 94:79 (30:18, 15:23, 26:18, 23:20).

Beje, „Vilniaus ugniagesį“ „Oaks-Tirola“ įveikė vos pirmą kartą per visą istoriją, prasidėjusią dar 2009 m.

„Oaks-Tirola“ didžiąją dalį šių rungtynių pirmavo ir tik menkomis prošvaistėmis „Vilniaus ugniagesys“ priartėdavo. Nors likus keturioms minutėms komanda skyrė vos 2 taškai (75:77), Artūras Karapetian paleido tritaškį, taiklūs buvo ir Eligijus Ročys su Dariumi Kiminiu, o likę metimai tik įtvirtino „Oaks-Tirolos“ pergalę.

„Vilniaus ugniagesys“ metė vos vieną baudą, kol „Oaks-Tirola“ tokių šansų turėjo 16.

„Oaks-Tirolai- 26 taškus pelnė D.Kiminius, 21 – E.Ročys, 19 – Kęstutis Bagdonavičius (19 atk. kam.), 18 – A.Karapetian.

„Vilniaus ugniagesiui“ 25 taškus surinko Dovydas Sakalnikas (12 atk. kam.), 17 – Adas Praprovas, 15 – Tomas Markevičius.

Po rungtynių „Oaks-Tirolos“ vadovas Vaidas Indriliūnas nepraleido progos pajuokauti.

„Po sekmadienį laimėto A.Makulavičiaus Mažosios taurės finalo varžovų treneris sakė, kad mes nesame brandi komanda ir kad nelabai mokame gintis. Tad išgirdę kritiką visas šias kelias dienas buvome užsidarę krepšinio salėje ir išmokome gintis – praleidome net 30 taškų mažiau.

Jeigu rimtai, šiandien varžovai neturėjo vieno pajėgaus gynėjo ir vieno gero aukšto žmogaus, lygiai tų pozicijų neturėjome ir mes, tad šiuo atveju lygu. Rezultatas – tikrai nenustebino, žaidimas – žinoma, kad nudžiugino, tiek, kad šios dvikovos baigtis mums maloni nebent morališkai (vis tik per visą klubo istoriją ugniagesiai įveikti pirmą kartą). Kur kas svarbesnė bus kitos savaitės akistata su „Patriotais-VTDK“, kurioje spręsis mūsų vieta turnyro rikiuotėje. Iki šios akistatos liko savaitė, tad vėl einame į salę dirbti, nes panašu, jog tai – duoda naudos“, – sakė jis.

„Vilniaus ugniagesio“ treneris Genadijus Kuliominas tokios geros nuotaikos nebuvo, kalbėjo ir apie traumas.

„Labai prasta diena. Per pirmą kėlinį Bosakas susižeidė čiurną, iš vaizdo atrodė labai prastai – atrodė, kad kažką nusitraukė. Tad rungtynėse, galima sakyti, beveik ir nebuvau. Ačiū Dievui po tyrimų paaiškėjo, kad tai – stiprus patempimas ir po mėnesio jis grįš ant parketo.

Patys esame kalti dėl pralaimėjimo, nes visiškai nenusiteikėme rungtynėms. Tas lengvas taurės finalas pakišo koją, o varžovai buvo pikti ir agresyvūs. Jiems gerai krito metimai – sumetė beveik viską. O mūsų pataikymas buvo tragedija. Neatsimenu, kada taip prastai esame metę tritaškius. Metėme juos laisvi, mums leido tą daryti, gal nepataikymo pasekmė buvo nesusikaupimas? Nors specialiai pažiūrėjau varžovų namų rungtynes: ten visi meta labai prastu procentu, tad gal čia yra ir žemesnių lankų pasekmė.

Teisėjai, atrodo, mūsų nemėgsta, nes per visą mačą metėme vos vieną baudos metimą, o tai yra protu nesuvokiama. Nesame metikų komanda, mūsų filosofija – agresyviai veržtis ir aštrinti žaidimą, bet teisėjai nieko nešvilpia, jei nesurėki ar neparodai to papildoma vaidyba. Buvo daug vietų, kur mums nešvilpė baudų prasiveržimuose. O kai triskart iš eilės baudos neužfiksuojamos, žaidėjas nori ar nenori, bet išsibalansuoja ir susinervina. Tas mums kišo koją. Bet čia – mūsų problemos, kad mes nesusikontroliuojame savęs, nes teisėjų miegojimo nepakeisime. Bet pasikartosiu – dėl pralaimėjimo esame patys kalti“, – dėstė treneris.

Situacija 

Na, o dabar apie situaciją turnyrinėje lentelėje. Jau aišku, kad į pirmąjį ketvertą tikrai neįšoks „Patriotai-VTDK“ ir „Oaks-Tirola“, nes jos turi galimybę sąskaitą papildyti nebent dar viena pergale.

„Vilniaus KM-99“ (2/2) liko dar du mačai, tad sulaukusi palankių varžovų mačų ji iš dabartinės penktos vietos turi šansą pašokti net iki pirmos. „Vilniaus ugniagesio“ (3/3) likimas irgi lieka su klaustuku, nes ji gali ir nukristi į penktą vietą, ir pakilti į vieną iš aukštesnių, priklausomai nuo to, kaip pasirodys varžovai.

Tad kol kas neaišku, kas liks penktas ir turės tęsti kovas aštuntfinalyje.


‹ atgal
SKL © 2018

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti