Juoda diena B lygos aikščių šeimininkams

GEALAN-Sostinės B lygoje (SKL) toliau tęsiasi Naujųjų metų peripetijos. Šį trečiadienį vyko du susitikimai, kuriuose namuose žaidusios ekipos neturėjo vilčių rimčiau pasipriešinti savo oponentams ir patyrė skaudžias nesėkmes.

„Vilniaus VKM-2000“ (6-4) jaunimas, panašu, įkrito į rimtą duobę, ir namuose 62:78 nusileidęs „Vilniaus Ugniagesiui“ (7-3) patyrė trečią nesėkmę paeiliui, bei užleido trečią vietą turnyrinėje lentelėje šio vakaro oponentams. Tuo tarpu SK „Nemenčinė“ (2-8) namuose sužaidė vienas rezultatyviausių sezono rungtynių, bet vis tiek neturėjo vilčių pasiekti pergalę 99:119 nusileidę pralaimėjimų badą numalšinusiems VDU-ŠA (5-6) sportininkams.

Be lyderių

VKM-2000 jaunimo ketvirtadienį laukia svarbi Moksleivių Krepšinio Lygos akistata, tad Mindaugo Sakalausko kariauna rungtyniavo, kaip po dvikovos sakė pats treneris, antra sudėtimi, tad nenuostabu, kad prieš gerą formą demonstruojantį „Ugniagesį“ šansų iškovoti pergalės nebuvo.

Jaunimo ekipai tai buvo jau trečioji nesėkmė iš eilės, kuri nustūmė puikiai sezoną pradėjusią ekipą į ketvirtą turnyrinės lentelės vietą.

Žvelgiant į komandos tvarkaraštį, kuriame – daugybė dvikovų svečiuose, kur jaunimas kaip reikiant stringa, ir neigiamą tarpusavio santykį su puikiai atrodančiais Savivaldybės atstovais, Mindaugo Sakalausko kariaunai akivaizdu, kad bus labai sudėtinga išsaugoti turimas pozicijas.

Trečiadienio vakarą jaunimas Dominyko Kliuko individualių pastangų dėka mačą pradėjo kosmetiškai geriau (2:0, 5:4), tačiau žaibiškai krito į duobę, kai pirmo kėlinio viso ketvirčio puolimas neturėjo nieko bendro su šį sezoną demonstruojama talentingų krepšininkų forma. Po dešimties minučių kovos svečiai jau jautėsi šeimininkais, pirmaudami 24:13.

M.Sakalausko auklėtiniai sugebėjo išspręsti problemas gynyboje ir antro ketvirčio metu į savo krepšį praleido jau tik 16 taškų, tačiau lyderių trūkumas skaudžiai atsiliepė puolime: vos 12 taškų sukrapštę šeimininkai neturėjo jokių variantų persverti rungtynių svarstykles savo nauda. Įpusėjus dvikovai vaizdas buvo liūdnas: VKM atsiliko jau 25:40.

Genadijaus Kuliomino auklėtiniai tvirtai kontroliavo situaciją iki trečio kėlinio vidurio, kuomet dar pirmavo 46:30, tačiau VKM rado savyje resursų atsakomajam spurtui surengti, ir po atkarpos 8:0 priartėjo iki vienženklio pranašumo (38:46), bei iš peties padirbėję gynyboje prieš lemiamą ketvirtį turėjo viltį kabintis į rungtynes – 41:51.

Vis dėlto viltys kažką pakeisti žlugo praktiškai per minutę. Pirmą ketvirto kėlinio minutę 7 taškus iš eilės surinkę svečiai susigrąžino sau įprastas pozicijas (58:41), kurias užtikrintai išlaikė iki pat susitikimo pabaigos bei šventė užtikrintą pergalę.

„Vilniaus ugniagesio“ stratego Genadijaus Kuliomino komentaras: „Varžybos tokios dvejopos. Pergalė yra, bet žaidimas vidutiniškas. Labai silpnai dėl kamuolių kovojome, puolime ne visą laiką darom tai ką susitariam, na ir gynyboje mėgstame tinginiauti.

Na rezervų turime, nes nebuvo šiandien daug svarbių žaidėjų, pas jaunimą irgi nebuvo visų svarbiausių. Prieš varžybas žinojome, kad daug pranašumų turėsime priekinėje linijoje ir mėginome tą išnaudoti, žinojome, kad jaunimas savo salėje labai gerai pataiko iš toli ir mėginome tą akcentuoti. Jaunimas nustebino, kad praktiškai visas varžybas dengėsi aikštės gynyba, tikrai to nesitikėjome.“

Po susitikimo VKM treneris Mindaugas Sakalauskas situacija pakomentavo lakoniškai: „Nutiko tas kad varžovai nesutiko perkelti varžybų į kita dieną. Tad teko žaisti su antra sudėtimi tausojant savo pagrindinius žaidėjus nes rytoj laukia svarbios varžybos MKLe.“

Nugalėtojus į pergalę vedė 30 taškų ir 42 naudingumo balus surinkęs Dovydas Sakalnikas (12/17 dvit.,       8 atk.kam., 6 rez.perd.), 18 pridėjo Adas Praprovas (8 atk.kam.), 11 - Dangiras Šulnius (40 min., 7kl.)

VKM ekipoje išsiskyrė Martynas Boboriko, surinkęs 24 taškus, 10 pridėjo Mindaugas Švabauskas.

Be gynybos

Visiškas taškų lietus lijo Nemenčinėje, kur vietos ekipa statistiškai sužaidė puikias rungtynes, realizavusi net 18 tolimų metimų iš 43 (41,8%), padariusi vos 8 klaidas ir surinkusi 99 taškus, tačiau visiškai kiaura SK „Nemenčinės“ gynyba VDU-ŠA ekipai leido įmesti net 119 tašku, ir Gedimino Bražionio auklėtiniai šventė daugiau nei užtikrintą pergalę, kurios tikrai nebūtų, be dominavimo po krepšiais. Studentai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 46:28.

SK „Nemenčinei“ tai buvo jau penktoji nesėkmė paeiliui, o dvi iš eilės VDA (3-6) pergalės dar labiau sumaišė Justino Plytniko kariaunos kortas: dabar Nemenčinės atstovus nuo aštuntosios vietos ir pozicijos atkrintamosiose jau skiria apčiuopiamas skirtumas, tiesa, dar laukia dvi, tikriausiai lemtingos akistatos su ta pačia VDA ekipa.

VDU-ŠA studentai savo ruožtu nutraukė užsitęsusią keturių pralaimėjimų seriją ir kiek komfortabiliau įsitaisė šeštoje turnyrinės lentelės vietoje.

G.Bražionio kariaunos dar laukia ne vienas išbandymas, kuris atsakys į klausimą, koks iš tiesų yra šios komandos pajėgumas ir ambicijos šiame permainingame sezone.

Susitikimas Nemenčinėje prasidėjo be jokios svečių žvalgybos: vos atvykę studentai smogė 10:2, sužaidus vos pusantros minutės, ir pasiuntė į nokdauną šeimininkus. SK „Nemenčinė“ nieko negalėjo padaryti gynyboje, tad įpusėjus pirmam ketvirčiui VDU-ŠA jau buvo surinkę 23(!!) taškus ir dominavo rezultatu 23:8.

Po pirmo ketvirčio tvirtai (35:22) pirmavę svečiai apsukų nemažino ir po pertraukos: antro ketvirčio metu vėl pademonstravo galingą puolimą (29 taškai), tačiau krepšys atsirišo ir šeimininkams, kurie ketvirčio viduryje, daugiausia tolimų metimų dėka priartėjo iki 5 taškų (35:40), tačiau uraganinio tempo išlaikyti nepajėgė ir įpusėjus mačui atsiliko 52:64.

Po ilgiosios viskas vėl stojo pagal VDU-ŠA planą. Svečiai nesusidūrė su iššūkiais puolime, dominavo po krepšiais, dar kartą surinko įspūdingą taškų skaičių per ketvirtį (32) ir likus žaisti 10 minučių iki mačo pabaigos pirmavo daugiau nei užtikrintai – 96:69.

Savaime suprantama, paskutinės 10 minučių tapo tik formalumu. Vis dėlto jos tapo smagiu renginiu: abi komandos surinko net 53 taškus, SK „Nemenčinė“ smaginosi tritaškiais, svečiai kontroliavo tempą bei patys be didelių sunkumų rinko taškus, tad klubai be didesnio vargo sužaidė rezultatyviausias B lygos sezono rungtynes.

SK „Nemenčinės“ vadovo Justino Plytnyko komentaras: „Kiekvienas žaidėjas išėjęs turėjo konkrečias užduotis, tačiau per pirmą kėlinį planas subyrėjo per 5 minutes,  po kurių VDU buvo įmetę 21 tašku, o mes nesugebėjome apsiginti nei karto!

Komanda esu patenkintas, po tokiu pralaimėjimų psichologiskai labai sunku atsitiesti. Labai svarbu kad ir visi turi save aikštelėje atiduoti 100% nesvarbu ar laimi ar gauni -20“

VDU-ŠA ekipą į pergalę vedė net 38 taškus ir 45 naudingumo balus surinkęs Augustinas Venckus (9/15 trit., 8 atk.kam., 7 rez.perd.), 24 pridėjo Gediminas Bražionis, 23 Povilas Gancevičius, 19 - Gediminas Povilauskas (12 atk.kam.)SK

SK „Nemenčinei“ 26 taškus surinko Deividas Grigėnas (9 atk.kam.), po 22 pridėjo Marius Galvanauskas (6/9 trit.) ir Ernestas Umbra (5/11 trit.).