„LKA-karys.lt“ – naujasis B lygos čempionas!

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) B čempionatas turi naujus čempionus. Jais tapo „LKA-kario.lt“ krepšininkai, pastaruosius dvejus metus vis likdavę treti.

Jie finale 69:59 (23:18, 17:12, 9:18, 20:11) nugalėjo „Patriotus-VTDK“. Jiems antroji vieta B lygoje taip pat yra pirmas toks pasiekimas.

„LKA-kario.lt“ komanda rungtynes pradėjo sėkmingai išsiverždama į priekį dviženkliu skirtumu, tačiau jį „Patriotai-VTDK“ ėmė naikinti po ilgosios pertraukos.

Puikiai pasirodė Otas Majeras, prisidėjo Arūnas Pranevičius, o Deivido Aukštuolio tritaškis su pražanga rezultatą persvėrė – 45:43.

Prieš ketvirtą kėlinį „LKA-karys.lt“ pirmavo minimaliai (49:48), o dar likus žaisti apie 4 minutes vėl buvo lygu – 54:54.

Tačiau tada kariškiai fantastiškai užbaigė mačą, taip įtvirtindami savo pergalę – surengė atkarpą 15:5 ir pasiekė titulą.

Kariškiams 20 taškų pelnė ir 9 kamuolius atkovojo Edvinas Ruzgas, 18 taškų surinko ir 11 kamuolių sugriebė MVP titulą atsiėmęs Darius Dūdėnas, po 9 taškus pridėjo Aurimas Pocius ir Raimundas Ambrulaitis (17 atk. kam., 12 išpr. praž.).

„Patriotams-VTDK“ 21 tašką pelnė D.Aukštuolis (11 atk. kam.), 11 – A.Pranevičius, po 7 – O.Majeras, Ignotas Braziulis, 6 – Lukas Praskorys.

Deividas Aukštuolis po mačo pasidžiaugė sidabru.

„Finalas buvo atkaklus. To ir tikėjomės. Abi komandos patyrusios, daug mačiusios per savo karjerą. Rungtynės galėjo nueiti į vieną arba į kitą pusę tokioje kovoje. Šįkart jos nuėjo į „LKA-kario.lt“ pusę.

Gaila, kad nepavyko užbaigti sezono skambiu akordu, bet tai tikrai nereiškia, kad mes nesidžiaugiame savo pasiekimu. Mes turime medalį, mes jį iškovojom! Sezonas buvo labai sunkus, bet mes jį išgyvenom ir jaučiamės širdyje kaip čempionai!“, – džiaugėsi jis.

„LKA-kario.lt“ treneris Kęstutis Kairys po pergalės buvo puikios nuotaikos.

„Prisimenu „Patriotų-VTDK“ komandos lyderio Deivido Aukštuolio komentarą, kad reikia tinkamai nusiteikti kovai su galinguoju „Kariu“. Jo žodžiai buvo pranašiški ir teisingi: žodžiai virto materija ir tapo mums gražiu faktu ir gražiais skaičiais: 69:59.

Kaip finalinė kova, žaidimas gražus nebuvo, išskyrus pirmus du kelinius. Kiti du, sakyčiau, lengvoji atletika su kamuoliu – visi nori įmesti, tačiau nepataiko, bet galingų  niekas negali teisti (Šypsosi).

Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo kapitonas Darius Dūdėnas, tačiau jais galėjo būti ir Edvinas Ruzgas, ir Raimundas Ambrulaitis, ir Aurimas Pocius, ir Marius Valkauskas, jei ne traumuotas –  Giedrius Kulbis.

Vakar buvo šventė, ši diena – poilsis, apie ryt dieną galvosim rytoj“, – geros nuotaikos buvo treneris.

Bronza

Tuo tarpu bronzos medaliai atiteko „Vilniaus KM-99“ komandai, kuriai šie metai – debiutiniai GEALAN-SKL B lygoje. Ji mažajame finale 79:75 (28:21, 14:17, 19:19, 18:18) palaužė „Visi kartu“ ekipą.

Lygiaverčių varžovų kova buvo labai įdomi, čia viskas sprendėsi tik paskutinėmis minutėmis. Nors prieš paskutinį ketvirtį „Vilniaus KM-99“ buvo priekyje 63:57, tačiau persverti rezultatą varžovai dar įsigudrino – 65:64. Likus mažiau nei 3 minutėms „Visi kartu“ atsiliko, tačiau vos 3 taškais, o likus minutei ekipas skyrė dar mažiau – 2 taškai, nes Rapolas Raižys pataikė svarbų tritaškį.

Tačiau baudų mesti stojo Martynas Palšis – pataikė vieną, vėliau pridėjo dar du taškus, sekė Gusto Giedraičio klaida, netikslūs metimai ir „Visi kartu“ niekaip neišnaudodavo paskutinių progų. Net ir G.Mulevičius prametė vieną baudą (75:79) ir pergalę galiausiai šventė „Vilniaus KM-99“.

VISOS A.DIDŽGALVIO UŽFIKSUOTOS RENGINIO NUOTRAUKOS

„Vilniaus KM-99“ 23 taškus pridėjo Tautvydas Rėkašius, 18 – Tomas Butrimas (15 atk. ka.), 16 – Tautvydas Jurevičius, 9 – Povilas Liudavičius.

„Visi kartu“ 26 taškus pelnė Robertas Jonaitis, 18 – R.aižys, 14 – Ginas Mulevičius (12 at. kam.), 6 – Arnas Adomavičius (11 atk. kam.).