Neįveikiami namie: po VKM kojomis krito ir „BC Vilkai“

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygos pirmenybėse antradienio vakarą vyko vienerios rungtynės. Namuose rungtyniavę Viniaus „KM-2000“ (3-1) jaunieji krepšininkai dar kartą apgynė savo tvirtovę, bei 93:87 privertė pirmą nesėkmę šiame sezone patirti „BC Vilkų“ (3-1) ekipą.

Jaunieji Mindaugo Sakalausko auklėtiniai iškovojo trečią pergalę iš eilės namuose, ir turnyrinėje lentelėje pakilo jau į trečia poziciją, tuo tarpu Giedriaus Oliškevičiaus kariaunai tai buvo pirma nesėkmė B lygoje šį sezoną. VKM laimėti nesutrukdė nei labai prastai realizuoti baudų metimai (4/12, 33%), nei pralaimėta kova dėl atšokusių kamuolių (27 prieš 38).

Susitikimas kiek geriau prasidėjo šeimininkams (5:1, 11:5, 14:7), tačiau „Vilkai“ paskutinę kėlinio minutę po Dariaus Jovaišos tolimo metimo persvėrė rezultatą savo naudai (22:20), o dar vienas geriausio praėjusio sezono snaiperio šūvis leido įgyti ir 3 taškų pranašumą (25:22), lygiai tokios pačios vertės metimu ketvirtį užbaigęs šeimininkų snaiperis Dominykas Kliukas atstatė visišką lygybę po 10 minučių kovos (25:25).

Rezultatyvus ir greitas krepšinis yra nesvetimas abiem ekipoms, tad ir antrame kėlinyje vyko akiai patraukli kova, tiesa, šį kartą jau svečiai po Ugniaus Stulginskio tolimos bombos įgijo (kaip vėliau paaiškėjo, rekordinį) 5 taškų pranašumą (32:27), kurį komandinių pastangų dėka VKM sugebėjo likviduoti, o kėlinys ir vėl baigėsi lygiu rezultatu (20:20).

Po ilgosios pertraukos tęsėsi kova taškas į tašką, iki kol kėlinio viduryje spurtą surengę šeimininkai truktelėjo į priekį 63:56. Vis dėlto jau kitos atakos metu prabilo tituluotasis D.Jovaiša, tolimu metimu kone per pus sumažinęs deficitą (59:63), o kėlinio pabaigoje Paulius Kavaliauskas tarė savo žodį, pelnė 4 taškus iš eilės ir prieš lemiamą atkarpą ekipas skyrė vos metimas – VKM pirmavo 69:66.

Svarbiausia rungtynių dalis vėl prasidėjo tolimų metimų salvėmis: tritaškiais apsikeitė VKM snaiperis Povilas Mackevičius ir jau ne kartą linksniuotas D.Jovaiša. Rungtynių esminis lūžis įvyko tarp 36-tos ir 39-tos dvikovos minutės, kuomet po Karolio Bagdono metimo „Vilkai“ priartėjo iki 4 taškų (80:84), tačiau tuomet VKM laimėjo atkarpą 9:1 (93:81) ir „Vilkams“ išsigelbėti paliko vos kiek daugiau nei vieną minutę.

Svečiai, be abejo, rankų nesudėjo ir po dviejų iš eilės D.Jovaišos tritaškių dar priartėjo (87:93), tačiau perlaužti rungtynes „Vilkams“ paprasčiausiai pristigo laiko.

VKM po šios pergalės tapo vienintelė B lygos ekipa, kuri baudų metimus šiame sezone (52,2%) realizuoja prasčiau, nei dvitaškius (54,3%), tačiau net ir šis fenomenalus rezultatas nesutrukdo siekti pergalių.

Po dvikovos VKM treneris Mindaugas Sakalauskas sakė:

„Džiaugėmės pergale, nes  ji tikrai yra pelnyta, Aišku baudos neramina jau antrose varžybose iš eilės, prastai metame, bet tikiuosi susitvarkysime galvas ir viskas bus gerai.

Gerai kad tai galime kompensuoti kitais komandos privalumais.“

„BC Vilkų“ ekipos strategas Giedrius Oliškevičius pirmo pralaimėjimo nedramatizavo: „Pirmasis

„Vilkų“ pralaimėjimas iš keturių pirmųjų varžybų debiutiniame sezone B lygoje.  Kas nors būtų pasiūlęs tokį variantą prieš sezoną - bučiau nepatikėjęs.  Gal ant popieriaus ir atrodome galinga komanda, tačiau save vertiname realiai ir kaip jau minėjome „Vilkų“ tikslas yra apsiuostyti šioje lygoje.

Pirmasis pralaimėjimas labai laiku ir labai vietoje.  Padės realiau pamatyti savo spragas, nes šiek tiek užmigome po pirmųjų pergalių.  Šiandien nebuvo „Vilkų“ diena. Tai parodo vien tai, kad praradome 19 kamuolių, iš kurių 13 tiesiai varžovams į rankas.  To pasekoje varžovai surinko 31 tašką po klaidų, kas yra tikra dovana jauniems sportininkams.

Svarbu, kad vyrai yra protingi, tikrai tikiu, kad kiekvienas pasidarys išvadas ir grįšime su naujomis jėgomis.  Jau šį vakar ruošiamės SKL taurės varžyboms kurios laukia rytoj.  Taip, kad nieko baisaus, viso labo tik pirmoji nesėkmė.  „Vilkai-drasko!“

Nugalėtojus į pergalę atvedė 19 taškų pelnęs Dominykas Kliukas, 17 pridėjo Kasparas Mikalajūnas, 15 - Martynas Boboriko 12 - Povilas Mackevičius, Justinas Kalinauskas surinko 10 taškų ir atliko 11 perdavimų.

„BC Vilkams“ net 26 taškus surinko Darius Jovaiša (7/10 trit.)., 13 pridėjo Paulius Kavaliauskas (8 atk.kam.), po 10 - Karolis Bagdonas (9 rez.perd.) ir Ladas Bitė.