„Oaks-Tirola“ privertė „Vilniaus KM-99“ pajusti pirmo pralaimėjimo kartų skonį

Trečiadienio vakaro GEALAN-Sostinės B lygos kovas pradėjo savo aikštėje žaidusi SK „Oaks-Tirolos“ (4/4) ekipa ir nė karto iki šiol nepralaimėjęs „Vilniaus KM-99“ (7/1) jaunimas.

Nors žiūrint iš pirmo žvilgsnio favoritas turėjo būti akivaizdus, tačiau jau nuo pirmųjų dvikovos minučių vaizdas aikštėje bylojo, kad šįkart savo sąlygas diktuos turnyro rikiuotės viduryje žengianti „ąžuolų“ ekipa.

Aikštės šeimininkai puikiai pradėjo rungtynes ir tik vos kelias silpnumo akimirkas leido varžovams patikėti galima sėkme.

Prieš pat didžiąją pertrauką Stepono Milašiaus auklėtiniai dar pirmavo 38:34, tačiau per dvi atakas suklydę du kartus svečiai leido „Oaks-Tirolos“ atstovams išlyginti rezultatą (38:38) ir atgauti pasitikėjimą savo jėgomis.

Kaip parodė vėlesni įvykiai „ąžuolams“ tiek ir tereikėjo. Antroje susitikimo dalyje aukštą tempą palaikę aikštės šeimininkai gana lengvai atitrūko nuo varžovų, o likus žaisti kiek daugiau nei 5 minutes net turėjo triuškinamą 15 taškų pranašumą (70:55).

Tiesa, Tomo Butrimo ir Tautvydo Rėkašiaus vedami VKM auklėtiniai sugebėjo atsitiesti bei likus žaisti pusantros minutės priartėjo iki 5 taškų (70:75).

Visgi drausmingai susitikimo pabaigą sužaidę „Oaks-Tirolos“ krepšininkai išsaugojo sau palankų rezultatą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė labai svarbią pergalę rezultatu 82:74.

Nugalėtojų komandos treneris Mantas Finažonkovas atrodė labai patenkintas: „Laimėti visuomet yra smagu, tačiau kuomet įveiki turnyro lyderius, kurie dar nebuvo patyrę pralaimėjimo – džiaugsmas būna dar didesnis.

Tikiuosi, tai leis vyrams patikėti savo jėgomis ir suprasti, kad žaisdami su užsidegimu ir atiduodami visas jėgas jie gali pasiekti tikrai daug. Dabar svarbiausia sėkmingai užbaigti pirmąjį varžybų etapą bei patekti į TOP7 grupę, ką mes ir bandysime padaryti.

Kalbant apie rungtynes – norėčiau padėkoti vyrams, kurie pirmą kartą šiame sezone atvyko su puikiu nusiteikimu ir atidavė visas jėgas. Šiandien buvo smulkių klaidų, tačiau tai – natūralu, o didesnių priekaištų neturiu nė vienam komandos nariui. Didelis ačiū jiems už šią puikią pergalę!“

„Oaks-Tirola“: Kristupas Surgėlas 14, Žilvinas Aleksandravičius 13, Eligijus Ročys (6/7 dvit.) 12.

„Vilniaus KM-99“: Tautvydas Rėkašius 19, Tomas Butrimas (12 atk. kam.) 15.

Įdomu tai, kad praėjusiame sezone „Vilniaus KM-99-II“ ekipa, kurioje žaidė didžioji dalis krepšininkų dabar rungtyniaujančių VKM-99 ekipoje varžėsi C lygoje. Ten jie sužaidė idealų pirmąjį varžybų etapą ir tapo reguliariojo sezono nugalėtojais, o paskui šešioliktfinalio etape turėjo pripažinti... „Oaks-2“ atstovų pranašumą.

Ginklai iššauna, kai to reikia labiausiai

Pagreitį įgauna ir kitų komandų kovos, mat pirmasis ratas jau nespėjus sumirksėti keliaus link finišo.

Špagas surėmė apylygių sudėčių ekipos ir „Vilniaus miesto savivaldybė“ (5/4) namuose „buvo nugesinta“ „Patriotų-VTDK“ (6/3) – 61:75 (17:17, 19:21, 21:7, 4:20).

Taip, komandos išties buvo lygios ir tą rodė trys pirmieji kėliniai: nė viena iš ekipų nesiruošė varžovams nusileisti. Kokie principai, fantastika!

Nuo to buvo tik įdomiau stebėti rungtynes, bet „Patriotai-VTDK“ buvo galingi lemiamu metu. Juk kartais ginklai iššauna būtent tada, kai to reikia labiausiai!

Svečiai demonstravo ypatingą gynybą, kuri visiškai paralyžiavo „Vilniaus miesto savivaldybę“, sužaidė kėlinį 20:4 bei taip šventė pergalę. Kuomet krepšys tampa lyg užkeiktas ir kamuoliai „sudega“ net neperskrodę lanko, sunku tikėtis laimėti.

Jau minėjome, kad emocijų buvo apstu? Dar ne, tad nevalia nepaminėti, kad keli šeimininkų komandos atstovai (Artūras Pūkys ir Tadas Jarašiūnas) gavo po techninę pražangą.

Beje, „Patriotai-VTDK“ puikiai atakavo iš dviejų taškų zonos, tad pavyko išsiversti kone be tritaškių: tikslą pasiekė 2 iš 14, kuriuos pataikė Deividas Aukštuolis (2/9).

Nugalėtojų gretose ryškiausios buvo šios žvaigždės: Ernestas Abmorševas pridėjo 20 taškų ir atkovojo 15 kamuolių, Tomas Jasiulis pelnė 18 taškų, D.Aukštuolis – 17 (7 rez. perd.), dvigubą dublį surinko ir Lukas Praskorys (11 tšk., 12 atk. kam.).

Šeimininkų gretose 14 taškų pasižymėjo Gintas Petrikas, 12 – Karolis Jurėnas, po 10 – Tomas Petravičius ir Tadas Jarašiūnas.

„Patriotams-VTDK“ atstovaujantis ir juos treniruojantis Deividas Aukštuolis džiaugėsi, kad patirties ir jaunystės derinys yra raktas į pergales.

„Buvo geros rungtynės. Momentais išmušė iš vėžių varžovų „aikštės“ gynyba, bet laiku išsprendėme problemas ir nuvažiavome sėkmingu keliu. Džiaugiamės, kad mūsų jaunimas grūdinasi, tobulėja ir tuo pačiu yra didelė pagalba mūsų visame komandos mechanizme.

Mes jais pasitikime, leidžiame klysti, tikime, kad žingsnis po žingsnio jiems tai bus didelis pamatas ateities kovoms mėgėjų krepšinio arenose. Patirties ir jaunystės derinys šiemet mums padėjo pasiekti jau ne vieną pergalę. Norime, kad tai nesibaigtų“, – vylėsi jis.

Pergalės šokis tik ateityje

Vėl minime „Dailės akademijos“ (0/8) vardą ir vėl tenka kalbėti apie pralaimėjimus. Pirmojo ši komanda dar nėra pasiekusi.

Šįkart jai per didele kliūtimi tapo „VKM-666“ (3/5) ekipa, kuriai svečiuose buvo pralaimėta 71:85 (17:29, 17:18, 22:16, 15:22).

Kad ir kaip norėtųsi, kad „dailiokai“ pagaliau šoktų pergalės šokį, tokių prošvaisčių nebuvo. „VKM-666“ buvo aktyvesnė, kovingesnė ir pajėgesnė nuo pirmų minučių. Jau nuo pirmo kėlinio skirtumas siekė apie 15 taškų, o pasitikėjimą praradusiai „Dailės akademijai“ jis buvo neįveikiamas.

Linkime pakelti nosį aukštyn ir siekti išsvajoto laimėjimo. Kas svajoja – to svajonės pildosi.

„VKM-666“ komandoje puikią terpę pasireikšti gavo duetas: Rokas Rudžinskas įmetė 34 taškus, Augustinas Tvarijonas – 25.

Ryškūs buvo ir abu Pogudos: Petras atkovojo 15 kamuolių (0 tšk.), Povilas – 13 (9 tšk.).

„Dailės akademijai“ 18 taškų pridėjo Paulius Vroblevičius, 15 – Vytas Rakauskas (12 atk. kam.), 11 – Žygimantas Žitkus.