Po pertraukos dominavusi „Dussmann“ nušlavė VDU-ŠA

Po pertraukos dominavusi „Dussmann“ nušlavė VDU-ŠA 6536

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygos pirmenybių savaitės startas žadėjo intriguojančią akistatą: čempionato lyderiai „Dussmann“ (6-0) su Regionų Krepšinio Lygos rekordus savaitgalį gerinusiu Deimantu Pavlovskiu priešaky namuose priėmė iki šios dienos 3 pergalių seriją turėjusią VDU-ŠA (4-3) ekipą. Vis dėlto intriga pasiteisino tik dalinai – čempionato favoritai du kėlinius kovojo lygiai, tačiau po pertraukos įjungė aukštą pavarą ir antroje mačo pusėje dominavę 41:20 įsirašė eilinę pergalę rezultatu 84:62.

Susitikimo pradžia žadėjo atkaklią ir įdomią akistatą – nors dėl keistokų aplinkybių mačo pradžia buvo kiek pavėlinta (svečiai paprasčiausiai neturėjo aprangos, kuri buvo pakeliui iš skalbyklos), ir VDU-ŠA ekipai trūko kelių pagrindinių žaidėjų, Gedimino Povilausko vedini svečiai kovėsi lygiai su „Dussmann“ grandais.

Pirmame kėlinyje didžiausias skirtumas tarp ekipų buvo viso labo 3 taškai, o pirmaujanti komanda per 10 žaidimo minučių pasikeitė net 16 (!) kartų. Pagrindinis to „kaltininkas“, be abejo, buvo svečių aukštaūgis G.Povilauskas, kurio niekaip nesulaikė Mindaugo Lapėno kariauna – VDU-ŠA žvaigždė pirmą kėlinį baigė savo sąskaitoje turėdama 8 taškus, 7 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus ir 2 perimtus kamuolius.

Po pertraukėlės „Dussmann“ pavyko apriboti varžovų „monstrą“, kuris pridėjo tik du taškus (3 atk.kam.)., tačiau šeimininkų žaidimas sulaukė ne vienos piktos ekipos stratego replikos dėl netinkamo plano vykdymo, o rezultatas ir toliau išliko „slidus“ – nors favoritai ir kiek atitrūko (39:32), bet vėl primigo atkarpą – 0:8 (39:40), o įpusėjus dvikovai rezultatas taip pat mažai ką sufleravo – 43:42.

Vis dėlto antroji susitikimo dalis tapo tarsi kitomis rungtynėmis. Į M.Lapėno žodžius įsiklausę „Dussmann“ sukaustė nuovargį pradėjusius jausti svečius puolime, patys šeimininkai išlaikė sau įprasta šiam susitikimui puolimo tempą ir pradėjo negrįžtamai tolti.

Nors sužaidę keturias trečio ketvirčio minutes VDU-ŠA dar laikėsi prie pat (49:51), ties 49 taškais užstrigę svečiai pralaimėjo atkarpą net 0:12 (49:63), taškų nepelnė beveik 5 minutes, ir likus žaisti tik kiek daugiau nei minutę taškų badą nutraukęs Robertas Sinkevičius tolimu metimu kiek išjudino primigusius studentus (52:63).

Ketvirtį šeimininkai baigė pridėję dar 3 taškus (65:52), o ketvirtoje atkarpoje toliau gynyboje patikimai dirbę „Dussmann“ dar kartą praleido vos 10 taškų, patys surinko 19 ir sunkiai pradėję, rungtynių likimą išsprendė aukštai pakelta galva.

Po dvikovos paklaustas, ar rungtynes galima dalinti į dvi visiškai skirtingas dalis, „Dussmann“ treneris Mindaugas Lapėnas sutiko:  „Taip. kaip rodo statistika rungtynes galime skelti į dvi dalis. Iki ilgosios pertraukos ir po jos. Per pirmas dvidešimt minučių praleidom vos netoli 50 taškų kai antroje vos - 20. Nemanau, kad varžovas nuvargo, žiūrim  tik į save ir žinom, kad pirmoje mačo pusėje mūsų vidinė motyvacija buvo švelniai tariant, silpna.

Esam geriausiai besiginanti komanda B lygoje, bet mes tą turim įrodinėti kiekvieną dieną, kiekvieną mačą, kiekvieną sekundę, kiek tu tą dieną bežaistum. Noriu, kad komanda suprastų, kad į mus dabar visi žiūri kaip į lyderį, kad išeina be įtampos ir psichologija dažnai būna varžovo pusėje.

Išlaikyti lygį yra sunkiau. Sakau ir sakysiu, kad noriu matyti solidumą aikštėj, nenoriu matyt žaidimo po vieną, kamulio užlaikymų, mėtymų per rankas ir t.t.

Yra sistemos, yra mini kombinacijos, iš ten viskas ateina, kai tik mes to norim, ateinam į rungtynes su vidine energija, su noru perkąsti priešininkui gerklę, tada turim rezultatą. Tokia buvo ir antra mačo pusė.

Vakar užteko motyvacinės kalbos per ilgąją pertrauką, kitą dieną gali ir neužtekti. Kiekvienas su psichologija ir motyvacija turim susitvarkyti prieš rungtynes patys, kartu nemiegam, nepadėsim vienas kitam. Sutvarkėm reikalus gynyboj, prisiminėm, kad galim būti solidūs.“

Nugalėtojus į pergalę vedė 17 taškų pelnęs ir 23 naudingumo balus surinkęs Tomas Zaleckas, 13 pridėjo Deimantas Pavlovskis, 11 – nuo suolo į žaidimą patikimai įsitraukęs Marius Taparauskas (5 rez.perd., 19 naud.bal.)

VDU-ŠA gretose arti trigubo dublio buvo Gediminas Povilauskas (16 tšk., 18 atk.kam., 8 rez.perd., 31 naud.bal.), 12 taškų pelnė Nojus Vaikšnoras, 10 - Dinas Mickus.