Po švenčių – VDA pamoka „BC Vilkams“

Po ilgų žiemos atostogų, kuomet komandos nerungtyniavo net nuo Gruodžio 19 dienos, prasidėjo antroji GEALAN Sostinės B lygos (SKL) sezono dalis. Ir ji iš karto prasidėjo dideliu netikėtumu – vos aštuntą poziciją iki šiol užimanti Dailės akademijos (3-6) ekipa namuose nelauktai 92:84 susitvarkė su „BC Vilkais“ (8-3) bei iškovojo jau antrą pergalę iš eilės bei įnešė dar daugiau šurmulio į apatinę turnyrinės lentelės dalį.

Tuo tarpu Vilniaus Miesto Savivaldybė (6-5) šventinių padarinių nejautė – pasiekė lengvą pergalę akistatoje su „Gestu“ (1-9) rezultatu 58:94. Savivaldybės atstovai iškovojo jau penktą pergalę iš eilės bei įsitvirtino penktoje pozicijoje, o pagal pergalių seriją yra nepralenkiami visoje lygoje. „Gesto“ situacija, akivaizdu, yra visiškai priešinga ir lygos autsaideriai vargiai išsikapanos iš paskutinės turnyrinės lentelės vietos.

Niekas nesigavo

Akivaizdu, kad „BC Vilkus“ šventinė pertrauka kaip reikiant išderino. Ambicingieji Giedriaus Oliškevičiaus auklėtiniai svečiuose pas Dailės akademijos ekipą atrodė tarsi nesavi, susitikimas buvo pilnas chaoso, ir po 1 val. ir 40 minučių kovos favoritai buvo priversti su pergale pasveikinti šiuo metu ant bangos esančią VDA ekipą.

Dvikova prasidėjo lygiai, ir pirmo ketvirčio metu nei viena ekipa atitrūkti nesugebėjo, tai, be abejo tiko VDA, kurie kelis kartus susikrovė 5 taškų pranašumą, ir nors jo iki galo išlaikyti nepajėgė, ketvirtį laimėjo 21:17, ir tapo akivaizdu, kad svečiams lengvas pasivaikščiojimas šį vakarą negresia.

Atsikvėpę „BC Vilkai“ suorganizavo pirmą rimtesnę spurtą, antrą kėlinį pradėjo 8 taškais iš eilės, bei persvėrė rezultatą savo naudai (25:21), tačiau 5 iš eilės Domanto Pikūno taškai sugrąžino šeimininkus į rungtynes, o Patriko Žalos tolimas metimas likus žaisti 3 minutes ir nedidelę persvarą – 31:29. Įpusėjus mačui VDA toliau pirmavo – 37:34.

Po 17 taškų pirmose dvejuose kėliniuose rinkę svečiai tikėjosi išjudinti puolimą po ilgosios pertraukos, tačiau VDA gynyba, bent jau trečiame kėlinyje, to padaryti neleido. Šeimininkai sugebėjo įgyti 5-8 taškų persvarą, kurią iš esmės išlaikė didžiąją ketvirčio dalį, o paskutinę minutę po Geraldo Jonaičio dvitaškio įgijo ir 10 taškų pranašumą (60:50), kuris pas paskutinėmis sekundėmis tas pats G.Jonaitis kilstelėjo iki 13 (65:52).

Prie sienos prispausti „BC Vilkai“ nesugebėjo atsitiesi. Ketvirtą kėlinį pradėję klaidomis ir netiksliai metimais, gavo kiek nelauktą tolimą metimą iš Giedriaus Bielsko (68:52), ir nors Karolio Bagdono individualių pastangų dėka greitai pavyko priartėti iki 10 taškų (58:68), Pauliaus Kisieliaus tolimas metimas vėl atvėsino svečius.

Tiesa, kaip jau yra įprasta ne pirmą ir ne antrą sezoną iš eilės, „BC Vilkai“ be kovos aikštelės nepalieką. Likus žaisti 5 minutes Giedriaus Oliškevičiaus auklėtiniai surengė dar viena atakų bangą, po kurios priartėjo iki kovinio, 7 taškų skirtumo (70:77), o likus žaisti 3 minutes, ir per metimą – 76:79, tačiau susitikimo pabaigoje eilės progų perlaužti mačą savo naudai neišnaudoję svečiai nesugaudė D.Pikūno ir P.Žalos tandemo bei patyrė skaudų pralaimėjimą naujais metais.

Po dvikovos apmaudo neslėpę „BC Vilkų“ strategas Giedrius Oliškevičius, pažadėjęs rimtas komandos treniruotes artimiausiu metu: „Skaudu pralaimėti tokias rungtynes.  Kai matai, kad žaidėjai blaškosi po aikštelę, nepavyksta rasti nei optimalaus penketo, nei vyrams išpildyti to, ką eilinę dieną užsimerkę padaro.  Kažkaip skaitydamas kitų komandų verkšlenimus, kad po švenčių viskas išsiderina tikėjausi, kad „Vilkus“ tai aplenks, deja.

Susirinkę kovine sudėtimi atrodėm kaip pirmą kartą kamuolį į rankas paėmę.  Bėgom ne ten, ne taip, per lėtai, ieškojome kaltų, apeliavome į tobulai savo darbą dirbusius teisėjus.  Turėjom pilną varžovų analizę, o nesugebėjom uždaryti net jų lyderio, kurio net klaidinančius judesius žinojom. Tiesiog nesigavo absoliučiai niekas.

Taip, ne varžovai laimėjo, o patys atidavėm tašką, bet atidavėm ir jau verkti vėlu.  Jau rytoj laukia 4,5 valandų treniruotė, kad atsistatytų smegenys į vietas ir atgautume „Vilkų“ alkį pergalėms.  Antras ratas tik prasidėjo, žinom ko siekiam, dirbsim ta linkme.  Vilkai-drasko!“

Dailės akademiją į pergalę atvedė itin universaliai rungtyniavęs Domantas Pikūnas (30 tšk., 11/18 dvit., 5 atk.kam., 6 rez.perd., 6 per.kam., 11 išpr.praž., 32 naud.bal.), jam puikiai talkino nuo suolo pakilęs Patrikas Žala, vos per 19 minučių surinkęs 21 tašką. Paulius Kisielis pridėjo 9 taškus.

„BC Vilkams“ Saulius Žurauskis surinko 28 taškus (9 atk.kam.) 10 pridėjo Saulius Steponavičius, 9 - Paulius Kavaliauskas (12 atk.kam.)

Tvirtai ir užtikrintai

Kitame vakaro susitikime tokios kovos ir intrigos nebuvo. „Gestas“ šaudė pro šalį, dažnai klydo, ir nesugebėjo užsikabinti į kovą dėl pergalės su pastaruoju metu puikią formą demonstruojančiais Savivaldybės atstovais. Priešingai, nei pirmame ture, kuomet Savivaldybė vos išnešė sveiką kailį, laimėdama 4 taškų skirtumu (62:58), šį kartą vėl 58 taškus surinkę Gintaro Razučio auklėtiniai jokių galimybių neturėjo.

Susitikimą šeimininkai pradėjo pelnydami pirmuosius du taškus, ir tai buvo vienintelis atvejis, kuomet pranašumu džiaugėsi „Gestas“. Svečiai gretai sureagavo, laimėdami atkarpą 6:0, ir nors „Gestui“ dar buvo pavykę rezultatą išlyginti (6:6), bei kautis lygiai (8:10), atkarpą 11:2 laimėję Mindaugo Noreikos auklėtiniai truktelėjo į priekį 21:10, ir tik 5 iš eilės pelnyti šeimininkų taškai be atsako ketvirčio pabaigoje laido priartėti iki 17:25 po pirmų dešimties minučių kovos.

Po pertraukėles svečių pranašumas ėmė dar labiau ryškėti, o įpusėjus antram ketvirčiui komandas skyrė jau 17 taškų riba (40:23), ir nors šeimininkai kovėsi ir nieko neatidavė lengvai, Savivaldybė sistemingai rinko taškus, o „Gestas“  duso klaidų ir netikslių metimų liūne, bei įpusėjus mačui daug vilčių jau neturėjo – 33:50.

Antra susitikimo dalis iš esmės tapo formalumu: nors šeimininkai trečiame kelinyje dar kelis kartus priartėjo iki vienženklio skirtumo, aukštesnę pavarą įjungę favoritai išlaikė savo puolimo lygi, ir sistemingai didino pranašumą, kuris rungtynių pabaigoje tapo triuškinantis.

I pergalę Savivaldybę vedė 21 tašką surinkęs Paulius Macijauskas (8 atk.kam., 7 rez.perd.), 20 taškų pridėjo Gintas Petrikas (4/6 trit., 9 atk.kam.), 17 - Justinas Ruminas (10 re.perd.), 14 pridėjo Vytautas Badaras.

„Gesto“ gretose išsiskyrė Gediminas Žukas (15 tšk., 2/11 trit.), 13 taškų pelnė Arvydas Bareikis, 11 - Lukas Laurinaitis.