SK „Nemenčinės“ puolimo mašina pervažiavo VDA ekipą

Vilniaus dailės akademijos (3-7) ekipa sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, tačiau ir to pasiekti pergalę akistatoje prieš SK „Nemenčinės“ (3-8) kolektyvą buvo maža. Valdo Redeckio auklėtiniai penktadienį namuose 97:108 neatsilaikė prieš svečių iš Nemenčinės puolimo bangą ir po dviejų pergalių iš eilės buvo priversti patirti pralaimėjimo kartėlį.

SK „Nemenčinei“ ne tik pavyko nutraukti net penkių iš eilės pralaimėjimų seriją, bet ir sugrįžti į kovą dėl vietos atkrintamosiose: pagal pergalių skaičių atokiausiai įsikūrusi ekipa VDA sportininkus jau pasivijo, o rezerve turi ir tarpusavio akistatą namuose. Tiesa, VDA taip pat turi savo pranašumą – dar laukia du mačai su silpniausia lygos ekipa, „Gestu“, tad potencialiai pergalių kraitis dar gali papilnėti.

Pradžia – 22:0

Penktadienio susitikimą svečiai pradėjo su tokiu nusiteikimu ir tempu, kad VDA studentams rankos svirti pradėjo nuo pat dvikovos pradžios.

Nemenčinės atstovai visiškai šeimininkavo ir studentus pasiuntė į greita ir gilų nokdauną: Ernesto Kazjanino du kosminiai tritaškiai leido atsiplėšti 8:0, o prie svečių puolimo sėkmingai prisidėjus Ernestui Umbrai SK „Nemenčinė“ įpusėjus pirmam kėliniui pirmavo net 22:0 (!!!).

Šeimininkams taškų badą pavyko nutraukti tik sužaidus 5 minutes ir 7 sekundes, kuomet iš toli pataikė Paulius Vroblevičius, ir nors Paulius netruko realizuoti ir antro tritaškio iš eilės, šeimininkų problemos gynyboje nesibaigė, o likus žaistis dvi su puse minutės ekipas skyrė jau ir 24 taškų praraja (8:32).

Vis dėlto per likusias pustrečios minutės VDA sugebėjo susikoncentruoti, mobilizavosi puolime ir gynyboje, o rezultatyvi kėlinuko pabaiga, laimėta 11:4 leido bent jau padoriau pralaimėti pirmą dešimties minučių atkarpą.

36 taškus pirmame ketvirtyje pelnę svečiai apsukų po pertraukėlės mažinti nė neketino: nors VDA antrą ketvirtį ir pradėjo mini spurtu 7:2 (26:38), SK „Nemenčinės“ lyderių tandemas išdarinėjo, ką norėjo, o nesulaikomų puolėjų vedini svečiai ketvirčio viduryje vėl visiškai kontroliavo situaciją (56:33), bei įpusėjus susitikimui pirmavo 65:48.

Tačiau VDA ginklų sudėti dar nebuvo nusiteikusi: V.Redeckio auklėtiniai galų gale sugebėjo rasti būdų sėkmingiau gintis ir per pirmas 4 trečio ketvirčio minutes šeimininkai praleido vos 2 taškus, patys surinko 12, ir likvidavę dešimties taškų deficitą priartėjo iki kovinės, 7 taškų persvaros (60:67).

Tada, kai rungtynių svarstyklės susvyravo, iniciatyvą į savo rankas vėl pasiėmė E.Kazjnaninas, tolimu metimų grąžinęs SK „Nemenčinei“ dviženklį saugumą (70:60), o paskutinę ketvirčio sekundę būtent rezultatyvusis svečių lyderis dar kartą pelnė taškus, ir likus žaisti vos 10 minučių svečių pranašumas ir toliau išliko solidus (85:72).

Pirmomis ketvirto kėlinio minutėmis Nemenčinės atstovai dar labiau įtvirtino savo pozicijas (92:77), o šimtąjį tašką surinko jau įpusėjus ketvirčiui (100:84), bei toliau solidžiai pirmaudami. Patriko Žalos tolimas metimas likus žaisti tris su puse minutės priartino VDA iki 89:100, o spurtą iki 8:0 pratęsė P.Vroblevičiaus „bomba“, tad likus žaisti tris minutes šiose taškų lenktynėse vėl atsirado intriga – SK „Nemenčinė“ pirmavo vos 8 taškais (100:92).

Vis dėlto šeimininkai prametė keletą metimų iš eilės, P.Vroblevičius nerealizavo abiejų baudų, tad SK „Nemenčinė“ arčiau kovingų oponentų nebeprisileido, bei pasiekė rezultatyvią, gražią ir svarbią pergalę.

Nugalėtojus į puikų tašką atvedė rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidęs Ernestas Kazjanin (40 min., 7/19 trit., 10 atk.kam., 9 rez.perd., 39 naud.bal.), pelnęs 42 taškus, 24 pridėjo Ernestas Umbra (4/6 trit., 10 atk.kam.), Deividas Grigėnas pasižymėjo įspūdingu trigubu dubliu (18 tšk., 12 atk.kam., 11 rez.perd.)

VDA ekipai Domantas Pikūnas (9 atk.kam., 10 rez.perd.) ir Paulius Vroblevičius surinko po 23 taškus, 14 pridėjo Patrikas Žala.