SK „Oaks-Tirola“ sudavė smūgį „BC Vilkams“

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygoje (SKL) kuo toliau – tuo darosi įdomiau. Ketvirtadienio vakarą vyko vienas, bet nepaprastai įdomus, ir kaip jau tapo įprasta – neprognozuojamas susitikimas. Namuose SK „Oaks-Tirola“ (4-5) priėmė „BC Vilkų“ (7-2) bei po labai atkaklios ir permainingos kovos palaužė oponentus rezultatu 93:87.

Po šios pergalės „Oaks“ pergalių skaičiumi susilygino su VDU-ŠA ir „Vilniaus miesto savivaldybės“ klubais bei dalinasi 5-7 vietas. Žinant visų ekipų galimybes ir ambicijas, laukia nepaprastai intriguojantis antras ratas dėl kuo geresnės starto pozicijas prieš atkrintamąsias. Tuo tarpu „BC Vilkai“ smuktelėjo į antrą poziciją, tačiau lieka lyderių trejete, kur kartu su „Dussmann“ ir VKM jaunimu laviruoja tarp 1-3 pozicijos.

Dvikova senutėlėje Taikos progimnazijos sporto salėje kiek tiksliau pradėjo svečiai, kurie į pirmą tikslų Andrėjaus Tichonovo metimą atsakė atkarpa 7:0 bei sužaidus dvi minutes įgijo 5 taškų persvarą (7:2), tačiau Rokas Jankūnas vienas pelnė 5 taškus, išlygino santykį (7:7) ir taip tarsi uždavė toną visam susitikimui: bus karšta!

Pirmame ketvirtyje kone po kiekvienos atakos keitėsi pirmaujanti ekipa, tad nieko nuostabaus, kad likus žaisti 5 sekundes dar pirmavę „BC Vilkai“ paskutinę akimirką nesugaudė A.Tichonovo ir po pirmų 10 minučių atsiliko minimaliu skirtumu – 20:21.

Antras kėlinukas nepateikė jokių staigmenų – ekipos ir toliau žengė koja kojon, ir nei vieniems, nei kitiems, iniciatyvos perimti į savo rankas nepavyko. Nors didžiąją kėlinuko dalį priekyje buvo šeimininkai, didesnės nei 6 taškų persvaros Vaido Indriliūno, kuris pavadavo ekipos strategą prie komandos vairo, kariauna įgyti nesugebėjo, o būtent tokiu skirtumu laimėta pirmoji dvikovos pusė (50:44) žadėjo pilną intrigą po pertraukos.

Po pertraukos Janas Jurgo pelnė 4 taškus iš eilės ir pirmą kartą susitikime leido „Ąžuolams“ pabėgti dviženkliu skirtumu (54:44), tačiau rekordinis pranašumas tęsėsi rekordiškai trumpą atkarpą: geriausias praėjusio sezono lygos snaiperis Darius Jovaiša iš karto smeigė tritaškį, Saulius Žurauskis pridėjo du taškus, o Simas Žičkus tolimu metimu įformino svečių spurtą 8:0 bei praktiškai panaikino „Ąžuolų“ džiaugsmą – 52:54.

Pajutęs žaidimo ritmą S.Žičkus ketvirčio viduryje smeigė dar du tritaškius iš eilės ir po ilgos pertraukos išvedė į priekį svečius (60:58), tačiau „Oaks“ neleido visiškai perimti iniciatyvos svečiams, kuriems puikius epizodus puolime keitė prastesni gynyboje, o dar kartą sėkmingai paskutinę ataką surengę šeimininkai po 30 minučių kovos vėl turėjo trapų, bet pranašumą (70:69).

Karščiausias susitikimo kėlinys buvo įspūdingas: nei savęs, nei varžovų negailėjusios ekipos prie finišo tiesiosios susitiko esant lygioms galimybės pasiekti pergalę: likus žaisti dvi minutes po D.Jovaišos dviejų tikslių baudų „BC Vilkai“ pirmavo vos 85:83, tačiau Rokas Rudžinskas jau kitoje atakoje dvitaškiu su pražanga rezultatą ne tik išlygino, bet ir persvėrė savo ekipos naudai – 86:85.

„BC Vilkų“ atsakomoji ataka nenusisekė: iš pradžių iš toli nepataikė D.Jovaišą,  vėliau puolime kamuolį atkovojęs S.Žičkus jo išsaugoti savo rankose nesugebėjo, o A.Tichonovas dėjimu padidino šeimininkų pranašumą iki 3 taškų (88:85).

Svečiai dar turėjo daugiau nei minutę pakeisti įvykių eigą sau naudinga linkme, tačiau bandymas iš karto lyginti rezultatą buvo nesėkmingas, o dar syki apsigynę šeimininkai vėl atsigręžė į A.Tichonovą, kuris dar vienu dvitaškiu padidino „Oaks“ pranašumą iki 5 (90:85) bei priartino prie pergalės.

Giedriaus Oliškevičiaus kariauna nebuvo linkusi sudėti ginklų, tačiau fortūna šį vakarą „BC Vilkų“ marškinėlių, bent jau paskutines dvi minutes, tikrai nevilkėjo: svečiai prametė dar du metimus iš eilės, ir nors S.Žurauskis galų gale realizavo dvitaškį (90:87, 12 sek.), J.Jurgo vienas tikslus baudos metimas įtvirtino šeimininkų tašką.

Po dvikovos džiaugsmo neslėpė SK „Oaks-Tirola“ ekipos vadovas Vaidas Indriliūnas: „Nežinau, kokio tipo miškuose vilkai gyvena, tačiau tai tikriausiai nebus ąžuolų giria, nes čia jie pasiklydo. Jei rimtai, buvo gera dviejų lygiaverčių varžovų dvikova, kurios nugalėtoją lėmė smulkmenos. Vėl turėjome negausią rotaciją, tačiau šįkart buvo visi stipriausi ekipos nariai, tad nenuostabu, jog pavyko sužaisti kone tobulas rungtynes.

Puolime komanda darė tą, ką sugeba geriausiai tad 93 pelnyti taškai manęs nenustebino, kiek neramu dėl padrikos gynybos, per kurią prisidarome didžiausių bėdų. Tačiau čia vėl, gal kiek rotacijos bėda, nes vienas papildomas aukštas žmogus ir vienas gynėjas galbūt būtų pakeitę situaciją iš esmės.

Kaip bebūtų, pergalė yra pergalė, be to įveikti B lygos lyderiai, tad tikiuosi, kad "ąžuolai" supras tikrąjį savo potencialą ir likusioje sezono dalyje žais dar drąsiau, dar užtikrinčiau ir dirbs dar sunkiau, nes tik taip taip pavasarį pasieksime norimą rezultatą.“

„BC Vilkų“ ekipos treneris Giedrius Oliškevičius bedė pirštu į senutėlę sale, kurioje teko žaisti, bet kartu pripažino ir savo padarytas klaidas: „Norit sužinot receptą kaip laimėti prieš „Vilkus“? Susiraskit mokyklos mažą salę, su „guminiais“ lankais ir tada visi šansai gaudyt pergalę.  Pikta - antras pralaimėjimas pirmame rate ir vėl mokyklos salėje.

Kai pripranti prie patogumų ir kokybės, tai tikrai labai sunku grįžti į praeitį.  Sutinku, kad varžovų komandos vadovui ta salė kelia sentimentus, bet nepykit, „Vilkai“ net savo Rūdiškių gimnazijoje buvo patys pasikeitę lankus ir lentas, kad bent kažkiek į salę panašu būtų... Bet, nūdienos realijos yra tokios kokios yra - Vilniuje normalių salių ant pirštų suskaičiuoti galima.

Apie rungtynes:  „Oaks“ buvo vienintelė komanda lygoje apie kurią turėjom mažiausiai informacijo ir tai sužaidė prieš mus.  Nebuvom pasiruošę, kol susireguliavom gynybą užtrukom, varžovai įsižaidė ir paskui jau nebesustabdėm.  O paskutines dvi minutes pralošiau aš pats.

Neteisingi sprendimai, kelios klaidos ir rezultatas minusinis.  Pamoka.  Be to, matosi, kad vyrai į aikštelę atsinešė kas darbines problemas, kas mokslus.

Suprantama, Kalėdinis laikas - visiems karšta.  Nieko tokio, 7 pergalės ir 2 pralaimėjimai debiutinio sezono pirmame rate - fantastika!  Šiandien labai džiugino, kad susitvarkėm su klaidomis, puikiai sumetėm daug uždirbtų baudų, tik va gynyba subyrėjo.  Nieko - užlopysim.  Vilkai - drasko!"

Nugalėtojų gretose sunkiai sulaikomas buvo Andrej Tichonov, pelnęs 27 taškus, atkovojęs 9 kamuolius bei atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus. 22 taškus pridėjo Rokas Jankūnas, 20 - Jan Jurgo (8 atk.kam.), 17 - Rokas Rudžinskas.

„BC Vilkams“ ekipos lyderis Saulius Žurauskis surinko 22 taškus, 17 pridėjo Simas Žičkus (5/7 trit.), 12 - Darius Jovaiša.