Tai bent: įsibėgėjęs „Gestas-IDW“ pasiekė trečią pergalę iš eilės, N.Vaikšnoras – rezultatyvių perdavimų rekordą

Ir toliau GEALAN-Sostinės krepšinio B lygoje puikią formą demonstruoja „Gesto-IDW“ (4-10) pasiekusi net trečią pergalę iš eilės. Turnyro lentelės dugne didžiąją sezono dalį įstrigę Gintaro Razučio auklėtiniai antradienį namuose 66:62 palaužė „Vilniaus KM-2000“ (7-6) ekipą bei pakilo į aštuntą turnyrinės lentelės vietą, kurią išlaikę žengtų toliau – į atkrintamąsias.

Tuo tarpu kitoje vakaro dvikova taip pat buvo labai įdomu – ilgą laiką rungtynes kontroliavusi VDA (3-11) ekipa namuose vis dėlto 85:94 nusileido VDU-ŠA (8-7) krepšininkams ir po penkto pralaimėjimo iš eilės smuko į devintą poziciją, tuo tarpu VDU-ŠA pasiekę ketvirtą pergalę per paskutinius 5 susitikimus pakilo iki penktosios pozicijos lygoje, o Nojus Vaikšnoras pagerino rezultatyvių perdavimų sezono rekordą, jų atlikęs net 15!

Ant Gedimino Žuko pečių

Gediminas Žukas trečiose rungtynėse iš eilės rungtyniavo be jokio poilsio, „Gestas“ visas jas laimėjo, o komandos lyderis ir šį kartą buvo pagrindinis komandos pergalės kalvis.

Mačas „Gesto“ aikštelėje prasidėjo nerezultatyviai, o tokioje situacijoje, kaip bebūtų keista, kiek geriau jautėsi jaunieji svečiai, pirmavę kėlinio viduryje 11:5, o paskutines tris minutes taškų nepraleidę VKM kėlinuką baigė priekyję 20:13.

Po pertraukėlės vaizdas aikštelėje ėmė keistis – G.Žukas surinko 8 taškus iš eilės ir sužaidus tris minutes šeimininkų deficitas buvo likviduotas iki taško (23:24), o kėlinio pabaigoje „Gestui“ pirmą kartą pavyko išsiveržti ir į priekį, po Vitalijaus Zapolskio dvitaškio (36:36). Įpusėjus mačui švieslentė rodė lygybę – 36:36.

Po ilgosios pertraukos ir toliau vyko visiškai lygus žaidimas: didžiausias skirtumas, skyręs ekipas buvo vos 4 taškai, kuriais kelis kartus į priekį buvo pabėgę šeimininkai, tačiau Mindaugo Sakalausko auklėtiniai greitai deficitą likviduodavo, ir viskas prasidėdavo iš naujo. Paskutinę kėlinuko minutę rezultatas eilinį kartą buvo lygus, tačiau „Gesto“ taškų mašiną G.Žukas buvo tikslus atakuodamas iš toli, bei prieš lemiamą ketvirtį trapų trijų taškų pranašumą įgijo šeimininkai (51:48).

Įsibėgėjęs šeimininkų lyderis ketvirtą kėlinį pradėjo dar vienu tritaškiu, po kurio „Gestas“ atsiplėšė 6 taškų atstumu (54:48), ir nors svečiai gretai priartėjo (52:54), iš G.Žuko lyderio estafetę perėmęs Lukas Laurinaitis kėlinio viduryje realizavo du dvitaškius metimus iš eilės ir „Gestas“ pajuto pergalės skonį – 62:52.

Nors VKM skendo klaidų liūne, ekipos kovingasis puolėjas Kasparas Mikalajūnas inicijavo savo ekipos spurtą 8:0, po kurio likus žaisti 2 minutes įtampa dar kartą pasiekė aukščiausią tašką – ekipas skyrė vos metimas (62:60).

G.Žukas su Povilu Mackevičiumi apsikeitė tiksliais dvitaškiais (64:62, 39 min.), tačiau lemiamas žodis šiame mače priklausė „Gesto“ žvaigždei – gynėjas likus žaisti 32 sekundes pelnė 32-trąjį tašką, o sėkmingai apsigynę šeimininkai pasiekė gyvybiškai svarbią pergalę šiame sezone.

VKM ekipa ir toliau niekaip neranda pergalės recepto išvykoje – M.Sakalausko auklėtiniai pralaimėjo visas 6 rungtynes, kuomet rungtyniavo ne savo salėje, kurioje pergalių ir pralaimėjimų balansas yra pavyzdinis (7-1).

Po mačo paklaustas, ar po sėkmingai starto, jo ekipa yra duobėje, ar pasikeitė prioritetai, VKM treneris Mindaugas Sakalauskas sakė: „Atvirai pasakius, susidėjo viskas į krūvą, žaidžiame daug varžybų, tiek SKL, MKL bei RKL ir tai atsiliepia žaidimo kokybėje, esame, tikiuosi nedidėlėje duobėje, tiek fizine, tiek psichologine prasme.

Aišku, neaplenkė ir traumos. Ilgam praradome pagrindinį įžaidėją kuris komandai buvo labai svarbus. O šios varžybos buvo atkaklios, neįmeti tu – įmes  tau. Taip šiandien ir pastarosiose varžybose ir buvo. Pramėtėme daug laisvų metimų iš įvairių padėčių, gynybos spragos, neatkovoti kamuoliai, žioplos klaidos. Tuo varžovas ir pasinaudojo ir mus nubaudė.“

Nugalėtojų gretose nesulaikomas Gediminas Žukas surinko 32 taškus (12/27 met., 8 rez.perd., 10 kl., 40 min.), po 10 pridėjo Andrej Zenevič (11 atk.kam.) ir Justinas Navlickas

VKM ekipai po 12 taškų pelnė Pijus Navardauskas (12 atk.kam.) ir Rapolas Astrauskas (10 atk.kam.), 9 taškus surinko Povilas Mackevičius.

Nojaus Vaikšnoro vakaras

Kur kas atviresnis ir kokybiškesnis (ekipos suklydo po 10 kartų, kai tuo tarpu pirmoje vakaro dvikovoje buvo padarytos net 46 klaidos) krepšinis vyko Dailės Akademijos sporto salėje, kuomet jau po pirmo kėlinio ekipos buvo surinkusios 51 tašką, o pastarųjų lenktynėse kiek tiksliau atrodė svečiai, VDU-ŠA, pirmavę 27:24.

Antrame kėlinyje ekipos ir toliau nepersistengė gynyboje, tiksliai atakavo, bei žengė greta. Kelias rungtynes praleidęs VDA lyderis Domantas Pikūnas iš karto priminė savo svarbą – be pagrindinio įžaidėjo slogiai puolime atrodę VDA šį vakarą sistemingai rinko taškus, bei perėmę iniciatyvą pirmavo didžiąją antro kėlinio dalį prieš be pagrindinio bokšto Gedimino Povilausko rungtyniavusius oponentus. Įpusėjus susitikimui VDA turėjo 5 taškų atsargą (47:42).

Po ilgosios pertraukos svečiai kelis kartus priartėjo iki minimumo, bet vis perimti iniciatyvos ir pranašumo Gedimino Bražionio auklėtiniams nesisekė: daugiausia D.Pikūno pastangų dėka šeimininkai paskutinę minutę išsiveržė į priekį 67:59, ir tik VDU-ŠA žaidžiančiojo trenerio dvitaškis aptirpdė svečių pranašumą iki 6, likus žaisti 10 minučių.

Kuomet buvo panašu, kad VDA pagaliau gali nutraukti nesėkmių seriją bei įnešti dar daugiau intrigos kovoje dėl vietos po saule – pirmame aštuonete, Valdo Redeckio auklėtiniai  turėtos iniciatyvos išlaikyti nesugebėjo, o paskutinės minutės loterijoje traukė vieną po kito nelaimingus bilietus.

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui rezultatas dar buvo lygus (74:74), tačiau 7:0 atkarpą laimėję VDU-ŠA truktelėjo į priekį (81:74), tiesa VDA nepalūžo: D.Pikūno ir P.Žalos tandemas pelnė 10 taškų šeimininkams, bei sumažino atsilikimą iki 4 (84:88) o prasidėjus paskutinei minutei Mantas Maziliauskas realizavo vieną baudą iš dviejų galimų bei priartino šeimininkus iki tolimo metimo (85:88).

Tačiau tai buvo paskutiniai „meninkų“ taškai susitikime: Nojus Vaikšnoras realizavo abi baudas, o po D.Pikūno netikslios atakos Povilas Gancevičius dėjimu įtvirtino svečių pranašumą – 92:85, likus žaisti 19 sekundžių.

VDU-ŠA į pergalę vedė 24 taškus surinkęs Robertas Sinkevičius, 20 taškų ir 10 atkovotų kamuolių pridėjo Povilas Gancevičius, 18 - Gediminas Bražionis, o Nojus Vaikšnoras buvo arti trigubo dublio – 15 taškų, 8 atkovoti kamuoliai ir net 15 rezultatyvių perdavimų (geriausias B lygos sezono rezultas!)

VDA ekipai Patrikas Žala pelnė 22 taškus (10 atk.kam., 5/16 trit.), 21 pridėjo Domantas Pikūnas (9 atk.kam., 7rez.perd.), 11 - Paulius Vroblevičius