VDA pratęsė VKM krachą svečiuose

GEALAN-Sostinės krepšinio B lyga (SKL) savo gerbėjams dar kartą padovanojo įspūdingą susitikimą.

Ši kartą keturių pralaimėjimų seriją nutraukė VDA (4-11) ekipa, namuose po kovos iki paskutinės sekundės vos vieno taško persvara, rezultatu 85:84 nukovusi „Vilniaus KM-2000“ (7-7) ekipą.

VMK jaunimui tau buvo jau šeštoji nesėkmė iš šešių galimų išvykose – Mindaugo Sakalausko auklėtiniai išlieka vieninteliai (!) lygoje iki šiol nepatyrę pergalės džiaugsmo svečiuose.

Laimėjimas VDA ekipai kaip reikiant gelbėja kovoje dėl vietos atkrintamosiose – pagal pergalių skaičių ekipa jau susilygino su artimiausiais konkurentais, „Gesto“ (4-10) krepšininkais, o iš likusių trijų susitikimų būtent dvi akistatos bus su „Gestu“, bei viena – šiai dienai paskutiniais SK „Nemenčinės“ (3-12) vyrais.

Savo ruožtu VKM lieka tvirtai šešti, tačiau paleistas taškas komplikuoja ekipas akcijas kilti aukščiau, o ir ši vieta, nėra garantuota – iš likusių keturių susitikimų, net trys prieš lygos TOP3 komandas šiai dienai, ir mačas su artimiausias konkurentais – „Oaks“ krepšininkais.

Pirmos pergalės svečiuose siekę VKM auklėtiniai susitikimą pradėjo greitais 4 taškais, tačiau iniciatyvos išsaugoti nesugebėjo – „Dailės Akademijos“ ekipa atsakė galinga puolimo banga, bei likus žaistis kiek daugiau nei 4 minutes gerokai truktelėjo į priekį (18:8), tiesa, šeimininkai pirmą ketvirtį užbaigė turėdami kuklesnę persvarą (25:17).

Antro ketvirčio pradžia Mindaugo Sakalausko jaunimui nieko gero nežadėjo – VKM deficitas padidėjo iki 11 taškų (20:31), ir žaidimas vėl nebuvo toks, kokio ekipos treneris reikalavo.

Vis dėlto daugiausia Rapolo Astrausko ir Povilo Mackevičiaus pastangų dėka svečiai grįžo į rungtynes, ir kėlinio pabaigoje priartėjo iki minimumo, bei turėjo progą išsiveržti į priekį, ir tik paskutinis tikslus Domanto Pikūno prasiveržimas leido šeimininkams išsaugoti kuklią 3 taškų persvarą (43:40).

Šeimininkus pirmoje mačo pusėje i priekį vedė D.Pikūno (10 tšk.) ir Giedriaus Bielskio (10 tšk., 6 atk.kam.) tandemas, tuo tarpų svečių lyderiais buvo jau minėtieji P.Mackevičius (13 tšk., 3/3 trit.) ir  R.Astrauskas (11 tšk.).

Po ilgosios pertraukos vyko lygi ir atkakli kova, o nei viena komanda nenorėjo užleisti nei centimetro aikštelėje. Aštuonias trečiojo kėlinuko minutes rezultatas svyravo 1-2 taškų skirtumu į vieną, ar į kitą pusę, o kėlinio pabaigoje kiek tikslesnis buvo jaunimas, ir po gražaus Martyno Boboriko reido prieš lemiamą mačo dalį įgijęs 5 taškų pranašumą (63:58) bei atsidūręs arčiau pirmosios pergalės svečiuose šiame sezone.

Karštas M.Boboriko ketvirtą kėlinį iš karto pradėjo tiksliu tritaškiu (66:58), ir atrodė, kad svečiai perlaužia rungtynes į savo pusę. VDA ekipos gretose iniciatyvos ėmėsi patyręs aukštaūgis G.Bielskis – pradžioje veteranas realizavo dvi baudas, o ekipą puolime nuramino ir dvitaškiu, kuris neleido toliau tolti svečiams, o sužaidus 3 minutes Giedriaus metimas jau išvedė į priekį VDA – 70:69.

Sunkiu momentu VKM vėl gelbėjo ekipos kapitonas M.Boboriko, pelnęs penkis taškus iš eilės bei tritaškiu sugrąžinęs savo ekipai 5 taškų pranašumą įpusėjus ketvirtam kėliniui (75:70), likus žaisti keturias minutes – ir septynių (79:72), o tris su puse minutės – net 8 po dar vieno Martyno tritaškio (82:74).

Kai jau atrodė, kad VKM pagaliau susitvarkys su svetimos aikštelės kompleksu, VDA sugebėjo dar kartą įrodyti, kad svečiuose jaunimui ir toliau laimėti nelemta.

Aikštės šeimininkai pelnė penkis taškus iš eilės ir priartėjo iki metimo (79:82), ir nors linksniuojamo M.Boboriko dvitaškis likus žaisit dvi minutes vėl sutvirtino svečių akcijas (84:79), VDA susitikimą baigė šešiais sausais taškais.

Iš pradžių Geraldas Jonaitis pelnė du taškus, o likus žaisti 30 sekundžių Patrikas Žala atnešė tašką VDA – gynėjas du kartus iš eilės atkovojo kamuolį gynyboje, po netikslių VKM metimų (M.Stankevičius prametė dvi baudas, o M.Boboriko – dvitaškį) bei abu kartus prasiveržęs pelnė taškus, taip suteikdamas savo ekipai minimalų pranašumą, kurį šeimininkai išsaugojo taip pat Patriko Žalos dėka – rungtynių didvyris blokavo M.Boboriko lemiamą metimą.

VDA į pergalę atvedė po 20 taškų pelnę Giedrius Bielskis (13 atk.kam., 2/2 trit.) ir Domantas Pikūnas (8 atk.kam., 6 rez.perd.), 13 taškų pridėjo Rokas Maižiešius, 11 - Vytas Rakauskas (9 atk.kam.).

VKM ekipai Povilas Mackevičius surinko 18 taškų, Rapolas Astrauskas ir antroje mačo pusėje taškus pradėjęs rinkti  Martynas Boboriko pridėjo po 17, Dominykas Kliukas – 11.