VKM derbis ir „stebuklinga“ pergalė

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) B pirmenybėse vos pirmą šio etapo ir trečia sezono pergalę pasiekė „Nemenčinė“ (1/1), kuri namie po pratęsimo 73:71 (13:15, 16:20, 18:15, 8:6) įveikė „Vilniaus miesto savivaldybės“ (0/2) vyrus.

Mačas yra vertas didžiausių pagyrų ir susižavėjimo. Abi komandos pešėsi taip, kad susirinkę žmonės galėjo grožėtis šiuo reginiu, o nedalyvavę – gailėtis, jog neatvyko.

Rezultatas nuolat svyravo, intriga tiesiog išbandė žaidėjų nervus.  Ketvirtajame kėlinyje „Vilniaus miesto savivaldybė“ turėjo gerą progą iškovoti pergalę, nes pirmavo 65:60 likus vos minutei. Bet Rytis Žarkauskas pelnė dvitaškį su pražanga (63:65), o Ernestas Kazjanin išplėšė pratęsimą – 65:65.

Šis duetas rodė lygį ir papildomo laiko metu (70:65) ir galiausiai atnešė pergalę „Nemenčinei“.

„Nemenčinei“ 23 taškus pelnė E.Kazjanin, 16 – Julius Plytnykas, 15 – Ernestas Naruševičius (11 atk. kam.), 13 – Rytis Žarkauskas (9 atk. kam.).

„Vilniaus miesto savivaldybei“ 21 tašką pridėjo Vytautas Zapalskis, 16 – Karolis Bliudžius (12 atk. kam.), po 9 – Tomas Petravičius (10 rez. perd.), Tadas Jarašiūnas (19 atk. kam.) ir Artūras Pūkys (10 atk. kam.).

Justinas Plytnykas iš „Nemenčinės“ po rungtynių pripažino, kad kokybė žaidime pasigedo.

„Labai reikalinga pergalė po pralaimėjimo prieš „VKM-2000“ ir galvojant apie patekimą toliau. Šįkart surinkome beveik visus pagrindinius žaidėjus ir nuotaikos buvo kovinės. Aišku, laimėti su tokiu tragišku pataikymu ir kova dėl kamuolių, kažkas stebuklingo.

Bet didelė rotacija padėjo mums išlikti šviežesniems iki mačo pabaigos ir pratęsime. Tritaškių pataikymas – kažkas siaubingo, viską išgelbėjo gynyba, kuri mus „ištraukė“. Bet, kaip sakoma, geriau laimėti žaidžiant blogai, nei pralaimėti žaidžiant gera“, – sakė jis.

Derbis

Taip pat toje pačioje B grupėje įvyko ir Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) auklėtinių akistata, kur draugystės – baigėsi ir vyrukai leidosi į tikrą kovą.

Čia metais vyresni „VKM-666“ (1/1) 85:77 (19:13, 19:22, 21:22, 26:20) pranoko „Vilniaus KM-2000-II“ (1/1) komandą.

Čia taip pat mūšis vyko lyg už tėvynę – nemeluojame. „VKM-666“ komanda pirmavo didesnę laiko dalį, bet neženkliai, kad „Vilniaus KM-2000-II“ vaikinams nebuvo problemų juos aplenkti. Tai pavyko padaryti po ilgosios pertraukos, įgauti 5 taškų pranašumą, bet tai buvo viskas.

Jei likus minutei svečiai dar galėjo pakovoti (77:78), tai vėliau nepelnė nė taško ir leido „VKM-666“ įtvirtinti pergalę.

Laimėtojams 23 taškus pelnė Airidas Neifaltas (8 rez. perd., 10 išpr. praž.), 19 – Rokas Rudžinskas ir Aleksandras Trukšin (8 atk. kam.), po 10 – Povilas Poguda (10 atk. kam.) ir Petras Poguda (9 atk. kam.).

„Vilniaus KM-2000-II“ komandai 18 taškų surinko Kasparas Gečas (4/17 trit.), 15 – Kasparas Mikalajūnas (8 atk. kam.), 10 – Rokas Rutkauskas (12 atk. kam.), po 9 – Dominykas Kliukas ir Martynas Boboriko.