VKM išsigelbėjo, „Dussmann“ ir „Vilkai“ vargo neturėjo

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygos trečiadienis buvo intensyvus. Vyko iš karto trys susitikimai, kuriuose aiškūs favoritai susirinko pergalės. Tiesa, VKM-2000 ekipai nusišypsojo fortūna: akistatoje su „Dailės akademija“ jaunieji Mindaugo Sakalausko auklėtiniai laimėjo tik varžovams prametus paskutinius metimus. Tuo tarpu „BC Vilkai“ ir „Dussmann“ savo reiklaus sutvarkė kur kas sklandžiau.

Nelaukta intriga

Vilniaus KM-2000 (6-1) jaunimas namuose priėmė turnyrinėse lentelės apačioje esančią Vilniaus „Dailės akademiją“ (1-6), ir nors turnyrinės lentelės atotrūkis tarp šių ekipų yra milžiniškas, kova aikštelėje virė iki pat paskutinės susitikimo akimirkos. Kiek nelauktai varžovams į atlapus kibę „dailininkai“ sužaidė puikias rungtynes, tačiau paskutinėmis sekundėmis neišnaudojo dviejų progų ir 72:73 nusileido vieniems favoritų.

Dvikovos pradžia namuose iki šiol nepralaimėjusiems Mindaugo Sakalausko auklėtiniams nieko blogo nežadėjo: jaunimas mačą pradėjo veržliai, ir jau trečia kėlinio minutę išsiveržė į priekį 8:2. Tačiau svečiai įsibėgėti jaunimui neleido, žaidimas išsilygino, bei  likus žaisti dvi minutes po Giedriaus Bielskio metimo VDA pirmą kartą išsiveržė į priekį (16:15), o tas pats G.Bielskis paskutinėmis ketvirčio sekundėmis dar padidino svečių pranašumą iki 22:17.

Gerokai pyktelėję VKM auklėtiniai į svečių akibrokštą atsakė itin galinga atkarpa: antrą ketvirtį M.Sakalausko kariauna pradėjo itin kibia ir patikima gynyba, neleidusia kone šešias minutes taškų pelnyti oponentams, o laimėję atkarpą net 18:0 šeimininkai įpusėjus antram kėlinukui jau tvirtai laikė rungtynių vadeles savo rankose (35:22).

Tačiau antroje ketvirčio pusėje jau dominavo svečiai, atsakę savo galingu žaidimu, ir atkarpa 13:2, bet įpusėjus dvikovai paaiškėjo, kad niekas nepaaiškėjo: ekipas skyrė vos metimas, VKM pirmavo 37:35.

Po ilgosios pertraukos vyko lygi kova: šeimininkai pirmavo pirmąją trečio kėlinuko dalį, tačiau antroje pataikę kelis svarbius tolimus metimus jau arčiau tikslo buvo svečiai, kurie prieš paskutinį mačo kėlinį sugebėjo įgyti 3 taškų pranašumą bei itin rimtai pretendavo į tašką, kurio jiems niekas neprognozavo (58:55).

Visą ketvirtą kėlinį vyko lygi ir permaininga kova, kuriose metu apčiuopiamo pranašumo nesugebėjo įgyti nei vieni, nei kiti, tad susitikimo likimas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis: puikiai viso mačo metu kovojęs VDA aukštaūgis G.Bielskis likus žaisti kiek mačiau nei 2 minutes sumažino savo ekipos atsilikimą iki minimumo (70:71), tačiau VKM narys Kasparas Mikalajūnas pelnė savo 11-tąjį tašką ir likus žaisti pusantro minutės šeimininkams buvo kiek ramiau – 73:70.

Dramatiškai vykusioje paskutinėje dvikovos minutėje svečiai kelis kartus susikūrė sau antras progas metimams, ir Vytautas Rakauskas priartino VDA iki metimo (72:73), bei sėkmingai apsigynę svečiai turėjo puikią progą išplėšti pergalę: tiksint paskutinėms dvikovos sekundėms Domantas Pikūnas ir Giedrius Bielskis turėjo po progą išplėšti pergalę, tačiau tiek gynėjo, tiek aukštaūgio metimai tikslo nepasiekė. VKM jaunimas sugebėjo išsaugoti savo namų areną be pralaimėjimų šiame B lygos sezone.

Rungtynėms pasibaigus VKM strategas Mindaugas Sakalauskas pripažino, kad jo ekipa šį kartą nepasirodė gerai: „Varžybos tikrai buvo atkaklios iki paskutinių sekundžių, varžovams nusileidom beveik visomis statistinėmis kategorijomis. Žaidėme tikrai blogai, daug klydome paprastose situacijose, nežaidėme taip kaip buvome susitarę.

Galbūt neįvertinome varžovo kuris kovojo tikrai pagirtinai ir tai mums vos nekainavo pergalės. Darysime išvadas kad taip nenutiktų kitose varžybose.“

Nugalėtojus gretose pasižymėjo 22 taškus surinkęs Povilas Mackevičius (6/7 trit.), 11 pridėjo Kasparas Mikalajūnas, po 9 - Dominykas Kliukas (9 atk.kam.) ir Justinas Kalinauskas.

Dailės Akademijai 17 taškų surinko Martynas Striūkas,  16 (8 atk.kam.) - Giedrius Bielskis, 15 - Paulius Kisielis (2/2 trit., 6 atk.kam., 5 rez.perd.)

Nuo pradžios iki pabaigos

Valčiūnuose susitiko dvi vietinės ekipos, šioje sporto salėje rungtyniaujantys „BC Vilkai“ (7-1) bei „Ungiagesio“ (4-3) kolektyvai. Formaliai namuose žaidę „Vilkai“ šį kartą didelio vargo neturėjo: visas 40 minučių pirmavę Giedriaus Oliškevičiaus auklėtiniai tvirtai 86:75 susitvarkė su žaizdų neišsilaižiusiais varžovais bei pasiekė ketvirtą pergalę iš eilės sezone, tuo tarpu „Ugniagesys“ patyrė jau trečią pralaimėjimą paeiliui.

Nerezultatyviai ir su nemažai žaidybinio broko prasidėjusiose rungtynėse šeimininkai pirmieji sugebėjo atitrūkti (6:0), ir nors Genadijaus Kuliomino ekipai pirmame kėlinyje dar sugebėjo laikytis greta, tai buvo labiau dėl „Vilkų“ klaidų ir broko (8 klaidos per pirmas 10 minučių), o ne dėl gero pačio „Ugniagesio“ žaidimo. Po pirmų 10 minučių šeimininkai pirmavo 18:13.

Po pertraukėlės vaizdas aikštelėje iš esmės nesikeitė: „Vilkai“ išsaugojo persvarą, kuri keis kartu siekė 9 taškus, bei sykį – 11 (35:24), bet šeimininkus ir toliau skandino klaidos (15 įpusėjus dvikovai) ir ketvirčio pabaigoje spurtą 9:2 surengęs „Ugniagesys“ įpusėjus susitikimui baltos vėliavos dar nekėlė – 39:35.

Po ilgosios pertraukos išklausę ekipos trenerio nurodymus šeimininkai grįžo ant parketo kur kas labiau susikaupę: trečio kėlinio metu G.Oliškevičiaus vyrai suklydo vos kartą, pataikė 4 tritaškius iš 7 (pirmoje susitikimo pusėje – 0/5) bei laimėjo 10 minučių atkarpą 29:9. Likus žaisti 10 minučių jau turėjo pergalę savo kišenėje – 68:44.

Paskutinis kėlinys iš esmės tapo formalumu: „Vilkų“ gretose aikštelėje pasirodė visi 10 registruotų žaidėjų, kas kiek išbalansavo visą mechanizmą, o tikslūs „Ugniagesio“ metimai (12/17 „iš žaidimo“) gerokai aptirpdė pranašumą, tačiau realios grėsmės rungtynių baigčiai pavojaus nebuvo, ir favoritai pasiekė užtikrintą tašką.

Nugalėtojų ekipos treneris Giedrius Oliškevičius po pergalės džiaugėsi ekipos žaidimu, esant sudėtingomis treniruočių sąlygomis: „Sąlyginai gavosi lengvos rungtynės. Nors varžovai surinko plius-minus rimtesnę sudėtį, bet pavyko komandai nusiteikti ir parodyti krepšinį aukščiau vidutinio lygio.

Kol laikėmės žaidimo plano tol pilnai kontroliavom rungtynes, kai tik smegenys atsijungdavo - varžovai gaudavo progas rinkti taškus.

Pastarasis periodas buvo visiškai be galimybės treniruotis, todėl paskutines 4 pergales vertinu kaip puikų rezultatą. Liko paskutinės rungtynės pirmame rate, tradiciškai joms ruošimės labai atsakingai. Žinome, kad viskas prasidės antrame rate. Vilkai – drasko.“

Po nesėkmės „Ugniagesio“ strategas Genadijus Kuliominas turėjo priekaištų tiek savo ekipos žaidėjams, tiek dvikovos arbitrams: „Na, iš tikro, stovime vietoje, nėra jokio progreso. Kaip pradėjome sezoną nemokėdami derinių, taip ir iki šiol jų nemokame. Per pertraukėlę lyg ir visi viską supranta, išeiname į aikštelę ir net išsidėstyti nesugebame, jau nekalbu, kad kažkas ne ten sujudėjo.

Toliau taupomės gynyboje. Tik ketvirtame kėlinyje jau atsirado savigarba ir pradėjom kovoti, kad nepralaimėtumėm 30 taškų. Varžovai jokių stebuklų neparodė. 20-30 taškų sumetė po mūsų pačių klaidų.

Didžiąją varžybų dalį atrodė, kad žaidžiame be teisėjų, nes jokių švilpukų nebuvo. Mes bandome veržtis žaisti agresyviai, o visiškai nieko neišprovokuojame. Žaidėjai tiesiog stovi nesupratę, kodėl nėra švilpukų, o varžovai sau į greitą puolimą bėga.

Jie visas varžybas spaudžia, ginasi agresyviai, o gauna tik 11 baudų. Iš jų 3 ar 4 nesportines. Mes per visas varžybas metame 11 baudų, iš jų 6-8 po nesportinių. Gražu. Mūsų žaidėjas Sakalnikas, kuris turi begalę prasiveržimo situacijų išprovokavo tik 1 baudą.

Aišku jeigu būtume mažiau klydę elementariose situacijose, tai būtų ir kitoks rezultatas. Žiūrime į save ir bandysime taisyti savo problemas. O reikia pradėti nuo to, kad tiesiog būtų vykdomas žaidybinis planas. Buvo sakyta: neduokit mesti Bagdonui ir Žurauskiui. Nuo visų kitų buvo leista atsitraukti, bet mes viską darome atvirkščiai. Paliekame mesti laisvą tą, kuris geriausiai pataiko. Patys kalti dėl tokio rezultato.“

„BC Vilkų“ gretose su trigubu dubliu flirtavo Paulius Kavaliauskas (10 tšk., 13 atk.kam., 8 rez.perd.), o rezultatyviausias buvo Saulius Žurauskis (28 tšk.). Po 9 prie pergalės pridėjo Rytis Žarkauskas ir Ladas Bitė.

„Ugniagesio“ gretose 3 dėjimais ir 25 pelnytais taškais pasižymėjo Dovydas Sakalnikas, 18 taškų surinko Dangiras Šulnius, 10 - Domantas Jasionis.

Žemyn

Ir toliau sunkius laikus išgyvena SK „Nemenčinės“ (2-5) ekipa, trečiadienio vakarą namuose net 30 taškų skirtumu, 63:93 nepasipriešinusi „Dussmann“ (7-1) krepšininkams. Pastarieji su kaupu atsitiesė po nesėkmės prieš „Vilkus“, ir lieka turnyrinės lentelės elite, tuo tarpu Nemenčinės atstovai bando išsilaikyti pirmame aštuonete.

Šeimininkai eilinį kartą rungtyniavo ne pajėgiausios sudėties, tad nieko nuostabaus, kad atsilaikyti prieš galingus varžovus jiems pavyko tik pirmas penkias susitikimo minutes: įpusėjus pirmam ketvirčiui Justino Plytnyko kariauna dar pirmavo 8:7, tačiau antra kėlinio dalis SK „Nemenčinei“ jau klostėsi sudėtingiau, tiesa, po pirmų 10 minučių panikos dar nebuvo – „Dussmann“ pranašumas siekė tik 5 taškus (22:17).

Antrą ketvirtį šeimininkai pradėjo tolimu Ernesto Kazjanino tritaškiu bei priartėjo iki metimo (20:22), įpusėjus kėliniui vėl buvo per kovinį atstumą (30:36), vis dėlto paskutinės penkios antro kėlinio minutės tapo tikru košmaru namų komandai: „Dussmann“ gynyboje uždususi „Nemenčinė“ sukrapštė vos 4 taškus, praleido net 18, ir įpusėjus mačui daug klausimų nebeliko – 54:34.

Vienintelis šeimininkų pasiekimas po ilgosios pertraukos buvo tas, kad kelis kartus pavyko priartėti iki 16 taškų, tačiau tai nieko nekeitė – Mindaugo Lapėno ekipa žygiavo tvirtai, po trijų kėlinių pirmavo 70:48, o ketvirtame toliau sistemingai tolo, tad nieko nuostabaus, kad patį didžiausią pranašumą užfiksavo su lyg finaline dvikovos sirena.

„Dussmann“ ekipos vairininkas Mindaugas Lapėnas liko patenkintas: „Lygių skirtumas tarp dviejų komandų akivaizdus, tik kaip sakau , kiekvieną dieną reikia tą įrodyti iš naujo. Vakar mes buvom visi funkcionalūs ir tą įrodėm. Mėgėjų krepšiny būna taip, jei ir žmogus ateina į rungtynes, tu negali žinot koks jis bus, ar tu įstatęs jį į jam palankią situacija išgausi naudos.

Gal jam tą dieną jam nepasiekė darbe, ar gyvenime, nebus nuotaikos ir t.t. Tai žinot, vakar mes buvom kovinėje parengtį, bet jau kitose rungtynėse, kad ir su tuo apčiu varžovu gali būti kitaip.

„Nemenčinė“ – komanda, kuri žaidžia visas 40 minučių, niekada lengvai nepasiduoda tą akcentavom, kūrėm rimtį prieš rungtynes ir tikrai malonu, kad beveik viskas pavyko. Kai kur trūko užbaigimo, kai kur gynyboj sugrybavom, bet 100 procentų tokiam žaidime viskas gerai niekada nebūna.

Apibendrinant, geras mūsų pasirodymas, prie ko labai prisidėjo pagaliau normali susirinkusi aukštaūgių rotacija, kas tikrai praplėčia komandos galimybes, tiek po savu krepšiu , tiek po varžovu.“

SK „Nemenčinės“ idėjinis vadas ir treneris Justinas Plytnykas džiaugsmu nespinduliavo, bei irgi bedė pirštu į arbitrų daržą: „Jau kelintas varžybas, negalim išbristi iš traumų ir ligų liūno. Priešininkas buvo lygos lyderis, tai jei prieš ji norint laimėti, privalai sulošti tobulas varžybas. Tai varžybas taip ir pradėjom, komandiškai gerai gindamiesi ir puldami.

Tada prasidėjo teisėjų Pavlovskio palaikymo šou, buvo fiksuojamas net menkiausias prisilietimas, o žinant kaip mūsų komanda mėgsta kietai gintis, greitai rinkamos pražangas ir jie baudų metimais stipriai nutolo ir perlaužė mus.

Trečiam kėlinyje pradėjom skubėti, ir žaisti po vieną, bet tai nepadėjo. O ketvirtas išvis buvo tragedija. Visa komanda atrodė labai prastai, toks vaizdas, kad po vasaros pirmą kartą susirinkome. Užtai ir rezultatas dėsningas.“

Nugalėtojams naudingiausias lygos krepšininkas Deimantas Pavlovskis surinko 25 taškus (9 atk.kam., 7 rez.perd., 40 naud. Bal.), taip dar labiau sustiprindamas savo pozicijas kovoje dėl lygos MVP vardo, 19 taškų pridėjo nuo suolo pakilęs Lukas Poniškaitis, po 13 - Edvinas Slapšys (10 atk.kam.) ir Jonas Mikelkevičius.

„SK Nemenčinei“ 16 taškų surinko Rimvydas Stankevičius (9 atk.kam.), po 14 pridėjo Ernestas Kazjanin ir Marius Galvanauskas.