„2Gen - Kaefer“ ir „VU Fizikai“ išnaudojo savos aikštės privalumus

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) dar keturi kolektyvai startavo II-jame etape. Namuose žaidę „2Gen - Kaefer“ bei „VU Fizikai“ tinkamai pasinaudojo savų sienų privalumais bei šventė sunkias pergales prieš favoritais laikytus oponentus. Šią savaitę gausiausioje sostinės krepšinio lygoje suplanuoti dar devyni susitikimai, po kurių skelbsime šventinę pertrauką ir intriguojančios čempionato kovos vėl sugrįš sausio mėnesį.

TOP divizionas

2Gen - Kaefer (1-0) - Teltonika (0-1) 91:86 (A grupė)

Prieš šį susitikimą klausėme, ar ekipos bus ištikimos pačios sau - puolime yra daug ginklų ir abi komandos pelnytai rikiuojasi rezultatyviausių dešimtuke visoje lygoje. Galimas ir toks scenarijus, jog TOP divizione taškus rinkti nėra taip lengva ir didesnis dėmesys bus skirtas gynybai. Parketas liko sveikas, nes jo savo pastangomis ginantis neišarė nei vienas kolektyvas, o taškų suvertė virš savo vidurkių - tiek „2Gen - Kaefer“, tiek ir „Teltonika“. Rungtynės turėjo patikti sirgaliams - visada smagu matyti atkaklią kovą ir daug taiklių metimų.

Sekmadienio vakare - tikra krepšinio šventė ir gražus akiai reginys, kurį gali kiek apkartinti mėgstamos ekipos pralaimėjimas. Svarbų tašką, kiek netikėtai, iškovojo „2Gen - Kaefer“, nors svečiai atvyko pakankamai pajėgia sudėtimi. Visgi, vieno itin svarbaus ginklo po krepšiu trūko. Pirmajame kėlinyje „Teltonika“ akimirką netgi turėjo dviženklį pranašumą, tačiau per kelias minutes persvara išgaravo. Nuo antro kėlinio pradžios praktiškai visą laiką pirmavo šeimininkai, o įtampa išsilaikė iki pat paskutinių sekundžių, nes tas pirmavimas buvo kuklus: ne didesnė nei 7-ių taškų persvara.

Rungtynių momentas:

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę - vakaro MVP Tadas Brazys išprovokavo oponentų pražangą ir dviem taikliais baudų metimais sumažino atsilikimą iki 2-jų taškų: 86:88. Tai buvo jau dešimtasis taiklus įžaidėjo baudos metimas iš tiek pat galimų šiame susitikime. Bloga žinia „Teltonikai“, jog tai tuo pačiu ir paskutinieji komandos taškai rungtynėse.

„2Gen - Kaefer“ neužpuolė ir suteikė šansą svečiams juos pasivyti ar net aplenkti. Net trys bandymai tą padaryti tikslo nepasiekė, o Simonas Mažionis suorganizavo „and one“ ataką, kuri susprogdino emocijų užtaisą ant šeimininkų atsarginių žaidėjų suolelio bei paskelbė žinią: 2Gen - Kaefer“ TOP diviziono A grupėje startuoja pergale!

„2Gen - Kaefer“: Mantas Juočepys 24 (4 rez. perd., 25 n.b.), Edvinas Šaltenis 19 (22 n.b.), Jurgis Kargaudas (3/4 trit.), Justinas Polikša (4 rez. perd.) ir Valentinas Givėliušas - visi po 11, S.Mažionis 9 (10 atk. kam., 15 n.b.), Mantas Jusis surinko 5 taškus ir turėjo geriausią +/- rodiklį komandoje.

„Teltonika“: Vytenis Petkus (5 rez. perd., 20 n.b.) ir Žilvinas Rubliauskas (12 atk. kam., 3 per. kam., 29 n.b.) po 21, T.Brazys 19 (10/10 baud., 7 rez. perd., 5 per. kam., 6 išpr. praž., 32 n.b.), Antanas Šegžda 12 (2/4 trit., 8 atk. kam.), Lukas Černiauskas 9.

Mykolas Mankevičius („Teltonika“):

„Rezultatyviai ir atkakliai. Bet dar turim išmokti laimėt ir tokias varžybas. Pritrūko nedaug, tik šalto proto.

Ačiū sirgaliams ir susitiksim kitais metais! “

Antrasis divizionas

VU Fizikai (1-0) - Agmeka (0-1) 77:70 (D grupė)

Gerai pažįstamų varžovų dvikova pasižymėjo permainingu abiejų komandų žaidimu. „VU Fizikai“ tarsi nukėlė užmarštin nesėkmingą pasirodymą I-jame etape ir smogė svečiams jau penktą susitikimo minutę. Spurtas subrandino šiokį tokį pranašumą, o pastangos gynyboje antrajame ketvirtyje, kai „Agmeka“ įrideno vos 9-is taškelius - leido fizikos mokslo atstovams mėgautis solidžiu 15-os taškų pranašumu einant į didžiąją pertrauką.

Svečiai, ne veltui, yra vieni iš antrojo diviziono D grupės favoritų ir taip lengvai nepasidavė. Po įstabaus pasirodymo trečio kėlinio metu - „VU Fizikams“ paliko tik minimalų 1-o taško pranašumą. Kėlinuko rezultatas 24:10 „Agmekos“ naudai. Na, o lemiamas ketvirtis pasižymėjo gynyboje atleistomis vadelėmis ir taškus abi komandos vertė greitu tempu. Šis stilius buvo parankesnis šeimininkams, kurie iškovojo labai sunkią pergalę savoje aikštėje.

Likus vos 1-ai minutei šeimininkai pirmavo gan užtikrintai 72:64, bet baltos vėliavos kelti nenorėjo Eimantas Galkevičius bei Justinas Šlopšnys. Pirmasis mesdamas tritaškį išprovokavo pražangą ir šaltu veidu sumetė visas tris baudas, o antrasis jau kitoje atakoje švystelėjo tolimą bombą: 72:70!

Liko dar pusė minutės ir „Agmeka“ protingai pasirinko pražangų taktiką. Lukas Balčaitis vienu taikliu baudos metimu iš dviejų paliko vilties oponentams - tačiau dar vieno tritaškio, kuris būtų išlyginęs rezultatą, pataikyti nepavyko. Jonas Kumža, Lukas Osipovič ir tas pats L.Balčaitis įtvirtino „VU Fizikų“ laimėjimą - smagu pradėti naują etapą gera nata!

„VU Fizikai“: Juozas Naudužas 21 (3/5 trit., 18 n.b.), Jonas Nekrasovas 15 (2/3 trit., 13 n.b.), L.Osipovič (12 n.b.) ir J.Kumža (5/5 baud., 4 per. kam., 25 n.b.) po 13, Laimonas Masiulis 7 (3 bl., 10 n.b.), L.Balčaitis 5, Justinas Baronas surinko 8 n.b.

„Agmeka“: E.Galkevičius 21 (6/7 dvit., 2/5 trit., 17 n.b.), Rimantas Mačernis 13 (11 atk. kam., 20 n.b.), Justas Tilvikas 10 (12 n.b.), J.Šlopšnys 8 (9 atk. kam.), Benas Lydis (4 rez. perd.), Donatas Čepaitis ir Povilas Ančiukaitis (2/2 dvit.) - visi po 4.

Eimantas Galkevičius („Agmeka“):

„Tikrai, „VU Fizikai“ yra gera komanda, šiek tiek netipinė - visi labai judrūs, greiti, pataikantys, neturi išreikšto centro. Išsiskiria labai neblogu pataikymu iš įvairių distancijų, nevengia mesti vidutinių nuotolių metimų, kurie nėra ypač dažni šiuolaikiniam krepšinyje. Jie labai kovingai visada nusiteikę, bet pralošėm greičiau dėl savo klaidų. Nepakankamai gerai gynėmės, padarėm kvailų klaidų - dėl ko jie galėjo lengvai užbėgti kelis kartus.

Dar kitas elementas, tai gerbiami arbitrai, kurie nuo rungtynių pradžios išmušė emociškai mus iš vėžių įdomiai traktuodami situacijas. Kai kelis kartus nesugeba akivaizdžių dalykų sušvilpt, atsiranda emocijos ir tada techninės pražangos. Sakykim taip, šitas arbitrų duetas visas rungtynes kažkaip įdomiai teisėjavo. Nesakau, kad dėl jų pralošėm - tikrai ne, bet teisėjavimas buvo vienas blogiausių šį sezoną. Žiauriai gaila taško, ką darysi, reiks imt kitus.“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Gruodžio 17 d. JBR - Penktukas: Trys spalvos ar penki vyrai: kas prieš šventes pasigerins nuotaiką?