„Agmekos“ ir „BC Irsanos“ pasėta sumaištis bei „Aktyvios veiklos“ viltis

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) antradienio vakaras buvo įdomus ir neprognozuojamas. „Aktyvios veiklos“ kolektyvas įžiebė viltį, nors ir labai mažą. „Penktukas“ išvykoje kibo į atlapus favoritui ir dar kartą įrodė, jog nepasiduos niekada - net kai nesiseka devynis kartus iš eilės. Tuo tarpu, D grupės batalijose dar daugiau sumaišties įnešė „Agmekos“ ir „BC Irsanos“ iškovoti laimėjimai. Komandų atstovai ragina pasitempti ir teisėjus - panašu, jog visas smagumas tik prasideda!

Studio Moderna (1-3) - Aktyvi veikla (1-3) 58:86 (A grupė)

Viltis, nors ir nedidelė - vakar buvo įžiebta. Viena pergalė ir trys pralaimėjimai bei teigiamas įmestų/praleistų taškų santykis - tokį retą balansą turi „Aktyvi veikla“ kolektyvas. Susitikimo akimirkas rasite mūsų Facebook paskyroje, o rungtynės išties buvo permainingos, nors rezultatas to neatspindi. Pirmus du kėlinius ekipos žengė koja kojon, ir nežinojai žmogus, kuo visa tai baigsis.

Trečiojo kėlinio pradžioje svečiai surengė lemtingą spurtą ir pabėgo negrįžtamai. „Aktyvi veikla“ ir vėl laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, gerai dalinosi kamuoliu ir surinko net 121 efektyvumo balą, puikus komandinis pasirodymas! Tuo tarpu, „Studio Moderna“ treneris vakar pats žaidė SKL taurės dramatiškas rungtynes ir negalėjo bent patarimais padėti jaunajam kolektyvui - to, žinoma, trūko. Vyrukai laukia geresnių laikų, o kas gi tuos geresnius laikus sukurs, jei ne patys?

Rungtynių momentas:

Įspūdingą solo pasirodymą viso vakaro metu organizavęs Gedminas Nakčeris buvo pastebimas ir persilaužimo akimirkomis. Būtent ši, lengvojo krašto pozicijoje žaidžianti, asmenybė gynyboje atkovojo kamuolį ir po keletos sekundžių jau smeigė svarbų tritaškį metimą po „assist’ų” mašinos Šarūno Janušo eilinio perdavimo. „Studio Moderna“ vyrukams buvo paskelbta žinia: „Pajautėm žaidimo skonį ir dabar jau mūsų nepavysite!“

„Studio Moderna“: Kristijonas Simsonas 21 (4/8 trit., 5 rez. perd., 24 n.b.), Benas Lukoševičius 11 (8 atk. kam., 5 per. kam.), Šarunas Prušinskas 10 (10 atk. kam., 4 per. kam.), Arminas Nemeika 9.

„Aktyvi veikla“: G.Nakčeris 23 (9/13 met. iš žaid., 11 atk. kam., 33 n.b.), Eduard Bielskij (4 per. kam., 18 n.b.) ir Š.Janušas (11 rez. perd., 7 išpr. praž., 21 n.b.) po 15, Deividas Grinkevičius 14 (9 atk. kam., 4 per. kam., 21 n.b.), Rokas Urbelis 9, Kęstutis Vanagas 8 (11 n.b.).

Gintaras Žukas („Studio Moderna“):

„Po ilgosios pertraukos išėjome atsipalaidavę, pora netaiklių metimų, pora klaidų ir paleidom varžybas. Varžovai vis daugiau lengvų taškų pradėjo rinktis greitose atakose ir tiek. Trūksta žaidėjams susižaidimo, trūko ir trenerio rungtynėse.“

Žilvaras Zinkevičius („Aktyvi veikla“):

„Vakar net keliems komandos žaidėjams dubliavosi rungtynės. Turėjome paskirstyti pajėgas, kad nenukentėtų rezultatai. Džiugu, kad pavyko tai padaryti sėkmingai. Komanda atėjo motyvuota ir be jokių dvejonių. Kiekvienas jautė atsakomybę, nes žinojo, kad suolas šįkart itin trumpas. Džiugu pagaliau iškovoti pergalę, nes tie paskutiniai pora pralaimėjimų tikrai galėjo virsti ir pergalėmis.“

Taurus (3-0) - Penktukas (0-4) 59:52 (B grupė)

SKL taurės repeticijoje buvo karšta ir ateinantis susitikimas tarp šių komandų bus jau su šviežiu istoriniu aspektu. Po vienerių rungtynių pertraukos „Penktukas“ ir vėl puikiai dirbo gynyboje, bei išvydome jiems būdingą susitikimą. Tai kažkiek netgi stebina, nes varžovas pasitaikė masyvus, pasiruošęs ir nestokojantis talento - palikti jį su 59 pelnytais taškais, užduotis ne iš lengvųjų.

„Taurus“ savo salėje dažnai primeta daug „punktų“, tik ne šįkart. Teisybės dėlei, reikia pripažinti, jog šeimininkams ir vėl trūko keletos ryškių asmenybių - kol kas kolektyvas susitvarko ir su tokia sudėtimi. Favoritas pabaigoje buvo beveik pagautas - svečiai pralošė tik pirmą kėlinį, o vėliau vis mažino deficitą, tačiau tie -13 pirmam ketvirtyje atiduotų taškų pasirodė per didelis barjeras.

Sveikinimai „Taurus“ vyrams - įmesta dešimt dvitaškių, dešimt tritaškių ir be vieno dešimt baudos metimų, tikrai įdomus rezultatas puolime. Tiek mažai įridentų metimų iš arti - svečių gynybos nuopelnas, jie juk moka tinkamai susispausti savoje baudos aikštelėje ir oponentams ten jaustis lyg komforto zonoje neleidžia, tad šeimininkams teko dažniau šaudyti iš toli.

Konstatuojame faktą, jog „Taurus“ toliau užtikrintai artėja link TOP batalijų, o „Penktukas“ greičiausiai atlieka įdirbį prieš sėkmingesnius laikus II divizione, nors teorinių vilčių patekti ir į grupės pirmąjį ketvertą dar neprarado.

Likus rungtyniauti mažiau nei minutei „Penktukas“ priartėjo ir rezultatas 50:56 neleido saugiai jaustis šeimininkams. Po paprašytos minutės pertraukėlės kamuolį turėjo svečiai, tačiau nepataikė savojo metimo, o naudingai žaidęs Mantas Bielinskas atkovojo kamuolį, išprovokavo pražangą bei ramiai sumetė abu baudos metimus - taip nepalikdamas daugiau vietos intrigai.

„Taurus“: Ignas Urbonas 15 (6 per. kam.), Julius Pinkevičius 14 (12 n.b.), Justas Aršauskas 9 (8 išpr. praž.), M.Bielinskas 8 (10 atk. kam., 18 n.b.), Artūras Varna 7.

„Penktukas“: Modestas Čereškevičius 17 (11 atk. kam., 17 n.b.), Šarūnas Stungurys 10, Vaidotas Šmatavičius 9, Simas Šnipaitis 8 (9 atk. kam., 16 n.b.), Viktor Smirnov ir Rolandas Svilainis (18 (!) atk. kam., 5 rez. perd., 17 n.b.) po 4.

Mantas Bielinskas („Taurus“):

„Vakar tiek mes, tiek varžovai susirinkome labai negausiai. Buvome rungtynėms sugalvoję planą, kurio ir laikėmės, bent jau pirmą kėlinį. Nuo antro kėlinio per daug atsipalaidavome, išsikėlėme naujus tikslus pagal savo asmenines ambicijas, pradėjome žaisti po vieną ir viskas mums pradėjo nesisekti. Fatališkai pradėjome nepataikyti, o varžovai palaipsniui ištirpdė skirtumą.

Rungtynių gale turėjom tik kelis taškus pliuso ir dar buvo varžovų kamuolys, teko sužaisti labai užtikrintai, kad nesukurti dar didesnės intrigos. „Penktukas“ - komanda, kuri sugeba primesti varžovui savo krepšinį, ką ir padarė žaisdami prieš mus, bet manau didesnė problema, kad nesusitvarkėm su savo galvomis. Turėsime dar progą įrodyti sau, kad galime žaisti daug geriau - SKL taurėje laukia akistata prieš tą patį „Penktuką“.“

Modestas Čereškevičius („Penktukas“) taip pat turėjo logiškai pagrįstų minčių:

„Visų pirma, dėkui priešininkams už gerą kovą. „Taurus“ pasižymi dideliu kovingumu ir tas, manau, jiems leidžia jau ne vienus metus nukeliauti toli atkrintamosiose. Kalbant apie vakar dienos varžybas, tiek varžovai, tiek mes susirinkome nepilnos sudėties, tačiau kova buvo išties rimta. Puolimo braižas buvo labai skirtingas, jie rinko taškus tritaškiais, mes dvitaškiais.

Labai noriu pasidžiaugti savo komandos kovingumu, atsidavimu vakar dienos varžybose. Tai suteikė mums galimybę ne kartą kokybiškai sugrįžti į varžybas ir ne tiek jau daug trūko, kad rezultatas būtų persvertas į kitą pusę. Tikiu, kad einame teisinga linkme ir net neabejoju, kad greitu metu turėsime pergalingų varžybų.

Labai retai komentuoju teisėjų darbą, tačiau šįkart norėčiau pakomentuoti (ir pakankamai plačiai). Mano manymu, vakar nebuvo kokybiškai valdomos rungtynės. Labai daug abejotinų teisėjų sprendimų, pavėluotų švilpukų tiek vienos, tiek kitos komandos naudai, ko pasekoje abi komandos turėjo daug nereikalingų emocijų. Tas tikrai nepuošia krepšinio.

Statistika taip pat rodo akivaizdų varžybų nevaldymą - „Taurus“ visas varžybas taikė presingą ir surinko tik 10 pražangų, neįtikėtina sėkmė. Mes išmetėme 45 dvitaškius, didžioji dalis iš po krepšio, kontakte. Mes padarėme 19 pražangų (beveik du kartus daugiau nei Taurus), visiškai netaikydami spaudimo, kai Taurus išmetė tik 28 dvitaškius. Manau ši statistika daug ką pasako apie teisėjų subjektyvumą vakar dienos varžybose ir viliuosi, kad ateityje bus kuo daugiau objektyvumo/pastangų/profesionalumo šių teisėjų darbe.

Beje, Audrius, mano vertinimu, vienas iš profesionaliausių teisėjų, kurie teisėjauja C lygoje, tačiau vakar apie kažką svajojo, gal apie ateinantį savaitgalį, gal apie merginą, nežinau.“

BC Irsana (2-2) - Sormedica (2-2) 52:40 (D grupė)

Nors susitikime Naujojoje Vilnioje apsilankyti neteko - panašu, jog buvo verta, nes rungtynėse įžvelgta netgi MMA kovų ar amerikietiškojo futbolo niuansu. Už tokius renginius kaip MMA paklojami dideli pinigai įsigyjant bilietus, o čia vyko visai šalia ir nemokamai - ech, praleista proga.

Kalbant rimtai, šeimininkai teisingai nusprendė, jog su puolimu vis dar turi problemų ir visiškai atsidavė gynybai. Visu šimtu dvidešimt, ar net daugiau procentų. „Sormedica“ pelnyti 23 taškai per tris kėlinius - kažkas nesuvokiamo, žinant kiek talento yra šioje komandoje. Žinoma, labai trūko ir nedalyvavusių žaidėjų, pavyzdžiui Vytauto Saulevičiaus.

Visi nuopelnai tenka „BC Irsanai“, kuri po dviejų nesėkmių atsitiesė prieš tikrai stiprų oponentą. Savuosius taškus šeimininkai rinko komandiniu žaidimu dažniausiai po rezultatyvių perdavimų, o pasižymėjo net devyni skirtingi žaidėjai. Šįkart 52-jų bendrai suneštų „akių“ kraičio užteko.

Kova dėl vietos po saule prieš akis ir „BC Irsana“ grįžta į šias kvapą gniaužiančias lenktynes. Sumaištis pasėta intriguojanti - šiai akimirkai tik „Vaikinai“ ir „VLI Timber“ gali jaustis ramiau, tuo tarpu penkioms ar net visoms šešioms likusioms komandoms D grupėje įdomybės tik prasideda.

Antrojo kėlinio viduryje Karol Ruselevič atkovojo kamuolį ir pats pelnė du taškus - tuomet švieslentėje degė iškalbingi skaičiai 23:6. Vos šeši sukrapštyti taškai per pirmas 15 minučių neleido svečiams sugrįžti į rungtynes, nors bandymas ketvirtame kėlinyje buvo. Lapkričio 15 d. mačas išvykoje su „Miražu“ medicinos srities profesionalus atstovaujančiai komandai lems daug.

„BC Irsana“: Artūras Jankovskis 15 (10 n.b.), Marek Stefanovič 12, Marius Verikas 7 (4/4 baud.), K.Ruselevič (12 n.b.), Eimantas Leipus ir likę komandos nariai buvo naudingi kitose statistikos kategorijose.

„Sormedica“: Modestas Mackevičius 13, Deividas Zoruba 6, Nerijus Jonaitis 5 (10 atk. kam., 13 n.b.), Mantvydas Kupstys, Gedas Vitkauskas ir Vytautas Milius (11 n.b.) po 4.

Miroslav Šilobrit („BC Irsana“):

„Varžybose vadovavomės principu: neįmeti pats, tai neduok ir priešininkui įmesti. Labai svarbi pergalė, džiaugiamės. Neramina prastas pataikymas, bet pas varžovus jis buvo šiandien dar prastesnis. Kadangi sezono pradžia, manau, šį dalyką dar ištaisysim. Ačiū varžovams už kovą ir sveikinimai savo vyrams.“

Juozas Skara („Sormedica“):

„Krepšinio taisyklių traktavimas Vilniuje ir už Vilniaus ribų skiriasi. Ypatingai Naujoje Vilnioje. Kiek esu matęs finalo ketvertų Vilniuje, FIBA, Eurolygos varžybų - tai žaidžiamas tikrai ne toks krepšinis. Neprisitaikėme. Per vėlai pabudome. Varžovai visas rungtynes žaidė aukštu penketu, A.Kovalevskij laikydami ant tritaškio. Būtent toks grubus krepšinis jiems ir yra parankiausias.

Per pirmus du kėlinius išprovokavome vos kelias pražangas, nors žaidėjai po susidūrimų su varžovais griūdavo ant žemės. Svarbiausiai negavome traumų, džiugina tik tai. Tikėkimės, kad šiame etape neparankiausius varžovus praėjome ir daugiau nebus jokių pasiteisinimų. Laukiame įdomių akistatų su „Miražu“, „Kirviais“ ir „Vaikinais“. Sėkmės varžovams.“

Deividas Zoruba („Sormedica“):

„Visų pirma, sveikiname varžovus su pergale, nors šiandien krepšinio rungtynės buvo panašios labiau į amerikietišką futbolą, nei į krepšinį. Teisėjų akimis C lygoje turbūt negalioja FIBA taisyklės ir jie sugeba abiejų komandų žaidėjams tik technines dalinti, o nefiksuoti tai kas vyksta iš tikrųjų ir tai yra didžiausia problema, apie kurią reikia kalbėti. Kalbant apie mūsų žaidimą, buvo labai daug kietos, grubios kovos virš pražangų ribos tiek iš varžovų, tiek iš mūsų pusės. Daug jėgų kainuodavo kiekvienos grumtynes dėl kamuolio, ko pasekoje labai prastai metėme iš toli. Gynyboje, žiūrint į rezultatą, lyg ir viskas neblogai, tačiau darėme daug smulkių klaidų, kurios leido varžovams laisviems mesti po antrų šansų.“

Agmeka (1-3) - Kirviai (2-2) 72:52 (D grupė)

„Kirviai“ pirmoje mačo dalyje be vieno iš dviejų savo varikliukų kovojo lygiai ir net pirmavo. Jam pagaliau atvykus rezultatas buvo teigiamas svečiams, tad sulaukus pastiprinimo - tai tarsi pranašavo sėkmingą finišą. Visgi, nutiko priešingai - panašu, jog komandos draugai iki tol atidavė visas jėgas ir sustojo galvodami: štai atvyko gelbėtojas ir jis mus patrauks į priekį. Nėra lengva įsilieti rungtynėms lemiamose kovos minutėse, kad ir koks geras žaidėjas bebūtum.

Verta pagirti „Agmeką“, kuri po trijų nesėkmių potencialiems grupės gigantams nepasidavė ir vakar išlaukė savojo šanso. Puikus spurtas rungtynių pabaigoje, prišaudyta daug svarbių tolimų bombų ir tai virto pelnyta šeimininkų pergale. Kaip jau minėta, šis rezultatas pasėjo dar daugiau klausimų D grupės turnyrinės lentelės viduryje. Dabar jau „BC Liejykla“ atvyks testuoti šios salės ypatumų, o „Kirviai“ supykę kitą savaitę priims vienus iš grupės favoritų.

Per 13 min. rezultatyviausiam svečių žaidėjui čempionate, Pauliui Nasvyčiui esant aikštėje, „Kirviai“ pralaimėjo atkarpą net 27 „punktais“ ir pabaigoje atsisveikino su viltimis iškovoti pergalę. Spurtą „Agmekai“ savo eiliniu tritaškiu inicijavo vakaro žvaigždutė Rokas Klabis, kuriam rezultatyvaus perdavimo receptą „išrašė“ Donatas Čepaitis. Šeimininkai tarsi pareiškė: „Mes irgi mokame žaisti krepšinį, tad nenurašykite „Agmekos“ per anksti!“

„Agmeka“: R.Klabis 24 (9/13 met iš žaid., 5 rez. perd., 24 n.b.), Aurimas Birutis 15 (16 n.b.), Deividas Baltrušaitis 12 (13 n.b.), Justas Tilvikas (8 atk. kam.) ir Povilas Ančiukaitis po 6, D.Čepaitis pridėjo 11 atkovotų kamuolių, 6 „assist’us“ bei 16 efektyvumo balų.

„Kirviai“: Kęstutis Lizdenis 14 (9 atk. kam., 23 n.b.), Mindaugas Mažeikis 13 (10 n.b.), Tadas Kačinskas 9, Egidijus Paulauskas atliko 6 rez. perdavimus ir surinko 8 n.b.

Eimantas Galkevičius („Agmeka“):

„Tikrai džiaugiamės pergale. Pradžia buvo sunki, bet vyrai pradėjo gintis, užsivedė ir pasikinkę tą gerą nuotaiką nuvažiavo iki galo. Turime bėdų su lankomumu, bet nuo kitos savaitės galėsime disponuoti beveik pilna sudėtimi, tai tikimės, kad pavyks grupę uždaryti sėkmingai. Kol vilties yra, tol stengsimės išlipt į pirmą divizioną.“

Kęstutis Lizdenis („Kirviai“):

„Po gana sėkmingos sezono pradžios, gal kiek snūstelėjome ant laurų ir vangokai rinkomės į šias rungtynes. Visgi, kelių lyderių trūkumas pirmoje pusėje labai neatsiliepė ir palaikėme iniciatyvą savo rankose. Situacija apsivertė po ilgosios pertraukos - kelis kartus iki galo nesuveikė mūsų gynyba, varžovai nubaudė tolimais metimais, o tuo metu mūsų puolimas visiškai sustojo. Sunku kažką nuveikti su tokiu pataikymu iš toli - varžovai tą išnaudojo dažniau pasispausdami savo baudos aikštelėje. Ketvirtajame kėlinyje dar buvome sumažinę persvarą iki vienženklės, bet tuo metu jau rizikavome gynyboje - pora sėkmingų „Agmekos“ epizodų nusprendė rungtynių baigtį. Apmaudu dėl galutinio rezultato, bandysime tai išnaudoti kaip gerą pamoką ateičiai.“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Lapkričio 7 d. Aseko - JBR: Juodai raudonai balti atvyks rimtai nusiteikę ir svarbų tašką iškovos, o gal šeimininkai nustebins?

2) Lapkričio 7 d. Teltonika - Aesculap: Ar tikrai bus dar vienas nepadorus rezultatas?