Antroji C lygos diena - pirmieji kartai, favoritų vargai ir centrinis vakaro mūšis Naujojoje Vilnioje

Antradienis GEALAN-Sostinės krepšinio C lygos (SKL) 2018-2019 m. pirmenybėse sensacijų ir vėl neatnešė, nors trūko nedaug. Jei pirmąją čempionato dieną iš keturių mačų svečiai išsivežė net tris pergales, tai vakar iš tų pačių keturių susitikimų - vos vieną. Panašu, jog svetingumas pademonstruotas pirmadienį buvo tik atidarymo proga ir C lyga įgauna pagreitį. Net trys mačai įvyko D grupėje, tuo tarpu A grupėje susigrūmė lygos naujokai. Apie jų pirmąjį kartą ir kitus gausiausios sostinės krepšinio lygos įvykius skaitykite jau dabar!

Studio Moderna - Aseko 49:41 (A grupė)

Pirmieji kartai dažnai būna nedrąsūs ir nerezultatyvūs - taip vakar baigėsi „Studio Moderna“ pasimatymas su „Aseko“ kolektyvu. Kai viena komanda rungtynėse įkrečia 90 „punktų“ galima sakyti, jog puolimas veikė puikiai, tačiau kai tiek sukrapštoma kartu - dažniausiai vartojame epitetą „kieti lankai“. Jei tai būtų atviros patalpos, eskaluojama ir vėjo įtaka.

Juokai juokais, visgi rungtynės tikrai buvo atkaklios ir vertos dėmesio - komandos juk grūmėsi dėl svarbaus taško. Prieš lygos startą, paanalizavus „Studio Moderna“ sudėtį, radome gana aukšto meistriškumo asmenybę, kuri vakar tą patvirtino. Pasidarėme savo išvadas, jog ir likęs jaunimas ne pėsčias. Pridėjus mėgėjų masteliu patyrusį trenerį - šioje grupėje ir vakarykščiame mače priskyrėme modernistus prie lyderių. Vakar šis statusas pateisintas tik per didelius vargus, o kaip išsirikiuos galutinė A grupės lentelė - klausimų čia dar ženkliai daugiau, nei atsakymų.

Itin didelės pagarbos nusipelno visas „Aseko“ kolektyvas - vyrams paskutinę akimirką rugsėjį pasakė „salės negausite, remontas“ ir jau atrodė teks nuleisti rankas bei atsisakyti progos sudalyvauti kvapą gniaužiančiame SKL C lygos čempionate. „Aseko“ kolektyvas „juk ne iš tų kur, pralaimi dar nenugalėtas, net jei ir nesiseka devynis kartus iš eilės..“ Draugų kompanija rado išeitį ir vakar buvo vos per 8 taškelius nuo fantastinio starto. Sėkmės jums toliau! Su šiuo vienybės požiūriu galima nuversti kalnus, net kai niekas to nesitiki.

Rungtynių momentas:

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 7 minutes Arminas Nemeika perėmė kamuolį ir šaltakraujiškai smeigė savo šeštąjį tritaškį mače - tai buvo jau 31-asis lyderio taškas iš komandos 47 surinktų tuo momentu. Kitaip tariant - du trečdalius taškų į „Studio Moderna“ taupyklę sunešė vienas asmuo, neįtikėtinas pasirodymas! Mačo herojus šiuo metimu tarsi pasakė: „Šiandien užteks, pergalės nepaleisime ir aš jau pavargau mus vesti į priekį visą vakarą.“ Per likusias 7 minutes pagirtinai kovoję „Aseko“ nariai laimėjo atkarpą 11:2 ir priartėjo iki kovinio atstumo, tačiau puolime pritrūko taiklumo ir laikas pasibaigė.

Įdomus faktas - A.Nemeika surinko net 32 naudingumo balus, kai visa jo komanda vos 34. Tai tarsi perspėjimas ekipos draugams - susiimkite. Kova dėl atšokusių kamuolių pralaimėta itin stipriai (23 prieš 36), juk kiti oponentai laukia dar masyvesni. Tuo tarpu „Aseko“ komandinės „naudos“ kartu sunešė daugiau, tai yra 39 balus. Visgi, dėl nuostabaus Armino žaidimo, o gal ir dėl savo pačių išsiderinusio taikiklio metant baudas (tik 42,3% ir net 15 pramestų baudos metimų) iki pergalingos stotelės atvykti nepavyko. Kitas autobusas juos veža į Lentvarį, tad realiausia rimčiau pakovoti trečiajame ture.

Studio Moderna“: A.Nemeika 31 (12/18 met. iš žaid., 5 per. kam., 32 n.b.), Kristijonas Simsonas 6, Karolis Varnelis ir Benas Lukoševičius po 4.

Aseko“: Ričardas Nacius 15 (9 išpr. praž., 18 n.b.), Mindaugas Staneliūnas 10, Dmitrij Avedenij 6 (10 atk. kam.).

Gintaras Žukas (Studio Moderna“):

„Matosi, kad pirmos varžybos po vasaros tiek mums, tiek varžovams. Daug klaidų, daug netaiklių metimų, daug broko. Iš tikrųjų, manau pergalę lėmė noras - varžovai žaidė vangiai, o mes labai norėjome pergalės, gaila ne viskas pavyko. Treneris suteikė galimybę pasirodyti visiems žaidėjams, tai puikus dalykas, nes daugeliui daug trūksta iki geros formos. Ačiū sirgaliams kurių buvo gal 20 ir kitą savaitę žadėjo ateiti dar daugiau. Smagu, ačiū!”

Darius Galbogis (Aseko“):

„Rezultatas atspindi mūsų dabartinę formą. Klaidų daug, perdavimai neprotingi, pataikymas prastas. Įžengėm į aikštelę kažkokie pasimetę, visiškai nejausdami nei kamuolio, nei vienas kito. Bėgiojome kiekvienas sau - akivaizdi treniruočių ir susižaidimo stoka, bet nudžiugino vienas dalykas.

Niekur nepradingo komandos vieningumas ir kovingumas. Sužaidę tragišką pirmąjį kėlinį, sugebėjome apraminti vienas kitą, sustyguoti savo žaidimą ir pradėti žaisti organizuotai, o ne „kaip išeis taip“. Mindaugas Staneliūnas įnešė jėgos po krepšiu. Ričardas Nacius akivaizdžiai parodė, kad netgi dar neįgavęs formos - individualiai gali įveikti bet kokią varžovų gynybą.

Visa tai leido po dviejų kėlinių pradėti viską nuo nulio. Visgi, kol kas esam nestabilūs, nes po ilgosios pertraukos tai susikaupdavome keliom atakom, tai vėl pasimesdavome ir įsiveldavome į klaidų maratoną. Jei atvirai - tikėjomės, jog bus blogiau. Vadinasi potencialo turime, tik reikia jį išjudinti - kaip tą seną garvežį. Reikia šiek tiek laiko susižaidimui ir įgausime formą. Ateis ta pergalė - šiek tiek luktelkit.“

BC Irsana - Miražas 57:49 (D grupė)

Centrine vakaro dvikova tituluojame būtent šį SKL C lygos senbuvių susitikimą Naujojoje Vilnioje. Prieš mačą klausėme, ar galimybė iškovoti pergalę Naujojoje Vilnioje - tik miražas? Atsakymą padiktavo pačios rungtynės, o „Miražo“ kolektyvas galėjo parsivežti ir realią pergalę, viskas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Šeimininkai susiėmė pačiu laiku ir iškovojo itin svarbų tašką kovoje dėl patekimo į TOP divizioną. Rungtynės buvo klampios ir nerezultatyvios, kaip ir dera svarbioms startinėms sezono akistatoms. Taikiklius visos komandos dar susiderins eigoje ir taškų įmesta bus daugiau.

Kertinius rodiklius statistikos protokole komandos pasidalino po lygiai. Šeimininkai geriau kovojo po lenta, taikliau metė iš arti ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų. Svečiai mažiau klydo, perėmė daugiau kamuolių ir taikliau metė tritaškius bei baudas. Šias rungtynes, priešingai nei aprašytas viršuje, laimėjo daugiau naudingumo balų surinkusi ekipa - tad pergalę galime pavadinti pelnyta.

D grupėje laukia ypatingai įdomios akistatos - tiek „BC Irsana“ negali jaustis rami dėl savo ateities, tiek ir „Miražas“ turi visus šansus pakreipti situaciją sau naudinga linkme. Kituose šios grupės susitikimuose „underdog’ais“ laikyti kolektyvai vakar šiepė nasrus ir tai žada didelę intrigą ateityje.

Šeimininkai pirmavo beveik visų rungtynių metu, visgi ir svečiai turėjo iniciatyvą savo rankose atskirais rungtynių momentais. Ketvirto kėlinio pradžioje „Miražas“ surengė spurtą, tačiau gavo ir atsakomąjį. Kai likus žaisti 4 min. Tomas Sereičikas pelnė du tašku po Ramūno Gudeikio „assist’o“ - atrodė, jog svečiai kyla lemiamam šturmui. Visgi, po Karol Ruselevič perdavimo, patyręs „BC Irsana“ karys Andrej Kovalevskij dūrė mirtiną tritaškį. Nors minutės pertraukėle sekė logiška - Naujosios Vilnios atstovai sėkmingai pabaigė susitikimą ir tarsi deklaravo: „Šį sezoną laimėti mūsų aikštėje visiems bus sunki misija.“

„BC Irsana“: Marek Stefanovič 13, A.Kovalevskij 12 (17 n.b.), Artur Dolgovič 10 (10 atk. kam., 16 n.b.), Česlav Dunovskij 6 (9 atk. kam.).

Miražas“: R.Gudeikis 13, Evaldas Einikis 11 (5 per. kam., 15 n.b.), Tomas Sereičikas 8, Gediminas Žiukas 7, Karolis Ambrazaitis 6 (11 n.b.).

Agmeka - Sormedica 65:90 (D grupė)

Tris kėlinius „Agmeka“ vyrukai priešinosi pajėgiam lygos naujokui ir „sugriuvo“ tik ketvirtajame ketvirtyje. Dešimties minučių atkarpos rezultatas 11:28 nulėmė ir didelį viso susitikimo skirtumą, nors įvykių eigos jis neatspindi.

Verta pagirti „Sormedica“ kolektyvą. Jie ne tik surinko konkurencingą sudėtį gausiausiai sostinės krepšinio lygai, tačiau sužaidė ir kelias draugiškas rungtynes prieš sezoną. Turint rimtą požiūrį, pasiruošimą ir kokybę - galima nuveikti daug. Komandos rėmėjai turėtų likti patenkinti tuo, kaip yra reprezentuojamas įmonės vardas.

Beveik visose statistikos kategorijose svečiai turėjo mažesnę ar ženklesnę persvarą ir jų potencialas abejonių nekelia. Vien blokų išrašyta net septyni, o metimų taiklumas aukšto lygio, kaip pirmam oficialiam mačui. Panašu, jog „Sormedica” grumsis dėl pirmųjų vietų grupėje, o „Agmeka“ gali kovoti dėl viduriniųjų, sėkmės kitose dvikovose abiems komandoms!

Prasidėjus paskutiniam kėliniui šeimininkai turėjo tik 8 taškų deficitą. Vienas iš potencialių „Sormedica“ lyderių Vytautas Saulevičius baudos metimu pradėjo spurtą, kuris tęsėsi iki pat rungtynių pabaigos.

„Agmeka“: Rokas Klabis 15, Justas Tilvikas 14, Jonas Špokas 11, Benas Lydis 9, Donatas Čepaitis 8 (15 n.b.), Rimantas Mačernis 4 (9 atk. kam., 11 n.b.).

Sormedica“: Modestas Mackevičius 28 (6/9 trit.), Dilanas Švaistys 16 (10 atk. kam., 19 n.b.), Martynas Ruokis 14 (4/5 trit.).

Deividas Zoruba, Mantvydas Kupstys, Vytautas Milius ir Nerijus Jonaitis - visi surinko dviženklius naudingumo balų rodiklius, nors pelnė vienženklį taškų skaičių.

Povilas Ančiukaitis (Agmeka“):

„Taip - rezultatas neatspindi žaidimo. Trečio kėlinio pirmoje pusėje dar buvo +1, po šio kėlinio tik -8. Ketvirto kėlinio viduryje pritrūko fizinių jėgų, nes gynyba sugriuvo ir gavom kokius 4 tritaškius, tokius laisvus. Jie turi daug didelių, kamuolius pralošėm. Bendrai - fiziškai „kapojosi” gana normaliai ir teisėjai tą leido. Vyko toli gražu ne mūsų treniruočių mandagus krepšinis.

Sakyčiau, gale pritrūko kvapo ir tokio užsivedimo. Didžiausi minusai ir vėl su deriniais - nėra užtvarų, neišpildom nė 1/3 derinio ir po to žaidžiam „kaip Dievas duos”. Apibendrinant - pusė velnio, tik galas labai paleistas. Per 5 min. gale ir gavom tuos 15-20 taškų.“

Juozas Skara (Sormedica“):

„Visų pirma norėčiau padėkoti varžovų komandai, kuri davė kietą kovą ir privertė mus sunerimti. Visgi, rungtynių pabaiga parodė, kad turime žmonių, kurie gali patempti komandą sunkiausiais momentais - šįkart tai buvo Modestas Mackevičius ir Martynas Ruokis. Turėjome draugiškas rungtynes sekmadienį ir pirmadienį, todėl jautėme nuovargį žaisdami trečią dieną iš eilės.

Vytautas Saulevičius praeitose rungtynėse atliko metų bloką ir atrodo paliko visą dūšią tame mače. Gaila, kad tų rungtynių statistika nesiskaičiuoja, nes žaidė jis įspūdingai ir tikiu reabilituosis su kaupu kitame mače.“

VLI Timber - Kirviai 72:65 (D grupė)

Vėlyviausia vakaro dvikova netikėtai buvo ir pati atkakliausia. Čia jau tikrai galime ištarti sąskambį: prasidėjus ketvirtam ketvirto ketvirčio ketvirčiui komandos vis dar taškėsi taškas į tašką! Taškėsi taip, jog Jėzuitų gimnazijos (būtent čia vyko rungtynės) pavadinimas toms porai valandų galėjo drąsiai būti pakeistas į trankesnį. Favoritai išsikapstė ir gavo gerą pamoką, kuri jiems turėtų atnešti dividendų ateityje.

Pirmieji du kėliniai priklausė teoriniams salės šeimininkams, nes abi komandos namų varžybas žaidžia ten pat. Vėliau aštriabriauniai „Kirviai” atsitiesė ir pirmavo keliais taškeliais iki pat ketvirto kėlinio antros pusės, bet galiausiai neatsilaikė. „VLI Timber” nereikėtų galvoti, jog šiemet tiesiog ramiai atplauks į aštuntfinalį ar ketvirtfinalį ir ten jau pažiūrės, ar gali pasiekti aukštumas. Tikrai ne - iki to dar daug barjerų ir vieną vakar peršokote tik sujudinę kartelę. Kaip po Airinės Palšytės pasirodymo, kai kartelė sujuda, tačiau nenukrenta - galima džiaugtis ir padaryti išvadas sekančiam šuoliui.

Savo ruožtu „Kirviai” prie praėjusio sezono puolimo lyderio pridėjo dar vieną panašų gynėją. Turint aikštėje šiuos du vijurkus - nė vienas varžovas atsipalaiduoti negalės. Vakar trūko nedaug, tik geresnio pataikymo ir ekstra taškas būtų įnešęs sumaišties D grupėje. Gaila, bet „beveik” nesiskaito. Kolektyvas galbūt ir gali nustebinti bent pakovodamas dėl ketvirtosios grupės vietos, tačiau tam, ko gero, reikės pergalės prieš vienus iš favoritų. Kitas variantas - sėkmės sekančiuose dviejuose turuose: kitą savaitę namie ir sunkioje išvykoje į N.Vilnią.

„Kirvių“ lyderiai puolime dviese tempė komandą link sensacingos pergalės prieš vienus iš grupės favoritų. Visgi, kai likus pusei minutės „VLI Timber” pirmavo vos 3 taškais - tiek Paulius Nasvytis, tiek ir Mindaugas Mažeikis prametė po metimą, o Rimgaudas Kukta įtvirtino trapią pergalę.

Nors komandinis naudingumo balų skaičius skiriasi kardinaliai - „VLI Timber” privėlė net 20 klaidų sezono starte ir atsipalaidavimas galėjo lemti nesėkmę, net ir surinkus ženkliai daugiau n.b.

„VLI Timber“: R.Kukta 11, Einaras Beržonskis, Daumantas Kraujalis ir Lukas Lingė (17 (!) atk. kam., 25 n.b.) po 10, Manvydas Statauskas 8, Lukas Šebelskis ir Domantas Gudonis po 7.

Kirviai“: Paulius Nasvytis 30, Mindaugas Mažeikis 19, Rokas Janutėnas 10.

Domantas Gudonis (VLI Timber“):

„Pirmosios sezono rungtynės visuomet būna sunkios, bet kad taip prastai sužaisime.. Iš 40 žaidimo minučių, sužaidėme tik paskutiniąsias dvi. Klaidos, skubėjimas ir prastas pataikymas - esminės problemos šiai dienai.

Pagyra varžovams už nusiteikimą rungtynėms, o mums tikiuosi - tai buvo pirmos ir paskutinės varžybos su tokiu nusiteikimu. Negalime nuvertinti nei vienos komandos.“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Spalio 17 d. JSK Gulbinai - Aktyvi veikla: Panašaus pajėgumo aktyvių komandų intriguojanti dvikova - kurie kuriuos?

2) Spalio 17 d. Kuršėnai - KK Riešė: Ar senbuviai bus svetingi C lygos naujokams?