„BC Irsana“, „Oaks-2-Tirola“ ir „Kiemento“ sėkmės istorijos

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) žvangėjo ginklai - visi antradienio vakaro susitikimai sužaisti TOP divizione. Įspūdingiausią pergalę išvykoje pasiekė ir toliau spindintys „Kiemento“ vyrai, kurie netikėtai dideliu skirtumu įveikė šventinę formą įgijusią „Taurus“ komandą.

„Oaks-2-Tirola“ kolektyvas taip pat yra ant aukštos bangos - per tris dienas vyrukai įveikė abu praėjusio sezono lygos finalininkus, tai bent! Neeilinis vakaras užfiksuotas ir Naujojoje Vilnioje, kur šeimininkai „BC Irsana“ įrodė, jog turi pakankamai nesudrėkusio parako statinėje bei pirmą kartą šiame sezone privertė suklupti pažįstamą varžovą - „VLI Timber“ ekipą.

TOP divizionas

Oaks-2-Tirola (3-0) - Lentvario LK (1-1) 52:46 (A grupė)

Reta komanda įmesdama po 52-53 taškus per susitikimą galėtų skinti pergales, o būtent tą padarė „Oaks-2-Tirola“ - du kartus iš eilės! Tai bent kovingumas ir darbas gynyboje! Pridėkime faktą, jog laimėjimai pasiekti prieš lygos čempionus ir vicečempionus ir turime kai ką nepaprasto. Prie šių nuopelnų vakar ženkliai prisidėjo ir oponentų rotacijos galimybės - į tokio pavojingo varžovo teritoriją „Lentvario LK“ atvyko turėdami vos 6-is žaidėjus. Žinoma, patys „ąžuolai“ savo žaidimu nusipelnė to ką dabar turi, o pastaruosius susitikimus naudingiausiai sužaidė komandos naujokas - aukštaūgis Povilas Kaminskas.

Pirmi du kėliniai nieko blogo svečiams nežadėjo - antrojo kėlinio pabaigoje įgytas dešimties taškų pranašumas nuteikė pozityviai. Visgi, prieš pat ilgąją pertrauką „Oaks-2-Tirola“ apkarpė deficitą ir tai buvo lūžio pradžia. Antroje susitikimo dalyje Lentvario atstovams trūko kvapo ir vos 18-a sukrapštytų „punktų“ per dvidešimt minučių gryno žaidimo laiko tą simbolizuoja. Gynyboje varžovus smaugęs šeimininkų žaidėjų 10-tukas perlaužė susitikimo eigą, nors patys puolime taip pat nespindėjo. Lentvario vyrai turi stiprią priekinę liniją ir „lentą“ laimėjo 11-a vienetų, tačiau pritrūko mažiukų rotacijos ir net 27-ios klaidos neleido išsivežti pergalės.

Rungtynių momentas:

Likus žaisti dvi minutes rezultatas dar buvo lygus: 46:46. Svečiai tuo metu buvo visiškai išsikvėpę, o dar rungtyniauti liko vos keturiese ir nesukrapštė daugiau nė taško. Ąžuolas, tikrąja to žodžio prasme - Modestas Ulevičius rungtynių pabaigoje sumetė šešis taškus iš eilės ir „Oaks-2-Tirola“ šiai dienai tvirtai įsitaisė pirmoje A grupės vietoje! Panašu, jog vyrukai kloja gerus pamatus pavasario linksmybėms, o viščiukus skaičiuosime būtent tada.

Oaks-2-Tirola: M.Ulevičius 15 (9 atk. kam., 17 n.b.), Povilas Kaminskas 10 (12 atk. kam., 5 rez. perd., 25 n.b.), Arnas Šavėla ir Robertas Vainickas pridėjo po 7-is taškus ir po 3-is perimtus kamuolius, Arnoldas Norgėla ir Karolis Staniokas įsirašė po 4-is taškus, o Audrius Drabavičius atkovojo 7-is kamuolius po krepšiais.

Lentvario LK: Arvydas Urbanovičius 13 (6/6 baud., 13 atk. kam., 6 išpr. praž., 20 n.b.), Vitalijus Rancovas 12 (4 rez. perd., 5 išpr. praž.), Šarūnas Venclovaitis 8, Dmitrij Meškevič 7 (20 (!) atk. kam., 23 n.b.). Net trys svečių žaidėjai surinko neigiamą efektyvumo balų rodiklį. Nepaisant to, iki sėkmės trūko ne tiek ir daug, tai rodo ekipos potencialą ateityje - reikia tik jį išnaudoti. 

Valdas Paukštas (Oaks-2-Tirola“) akcentavo aspektus, kurie lėmė komandos pergalę:

„Visų pirma, noriu pasveikinti priešininkus, kurie negausiomis pajėgomis davė gerą kovą ir kovojo iki galo. Pergalę lėmė kelios priežastys - aktyvus ir greitas žaidimas, kurio pasekoje varžovai pavargo, taip pat maksimali kova bei pastangos. Apie pačias varžybas - pataikymas buvo tragiškas, sprendimai dažnai netinkami, kieta kova vyko visas 40 minučių, aktyvi ir gera mūsų gynyba daugiausiai ir lėmė pergalę.

Po paskutinių dviejų rungtynių puikiai pasimatė mūsų bėdos, ko trūksta, ką reikia gerinti. Dar kartą noriu pasidžiaugti savo komandos kovingumu ir geru mikroklimatu. Laimėta prieš galingus varžovus, bet tai tik pradžia - dar daug įdomių ir sunkių kovų laukia ateityje.“

Arvydas Urbanovičius (Lentvario LK“) išsamiai ir teisingai pakomentavo rungtynes bei savo komandos situaciją šiai dienai:

„Varžovas labai gerai pažįstamas, jie visada bando primesti savo klampų žaidimo stilių. Vakar pirmus du kėlinius, kol dar turėjome kvapo, laikėmės savo žaidimo ir turėjom persvarą. Sunkiai pradėję trečiąjį kėlinį, pamažu atidavėm rungtynių kontrolę varžovams.

Kai pradėjo trūkti kvapo, pradėjom priiminėti skubotus sprendimus puolime, pramesti laisvus metimus, bet neblogos gynybos dėka - laikėmės rungtynėse. Kai paskutines dvi kėlinio minutes likome keturiese, supratome, kad svarbiausia yra apsiginti, bet nepavyko nei tinkamai apsiginti, nei užpulti - ko pasekoje turime dėsningą rezultatą.

Aišku gaila, kad dėl traumų, darbų ar mokslų jau kurį laiką nesugebame susirinkti pilnos sudėties ir negalime parodyti savo tikrojo žaidimo bei daliname varžovams pergales. Nosių nenukabiname, nieko blogo tikrai nenutiko - geriau pralaimėti dabar, nei suklupti atkrintamosiose. Svarbiausia iki jų jau būti pilnos sudėties. Ačiū varžovams už kietą kovą!“

BC Irsana (1-2) - VLI Timber (2-1) 69:55 (B grupė)

„BC Irsana“ prisiminė, kokiu būdu pasiekė TOP divizioną ir vėl pademonstravo geležinę gynybą savoje tvirtovėje. Komanda būdama pilnos sudėties ir rungtynėms nusiteikusi kovai visu 100% gali laimėti net prieš grupės favoritus. Naujokas Nerijus Pigaga Naujosios Vilnios komandai taps rimta paspirtimi ir pagelbės taškais bei organizuojant žaidimą puolime, o gintis ties pražangos riba ir taip išmušti oponentus iš ritmo - šie vyrai moka. Pirmą pralaimėjimą sezone „VLI Timber“ patiria būtent dabar ir tai nėra jokia tragedija, o kaip tik - gali išeiti į naudą ir priversti susimąstyti.

Pirmojo ketvirčio viduryje svečiai porai minučių dar mėgavosi trapia persvara, tačiau tuomet „BC Irsana“ tvirtai perėmė susitikimo vadeles ir trečio kėlinio pabaigoje jau džiaugėsi didesniu nei 15-os taškų pranašumu. Svečiai nenorėjo taip lengvai pasiduoti ir dar bandė grįžti į rungtynes, tačiau atiduota buvo per daug, o pralaužti masyvią ir agresyvią gynyba nebuvo paprasta. Konstatuojame faktą, jog B grupėje „BC Irsana“ kyla į 5-tą poziciją šiai akimirkai, o „VLI Timber“ ambicinguosius vyrukus iš pirmosios vietos netikėtai išstumia „Kiementas“.

Rungtynių momentas:

14 iš 30 (46,6%) - toks baudų metimų taiklumas svečiams taip pat nepadėjo kaunantis dėl pergalės, nors puolime dažnai ir pavykdavo išprovokuoti oponentų pražangas. Panašu, jog prie baudų metimų linijos „VLI Timber“ kolektyvas nesijautė šviežias ir agresyvi „BC Irsana“ gynyba paklojo pergalės pamatus.

BC Irsana: Marek Stefanovič 15 (6/9 met. iš žaid., 5 per. kam., 17 n.b.), Karol Ruselevič 12 (3 per. kam., 13 n.b.), Sergej Semaško 11 (13 n.b.), N.Pigaga 9 (6 rez. perd.), Artūras Bajevas 8, Eimantas Leipus 6, Artur Dolgovič (3 per. kam.) ir Česlav Dunovskij (4 rez. perd., 11 n.b.) po 4.

VLI Timber: Rimgaudas Kukta 18 (9 atk. kam., 4 per. kam., 8 išpr. praž., 24 n.b.), Daumantas Kraujalis 10 (6 rez. perd.), Lukas Lingė (8 atk. kam., 3 per. kam., 7 išpr. praž., 12 n.b.) ir Gytis Grinius po 8, Einaras Beržonskis 6 (5 per. kam.)

Miroslav Šilobrit (BC Irsana“) džiaugėsi laimėjimu ir atsigavimo ženklais puolime:

„Mūsų didžiausia problema iki šiol buvo pataikymas - pagaliau pradėjom pataikyti. Visi stengėsi gynyboje ir išėjom į aikštelę tik su vienu tikslu - pagaliau laimėti.

Komanda tikrai buvo motyvuota šį vakarą. Prie viso šito prisidėjo ir naujo įžaidėjo perpirkimas iš „Milwaukee Bucks“ komandos (Nerijus Pigaga).“

Domantas Gudonis (VLI Timber“) pripažino, jog varžovas šįkart buvo labiau motyvuotas:

„Iš tiesų, labai sunki išvyka, kurioje žaidėme ledo ritulį, bet ne krepšinį. Nors sudėtis gerokai praretinta traumų, mūsų komandos forma nėra bloga, tačiau blogiausia, kad ne pirmose rungtynėse iš eilės jautėsi motyvacijos trūkumas, kol galiausiai šiandien gavome gerą pamoką.

Atrodo, kad tiesiog susirenkame ir laukiame atkrintamųjų, kada pradėsime rimtas kovas. Manau, šis pralaimėjimas labai savalaikis ir pasidarysime išvadas. Varžovai šaunuoliai, žaidė labai užsivedę ir motyvuoti.“

Taurus (0-1) - Kiementas (2-0) 64:93 (B grupė)

„Kiementas“ tikrai yra puikioje formoje ir tai pastebima jau ilgą laiko tarpą - švenčių pertrauka šios komandos neišmušė iš siautulingo ritmo puolime. Susitikime tikrai laukta intrigos, nors šeimininkai tarsi ir turėjo nežymaus favorito statusą. Panašu, jog jie patys taip irgi galvojo ir tai buvo didžiausia klaida. Pakilus nuo Naujametinio stalo paaiškėjo, jog „Taurus“ kolektyvo sportinė forma šiai dienai reikalauja ženklių korekcinių veiksmų.

Joks žaidimo planas, net ir pats genialiausias, neveiks jei oponentas yra dvigubai greitesnis ir energingesnis, o teisingų žaibiškų sprendimų priėmimui būtinas solidus kūno stovis. Vakar viso to nebuvo ir galutinis rezultatas yra dėsningas - „Kiementas“ kyla į 1-ą vietą B grupėje, sveikinimai! Komandos naujokas Aurimas Butkus pakėlė kolektyvo galimybes į aukštesnį lygį, nors atsarginių žaidėjų suolelis vis dar yra trumpokas. Savo ruožtu, „Taurus“ turėtų sulaukti šviesesnių laikų, tik klausimas, ar tai bus jau sekančiuose susitikimuose, nes tvarkaraštis daugkartiniams SKL C lygos „Final-4“ dalyviams susidėliojo nepavydėtinas.

Rungtynių momentas:

„Kiementas“ taikliau metė iš visų zonų, atliko daugiau „assist’ų“ bei padarė mažiau klaidų. Visi šeši komandos žaidėjai rinko solidžius skaičius, kurie sumoje virto 93-is taškais ir 97-iais efektyvumo balais.

Taurus: Ramūnas Jozonis 16 (9 atk. kam., 19 n.b.), Ignas Kurklietis 14 (4/4 baud.), Nerijus Jozonis ir Justas Aršauskas (4 rez. perd., 3 per. kam., 13 n.b.) po 10, Tomas Pribušauskas 6 (8 atk. kam., 14 n.b.).

Kiementas: Aurimas Butkus 27 (4 per. kam., 24 n.b.), Laurynas Putna 21 (22 n.b.), Šarūnas Putna 14, Andrius Putna 12 (10 rez. perd., 16 n.b.), Tomas Galinis 11 (3/4 trit., 17 n.b.), Audrius Drublionis 8 (3 per. kam.).

Mantas Bielinskas („Taurus“) ragino savo komandos draugus susimąstyti ir jau pamiršti šventinį periodą:

„Atrodo dar esam šventiniame rėžime - nesugebėjom pasipriešinti dedikuotiems šešiems Giedraičių atstovams. Niekas šiandien neveikė, kad ir ką keitėm žaidime - niekas nepadėjo.

Žiūrint iš šono, mūsų gynyba atrodė labai blogai, ne tragiškai, bet arti to. Jei norim be pastangų pasiekti pergales - tai to nebus. Antras etapas nieko lengvo neduos, dabar pats laikas susimąstyti apie tai. Priešininkus lieka pasveikinti su pergale ir geromis varžybomis.“

 

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Sausio 9 d. Aseko - Aesculap: Kurie sutvirtins pozicijas D grupėje?

2) Sausio 9 d. JSK Gulbinai - Festima: Ar šeimininkai išplėš taip laukiamą pergalę?

3) Sausio 9 d. Kuršėnai - KK Riešė: Metas atsiskaityti su žemaičiais, tik ar pavyks?

4) Sausio 9 d. Pabradės Intersurgical - TDSfinance.lt: Kodėl gi savo tvirtovėje nepatiesus krepšinio Mocarto?

5) Sausio 9 d. Studio Moderna - LabasPasauli.lt: Modernus pasaulis - kurie turės daugiau pajėgų ir motyvacijos?