C lygoje – į kampą įsprausta komanda, laukiantis vakarėlis ir ne tokia 2018 m. pradžia, kokios buvo laukta

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C čempionate prabėgo dar trys mačai.

C grupėje „Lentvaris“ (2/1) svečiuose 72:60 (18:23, 15:14, 22:11, 17:12) nugalėjo SPA (2/1).

SPA priekyje laikėsi pirmoje rungtynių dalyje, bet vėliau ėmė staigiai ristis į dugną. Nuo plius 11 rezultatas tapo minus 13 per pusantro ketvirčio ir taip teko pergalę atiduoti „Lentvariui“.

Lentvariškiai laimėjo ir turėdami kuklią sudėtį: 25 taškus pelnė Aurimas Lukauskis (7 atk. kam.), 17 – Algirdas Venclovaitis (7 atk. kam.), po 8 – Viktoras Urbanovičius (10 atk. kam.), Darijus Venckovskis (10 atk. kam.) ir Mindaugas Pukelevičus.

SPA 19 taškų surinko Nerijus Jozonis (9 atk. kam.), 18 – Ramūnas Jozonis, 10 – Vaidas Mitrofanas (8 atk. kam.).

N.Jozonis su V.Mitrofanu dažnai bandė laimę iš toli: pirmasis pataikė tik 2 metimų iš 10, antrasis – 0 iš 7.

SPA atstovas Mindaugas Vilutis pripažino – mačas buvo sunkus.

„Galvojome, kaip stabdyti jų aukštus žmones, bet jie mače nepasirodė ir sujaukė visus planus (Šypsosi). Pirmus du kėlinius viskas atrodė neblogai, tol, kol jie nepataikė, o antroje pusėje viskas pasikeitė. Mes neapsigynėme, jie pataikė, bandėme įvairias gynybos sistemas: ir asmeninę, ir kelias zonines, greitą penketą, bet jie prie visko prisitaikė ir laisvi sumetė visus metimus.

Šį sezoną mes turime daug problemų su gynyba, stovime medinėmis kojomis, žiūrime tik savo dengiamus žmonės, nesuteikiame pagalbos kitiems. Mums reikia suprasti, kad ginasi visa komanda, o ne kiekvienas už save.

Šį penktadienį turime komandos išvyką, bus pirtis, kubilas, boulingas, biliardas, protmūšis, nauji deriniai ir panašūs reikalai. Po vakarėlio tikiu, kad būsime kita komanda ir supratimo bei pagalbos aikštėje bus daugiau. Mes dar dainuosim“, - šypsojosi jis.

Karti 2018 m. pradžia

F grupėje „Pilaitė“ (1/1) šventė pirmą šio etapo pergalę ir namie 71:66 (19:23, 13:15, 17:11, 22:17) nugalėjo „Gulbinus“ (1/2).

„Gulbinai“ vienu metu lyg ir žengė priekyje rungtynių viduryje, bet pranašumas buvo labai trapus – maksimaliai siekė 7 taškus.

Jį „Pilaitė“ panaikino nesunkiai ir jau trečiojo kėlinio pabaigoje rezultatas tapo lygus, o 15:4 atkarpa padėjo įgauti dviženklį pranašumą – 67:57. To užteko, kad pergalė būtų pasiekiama ranka.

Abi ekipos pražangomis nepasižymėjo: „Pilaitė“ metė 7 baudas ir pataikė 4, „Gulbinai“ pataikė 5 iš 8.

Nugalėtojams 15 taškų pelnė Donatas Ditkevičius, 14 – Henrikas Kuklis, 13 – Marius Ditkevičius, 11 – Žilvinas Grušas.

„Gulbinams“ po 18 taškų surinko Algirdas Plikusas ir Jonas Garšva (8 atk. kam., 7 kld.), 10 – Vaidotas Bagdonas.

„Gulbinų“ lyderis Jonas Garšva apgailestavo, kad 2018-ieji prasidėjo ne taip, kaip tikėjosi jo komanda.

„Reikia pasveikinti „Pilaitės“ komandą, kuri iškovojo pergalę, vadovaujama patyrusio vilko Grušo.

Buvo tikrai sunkios rungtynės, sakyčiau, su daug kontakto antroje pusėje, kas gal kažkiek mus išmušė iš vėžių, kaip ir pora prarastų kamuolių lygioje vietoje ketvirto kėlinio pradžioje. Visada buvom arti „Pilaitės“ komandos, bet iki galo pavytį jų nepavyko.

Mano komanda tikrai gali sužaisti geriau, čia nebuvo pačios geriausios mūsų rungtynės. Smagu, kad po traumos grįžo Plikusas, pasirodė seniai matytas Lacitis, dar trūksta mums mūsų blokų karaliaus Verbaus ir Celešiaus. Tikėkimės išvysti juos artimiausiose kovose.

Gaila, kad 2018 m. prasideda ne taip. kaip tikėjomės: patirti du pralaimėjimai labai nedideliais skirtumais. Noriu pasakyti savo komandai, kad svarbiausia neprarasti optimizmo, pasitikėjimo ir kad galime dar papulti tarp dviejų stipriausių komandų ir kovoti iki galo. O dabar visi į salę šlifuoti derinių“, – gero ūpo neprarado J.Garšva.

Dugne

G grupėje WEX (2/1) svečiuose dar labiau įspraudė „Hanse Trailer“ (0/3) į dugną ir ją nugalėjo 61:60 (23:19, 10:17, 12:7, 16:17).

Va čia tai kova virė: nesuskaičiuojamą galybę kartų keitėsi pirmaujanti ekipa ir santykius galutinai jos išsiaiškino tik pačioje pabaigoje.

Apsikeitus tolimais metimais WEX, likus 3 minutėms, pirmavo 58:57, bet nuo to laiko taškų pelnyti neįstengė ir davė šansą „Hanse Trailer“, kuri jį išnaudojo – 60:58. Vis tik sekė pertraukėlė, po kurios Vilmantas Karnickas pataikė dvitaškį su pražanga (61:60), o pergalę šeimininkams atnešti galėjęs Aurelijaus Zinkevičiaus šūvis buvo netikslus.

WEX 15 taškų pridėjo V.Karnickas (8 atk. kam.), 14 – Andrius Didžiulis, 12 – Edgaras Mickevičius.

„Hanse Trailer“ 15 taškų surinko Tadas Matiliūnas, 11 – A.Zinkevičius, 10 – Almantas Bielevičius (10 atk. kam.).