C lygoje – išryškėję lyderiai, išskirtinė kova, padėka varžovų tėvams ir siautę Rimavičiai 5917

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C čempionate sekmadienį įvyko šeši mūšiai. Kai kuriuose intrigos buvo daugiau, kai kuriuose – mažiau, bet nevalia nesusipažinti su šiais mačais.

A grupėje „2Gen – Kaefer“ (2/2) namuose 64:66 (14:18, 11:17, 20:17, 19:14) nusileido „Vilkui“ (3/1).

Štai šiame mače intriga buvo pasiekusi aukščiausią tašką, kuomet viskas net kibirkščiavo. „Vilkas“ bandė visų rungtynių metu išlaikyti pranašumą ir trečio kėlinio pabaigoje pavyko jį padidinti iki 52:39. Tačiau šeimininkai kilo į šturmą.

Jie, vedami Edvino Šaltenio, skirtumą nurėžė (50:55), o netrukus jis siekė tik tašką – 59:60. Likus minutei, Jurgis Kargaudas šovė kontrolinį šūvį – smeigė tritaškį ir persvėrė rezultatą 64:63. Elonas Pokanevičius atsakė į tai tritaškiu taip pat, o daugiau tikslių atakų iš komandų nesulaukėme.

„Vilkui“ 24 taškus pelnė būtent E.Pokanevičius, 14 – Rokas Gasparaitis, 10 – Aistis Sandaras, 8 – Karolis Šimaitis, 8 – Karolis Šimaitis (8 atk. kam.).

„2Gen – Kaefer“ 19 taškų pridėjo Edvinas Šaltenis, 11 – Mindaugas Gaveika, 10 – Jurgis Kargaudas (2/9 trit.), 9 – Simonas Mažionis (16 atk. kam.).

Išliko tik stipriausiųjų ketvertas

B grupėje susitiko skirtingose turnyrinės lentelės vietose esančios ekipos ir jokių staigmenų čia neįvyko. „Šviesa“ (0/4) svečiuose 67:71 (17:18, 24:10, 10:23, 16:20) nusileido „Gealan“ (3/0).

Tačiau esminis dalykas čia – visiškai kitas. „Šviesai“ teko verstis vos su penkiais žaidėjais, o Jevgenijus Volkovas spėjo išnaudoti pražangų limitą ir paskutinę minutę svečiai vertėsi tik su keturiais krepšininkais. Atsižvelgiant į tai, „Šviesa“ tikrai neblogai priešinosi pajėgiems oponentams.

Net kelis kartus rezultatą pavyko ne tik persverti, bet ir turėti dviženklį pranašumą (45:32), kaip kad trečiame kėlinyje. Bet „Gealan“ prisiminė, kad turi favoritės statusą, ir užatakavo varžovus 14:0 atkarpa.

„Šviesa“ išnaudojo paskutines jėgas, jog persvertų rezultatą vėl (60:55), bet kadangi per paskutines minutes pelnyti taškų nepavyko, pro šalį skriejo net baudos, o ir pajėgos buvo sumenkusios, „Gealan“ tai išnaudojo.

„Gealan“ nors ir buvo favoritė, bet 3 iš 17 pataikytų tritaškių net ir stipriausiai komandai būtų rimta problema.

„Gealan“ 18 taškų pelnė ir taip pat 8 kamuolius atkovojo bei tiek pat perdavimų atliko Mindaugas Jonušas. 14 – Vidas Braziulis, 10 – Darius Kavaliauskas, 9 – Paulius Radzevičius.

„Šviesos“ žiburiu tapo Mantas Viliušis, kuris buvo kone vienas karys lauke. Jis per 40 minučių šaltakraujiškai sumetė 38 taškus, atkovojo 18 kamuolių, perėmė – 6 ir surinko 44 naudingumo balus. Mantai, už kovingumą, dešimt balų.

Jo padėjėju buvo 16 taškų įmetęs Tomas Urbanavičius, nors jo taiklumas šlubavo (2/11 trit.), 6 taškus surinko Modestas Bieliauskas, 4 – Jonas Petrauskas, 3 – J.Volkovas.

„Gealan“ atstovas Juozas Žimkus buvo griežtas – jo auklėtiniai į rungtynes pažiūrėjo nerimtai.

„Susirinkome nenusiteikę, vėluodami, kaip jau mėgstame, į rungtynes pažiūrėjome nerimtai. Niekas nesisekė, neklausėme trenerio, įsivėlėme į laukinį žaidimą ir tik supratę, jog svyla užpakaliai, kelias atakas ketvirtame kėlinyje sužaidėme protingiau. Šaunuoliai priešininkai, kurie penkiese davė kovą, įmetė penkis tritaškius nuo lentos ir parodė, kad su visais reikia žaisti, o ne durnių volioti. Prie nesusikalbėjimo aikštėje prisidėjo ir politiniai sprendimai: kad alaus po mačų nebeliko – kaip visiems pašnekėti ir aptarti rungtynes“, – kalbėjo J.Žimkus.

„Šviesos“ atstovas Mantas Viliušis po mačo buvo lakoniškas: „Sužaidėme geras rungtynes, kaip prieš tokį priešininką, esame patenkinti rezultatu. Ačiū varžovams už kovą! Kitą kartą pažadame dar rimtesnį mūšį“.

Rimavičių siautulys

„Oaks-2-Tirola“ (2/0) privertė „Kiementą“ (2/1) patirti pirmą sezono pralaimėjimą ir namie palaužė varžovus po pratęsimo – 81:74 (11:19, 23:17, 19:17, 16:16, 12:5).

Čia vyko tokios rungtynės, kurios gėdos savo atkaklumu nepadarytų ir LKL ar Eurolygai. Bangavo rezultatas lyg Baltijos jūra, o gal ir labiau. Kaip komandos kovėsi dėl kiekvieno taškelio!

Nors „Kiementas“ ketvirto kėlinio viduryje ir pirmavo 63:60, Juozas ir Jonas Rimavičiai buvo nesustabdomi ir rezultatui tapus lygiam laukė pratęsimas. „Oaks-2-Tirola“ per pratęsimą visiškai dominavo ir iškovojo pergalę.

Rimavičiai šiame mače tiesiog siautė it viesulai. Juozas pelnė 25 taškus, Paulius atliko fantastinį dvigubą dublį (17 tšk., 17 atk. kam., 35 n.b.), o Jonas irgi menkai atsiliko – 12 tšk., 18 atk. kam.

„Kiementui“ 23 taškus pridėjo Šarūnas Putna, 13 – Audrius Drublionis (11 atk. kam.), po 11 – Laurynas Putna ir Justinas Sakalauskas, 10 – Darius Bušmič (10 atk. kam.).

Sukaustyti lemiamu metu

D grupėje „Kumščiui“ ir vėl nepaėjo korta, nes svečiuose 75:82 (18:19, 26:20, 18:19, 13:24) teko pripažinti „Vaikinų“ (3/1) pranašumą.

Čia ir vėl ekipos vis viena po kitos persverdavo rezultatą, bet būtent atsakingiausiu metu – ketvirtojo kėlinio antroje pusėje „Vaikinai“ sukaustė varžovus bei pabėgo nuo jų. Įtakos turėjo ir tai, kad vos septynis žaidėjus turėjęs „Kumštis“ du iš jų prarado dėl išnaudotų pražangų.

Nugalėtojams 28 taškus surinko Mindaugas Kraujalis, 14 – Erlandas Balukonis, 12 – Vaidas Petrulionis, po 6 – Andrius Kolesnikovas (9 atk. kam.) ir Mantas Leišis.

„Kumščiui“ 24 taškus pelnė Gintaras Vičkačka, 18 – Darius Mikaila, 17 – Giedrius Mikaila, 8 – Dominykas Garuckas.

Padėkos ne tik žaidėjams, bet ir jų tėvams

E grupėje „Teltonika“ (4/0) vis dar lieka nenugalima ir šįkart namie nepasigailėjo 85:68 (27:19, 23:10, 15:29, 20:10) SKM-KPMG (2/1) ekipos.

Šiai komandai tai buvo pirmas sezono pralaimėjimas.

Dėl nugalėtojų klaustukų nebuvo ir „Teltonika“ lyg ant sparnų žaidė nuo mačo pradžios. SKM-KPMG sunkumus kėlė pramesti metimai ir kova dėl kamuolių, tad pergalių serija pratęsta nebuvo.

Nugalėtojams 29 taškus pridėjo Simonas Rambynas, 21 – Lukas Černiauskas, 14 – Antanas Šegžda, 12 – Paulius Mičėnas.

Mykolas Mankevičius pelnė tik 2 taškus, bet atkovojo 15 kamuolių.

SKM-KPMG 28 taškus surinko Paulius Kazlovas, 12 – Eimantas Drungilas, 8 – Nikas Mezzarobba (15 atk. kam.).

„Teltonikos“ atstovas Mykolas Mankevičius padėkojo ir varžovams, ir jų tėveliams.

„Žinojom, kad jaunimas yra kibūs ir aktyviai ginasi. Taip pat, daugiau remiasi metimais iš distancijos, o ne po krepšio. Tačiau nepavyko pirmam kėlinuke apsiginti nuo jų tritaškių metimų. Todėl skirtumas buvo nedidelis. Antram kėlinuke jaunimas kiek persistengė su agresyviu ir kietu žaidimu, užsidirbo nesportinę pražangą. Norėtųsi padėkoti ne tik varžovams, bet ir jų tėveliams už garsų palaikymą, būtent toks kietas žaidimas mus mobilizavo ir, sakyčiau, sužaidėm bene geriausią kėlinuką šiame sezone. Tikrai malonu matyt komandą „persijungiant“ į kovingesnį režimą. Po pertraukos jau atsipalaidavom, leidom apmažinti skirtumą, tačiau iki rungtynių galo buvo aišku, kad pergalės iš rankų nepaleisim“, – kalbėjo jis.

Nepaliekantys pralaimėjimai ir neišsenkančios pergalės

Pralaimėjimai neapleidžia ir G grupėje rungtyniaujančio „Lietuvos ryto“, kurio namie laukė rimtas iššūkis, kurį metė „Magnum-Dussmann-2“ (4/0) – 67:85 (14:11, 21:22, 17:31, 15:21).

Šeimininkai kabinosi į rungtynes pirmoje jų dalyje, bet vėliau palūžo. „Magnum-Dussmann-2“ buvo nepranokstama ir savo puolimu nužudė „Lietuvos rytą“. Žinoma, pastarųjų 26 klaidos irgi nepraėjo be pasekmių.

Triumfavusiai ekipai 18 taškų pelnė Robertas Vainickas (5 atk. kam., 10 rez. perd.), 12 – Regimantas Šaulys, po 11 – Karolis Baltuška ir Rokas Anuškevičius (9 atk. kam.).

„Lietuvos rytui“ 21 tašką pridėjo Ovidijus Truškinas, 13 – Matas Kibildis, 11 – Gediminas Bražionis, 8 – Nerijus Urbelionis.

„Magnum-Dussmann-2“ treneris Mindaugas Lapėnas tvirtino, kad mačas nebuvo toks lengvas, kaip gali atrodyti iš rezultato.

„Rungtynės nebuvo tokios paprastos, kaip rodo galutinis rezultatas. „Lietuvos ryto“ klubas pirmoje mačo dalyje davė rimtą kovą ir teko įdėti nemažai minčių ir pastangų, kaip įvykius pakreipti sau naudinga linkme. Pirmuosiuose kėlinukuose strigome, su progų realizacija, net ir nuo baudų metimų linijos. Per 20 minučių sukrapštyti apie 30 taškų nėra būdinga šio sezono mūsų klubui. Na, bet jau trečiajame ketvirtyje susigražinom savo veidą, pataikydami savo metimus, neblogai atidirbdami skirtingose gynybos situacijose ir atitrūkus dviženkle persvara išlaisvėjo protas ir tapom nebepavejami.

Tokios pergalės yra labai vertingos, kai sugebam išsikapstyti. Kuomet atrodo krepšys lyg užrištas, randam skirtingų būdų užbaigti atakas. Tai ir daro mus sunkiai įkandamus varžovams. Vietų, kur tobulėti ir augti, yra tikrai nemažai, todėl tikimės išlaikyti rimtį ir judėti savo užsibrėžtu keliu“, – sakė M.Lapėnas.

„Lietuvos rytui“ vadovaujantis Ignas Stanislovaitis sutiko, kad klaidos kainavo brangiai.

„Rungtynes pradėjome užtikrintai ir susikaupę. Tačiau trečiajame kėlinuke pradėjome klysti aikštės viduryje. Tokios klaidos labai skaudžiai mums kainavo. Varžovai gerai susižaidę, todėl linkime jiems sėkmės“, – kalbėjo jis.