C lygoje – neeilinis trigubas dublis, lemiamos baudos ir pakirtę tritaškiai

C lygoje – neeilinis trigubas dublis, lemiamos baudos ir pakirtę tritaškiai 6084

GEALAN-Sostinės krepšinio lygoje (SKL) tęsiasi įnirtingos C pirmenybių kovos. D grupėje „Teltonika“ (2/0) nesiruošia užleisti vienos iš lyderės pozicijų ir namie be jokio pasigailėjimo 107:85 (23:26, 36:16, 24:22, 24:21) nušlavė „Vilką“ (1/1).

„Vilko“ esminė bėda buvo ne tiek trumpas suolas, kiek visiškas jo neturėjimas. Taip taip, komandai atstovavo tik penki žmonės, o Rokas Gasparaitis išnaudojo pražangų limitą dar nesibaigus mačui.

„Teltonika“ tuo pasinaudojo meistriškai ir dar po dviejų kėlinių turėjo triuškinančią persvarą.

„Teltonikos“ apranga buvo apsirėdę net 11 vyrų, tad išeikvoti šešių „Vilkų“ jėgas“ buvo nesudėtinga.

Nugalėtojams 30 taškų pelnė Vytenis Petkus, 19 – Antanas Šegžda, po 16 – Simonas Rambynas ir Lukas Černiauskas (11 atk. kam.).

„Vilkui“ po 26 taškus sumetė Elonas Pokanevičius ir Lukas Lemežis, 12 – Karolis Jonušas (8 atk. kam.).

Galingas trigubas dublis – Roko Gasparaičio sąskaitoje – 15 taškų, 13 išprovokuotų pražangų ir 25 atkovoti kamuoliai.

„Teltonikos“  atstovas spaudai Mindaugas Žukauskas kėlė klausimą teisėjams.

„Jautėsi nervai ir rungtynes pradėjome nesusikaupę, irzlūs ir gal net atsipalaidavę, pamatę, kad varžovų susirinko tik penki.

Po pirmo kėlinio gynyboje padarėme keletą korekcijų, išėjome labiau susikaupę ir kėlinio pradžią laimėjome 17:2. Tai leido po dviejų ketvirčių įgyti pakankamai saugią persvarą.

Trečio kėlinio pradžioje buvome sustoję, nes kažkiek iš vėžių išmušė keistoki baudų traktavimai skirtingose aikštės pusėse. Greitai prisirinkę pražangų neaišku už ką, varžovams leidome rinkti lengvus taškus baudų metimais. Vėliau prisitaikėme prie teisėjų, išlaikėme pusiausvyrą ir pergalingai baigėme pirmas šių metų rungtynes.

Suprantam, kad varžovai susirinko tik penkiese, bet kad taip drastiškai skirtųsi komandų pražangų kiekis (28 prieš 14), mūsų istorijoje nebuvo. Ačiū varžovams už kovą ir gerą pamoką“, – sakė jis.

Išsilygino

Pergalių ir pralaimėjimų balansas F grupėje išsilygino tarp „Grigiškių-plastos.lt“ (1/1) ir „LPK Libernos-Gervėčių krašto“ (1/1).

Pastaroji komanda namie įveikė pirmąją – 71:67 (19:14, 22:12, 11:19, 19:22).

Nuo antrojo kėlinio vidurio „LPK Liberna-Gervėčių kraštas“ ėmė tolti ir įgijo 15 taškų persvarą. To beveik pakako, kad nusišluostytų prakaitą nuo kaktos ir galėtų nusiteikti ramiau.

Vis tik visi žino, kokia kovinga „Grigiškių-plastos.lt“ komanda yra, ar ne? Ji ketvirtame kėlinyje grąžino intrigą.

Nikita Nazarenka skirtumą nurėžė iki 2 taškų, kai liko 2 minutės, o vėliau ir iki minimalaus – 66:67. Šeimininkams teko sukti galvą, kaip nesudegti.

Reikalingus baudų metimus Vytautas Venckus išnaudojo (69:66), Jonas Baranauskas – taip pat, tad buvo galima jaustis ramiau.

Laimėjusiems 14 taškų pridėjo Saulius Keina, 13 – Artūras Lisinskas, 11 – Jonas Baranauskas (11 atk. kam.), 10 – Gediminas Balčius.

Pralaimėjusius guosti gali šio dueto pasirodymas: Andrius Kurecas pelnė 22 taškus, atliko 8 perdavimus ir atkovojo 13 kamuolių, 20 taškų surinko Arvydas Damijonaitis.

Palaužė tritaškiais

Pergales prisiminė „Lietuvos rytas“ (1/1), kuris H grupėje pasinaudojo didesne patirtimi ir nukovė „SKM-99-1“ (0/2) vaikinukus – 88:83 (22:25, 26:25, 12:22, 28:11).

„SKM-99-1“ iš tiesų metė rimtą iššūkį varžovams ir netrumpą laiką po ilgosios pertraukos pirmavo. Kuomet skirtumas pasiekė 13 taškų, darbo ėmėsi „Lietuvos rytas“. Jo nariai sumetė net keturis tritaškius paeiliui, spurtas dar prasitęsė ir dar neįpusėjus ketvirčiui jau pirmavo šeimininkai 77:75.

Gerą nuotaiką ir jėgą pajutę „Lietuvos ryto“ nariai galiausiai nebepaleido pergalės iš rankų.

„Lietuvos rytui“ 29 taškus pelnė Tomas Urbelionis (16 atk. kam.), 21 – Ignas Stanislovaitis, 18 – Gediminas Bražionis, 15 – Nerijus Urbelionis.

„SKM-99-1“ 24 taškus surinko Žygimantas Sideravičius, 16 – Rytis Kanišauskas, 14 – Margiris Mačiūnas, 13 – Lukas Klimavičius.

„Lietuvos ryto“ treneris Ignas Stanislovaitis po mačo kalbėjo trumpai, bet aiškiai.

„Rungtynės buvo intensyvios ir apylygės. Tikimės, kad ši pergalė įkvėps mūsų žaidėjus ir ateityje skinsime pergales. Dėkui varžovams už gerą kovą!“, – sakė jis.