C lygoje – Sausio 13-ajai skirtas mačas, devinta pergalė iš eilės ir nereikalinga kova su teisėju

Sekmadienio vakarą keturi mačai įvyko GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C pirmenybėse: trys – pirmajame divizione, vienas – antrajame.

A grupėje „Gealan“ (0/1) namie 87:100 (24:24, 23:25, 24:22, 16:29) nusileido „Tauru“ (2/0) klubui.

Tikra vyriška kova – taip galima pavadinti šį mačą, nes abi ekipos tris su puse kėlinio ėjo taip lygiai, kad skirtumas maksimaliai siekė 6 taškus.

Vis tik kuomet „Gealan“ pirmavo 80:77, „Taurus“ surengė nerealią atkarpą 23:4 ir taip net nesupratusius, kas vyksta, varžovus ėmė talžyti. „Gealan“ nebeliko nieko kito, kaip pripažinti svečių pranašumą.

„Taurus“ 33 taškus surinko ir 6 kamuolius atkovojo Ignas Kurklietis (6/12 trit.), 22 pelnė Julius Pinkevičius (5/10 trit.), 20 – Justas Aršauskas, 11 – Mantas Beniušis.

„Gealan“ komandoje efektingus skaičius turėjo Dainius Novickas: pelnė 25 taškus, atkovojo 9 kamuolius, atliko 6 perdavimus, išprovokavo 11 pražangų, bet 10 kartų suklydo.

20 taškų pridėjo Ramūnas Viščinis, 14 – Darius Kavaliauskas, 13 – Mindaugas Jonušas.

Mantas Bielinskas iš „Taurus“ irgi šįkart panoro būti lakoniškas: „Džiaugiamės pergale, ypač, kai įmeti 100 taškų, bet mąstom ir apie pavasarį, kada prasidės lemiamos kovos. Turim dar ką gerinti.

Esame nuliūdę, nes negalėjome pergalės pažymėti SKL draugų bare „Barkodas“, nes jie sekmadieniais nedirba“, – sakė M.Bielinskas.

Mantai, „BarKodas“ nori, kad į darbus pirmadieniais eitumėte neskaudančiomis galvomis, tad lauks jūsų kitąsyk – kitą savaitės dieną :)

Be pralaimėjimų

B grupėje „VLI Timber“ (3/0) toliau šį sezoną lieka be pralaimėjimų, kas yra fantastika, ir ji svečiuose 88:69 (18:23, 30:13, 13:20, 27:13) sutriuškino „Oaks-2-Tirolą“ (0/2).

„Oaks-2-Tirola“ priekyje laikėsi neilgai – pusantro ketvirčio. „VLI Timber“ po puikios antros antro kėlinio dalies persvėrė rezultatą ir skirtumą pavertė rimtu – 14 taškų.

Jai neprireikė daug vargo, kad tokiu tempu būtų pasiekta ir pergalė.

Laimėjusiems 33 taškus pelnė Rimgaudas Kukta, 16 – Tadas Mincė, 12 – Povilas Dobraziejus.

„Oaks-2-Tirolai“ 20 taškų pridėjo Juozas Rimavičius, 15 – Jonas Rimavičius (11 atk. kam.), 14 – Paulius Rimavičius. Štai toks Rimavičių pasirodymas.

„VLI Timber“ treneris Domantas Gudonis mačą komentavo trumpai: „Pirmoje pusėje varžovai pataikė daug metimų, o mes savo ruožtu juos prametėme.

Trečiajame kėlinyje buvome atsipalaidavę ir varžovai mus pavijo, tačiau šiek tiek paspaudėme juos ir persvarą susigrąžinome. 9 pergalė iš eilės, negaliu nevertinti teigiamai“, – sakė jis.

Karingieji vilkai

D grupėje „Vilkai“ (3/0) taip pat toliau gina savo tvirtovę ir šįkart svečiuose eliminavo „Teltoniką“ (2/1) – 89:79 (22:23, 28:16, 17:19, 22:21).

„Villkai“ savo sąlygas diktuoti ėmė nuo mačo pradžios ir jau antrajame kėlinyje turėjo saugią 15 taškų persvarą. Ją „Teltonika“ į pabaigą buvo pamažinusi, bet tuo pasidžiaugė neilgai ir rimčiau nepakovojo.

„Vilkams“ po 14 taškų pridėjo Rytis Žarkauskas, Saulius Žurauskis ir Šarūnas Sliesoraitis (13 atk. kam.), 10 – Paulius Kavaliauskas (9 atk. kam.).

„Teltonikai“ 30 taškų pelnė Vytenis Petkus, 20 – Simonas Rambynas (14 atk. kam.), 13 – Antanas Šegžda, 10 – Rokas Burnys.

„Vilkų“ atstovas Mikas Smeigė šįkart labai nuoširdžiai kalbėjo apie patriotinius dalykus.

„Nuo pat savo komandos gyvavimo pradžios „Vilkai“ kiekvienais metais rungtynes, esančias arčiausiai Sausio 13-osios, skiria išreikšti savo padėką tiems žmonėms, kurių dėka šiandien gyvename laisvoje Lietuvoje ir galime mėgautis mūsų mylimu krepšiniu.

Todėl šiandien „Vilkai“ žaidė ne rankomis, bėgo ne kojomis, o visa tai darė širdimi. Todėl nei traumos, nei aukšto lygio varžovai negalėjo sutrukdyti „Vilkams“ pasiekti pergalę. „Vilkai“ tikrai žino, kodėl esame laisvi!“

„Teltonikos“ atstovas Mykolas Mankevičius didžiavosi savo komanda.

„Vakarykštėse rungtynėse žinojome, kad lauks rimta varžovų komanda ir stengsis mus atakuoti visais leistinais ir neleistinais būdais. Vien tai, kad į rungtynes priešininkai rinkose daugiau nei 1.5 val. anksčiau ir su video analizėmis, rodo, kiek rimtai esam vertinami.

Pagaliau turėjom tikras krepšinio rungtynes, su daug emocijų, aukštu tempu, krauju ir apsistumdymais. Gaila, kad viena rungtynių atkarpa mums buvo lemtinga, paleidome varžovus daugiau nei 15 taškų ir tik sirgalių palaikymo bei titaniškų pastangų dėka kelis kartus grįžom iki 5 taškų. Visgi pritrūko jėgų ir kelių taiklių metimų.

Norėčiau padėkoti ir teisėjam, kurie kontroliavo rungtynes, nors „Vilkai“ visais įmanomais būdais stengėsi „išjungti“ mūsų lyderius ir Lietuvos balso finalą žiūrėti per Lazdynų ligoninės televizorių. O varžovų treneriui palinkėsiu susirasti užsiėmimą, leidžiantį nuleisto garą kitur – visgi jis yra jaunos komandos treneris, turintis rodyto pavyzdį, o ne plūsti priešininkų sirgales, suoliuką ar teisėjus kiekvienai progai pasitaikius.

Didžiuojuosi savo komanda ir visais atvykusiais į rungtynes, tikiu, kad ir toliau kovingai žaisim aikštelėje“, – sakė jis.

Lieka grupės lyderiais

Antrojo diviziono G grupėje lyderiais lieka „VU Fizikai“ (3/0), kurie namie 75:72 (17:17, 27:18, 14:22, 17:15) nugalėjo „Jungent“ (2/1).

„VU Fizikai“ pagreitį išvystė nuo antrojo kėlinio, kuomet palaipsniui pasiekė 11 taškų pranašumą. Tiesa, „Jungent“ to taip palikti nenorėjo, kelių tolimų metimų dėka rezultatą persvėrė – 71:65. Vis tik tada „VU Fizikai“ gavo daug progų mesti baudas, jas išnaudojo, o „Jungent“ dėl pražangų mačą baigti turėjo vos keturiese.

RUNGTYNIŲ NUOTRAUKOS

„VU Fizikams“ 20 taškų pelnė Lukas Balčaitis, 17 – Jonas Kumža, 13 – Tautvydas Kuras (8 atk. kam.), 12 – Justinas Šlopšnys.

„Jungent“ 21 tašką pridėjo Svajūnas Matulėnas, 15 – Šarūnas Belevičius, 14 – Valdas Jonavičius (11 atk. kam.).

„Jungent“ atstovas Valdas Jonavičius kalbėjo apie kovą su išorinėmis jėgomis.

„Buvo geros ir įtemptos rungtynės, jie laiminėjo pirmoje pusėje, mes – antroje. Po ilgosios pertraukos panaikinome 10 taškų skirtumą ir likus iki mačo pabaigos 3 minutėms mes dar laiminėjome 6 taškais. Paskutines 5 minutes visus taškus varžovai metė baudų metimais. Rungtynių metu prastai pataikėme tritaškius ir silpnai kovojome dėl atšokusių kamuolių ir susirinkome daugiau pražangų, metėme mažiau baudų metimų, tačiau sugebėjome pirmauti.

Mačą pralošėm ne todėl, kad buvome prastesni krepšinyje, bet todėl kad pradėjome kovoti ne tik su „VU Fizikais“, bet ir su Kukarsku. Kas mėgėjų krepšinyje ne pirmus metus, žino šį teisėją, kurio kvalifikaciją yra įvertinta FIBA licencija. Kaip ten bebūtų, mums nederėjo vertinti jo didžiosios dalies švilpukų. Man nederėjo komentuoti ir vargintis suprasti, kodėl buvo švilpiamos pražangos.

Kol kas tik sezono vidurys. Dar laukia daug mačų ir gal net atkrintamosios. Vakar mums buvo suteikta labai gera pamoka, t.y. turime žaisti prieš varžovus, o ne prieš varžovus ir teisėjus. Man ir mano komandos draugams reikėtų priimti teisėjus ir jų teisėjavimo kokybę kaip išorines aplinkybes, kurios nuo mūsų nepriklauso ir visas jėgas bei dėmesį skirti varžovams nugalėti“, – dėstė jis.