C lygos 1/8 finalo porų apžvalga (I)

C lygos 1/8 finalo porų apžvalga (I) 6312

Gausiausios miesto krepšinio lygos atkrintamosios jau įsibėgėjo! Lemiamų SKL C lygos kovų garsai visą balandžio mėnesį netyla krepšinio aikštelėse. Vėliau rungtynių kulminacijos ir įspūdingiausi momentai yra aptarinėjami sostinės kavinėse bei baruose - ir nieko čia gerb. ponas Veryga nepadarysi, tokia jau ta mėgėjų krepšinio duona!

Atrodo taip neseniai apžvelgėme visas 1/16 finalo etapo atkrintamųjų varžybų poras - o peilius jau galanda keturios komandos, kurios žino savo aštuntfinalio varžovus.  Visa eilė ekipų dar laukia priešininkų šiame etape. Kantrybės vyrukai, laukti liko tikrai neilgai! Pamažu dėliojasi visas 1/8 finalo etapo atkrintamųjų varžybų paveikslas, o šioje apžvalgoje Jums pateikiame dvi itin intriguojančias būsimų serijų apžvalgas. Žodis intriguojančios skamba tikrai ne veltui.

 „Gealan“ - „TDSfinance.lt“. Prognozė 55% - 45%

Kas galėjo pagalvoti, kad jau šioje stadijoje susitiks praėjusių dviejų metų SKL C lygos čempionai: „TDSfinance.lt“ ir „Gealan“ klubai. Tai ne sapnas, tai tikrai atsitiko.

Taigi, mes drąsiai skiriame šiai serijai „Saldžiosios Porelės“ titulą! Pastaruosius du sezonus santykius finalo ketvertuose sprendę kolektyvai - šiemet vieni kitų taip pasiilgo, jog susiorganizavo pasimatymus pradedant jau šiuo sekmadieniu.

Koks gi gali būti geresnis reginys krepšinio mėgėjams, nei pastarųjų dviejų metų nugalėtojų akistata. Tad visi keliai veda į Sigmos sporto centrą (adresu Lukšio g. 2) šį sekmadienį 18 val., atvykite ir nepasigailėsite!

Pastarųjų sezonų šių komandų istorija tokia labai jau paprasta - ekipa kuri laimėdavo tarpusavio akistatą finaliniame ketverte, pelnytai tapdavo ir SKL C lygos karaliais.

Kai akistatos kaina ne tik Top-8 etapas, bet dar ir varžovas yra taip gerai pažįstamas - šie faktai mums garantuoja neeilinę seriją. Varžybose gal ir neišvysime daug efektingų greitų atakų ar dėjimų, tačiau krepšinio intelektas jausis per kelis kilometrus nuo kovų vietos.

Komandos viena kitą pažįsta tokia apimtimi, jog taktiniai sprendimai jau greičiausiai sudėlioti galvose po praėjusių sezonų kovų. Tad kokios detalės visgi lems nugalėtoją? Susitinka du patyrę ir visko matę kolektyvai, todėl mes tik nedrąsiai skiriame šiokią tokią persvarą langų meistrams - profesionalams, „Gealan“ vyrams.

Atsižvelgti tenka į šiuos faktus - eiliškumo principas: užpernai vieni, pernai kiti...o jei šiek tiek rimčiau, tai namų aikštės pranašumas, tarpsezoniu nuveikti darbai ir neeilinės krepšinio asmenybės (kurių netrūksta ir „TDSfinance.lt“ gretose), bei žaidėjų jaunesnių nei 30 metų skaičius keliais procentėliais nusvėrė svarstykles.

Tiesa, čia jau ne mes sversime galutiniame rezultate - išsiaiškins vyrai patys. Tad pirmyn į kovą - kol kas tai pati įdomiausia akistata šiame SKL C lygos sezone. Juk susitinka čempionai!

Juozas Žimkus („Gealan“):

„Tiesa pasakius, nei čia pasiilgom, nei nepasiilgom. Priešininką gerbiam. :) Šitame etape tikrai nesitikėjome ir tikrai, kad nenorėjome su jais susitikti. Ne dėl to, kad vengiam ar bijom, bet dėl to, kad senieji dinozaurai išsipjaus tarpusavyje ir jaunimui tai tik į naudą. O taip nesinori užleisti pozicijų jaunesniems. Būtų buvę daug geriau, jei būtume keliavę skirtingais keliais, kuo toliau, iki neišvengiamo susitikimo.

Mes tik ką baigėm seriją su kovingaisiais „Santa.lt“ vyrukais, tai ruoštis nei laiko yra, nei noro. Ką jau čia beprilaižysi... Viskas spręsis rungtynių metu. Kaip žaisti žinome, o laimės tie, kas daugiau įmes.

Logiškai viską dėliojant, šiemet yra mūsų eilė juos nugalėti. Taip būtų sąžininga ir manau teisinga. Jie ir taip jau sunkiai renkasi, ne pirmos jaunystės. Šiemet matyt gavo net ir pirmą techninį nokautą, tai poilsis jiems labiau reikalingas.

Užpernai mes, pernai jie, šiemet mes, o kitais metais tikiuosi nesusitiksim ir viskas bus gerai. Sėkmes Martynui ir Co. nelinkėsiu, blogas prietaras. Gražaus žaidimo, be traumų ir skanaus alaus pralaimėjimui nuplauti ar pergalei paminėti, jau palinkėsiu visiems: #tikiuosi_Veryga_SKL_neskaito.“

Martynas Kulvinskas ("TDSfinance.lt")

Galiu pasakyti atvirai, kad "velniškai" jų pasiilgom, tai net techninį pralaimėjimą užsidirbom "tyčia".
 
Kaip baigsis serija? Žinoma, kad mes laimėsim!
 
Ar įmanomi siurprizai? Jokių siurprizų, nes jau sakiau: mes laimėsim!

„Magnum-Dussmann-2“ - „Teltonika“. Prognozė 50,1% - 49,9%

Jei pirmosios 1/8 etapo poros apžvalgoje šviežios tarpusavio istorijos randame tiek, jog nors imk ir vežimu vežk - tai šioje serijoje iš pirmo žvilgsnio susitinka viena kitą mažai pažįstantys klubai. Keitėsi žaidėjai metai ar komandų pavadinimai. Visgi, tai tik pirmasis įspūdis. Pakalbinus komandų atstovus atrandami tokie faktai, jog ši akistata tampa ne ką mažiau įdomi!

„Magnum-Dussmann-2“ kolektyvas prieš sezoną deklaravo aukščiausius tikslus, sudėtis surinkta nuostabi. Sezono eigoje sudėtis gal kiek ir pasilpnėjo, tačiau susižaidimas ir tobulėjimas turint puikų trenerį - po truputį kilo aukštyn. Patį geriausią žaidimą tiek gynyboje, tiek puolime šiai ekipai reikės demonstruoti jau šioje serijoje - nes oponentas ne iš kelmo spirtas.

„Teltonika“ tai daug metų kartu žaidžiantis kolektyvas, šiemet pasipildęs ir keliais naujokais. Komandos vienybė jaučiama seniai, o ginklų smogti šiame etape yra pakankamai. Tenka sutikti su išsakytomis mintimis - nusiteikimas, motyvacija, noras bus pagrindiniai faktoriai, o taktinės vingrybės taip pat neliks nuošalyje. Vienų arkliukas pagal sausą statistiką yra gynyba, kiti daugiau įmeta puolime, tačiau tai tik skaičiai žaidžiant prieš kitas komandas.

„Magnum-Dussmann-2“ namų salės pranašumas gali būti svarbiu veiksniu, nes salės skirtingos ir komandos savo stiprybes išnaudoja žaisdamos namuose. Pirmos rungtynės gali atsakyti į nemažai klausimų - jei šeimininkai apgins tvirtovę, tuomet serija jų rankose ir gali prireikti net visų trejų rungtynių. „Teltonika“ stengsis smogti iš karto priešininko teritorijoje, o pabaigti viską savo aikštėje būtų malonu. Kaip bus iš tikrųjų - svarstyklės šiuo atveju parodė po 50. Tad mes po tiek gal ir padarykime (atsispaudimų žinoma), kol vyrai išsiaiškins. :) Linkime geros kovos, tenugali stipresni!

Mindaugas Lapėnas („Magnum-Dussmann-2“):

„Jau šešiolikfinalio etape turėjome žaisti iš visų jėgų tam, kad įrodyti savo pranašumą. „Agmeka“ privertė mus susikaupti, ypač po to, kai buvome užčiaupti antrose serijos rungtynėse. Į praeitį lįsti giliau nesinori, žvelgiame tik į priekį. Iš pozityvios pusės pridėsiu tik tai, kad teko padirbėti ties namų darbais ir taip tikiuosi praplėtėme taktinį arsenalą.

Iš tų senų gerų laikų, kai ne kartą keliai buvo suvedę komandas, jei neklystu, nepasikeitė tik du žmonės - Antanas Šegžda ir Mindaugas Lapėnas. Jei pirmasis iki šiol išlieka vienu komandos lyderių, tai pastarasis - kuo toliau tuo daugiau įsigilinęs į trenerio rolę.

Kaip ir Antanas, taip ir aš vis prisimenu tą mums padovanotą bronzą. Geras jis žmogus, nieko daugiau negaliu pridurti. Visa kita „Teltonika“ sudėtis tai praėjusių metų B lygos komanda - minus viena kita pavardė. Lyg ir visi žinomi, tik kaip jų žaidimas pasikeitė per metus pamatysime tik tarpusavio akistatoje.

Į komandines statistikas aš praktiškai nežiūriu. Žaidžiama skirtingose grupėse, skirtingomis sudėtimis, nuotaikomis, varžovais ir tie skaičiai dažnai būna iškreipti. Analizuojant varžovą svarbi asmeninė patirtis, varžovo pažinojimas, o tada galima jau ir į kiekvieno asmeninę statistiką žiūrėti. Manau, kad susitiks panašaus pajėgumo komandos ir viskas spręsis aikštėje. Svarbiausi serijos veiksniai bus charakteris, taktiniai išpildymai ir nusiteikimas.“

Mykolas Mankevičius („Teltonika“):

„Džiaugiamės patekę į Top-16, tai buvo mūsų sezono tikslas. Serija nebuvo lengva, „Danske Bank“ pagirtinai kovojo, visgi buvome pasiruošę ir pelnytai laimėjome.

Žinome Mindaugo Lapėno treniruojamų komandų braižą. Žinome, kad laukia grubi kova aikštelėje, tačiau būsime tam pasiruošę. :) Manau daug svarbiau yra ne varžovų žaidimo analizė, o savo žaidimo kokybės gerinimas.

Manau abi komandos vienodai gerai puola ir ginasi. Varžovams papildomų gynybos taškų duoda siaura jų namų salė. Turėsime būti pasiruošę. Tikimės gražaus, kieto krepšinio bei daug emocijų.“


‹ atgal
SKL © 2019

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti