C lygos aštuntfinalių apžvalga (II, Papildyta)

C lygos aštuntfinalių apžvalga (II, Papildyta) 5741

Jau visai netrukus GEALAN-Sostinės C lygos pirmenybėse startuos ir paskutinės aštuntfinalio poros, tad tęsiant SKL tradiciją, prieš kiekvieną seriją pristatome būsimų serijų apžvalgas ir prognozuojame jų eigą.

"Grigiškės–plasta.lt" – "Ilgas ir co."

Kelias. Dvi komandos, kaip dabar madinga sakyti, underdogai, susitinka šiame aštuntfinalyje. Tiek Grigiškių atstovai, tiek "Ilgas ir  co". krepšininkai šešioliktfinalį pradėjo vienodai nesėkmingai: "Plasta.lt" ekipa svečiuose net 33 taškų skirtumu pralaimėjo ryškiems favoritams laikytiems "2Gen-Kaefer", o "Ilgas ir co." neatsilaikė prieš "SKM-Agotos gryčios" kolektyvą.

Vis dėlto, kaip jau tapo visiška pirmo etapo tradicija – pirma pergalė nieko negarantavo. Grigiškių atstovai sugebėjo du kartus iš eilės, po atkaklių ir permainingų rungtynių, perlaužti serijos su "2Gen-Kaefer" ekipa eigą savo naudai, bei eliminuoti priešininkus rezultatu 2-1, o "Ilgas ir co." krepšininkai taip pat po dviejų atkaklių susitikimų pabaigų perkopė SKM vadovų ir trenerių kolektyvą bei pasiekė Top šešioliktuką.

Istorija. Ketvirtą sezoną rungtyniaujanti "Ilgas ir co." ekipa jau dabar pasiekė jai neregėtas aukštumas – iki šiol net atkrintamųjų skonio neragavę krepšininkai aukščiausiai buvo „pakilę“ iki bendros 37-tos vietos, o pernai liko vos 43-ti, todėl jokio spaudimo ekipa jausti neturėtų – jau vien patekimas į šį etapą yra geriausia vieta klubo istorijoje.

Grigiškių atstovai lygoje rungtyniauja jubiliejinį, dešimtą sezoną. Pirmieji trys metai buvo be atkrintamųjų etapo, vėliau sekę penki – visada su patekimu tarp 16, ar net 8 (du kartus) geriausių ekipų, o pernai metais vėl žengtas žingsnelis atgal – užimta tik 40-toji vieta bendroje lygos rikiuotėje.

Nepaisant to, kad lygoje kartu komandos žaidžia jau keturis metus, šis serija bus jų tarpusavio istorijos pradžia. Vis dėlto, po "Infoeros" ir "Rumidos" starto, akivaizdu, kad tai intrigos tikrai nesumažina.

Lyderiai atkrintamosiose. Pirmose, pralaimėtose rungtynėse nerungtyniavęs "Plasta.lt" įžaidėjas Aleksandras Karčmit tapo tikru ekipos lyderiu ir pergalių garantu, rinkęs po 16,5 taško per rungtynes, Julius Alekna pridėjo po 15,6 taško, o Andrius Kurecas buvo trečias žaidėjęs, fiksavęs dviženklį rezultatyvumą (11,6 tšk.).

"Ilgas ir co." gretose serijoje su SKM pirmais smuikais griežė viso sezono ekipos lyderis, snaiperis Lukas Jonkus (vid 19 tšk., 15/31 trit.), bei tikru atradimu tapęs Martynas Rakauskas – visas rungtynes nuo suolo pradėjęs gynėjas vidutiniškai rinko po 17,3 taško, nepaisant to, kad pirmose, pralaimėtose rungtynėse pelnė vos 7. Būtent šie du krepšininkai pelnė liūto dalį "Ilgas ir co." taškų – trečias pagal rezultatyvumą buvęs Tomas Drevinskas pelnė vos kiek daugiau nei po 7 taškus.

Prognozė. Viena iš komandų, kuriom buvo prognozuotas sezono finišas dar šešioliktfinalyje, netikėtai bus tarp 8 geriausių lygos komandų. Vis dėlto, du stebuklingus sugrįžimus iš eilės pademonstravusi Grigiškių ekipa pagaliau nusipelno favorito statuso serijoje, kurioje labai realu, kad gali prireikti ir trijų susitikimų.

 

"BC Vilkai" – "Aktyvi veikla"

Kelias. Po šio sezono iki skausmo vieni kitiems pažįstamais varžovais tapsiančių komandų akistata. Vien šiame sezone ekipos jau susitiko tris kartus, o šią savaitę jų laukia net dvi akistatos – viena C lygos atkrintamosiose, kita – pavasario čempionate.

"BC Vilkai" šiame C lygos čempionate rungtyniauja kaip niekada užtikrintai, ir be jokių trikdžių „sausą“ seriją, 2-0 laimėję prieš "A komandą", geromis nuotaikomis pasitinka aštunfinalio etapą, kuris yra pakartotas geriausias komandos istorijos pasiekimas.

Jeigu pernai metais aštuntfinalyje "Vilkai" krito 0-2, nesukūrę rimtos kovos akivaizdiems favoritams, "Rumidos" krepšininkams, tai šį sezoną ambicingoji ekipa yra pasiruošusi žengti bent vienu žingsniu pirmyn.

"Aktyvi veikla" į C lygą sugrįžo iš pajėgesnės, B lygos, kurioje pernai liko 12-ti, o C lygoje šį sezoną iki stipriausių 16-tuko atžingsniavo aukštai pakeltomis galvomis – pirmame etape be didelio vargo 2-0 susitvarkę su "Tornadu".

Istorija. Jeigu "BC Vilkams" tai – puiki proga žengti žingsnį į priekį savo sistemingoje istorijoje ir pagaliau pasiekti stipriausių aštuonetą, ar net daugiau, tai "Aktyvi veikla" siekia tam tikros reabilitacijos: po pernai B lygoje tik labai vidutiniško pasirodymo, kuomet buvo užimta 12-ta vieta, C lygoje norisi tikrai bent būti tarp 16-kos geriausių.

Beje, prieš keletą metų C lygoje Žilvaro Zinkevičiaus kariauna taip pat nežibėjo – liko atitinkamai 37-ti ir 48-ti.

Tiesa, tarpusavio rungtynių serija gero "Aktyviai veiklai" nežada – "Vilkų" ir "Aktyvios veiklos" tarpusavio akistatose kol kas dominuoja Giedriaus Oliškevičiaus auklėtiniai, laimėję visus 4 tarpusavio susitikimus, vidutiniu 12,5 taško skirtumu.

Lyderiai atkrintamosiose. "BC Vilkus" serijoje į su "A komanda" į priekį traukė po 21 tašką rinkęs Rytis Žarkauskas (24,5 naud.bal.) bei po 14 taškų pridėjęs kitas gynėjas Karolis Bagdonas, 10,5 taško pelnydavo Ugnius Stulginskas.

"Aktyvios veiklos" gretose nesulaikomai rungtyniaują puikią sportinę formą pasiekęs ekipos lyderis Mindaugas Markevičius, "Tornadui" atseikėjęs vidutiniškai net po 37 taškus, Dangiris Šulnius pridėjo po 19, Paulius Mičėnas – 12,5.

Prognozė. Įdomu, ar "BC Vilkams" pavyks sulaikyti fenomenaliai puolime rungtyniaujantį M.Markevičių, ir nors "Vilkai" turi tikrai daugiau ginklų, nei turėjo "Tornadas", "Aktyvios veiklos" lyderis veikiausiai bus didelė mįslė.

Vis dėlto kruopščiai kiekvienai dvikovai besirengiantys Valčiūnų girių valdovai turi visus kozirius savo rankose pratęsti dominavimą prieš "Aktyvią veiklą" šiame sezone.

"Rumida-LLK - "Infoera"

Kelias. Serija, į kurią abi ekipos atkeliavo vienodu ritmu – „sausai“ 2-0 eliminavę savo varžovus. Tiesa, nors abi komandos ir buvo laikomos serijų favoritėmis, o "Infoeros" užtikrintas žaidimas ir pergalės prieš šiame sezone niekuo neišsiskurusius "Society" nieko nenustebino, tai "Rumidai" tekęs pirmo etapo riešutas nebuvo pats lengviausias – teko susikauti su "Capital City", ambicingus tikslus ir konkurencingą sudėtį surinkusiu  kolektyvu.

Vis dėlto "Rumida" pavasario klaidų nekartojo, kuomet nukrito į antrą divizioną, ir atkrintamąsias pradėjo užtikrintai.

Istorija. Pernai metais "Rumida" tapo tikra lygos nelaimėle – visą sezoną be pralaimėjimų žygiavusi komanda pirmą nesėkmę patyrė pusfinalyje, antrą – kovoje dėl trečiosios vietos, ir liko be nieko.

Nepaisant šio skaudaus fakto, tai buvo geriausias Lentvario atstovų pasirodymas C lygos istorijoje, o užgautos ambicijos šiam sezonui pridavė daug sportinio pykčio.

"Infoera" C lygoje rungtyniauja jau aštuntą sezoną, o geriausias pasirodymas buvo pernai ir 2012-tais, kuomet komanda pasiekė tai, ką turi ir šį sezoną – vietą tarp 16 geriausių. Pernai "Infoera" krito nuo Pabradės krepšininkų rankų, o šį sezoną pakeisti šią nemalonią tradiciją lengva nebus.

Tarpusavyje komandos susitikusios dar nėra, todėl naują istorijos puslapį atvers šią savaitę.

Lyderiai atkrintamosiose. "Rumidos" pirmais smuikais griežia įžaidėjo (Algirdo Tomo Venclovaitčio, vid. 19 tšk., 6 atk.kam., 6,5 rez.perd.) ir vidurio puolėjo (Vitalijaus Danilovo, vid. 19,5 tšk., 7,5 atk.kam.) tandemas. Taip pat svarbius vaidmenis vaidina Edgaras Fedorovičius (13,5 tšk.) ir Vitalijus Rancovas (12,5 tšk.).

"Infoerai" Ignas Urbonas pelno po 16,5 taško, iš toli ir toliau neprisitaikantis snaiperis Julius Pinkevičius (2/9 trit.) vis tiek surenka po 14,5 taško, o universalusis Justas Aršauskas prideda po 12,5 taško, 5,5 atkovoto kamuolio, 4,5 rezultatyvaus perdavimo bei 18 naudingumo balų.

Prognozė. Veikiausiai "Infoeros" kelias ir šį sezoną pasibaigs nepasiekus stipriausiųjų aštuoneto – "Rumida" yra labai susikoncentravusi, pamiršusi sezono pradžios nesusipratimus ir pasirengusi pagaliau užlipti ant nugalėtojų pakylos.


‹ atgal
SKL © 2017

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti