C lygos finale laukia „Lentvario“ ir „Gealan“ akistata

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C čempionate vyksta medalių dalybos. Po pusfinalių paaiškėjo, jog dėl aukso kausis „Lentvaris“ ir „Gealan“.

„Lentvaris“ 69:62 (23:18, 12:13, 18:12, 16:19) susitvarkė su „Taurus“ krepšininkais.

Nors skirtumas nėra didelis, lentvariškiai nuo pat antrojo kėlinio nebeužleido varžovų į priekį ir laikė iniciatyvą savo rankose.

Labiausiai prie pergalės prisidėjo net 62 atkovoti kamuoliai (iš jų 30 – puolime), nes „Taurus“ sugriebė tik 34.

„Lentvariui“ po 15 taškų pridėjo Dominykas Švedavičius ir Mindaugas Pukelevičius, 11 – Vitalijus Danilovas (12 atk. kam.) ir Arvydas Urbanovičius (12 atk kam.), 7 – Dmitrijus Meškevič (16 atk. kam.).

„Taurus“ klubui 21 tašką pelnė Julius Pinkevičius, po 12 – Justas Aršauskas ir Vidmantas Skapas (11 atk. kam.).

Antrieji

Tuo tarpu „Gealan“ 91:84 (19:23, 20:22, 23:17, 29:22) sugebėjo eliminuoti ambicinguosius „Vilkus“.

„Vilkai“ čia kovojo dantimis ir ragais, vienu metu turėjo 15 taškų pranašumą, bet palūžti ėmė po ilgosios pertraukos. Svarbių metimų pataikė Ramūnas Viščinis, prisidėjo Dainius Novickas, o Mantas Vanagas netrukus rezultatą persvėrė – 59:58.

„Gealan“ ėmė valdyti situaciją gana užtikrintai ir ketvirto kėlinio metu susikrauto pranašumo net neketino paleisti. Pergalė buvo įtvirtinta baudų metimais.

„Gealan“ 23 taškus pelnė Vidas Braziulis, 19 – Tomas Lukoševičius, 16 – D.Novickas (9 atk. kam., 8 išpr. praž.), po 13 – R.Viščinis ir Paulius Jonušas.

„Vilkams“ 26 taškus surinko Saulius Žurauskis (8 atk. kam.), po 14 – Karolis Bagdonas ir Simas Žičkus, po 8 – Darius Jovaiša ir Rytis Žarkauskas.

„Vilkai“ dėl nesėkmės apgailestavo.

„Vienintelė frazė, kurią po rungtynių norėjosi sakyti buvo: „Šiame sezone nė viena komanda nenugalėjo „Vilkų“, tačiau „Vilkai“ patys pralaimėjo dvejas rungtynes ir vieną kartą vos nepralaimėjo“.

Deja, vienas iš dviejų pralaimėjimų buvo pusfinalyje. Kol „Vilkai“ žaidė savo žaidimą, kol vykdė tai, ką buvo susitarę, viskas buvo kaip iš pypkės. Tačiau kai prasidėjo individualūs sprendimai, savitos nurodymų interpretacijos, rezultatas pakrypo „Vilkų“ nenaudai.

Pavyko pristabdyti varžovų lyderį, tačiau iššovė slaptas ginklas, sužaidęs sezono rungtynes. Deja, kaip jau būna krepšinyje, tokios rugtynėse viską lėmė detalės, kurios nebuvo išpildytos kokyviškai. Didelis klaidų skaičius ir dėsningas rezultatas. Smegenys ir šaltas protas nugalėjo karštas galvas. Ką padarysi...

Ačiū fanams, kurie gražiai palaikė „Vilkus“. Dabar lieka ruoštis kovai dėl trečios vietos ir bandyti pirmą kartą istorijoje pasipuošti C lygos medaliais! Susitiksim sekmadienį“, – sakė Mikas Smeigė Jnr.

„Lentvariui“ tai jau yra geriausias visų laikų pasiekimas, o „Gealan“ lygą laimėjusi yra jau 2015–2016 m. sezone. Finalinės kovos vyks gegužės 27 dieną.