C lygos finalo ketverto apžvalga

C lygos finalo ketverto apžvalga 6380

Beveik pusšimtis komandų 2017 m. spalio mėnesį pradėjo rašyti savo istorijas GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C čempionato naujame sezone. Praėjus aštuoniems mėnesiams 45-ios komandos jau padėjo paskutiniuosius taškus ir nekantraudamos lauks kito gausiausios Sostinės krepšinio lygos sezono.

Kai kurios ekipos pasiekė įspūdingiausius istorinius rezultatus, kitos buvo arti to, o debiutantai stebino puikiais rezultatais. Galbūt kažkas nurijo ir karčią piliulę, visgi meilę krepšiniui išlaikė visi - juk pats žaidimas teikė daug džiaugsmo ir gerų emocijų.

Jau artėjantį savaitgalį dviejų dienų sprinte paaiškės naujieji lygos karaliai. Prie finišo linijos išsirikiavusios keturios galingiausios lygos komandos. Sulaukėme lygaus ir intriguojančio finalinio ketverto, kur itin sunku kažką prognozuoti.

Pristatome Jums visus keturis kolektyvus, kurie savo nuoseklaus darbo ir titaniškų pastangų dėka prasibrovė į finalinę ketveriukę. Jau šį savaitgalį žaidėjai turės progą pasipuošti unikaliais SKL C lygos medaliais. Pusfinaliams ir finalinei dienai ruošiasi:

„BC Vilkai“

Kelias iki finalinio ketverto: 22 pergalės ir 1 pralaimėjimas.

Iki šiol C lygoje sunkiai sulaikomi „Vilkai“ net septynis mėnesius (!) žygiavo be pralaimėjimų. Vieną pralaimėjimą sezono lyderiai patyrė ketvirtfinalyje, kai leido varžovams išlyginti serijos rezultatą. Tiesa, lemiamose rungtynėse ši komanda įrodė, jog yra verta bent jau pusfinalio ir taip pasiekė geriausią klubo pasiekimą SKL C lygoje.

Vienas patirtas pralaimėjimas netgi gali išeiti į naudą „Vilkų“ komandai. Neliko įtampos, jog tas pralaimėjimas ateis pačiu svarbiausiu metu, kai galimybių atsitiesti jau nebus. Būtent tuo ir pasižymi finalinio ketverto mačai. Tai ne reguliarusis sezonas ar serijos iki dviejų pergalių - čia viskas sprendžiasi vienose rungtynėse.

Komandos stiprybės ir galimybės finaliniame ketverte.

Prognozuojamos galimybės tapti čempionais: 30%.

„Vilkai“ mėgėjų lygos standartais - nuostabiai organizuota komanda. Treneris, komandos vadyba, varžovų analizė, gynyba, įdirbis treniruotėse ir varžybose, žaidėjų galimybės bei rotacija - visose šiose sferose komanda yra labai pajėgi.

Vienintelis trūkumas gali būti tai, jog ekipa debiutuoja finaliniame ketverte ir bent jau puolime pralaužti ledus veikiant lemiamų kovų įtampai bus sunkiau. Pagal visus šiuos faktus „Vilkus“ galima lyginti net ir su Kauno „Žalgiriu“ - jei tik patobulėtų vienoje srityje.

Tarp jumoro jausmo ir realių patyčių tik vienas žingsnis, tad komandos sirgalių komentaruose norėtųsi palinkėti daugiau žmogiškumo, nes krepšinis mus juk vienija, o ne skaldo.

Praėjusiame sezone būtent dabartinio pusfinalio varžovai pasirodė per kietas riešutas. Daugkartiniai SKL C lygos prizininkai „Gealan“ vyrai sustabdė „Vilkų“ žygį ketvirtfinalyje ir tai padarė gana užtikrintai. Šiemet abiejų komandų jėgos tikrai yra apylygės ir favoritą išskirti sunku. Ar „Vilkai“ yra pajėgūs (priešingai nei pernai) mesti rimtą iššūkį „Gealan“ ekipai ir net ją įveikti? Tikrai taip. Ar tą padarys? Galbūt.

Apie sezoną linksmai.

Šauniai žaidžia ši komanda,

Finalo ketvertui ginklus galanda.

Atsilaikyti prieš „Vilkus“ sunku,

Varžovams prireiks daug jėgų.

Pergalės nuojauta jau tviska,

Tik pirma reikės uždengt Novicką.

„Gealan“

Kelias iki finalinio ketverto: 17 pergalių ir 5 pralaimėjimai.

Fantastiškas, darnus kolektyvas - nuolat dalyvaujantis SKL C lygos finalo ketvertuose. „Gealan“ vyrai turi pilną lygos medalių komplektą, o antrą kartą tapti čempionais žinoma norėtųsi. Nors pralaimėjimų reguliariame sezone sąlyginai daug - net penki, tačiau komanda laimėjo tuomet kai labiausiai reikėjo. Visi pralaimėjimai patirti reguliariame sezone, o atkrintamosiose ekipos įrodinėja, ko iš tiesų yra vertos.

Tai itin patyrusi komanda, kuri žino kaip išnaudoti savo privalumus bei paslėpti trūkumus. Lemiamose kovose kinkos komandos žaidėjams tikrai nedrebės ir tą įrodo faktas, jog pavyko nukarūnuoti praėjusių metų čempionus. Komandos nariai kiekvienais metais žino ką veiks pavasario pabaigoje - varžysis SKL C lygos lemiamų kovų stadijoje.

Komandos stiprybės ir galimybės finaliniame ketverte.

Prognozuojamos galimybės tapti čempionais: 28%.

Visos finalinio ketverto ekipos yra tarp lyderių pagal pelnytus taškus, o pagal gynybinius rodiklius „Gealan“ vyrukų sezono vidurkis prasčiausias tarp pusfinalio dalyvių. Visgi atkrintamosiose viskas pasikeitė ir gynyba pagerėjo pačiu laiku. Finalinius etapus dažniausiai laimi gynyba, tad rungtynių su šimtais įmestų taškų tikėtis sunku.

Intriguojančiame pusfinalyje susidurs patirtis ir branda prieš jaunatvišką maksimalizmą bei begalinį norą laimėti. Panašią akistatą „Gealan“ laimėjo jau ketvirtfinalyje - tiesa pusfinalio varžovai turi didesnę rotaciją bei geriau išanalizuoja varžovus. Į pusfinalius užsukti tikrai verta, nes atmosfera bus įkaitusi iki maksimumo.

Apie sezoną linksmai.

Koks gi ketvertas be jų,

Kokie namai be šių langų.

„Gealan“ profai savo versle,

Aikštėj ir stipri jėga.

Nors jau ir nebe jaunystė,

Vis dar trokšta aukso ryškiai!

„Lentvario LK“

Kelias iki finalinio ketverto: 19 pergalių ir 3 pralaimėjimai.

Labai džiaugiamės dėl šio kolektyvo, kuris pelnytai sugrįžo į SKL C lygos finalnį ketvertą. Sezone sužaista užtikrintai ir nepakartotas praėjusio sezono scenarijus, kai atkrintamosiose favoritų statusas pakišo koją. „Lentvario LK“ komanda dar neturi SKL C lygos medalių ir šiemet yra puikios galimybės istoriją pakeisti.

Esminiu momentu „Lentvario LK“ kelyje į pusfinalį galime laikyti ne vien pergales atkrintamosiose, o ir antrajame etape užimtą pirmą vietą stiprioje grupėje. Šis pasiekimas leido mėgautis lengvesniu keliu link medalių, kai visos kitos grupės komandos susidūrė su stipresniais varžovais ir pripažino jų pranašumą.

Komandos stiprybės ir galimybės finaliniame ketverte.

Prognozuojamos galimybės tapti čempionais: 27%.

Šie vyrukai iš peties darbuojasi gynyboje, o puolime taip pat turi ginklų tiek priekinėje linijoje, tiek perimetre. Dviejų dienų sprinte pirmąją dieną įveikti „Lentvario LK“ komandą bus sunku. Tuo tarpu antrąją dieną patys Lentvario atstovai gali susidurti su jėgų stygiumi, nes ekipos rotacijos galimybės nėra išskirtinės.

Pusfinalio varžovo stilius panašus - abi komandos fiziškai stiprios ir pakankamai atletiškos bei mobilios. Jeigu kitame pusfinalyje galime įžvelgti skirtingo braižo atstovus, tai „Lentvario LK“ ir „Taurus“ komandose panašumų žaidimo braiže daug.  Nugalėtoją gali lemti smulkmenos ar net epizodai paskutinėmis rungtynių sekundėmis.

Apie sezoną linksmai.

Mėgsta Lentvaris „play-off" padūkti,

Favoritais jiems ten tenka būti.

Metai iš metų taip šėliojo,

Kol pagaliau medalių atjojo.

Bus pirmi ar ketvirti?

Patys įrodys - ko verti.

„Taurus“

Kelias iki finalinio ketverto: 21 pergalė ir 2 pralaimėjimai.

Nors ši komanda paskutinė pateko į finalo ketvertą, tačiau taip nutiko tik dėl tvarkaraščio niuansų - „Taurus“ vyrai užtikrintai pravėrė pusfinalio duris.

Pagal įdirbį komplektuojant komandą ir žaidimo progresą sezono metu - ši ekipa šiemet yra verta medalių. Pastaruosius metus nuolat tobulėjanti ir stiprėjanti „Taurus“ neturi ypatingai ilgo atsarginių žaidėjų suolelio, todėl bus svarbus ir ištvermės faktorius.

Komandos stiprybės ir galimybės finaliniame ketverte.

Prognozuojamos galimybės tapti čempionais: 15%.

„Taurus“ jau pasiekė vieną svarbų revanšą - ketvirtfinalyje įveikė praėjusios sezono pusfinalio skriaudikus, lygos vicečempionus „Lynx“. Tiesa, to neužtenka ir jei antrus metus iš eilės komanda užimtų ketvirtą vietą - sėkme šio pasiekimo pavadinti negalėtume. Vyrai žaidimą tobulino keliose lygose, todėl yra puikiai susižaidę - mėgsta remiantis aktyvia gynyba išprovokuoti varžovų klaidas, o patys kamuolį itin brangina.

Tiesa sakant, finalinė ketveriukė šiais metais yra tokia apylygė, jog galime surikiuoti šias komandas atsitiktine tvarka ir staigmena to pavadinti jokiu atveju negalėtume. GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) C čempionatas pasiekė kulminaciją ir tikrai verta apsilankyti finalo ketverte, nes reginys laukia smagus. Tenugali stipriausi!

Apie sezoną linksmai.

Nusiteikite tikrai rimtai,

Su „Taurus“ menki juokai.

Susižaidę kaip iš natų,

Į priekį lekia visu greičiu.

Kam pavyks paimti auksą?

Atsakymą jau greitai gausim.


‹ atgal
SKL © 2019

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti